endwaiter

بیدار شدن آخرین بازمانده از خواب زمستانی

228 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 47 دقیقه قبل، vahid4u گفته است :

سلام ماشینت خیلی زیباست به شادی ازش استفاده کنی

موتور ماشین من هم خیلی کثیف شده خیلی وقته که میخوام بشورمش ام میترسم عواقب بعدیش گریبانمو بگیره شما مشکلی با موتور شویی نداشتی ؟ 

بستگی به کارکرد و مدل ماشین هم داره. هرچی مدل و کارکرد پایینتر باشه، احتمال پیش اومدن مشکل هم بیشتره.

معمولا اگر سیم و سوکت ها فابریک و تر و تمیز باشن، آب توشون نمیره و بصورت فابریکی آب بندی هستن.

شما موتور رو خودت بشور (کارواش نبر)، بعد چند ساعتی بهش استارت نزن تا خوب خشک بشه. اگه اتوماته و کارکردش بالا، هواکش رو دربیار و روی سلکتور رو با یه نایلون بپوشون. چون بعد از یه مدت، گرمای موتور باعث میشه از آب بندی بیفته. زمانی هم که با اون یکی ماشینم رفتیم زیر آب، فقط همون سلکتور بود که باعث شد گیربکسم بسوزه. وگرنه تو قسمت های دیگه آبی نرفته بود.

ترجیحا اگه زیر آفتاب بشوری بهتره. بعدش بتونی کاپوت رو هم باز بذاری تا خشک بشه.

اما بهترین راه اینه که شیلنگ رو با فشار کم دستت بگیری و با کشیدن دست روی قسمت های مختلف تمیز کنی. اینجوری احتمال آب رفتن توی نقاط حساس به حداقل می رسه. هواکش رو هم دربیاری که راحت تر می تونی بشوری.

از این اسپری های موتور شور هم استفاده نکن. چون باعث میشه چربی و کثیفی ها شره کنه و بره لای سیم و سوکت هات. به نظرم چیز خوبی نیستن. مگر برای موتورهای صفر و تمیز. تازه اونم بعدش با آب بشوریش بره و نمونه.

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود بر دوستان

دیروز باندهای ۶۹۷۵ رو از رو طاقچه برداشتم. آمپلی چهار کانال رو هم باز کردم و جاش یه دو کانال برای سابم بستم که کوچکترم هست.

اینجوری خروجی عقب پخش رو دادم به رودری های عقب و خروجی جلو رو هم به جلو.

قبلا خروجی عقب رو داده بودم به ۶۹۷۵ رو طاقچه و خروجی جلو رو به چهار تا درها. اینجوری کیفیت صدای باندهای رودری هم بهتر شدن.

ممکنه بعدا یه آمپ ۵.۱ بگیرم و بدم به رودری ها و ساب کوچولوم. می خوام یه آمپ جمع و جور بگیرم و زیر داشبورد نصبش کنم.

اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره لطف کنه و بگه.

آمپ خودم و ۶۹۷۵ رو هم گذاشتم واسه فروش.

یه دورم باهاش زدم و یه عکس یادگاری ازش گرفتم.

uj2q1bd61t7u.jpg

کار دیگه ای که کردم هم تعویض شمع های ماشین بود.

یه دست دنسو IKH20 سوزنی ایریدیوم گرفتم و نصب کردم. ایشالا که خوب باشه و کارکرد موتور رو بهتر کنه.

jjvmfjtlavw4.jpg

3jqrow54rrb4.jpg

2luux7kwaj58.jpg

xzu2qte9v5p8.jpg

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان حتما این قطعه رو نصب کنید. بدون این، کاپوت ماشین در زمان دو سه ثانیه باز میشه.

من این از قبل داشتم. اما نمی دونستم تا این حد بدون این محافظ کاپوت راحت باز میشه.

البته موقع نصبش یه کم بدیدش بالا و پیچش رو سفت کنید تا باعث گیر کردن و سفت شدن سیم قفل کاپوت نشه.

من مجبور بودم وقتی اهرم بازکن کاپوت رو می کشم، دستی برش گردونم عقب. دیروز بازش کردم و درستش کردم.

bksu5ucx15ay.jpg

وقتی هم در ماشینی رو باز می کنید، مواظب باشید به ماشین بغلی نخوره.

حداقل ۶-۷ تا جای قری ریز رو ماشین افتاده که به خاطر کوبیده شدن در ماشینای بغلی بوده.

j3yhwl2emwtt.jpg

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دوستان حتما این قطعه رو نصب کنید. بدون این، کاپوت ماشین در زمان دو سه ثانیه باز میشه.

بله قطعه ی مفیدی است، من حتی زبانه های قفل رو در آوردم و کورکن استفاده کردم اینجوری دزد میبینه زبونه قفل نداره و بیخیال خم کردن درب میشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، captainniron گفته است :

بله قطعه ی مفیدی است، من حتی زبانه های قفل رو در آوردم و کورکن استفاده کردم اینجوری دزد میبینه زبونه قفل نداره و بیخیال خم کردن درب میشه

شاید منم یه روز برم تو کار درآوردنشون.

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

شاید منم یه روز برم تو کار درآوردنشون.

البته به نظرم استفاده از رودری های 207 بهتره چونکه یه دست میشه دیپه ولی هزینش زیاده

نمیشه جوش پلاستیک داد ؟

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، SorooshSarani گفته است :

البته به نظرم استفاده از رودری های 207 بهتره چونکه یه دست میشه دیپه ولی هزینش زیاده

نمیشه جوش پلاستیک داد ؟

هنوز نرفتم تو کارش. ولی به فکرش بیفتم یه جوری کیپش می کنم که تمیز دربیاد.

به نظرم میشه یه تیکه از جنس داشبورد یا رودری رو از یه ماشین اوراقی چیزی پیدا کرد و ازش به اندازه سوراخ های زبونه درآورد، و روش گذاشت. دورش هم با کمی از چسب شیشه ماشین که مشکیه چسبوند.

فعلا این به ذهنم می رسه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 19 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

هنوز نرفتم تو کارش. ولی به فکرش بیفتم یه جوری کیپش می کنم که تمیز دربیاد.

به نظرم میشه یه تیکه از جنس داشبورد یا رودری رو از یه ماشین اوراقی چیزی پیدا کرد و ازش به اندازه سوراخ های زبونه درآورد، و روش گذاشت. دورش هم با کمی از چسب شیشه ماشین که مشکیه چسبوند.

فعلا این به ذهنم می رسه.

سلام 

ی کورکن تو بازار هست که دقیقا جنس رودریه و از زیر رودری باید چسب بشه به دودری قیمتش هم ۴ تاش ۱۵ یا ۲۰ تومنه خیلی هم خوشگل در میاد 

من خودم هم برای ماشینم نصب کردم و خیلی هم راضی ام

369A928B-0E1D-4743-976B-3CDC7973B8CC.jpeg

27AC1A1F-A046-4300-9226-C3539F3616D7.jpeg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

علاوه بر این یک قطعه L شکل است که بالای چراغ سمت راننده و در مسیر سیم کاپوت نصب می شه و از کشیدن سیم کاپوت جلوگیری می کنه. من این رو نیز نصب کردم.

nbpt_2222222222206.jpg

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/08/05, 06:46:00، endwaiter گفته است :

غلام ادبتم رفیق. ماشین مال خودته. خیلی هم آقایی. از لطفت ممنونم.

.

امروز برای اولین بار فرصتی دست داد تا بشورمش. البته قبلا یه کارواش زده بود که به خاطر پولیش بود. ولی امروز به دست خودم شسته شد که فکر کنم یه حال دیگه بهش داده.😀

dvzhawi1rkdf.jpg

5xegaezf5tmc.jpg

d2u874z7u8xt.jpg

7zujdowkq40g.jpg

سلام .. تبریک میگم ماشینتون بسیار زیباست .. یه سوال داشتم شما کاپوت جلو رو رکلاژ کردید؟چون حالتش با اولین عکسی که گذاشتید فرق کرده

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری