endwaiter

بیدار شدن آخرین بازمانده از خواب زمستانی

228 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 18 دقیقه قبل، sadeghmp گفته است :

اصلی بودنشنو چطور میتونم تشخیص بدم؟

اصلی بودنش =

هم نوع شمع باید بررسی بشه و هم نوع باکس شمع دنسو

تقلبیش را من دیدم هم جعبه تفاوت داره هم قسمت مارک و حم شدن علائیم روی خود شمع تفاوت داره 

مقدار مصرف سوخت =عقربه دور موتور البته در خودروهای نسل جدید (انژکتوری) در نوع قدیم مثل کاربرات =سرعت خودرو (مقدار drog)

شما میفرمائید سوخت خودرو صدی 15 در شهر و در اتوبان 7.5 میسوزونه

در شهر سرعتی نداریم = دورموتور بالاتر مقدار گشتاور در نتیجه باز شدن دریچه تراتل بیشتر =سوخت بیشتر 

در جاده چون دورموتور کمتر و سر عت بیشتر = سوخت کمتر

یه خودرو بادنده در اتوبان با سرعت 90 تا مصرف سوخت بیشتر از خودرویی که با دنده 4 با سرعت مثلا 110 هست چون دریچه تراتل بیشتر بازه وسنگین تر داره را ه میره

ecu خودروی شما مثل اینکه 7.4.5 هست درسته ؟

یه سنسور اکسیژن داره یا 2 تا ؟

سنسورها سالمه ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 4 ساعت قبل، sadeghmp گفته است :

اصلی بودنشنو چطور میتونم تشخیص بدم؟

وقتی ماشین سرده و در حالت درجا مصرف سوخت چند نشون میده؟

اگر تهرانی بگو آدرس بدم بری بخری. اگر نیستی تو خصوصی هماهنگ کن برات بخرم بفرستم.

مصرف در جا رو که تایپ بی نشون نمیده. چون فقط سرعت بالای ۳۰ تا رو نشون میده. با دیاگ هم امتحان نکردم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1396/09/19, 21:16:16، farzad Eghbal گفته است :

خیلی عذر میخوام شما اگربه فکربچه بودی اینقدر تند نمیرفتی !!!

همه ما هراز گاهی سرعت زیاد رو امتحان کردیم، اونهم وقتی بوده که یقین داشتیم ماشین و جاده مشکلی ندارن. ضمن اینکه ادم برای مدت محدود با این سرعت رانندگی میکنه نه اینکه مثل شوتی ها همیشه پاش تخت گاز باشه. شخصی مثل ایشون که اینقدر به ماشینش میرسه قطعاً حساب همه جای کار رو کرده و مسائل ایمنی رو هم رعایت میکنه. ضمن اینکه اگر نخواییم گهگاهی از حداکثر سرعت ماشین استفاده کنیم، خب دیگه چه نیازیه آدم 206 1600 سوار شه. پراید و پیکان هم میتونن 100 تا برن.

ویرایش شده در توسط captainniron
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در 6 ساعت قبل، captainniron گفته است :

همه ما هراز گاهی سرعت زیاد رو امتحان کردیم، اونهم وقتی بوده که یقین داشتیم ماشین و جاده مشکلی ندارن. ضمن اینکه ادم برای مدت محدود با این سرعت رانندگی میکنه نه اینکه مثل شوتی ها همیشه پاش تخت گاز باشه. شخصی مثل ایشون که اینقدر به ماشینش میرسه قطعاً حساب همه جای کار رو کرده و مسائل ایمنی رو هم رعایت میکنه. ضمن اینکه اگر نخواییم گهگاهی از حداکثر سرعت ماشین استفاده کنیم، خب دیگه چه نیازیه آدم 206 1600 سوار شه. پراید و پیکان هم میتونن 100 تا برن.

دقیقا نظر بنده با شما یکی هست. پست های اضافه رو ظاهرا مدیران پاک کردن که تشکر می کنم.

این دوستمون هم از روی دلسوزی و محبت انتقاد کردن و بنده هم ازشون تشکر کردم.

اما باور کنید تا از شرایط مطمئن نباشم گاز نمیدم. بارها هم پیش اومده که با کسی تو جاده کل انداختم، اما فقط یک بار. یعنی هرچی بعدش دور و برم چرخیده دیگه گاز ندادم تا حوصلش سر رفته و ازم دور شده. حتی یادمه یک بار یه بنده خدایی نزدیک ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت هی دورم می چرخید، حتی چراغ می داد که باهاش کل بندازم، با اینکه مطمئن بودم روش کم میشه، ولی گاز ندادم تا رفت. اون اس دی بود و من تیپ پنج ۷.۴.۴ سرحال. یه بار کردمش تو قوطی و تمام. بعضی ها اونقدر این کل انداختن رو ادامه میدن تا یکی بمیره. ولی من میگم اگه هوس بود، همون یه دفعه بس بود.

موقع تند رفتن هم حساب موتور و روغنش، سیستم تعلیق جلو و عقب، جنس و باد لاستیک ها، آب و هوا، وضعیت لنت ها و ترمز، شرایط جاده و مقدار شلوغی، اینکه در صورت لزوم راه فرار از تصادف رو دارم یا نه، و خلاصه هرچیزی رو که بتونم در نظر می گیرم. تیپ پنج قبلیم رو یه مدت داده بودم به پسرخالم. تو جاده یزد ۲۱۰ تا رو باهاش چسبونده بود. میگفت چون ماشین تو بود خیالم راحت بود، وگرنه با مگان پسرعموش جرات نمی کنه ۱۵۰ تا هم بره.

خلاصه که با این همه وسواس، خودم رو مستحق این می دونم که هر از گاهی یه گازی به ماشینم بدم. توی ماشینم هم حتما باید همه کمربندشون بسته باشه، برای بچه هم صندلی کودک گذاشتم که جاش امن باشه.

این دفعه هم یه جورایی خواستم راه رفتن ماشین جدیدم رو امتحان کنم و ببینم چقدر با دستی اختلاف داره. وگرنه با ماشین قبلیم، از وقتی که ۲۱۰ تا رو تو جاده نطنز باهاش پر کردم، دیگه هیچ وقت سرعت غیرمجاز نرفتم و کلا توی مسافرت ها ماشین روی کروزه و سرعت مجاز می رونم.

با تمام این تفاسیر، می دونم که هر لحظه ممکنه حادثه ای هم پیش بیاد و خرج کردن برای ماشین و رسیدگی فقط احتمالش رو پایین میاره.

باز هم از کسانی که انتقاد به جا دارن ممنونم و هرگز تند رفتن رو تایید نمی کنم.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

امروز مه شکن های ماشین رو به والئو تغییر دادم.

همونطور که احتمالا می دونید، مه شکن والئو سمت شاگرد اصلا گیر نمیاد و نیست. سمت راننده هم خیلی کمه. از اونجایی که یه دونه مال سمت راست از قبل داشتم، یه دونه سمت چپ هم به آقای روح الله خان امانی سفارش دادم و تهیه کردم. امروز با کلی مکافات نصبشون کردم.

برای سمت راننده مجبور شدم رزوناتور هوای ورودی ۷.۴.۴ رو دربیارم که از پژو بعید بود. برای سمت راست هم که باید گوشه سپر باز بشه و کشیده بشه، چون مه شکن موقع نصب به منبع شیشه شور گیر می کنه. این یکی دیگه خیلی از پژو بعید بود.

اما اینا تمام مشکلات نبود. گوشیمو گذاشته بودم زمین که از چراغ قوش استفاده کنم، حواسم نبود پام خورد بهش و رو زمین لیز خورد که چند تا خط رو صفحش افتاد. محافظ صفحه هم که کلا ننداختم تا حالا. حتی برای تبلت بچه ۳-۴ سالم.

اما مشکل بعدی دررفتن جک از زیر ماشین بود.

متاسفانه جکی که چند بار بیشتر استفاده نشده، خراب شد و در رفت. تازه دنده پنجم زیر چرخ عقب گذاشته بودم.

حالا خوبه به قول سروش جمشیدی عقلی کرده بودم و لاستیک رو گذاشته بودم زیر ماشین. وگرنه دیسک چرخ و جلوبندی و سیلندر ترمز و خلاصه همه چیز به فنا می رفت. فقط کاش جای لاستیک ماشین با رینگ تورنادو، زاپاس رو گذاشته بودم.

البته شکر خدا چیزی نشد. یه ذره لبه رینگ و لبه رکاب قر شد.

.......................

شما رو به خدا هیچ وقت به جک اطمینان نکنید. ماشین به کنار، ممکنه خدای نکرده با جونتون بازی بشه.

خدا ازشون نگذره که انقدر جون مردم براشون بی اهمیته.

l1p1bzx3k4cv.jpg

93mi8vb67ryf.jpg

zte5aakog5ar.jpg

bni7xqdwvfur.png

آخر کارم یه شستشو بهش دادم که زیاد ناراحت نشه انداختمش.

واقعا خدا بهم رحم کرد.

دیروزم یه تیبا نزدیک بود بذاره وسط دو تا درای سمت راننده.

خدایا شکرت که هی رحم می کنی. 

wdgpcovu3ets.jpg

1sci30gtxr0l.jpg

البته شمع ها رو هم باز کردم و چک کردم که توضیحات کاملش رو تو تاپیک مربوط به شمع گذاشتم.

قفل صندوق رو هم با نمونه میکرو سوییچ دار تعویض کردم که البته هنوز سیماش وصل نیست. ایشالا می خوام به BSI وصلش کنم که تو تایپ بی هم باز بودنش رو نشون بده.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/09/21, 17:48:55، endwaiter گفته است :

انتقاد

1. خط مم ث... 
    در 7 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

امروز مه شکن های ماشین رو به والئو تغییر دادم.

همونطور که احتمالا می دونید، مه شکن والئو سمت شاگرد اصلا گیر نمیاد و نیست. سمت راننده هم خیلی کمه. از اونجایی که یه دونه مال سمت راست از قبل داشتم، یه دونه سمت چپ هم به آقای روح الله خان امانی سفارش دادم و تهیه کردم. امروز با کلی مکافات نصبشون کردم.

برای سمت راننده مجبور شدم رزوناتور هوای ورودی ۷.۴.۴ رو دربیارم که از پژو بعید بود. برای سمت راست هم که باید گوشه سپر باز بشه و کشیده بشه، چون مه شکن موقع نصب به منبع شیشه شور گیر می کنه. این یکی دیگه خیلی از پژو بعید بود.

اما اینا تمام مشکلات نبود. گوشیمو گذاشته بودم زمین که از چراغ قوش استفاده کنم، حواسم نبود پام خورد بهش و رو زمین لیز خورد که چند تا خط رو صفحش افتاد. محافظ صفحه هم که کلا ننداختم تا حالا. حتی برای تبلت بچه ۳-۴ سالم.

اما مشکل بعدی دررفتن جک از زیر ماشین بود.

متاسفانه جکی که چند بار بیشتر استفاده نشده، خراب شد و در رفت. تازه دنده پنجم زیر چرخ عقب گذاشته بودم.

حالا خوبه به قول سروش جمشیدی عقلی کرده بودم و لاستیک رو گذاشته بودم زیر ماشین. وگرنه دیسک چرخ و جلوبندی و سیلندر ترمز و خلاصه همه چیز به فنا می رفت. فقط کاش جای لاستیک ماشین با رینگ تورنادو، زاپاس رو گذاشته بودم.

البته شکر خدا چیزی نشد. یه ذره لبه رینگ و لبه رکاب قر شد.

.......................

شما رو به خدا هیچ وقت به جک اطمینان نکنید. ماشین به کنار، ممکنه خدای نکرده با جونتون بازی بشه.

خدا ازشون نگذره که انقدر جون مردم براشون بی اهمیته.

l1p1bzx3k4cv.jpg

93mi8vb67ryf.jpg

zte5aakog5ar.jpg

bni7xqdwvfur.png

آخر کارم یه شستشو بهش دادم که زیاد ناراحت نشه انداختمش.

واقعا خدا بهم رحم کرد.

دیروزم یه تیبا نزدیک بود بذاره وسط دو تا درای سمت راننده.

خدایا شکرت که هی رحم می کنی. 

wdgpcovu3ets.jpg

1sci30gtxr0l.jpg

البته شمع ها رو هم باز کردم و چک کردم که توضیحات کاملش رو تو تاپیک مربوط به شمع گذاشتم.

قفل صندوق رو هم با نمونه میکرو سوییچ دار تعویض کردم که البته هنوز سیماش وصل نیست. ایشالا می خوام به BSI وصلش کنم که تو تایپ بی هم باز بودنش رو نشون بده.

خدا رحم کرد واقعا شما که انقدر به ماشین میرسی يه خرک هم تهیه کن اون زیر رکاب شیاری که جای قلاب جک هستو میتونید با انبر قفلی ساف کنید مقداری برا منم چنجاش کج بود انبر رو میزون کردم که قشنگ روی اون شيار قفل شه بعد با فشار آوردن به انبر راحت صافش میکردم فقط چون ماشین شما نو روی نوک انبر يه پارچه ذخیم بزارید زيادم سفت نکنید که به رنگ ماشین صدمه نزنه 

2. قفل میکرو سوییچ رو از کجا خريديد؟  و چند استوک هست یا نو؟  منم خیلی دوست دارم نصب کنم ولی حسش رو ندارم سیمکشی کنم لوازم یدکیا هم ندارن بیشتر توی تلگرام کانالهای ار سی دیدم 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 33 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :
  1. خط مم ث... 

خدا رحم کرد واقعا شما که انقدر به ماشین میرسی يه خرک هم تهیه کن اون زیر رکاب شیاری که جای قلاب جک هستو میتونید با انبر قفلی ساف کنید مقداری برا منم چنجاش کج بود انبر رو میزون کردم که قشنگ روی اون شيار قفل شه بعد با فشار آوردن به انبر راحت صافش میکردم فقط چون ماشین شما نو روی نوک انبر يه پارچه ذخیم بزارید زيادم سفت نکنید که به رنگ ماشین صدمه نزنه 

2. قفل میکرو سوییچ رو از کجا خريديد؟  و چند استوک هست یا نو؟  منم خیلی دوست دارم نصب کنم ولی حسش رو ندارم سیمکشی کنم لوازم یدکیا هم ندارن بیشتر توی تلگرام کانالهای ار سی دیدم 

اون خط اول رو نفهمیدم یعنی چی؟

خط مم ث...

.

والا برای یه کار ساده که ارزش خریدن خرک نیست. کارهای سنگین که احتیاج به خرک باشه رو در مغازه رفیقم انجام میدیم. خودم انجام نمیدم. من که مکانیک نیستم😁

لبه رکاب چون افتاد روی قوس لاستیک، بیشتر ضربش گرفته شد و هم رینگ و هم رکاب خیلی کم آسیب دیدن. جوری که دیده نمیشه. چون کج نیست و له شده، با انبر نمیشه صافش کرد. باید بدم صافکار با قالب تنه دو تا تقه بهش بزنه. هرچند چیز خاصی نشده.

قفل رو هم که گفتم از کی خریدم. آقای روح الله امانی. از فروشندگان سایت خودمون هستن. فکر می کنم ۱۳ تومن شده.

شما اگه نمی خوای توی تایپ بی باز بودن صندوق رو ببینی، می تونی یه سیم از سیم های کنار چراغ عقب سمت راننده بکشی که فقط به محض باز شدن صندوق چراغش روشن بشه و البته دزدگیرتون هم می فهمه. چون همه از همون سیم برای تحریک دزدگیر استفاده می کنن.

البته یادم رفته بود بگم که یه تیغه برف پاکن والئو هم واسه عقب گرفتم و تعویض کردم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دیروز بالاخره قفل صندوق عقب میکروسوییچ دار رو هم نصب کردم. البته سیمش رو از BSI تا صندوق خودم کشیدم و قفل رو نصب کردم، اما سیمش رو دادم آقایی به نام آقا مهرداد که خیلی هم آقاست (تو مغازه آقای امامی، خیابان استخر) به سوکت BSI وصل کرد.

الان دیگه باز شدن در صندوق رو تایپ بی نشون میده. و البته اگه باز بشه دزدگیر هم صداش در میاد.

کاش بازدبودن کاپوت در تایپ بی رو بدون دزدگیر تکستون هم میشد فعال کرد.

یه سوال از اساتید دارم؛

آیا سیمی که رفته به کلید چراغ صندوق عقب، با سیمی که برای تحریک دزدگیر (جهت فهمیدن باز بودن صندوق) استفاده میشه یکیه؟

27vdtrwytwz0.jpg

ppd8nd0uea7m.jpg

0cneya7jjf2d.jpg

d1txj85uxkau.jpg

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

سلام

اولا که واسه گوشی یه گلس بخرین کلا 4 هزار تومن بیشتر نیست موقع استفاده هم اذیتی نداره
خش افتادم زود عوض میکنید چون قیمتی نداره (خرید خود مغازه ها زیر 2 هزار تومنه)

در مورد  جک بارها گفتیم که اصلا و ابدا از جک خود ماشین استفاده نکنید چون اصلا محکم نیست

صرفا برای کار ضروری و سریع عین باز کردن چرخ و زاپاس هست که اونم باید فرمون راستتت باشه و خیلی سریع انجام بدین

حالا برای کارایی که زیاد طول میکشه و ماشین شاید تکون بخوره یا جک سوسماری میخواین یا خرک

همینطور جک های کوچیک روغنی که 70 تومن ایناس که حداقل اگه خراب هم بشه یواش یواش میاد پایین و حالت خرک میشه و مشکلی ندارن
اندازشونم از جک ماشین کوچیک تره

در مورد دزدگیر هم کلا یه تحریک میخواد

حالا چ از لامپ چه فشنگی جدا

چ همون کلید داخل قفل ک گذاشتین... فقط اگه از میکرو سوییچ گرفتین واسه بقیه دزدگیرا یه دیود بزارین بد نیست که جریان از دزدگیر نره به ماشین

مه شکن راننده که راحت عوض میشه
مال شاگرد هم شیشه شور یه پیچ بد جا داره باز بشه میشه مه شکنو عوض کرد و بعد پیچ بد جای دست رو محکم کرد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Rouzbeh گفته است :

سلام

اولا که واسه گوشی یه گلس بخرین کلا 4 هزار تومن بیشتر نیست موقع استفاده هم اذیتی نداره
خش افتادم زود عوض میکنید چون قیمتی نداره (خرید خود مغازه ها زیر 2 هزار تومنه)

در مورد  جک بارها گفتیم که اصلا و ابدا از جک خود ماشین استفاده نکنید چون اصلا محکم نیست

صرفا برای کار ضروری و سریع عین باز کردن چرخ و زاپاس هست که اونم باید فرمون راستتت باشه و خیلی سریع انجام بدین

حالا برای کارایی که زیاد طول میکشه و ماشین شاید تکون بخوره یا جک سوسماری میخواین یا خرک

همینطور جک های کوچیک روغنی که 70 تومن ایناس که حداقل اگه خراب هم بشه یواش یواش میاد پایین و حالت خرک میشه و مشکلی ندارن
اندازشونم از جک ماشین کوچیک تره

در مورد دزدگیر هم کلا یه تحریک میخواد

حالا چ از لامپ چه فشنگی جدا

چ همون کلید داخل قفل ک گذاشتین... فقط اگه از میکرو سوییچ گرفتین واسه بقیه دزدگیرا یه دیود بزارین بد نیست که جریان از دزدگیر نره به ماشین

مه شکن راننده که راحت عوض میشه
مال شاگرد هم شیشه شور یه پیچ بد جا داره باز بشه میشه مه شکنو عوض کرد و بعد پیچ بد جای دست رو محکم کرد

والا برای گوشی بحث پولش نیست. کلا از گلس و قاب محافظ و روکش صندلی و روکش کنترل تلویزیون و اینجور چیزا خوشم نمیاد. گوشی هم همیشه یا نوکیا داشتم، یا مایکروسافت که اونم در اصل همون نوکیا بوده. چون صفحه هاش مقاوم بودن، نیازی به گلس نداشتن تا حالا. خودمم کلا گوشی رو درست مراقبت می کنم. این یه بارم حواسم پرت شد. وگرنه تا حالا رو گوشیام خط و خش نیفتاده بود. حالا اینم دو سه تا خشه، چیز مهمی نیست. پیش میاد.

مه شکن راننده راحت بود، منتها منبع رزوناتور هوا رو هم دراوردم. اون سمت هم از یه باتریساز پرسیدم، گفت فقط باید سپرو بکشی جلو. منم همینجوری تعویض کردم.

.

جکی که فرمودین رو میشه توی باکس خود ماشین گذاشت؟ داخل زاپاس منظورمه.

.

کلید چراغ صندوقم خراب بود. تعویض کردم، اونم خراب بود. دیروز باز تعویض کردم. اگر اینم بد کار کنه، تصمیم دارم لامپ صندوق رو به همون کلید قفل صندوق وصل کنم. برای این کار مشکلی پیش نمیاد؟

در صندوق رو که باز می کردم، چراغ عشقی روشن میشد. باید چند می زدم به در صندوق تا اون ساچمه داخل کلید تکون بخوره و روشن کنه.

والا موندم اینا چجوری موشک میسازن که کلید چراغ صندوق رو نمی تونن بسازن؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری