endwaiter

بیدار شدن آخرین بازمانده از خواب زمستانی

348 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

همه ماشینا اینجوری هستن. دنده یک سنگین و قدرتیه. وقتی گاز میدی با قدرت ماشین حرکت می کنه و با رها کردن گاز یهو کله می کنه. تو دنده ها و سرعت های بالاتر، چون هم سرعت ماشین بیشتره و هم دنده سبکتر و قدرت بازدارندگیش کمتر، این مسئله به چشم نمیاد. اما تو دنده یک مشهوده.

درسته ولی منظورم کله کردن نبود، منظورم غیر از کله کردن یه حالت خلاصی و لقی بود بود که مثل ضربه زدن کوچک میمونه گفتم شاید از دسته موتور باشه، نمیدونم حالا عمر دسته موتورا چقدره جنس خوب گذاشتن یا نه ولی اینکه ادم از ایران خودرو ماشین بخره و خودش چندتا قطعه عوض کنه انگار طبیعیه، من ۹۳ داشتم کیفیتش خوب نبود گفتم حتما این ۹۰ ها دیگه کیفیتش خیلی خوبه و نمیخواد هی دستکاریش کنیم ولی انگار از این خبرا نیست 

ویرایش شده در توسط mahdi777
پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

لاستیکی که زیر ماشین بود و ماشین افتاد روش رو کامل بررسی کن! 

برای یکی از دوستان من چنین مشکلی پیش اومد و لاستیک ضربه خورده بعد چند روز شب تو پارکینگ ترکید!!!

آقا مهدی هم بعد تصادف مختصری که کرده بود به لیل ضربه به لاستیک؛ لاستیک تو جاده ترکید و فاجعه پیش اومد براشون!

در حالی که اگه لاستیک رو بررسی میکردن؛ جلوی خیلی اتفاق ها گرفته میشد.....

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

درسته ولی منظورم کله کردن نبود، منظورم غیر از کله کردن یه حالت خلاصی و لقی بود بود که مثل ضربه زدن کوچک میمونه گفتم شاید از دسته موتور باشه، نمیدونم حالا عمر دسته موتورا چقدره جنس خوب گذاشتن یا نه ولی اینکه ادم از ایران خودرو ماشین بخره و خودش چندتا قطعه عوض کنه انگار طبیعیه، من ۹۳ داشتم کیفیتش خوب نبود گفتم حتما این ۹۰ ها دیگه کیفیتش خیلی خوبه و نمیخواد هی دستکاریش کنیم ولی انگار از این خبرا نیست 

نه متاسفانه. یادمه مدل ۸۴ داشتم و همیشه از کیفیت بد مدلای تا ۹۰–۹۱ شاکی بودم. الان فهمیدم که اشتباه نکردم. ولی شک نکن که کیفیت ۹۰ باز بهتر از ۹۱ هستش. حداقلذاون ۹۰ که داشتم کیفیتش بهتر از این بود.

در ۱ ساعت قبل، !Mehdi گفته است :

سلام

لاستیکی که زیر ماشین بود و ماشین افتاد روش رو کامل بررسی کن! 

برای یکی از دوستان من چنین مشکلی پیش اومد و لاستیک ضربه خورده بعد چند روز شب تو پارکینگ ترکید!!!

آقا مهدی هم بعد تصادف مختصری که کرده بود به لیل ضربه به لاستیک؛ لاستیک تو جاده ترکید و فاجعه پیش اومد براشون!

در حالی که اگه لاستیک رو بررسی میکردن؛ جلوی خیلی اتفاق ها گرفته میشد.....

ممنونم از لطف و جس مسئولیت شما. ضربه جوری نبود که بخواد لاستیک رو اذیت کرده باشه. ولی خب بازم یه بررسیش می کنم. کلا کم کم باید به فکر لاستیک هم باشم. ۸۰ هزار تا کار کردن و با اینکه حالا حالا ها کار می کنن، ولی قطعا دیگه اون کارایی اولاش رو نداره.

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

چیزی که خیلی جالبه و البته مایه تاسف اینه که قسمت های مختلف پلاستیکی ماشین، به شدت مستعد خرد شدن هستن. بس که بی کیفیتن. دستگیره روی سقف سمت شاگرد رو که باز کردم، خود بخود چند تا تیکه پلاستیکاش ریخت پایین. فعلا با همونا بستمش، ولی ظاهرا باید بعدا عوضش کنم.

خدا ازشون نگذره با این گند کاریاشون.

از قدیم گفتن خونه‌ای که ازش استفاده نشه زودتر و بدتر داغون میشه، این ضرب‌المثل درمورد ماشین هم صادقه.... ماشینی که چار 5 سال بدون استفاده مونده قاعدتا لوازم پلاستیکیش مثل نون خشکه میشه.... البته این نظر منه.... کم کم همشو نو خواهید کرد...

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 39 دقیقه قبل، sindev گفته است :

از قدیم گفتن خونه‌ای که ازش استفاده نشه زودتر و بدتر داغون میشه، این ضرب‌المثل درمورد ماشین هم صادقه.... ماشینی که چار 5 سال بدون استفاده مونده قاعدتا لوازم پلاستیکیش مثل نون خشکه میشه.... البته این نظر منه.... کم کم همشو نو خواهید کرد...

حرف شما درسته. اما این بی کیفیتی با پوسیدن در اثر خوابیدن متفاوته. شما ماشین مدل ۸۰ بیار که ۱۶ سال خوابیده باشه. محاله پلاستیک قلاب کمربندش چیزیش شده باشه. تو ماشینی که می خوابه یه سری چیزا می پوسه که طبیعیه. ولی چیزایی که من می بینم فقط کیفیت پایین قطعاته. دقیقا به دلیل شدت تحریم ها، مشخصه که از هر خری قطعه گرفتن و بستن رو ماشین.

امیدوارم اونقدر این بی کیفیتی ها زیاد نشه که مجبورم کنه بفروشمش. در حد همین خرده ریزا بمونه راضی ام. چاره ای نیست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

یه سوال الان شما توی پس گاز تقه نداری? مثلا شبیه جاهای شلوغ که هی گاز و ترمز باید کنی، زمانی که توی دنده ۱ گاز بدی وقتی که میخواد بره ۲ گازو رها کنی با تقه به ۲ بره یه اینچنین حالت هایی 

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

حرف شما درسته. اما این بی کیفیتی با پوسیدن در اثر خوابیدن متفاوته. شما ماشین مدل ۸۰ بیار که ۱۶ سال خوابیده باشه. محاله پلاستیک قلاب کمربندش چیزیش شده باشه. تو ماشینی که می خوابه یه سری چیزا می پوسه که طبیعیه. ولی چیزایی که من می بینم فقط کیفیت پایین قطعاته. دقیقا به دلیل شدت تحریم ها، مشخصه که از هر خری قطعه گرفتن و بستن رو ماشین.

امیدوارم اونقدر این بی کیفیتی ها زیاد نشه که مجبورم کنه بفروشمش. در حد همین خرده ریزا بمونه راضی ام. چاره ای نیست.

دقیقا درسته قطعه ای مثل اون که توی عکس نشون دادید اگه جنس خوب باشه 50 سال هم بمونه نباید اینجوری بشه اینها خیانت قطعه ساز هست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در 7 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

یه سوال الان شما توی پس گاز تقه نداری? مثلا شبیه جاهای شلوغ که هی گاز و ترمز باید کنی، زمانی که توی دنده ۱ گاز بدی وقتی که میخواد بره ۲ گازو رها کنی با تقه به ۲ بره یه اینچنین حالت هایی 

خوشبختانه گیربکس من فعلا نو هستش و خوبه. ولی در کل عملکرد عالی نداره. آخرین سری گیربکسه که ظاهرا همین جا مونتاژ شده و قطعاتش هم معلوم نیست اصلی هستن یا چینی. منتظرم کارکردش بره بالاتر، بدم واچیک رینگ و بانداش رو برام عوض کنه. اگرم لازم باشه شیر برقی و غیره. ولی مهماش همون رینگ و باندن.

شما هم یا هزینه کن و بده یه دستی سر و گوشش بکشه، یا همینجوری بساز و توقعتو پایین بیار. این گیربکس با گیربکسی که روی ساندرو های فعلی نصب میشه اختلاف کیفیت دارن. نمیشه توقع اونا رو ازشون داشت.

ماشین من گاهی که زیاد گرم میشه، بعد از توقف کامل یا در حد توقف کامل، پیش میاد که با تاخیر دو سه ثانیه ای و با تقه از دو میاد یک. کلا از اینجور داستانا گاهی داره.

در 2 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

دقیقا درسته قطعه ای مثل اون که توی عکس نشون دادید اگه جنس خوب باشه 50 سال هم بمونه نباید اینجوری بشه اینها خیانت قطعه ساز هست.

خیانت قطعه ساز نیست. خیانت بازرس های کنترل کیفیت و کله گنده های کارخونه ست. یه بنده خدایی می گفت قطعه میاد، کیفیتش رو رد می کنیم، بعد چند روز همون میاد. باز ردش می کنیم. این پروسه اونقدر تکرار میشه تا از حراست و مقامات بالای شرکت میگن خط خوابیده، گیر ندید. همینا رو ببندید بره.

همش رانت خواری و پارتی بازی و گند کاری.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

rzqxfr6ytpne.jpg

seqdjuuf7yma.jpg

سیلور جان در حکم برف روب عمل می کنه.

77f6t3asfjhu.jpg

fkvlktokh8ju.jpg

اینم از برف امسال. خدایا شکرت که برف بارید و همچنان می باره.

ماشین منم برف به خودش دید😁 

2hylnjk3x85i.jpg

اینم کوچه ذغالی ها.

کسی رینگ نمی خواد؟

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام خدمت دوستان.

دیروز رفتم از جناب امانی ترموستات بگیرم، که غربیلک RC رو از رو ماشینش باز کردم و آوردم. یه کم ساییده شده، ولی خداییش زور داره پونصد و خرده ای پول نوش رو بدی.

اینم خوبه. چقدر چسبندگیش به دست بیشتره.

ترموستات رو هم با نمونه هوزینگ فلزی تعویض کردم تا برای دفعات بعد هزینم کمتر بشه. همین الانش هم با کل فشنگی و هوزینگ و غیره، خیلی از پلاستیکیش ارزونتر دراومد.

منتظرم ببینم درست آب بندی شده یا نه. چون آب مقطر در دسترسم نبود، آب معمولی ریختم توش. احتمالا مایع خنک کننده رو دوباره تعویض کنم.

فقط الان برای آپلودذعکس هاش به مشکل خوردم. ایشالا عکساش رو هم قرار میدم.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری