endwaiter

بیدار شدن آخرین بازمانده از خواب زمستانی

1,070 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 22 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

ایول اقا مصطفی عزیز خداییش ادم میبینه عکسارو لذت میبره ماشالاه و چشم بد دور باشه از سیلور یا همون اسکار فیس یا همون اخرین بازمانده که واقعا برازندشه این اسم آخر ماشالاه این ماشین روغنریزیشم قشنگه :grin: انگار درب قوطی رو باز کردی روغنو ریختی زمین انقدر تمیزه حالا ماشینهایی که ما میبینیم یا داریم سوای کثیف بودن روغنشون انقدر زیر ماشینو سینیو قطعات کثیفو گل آلودس وقتی روغنریزی پیدا میکنه روغن سیاه گلالود میریزه رو زمین

من چند ماهیه همون شیلنگ هیدرولیکم خراب بود تازه اون فویل دورشم نبود تا نشت میکرد میریخت رو منیفولد برای اینکه روغن رو منیفولذ نریزه یه پارچه بسته بودم دورش زیاد روغن کم نمیکرد ولی مثلا یه ماه که میگذشت پارچه روغن زیاد جذبش میشد و چکه میکرد و یهو دود از ماشین بیرون میومد منم واقعا میترسیدم 

خلاصه جمعه فقط وقت ازاد داشتم که رفتم عوض کنم با زور یه مکانیک پیدا کردم من فکر میکردم کار سختیه و باید سینی ماشین باز شه و از زیر جا زده شه ولی وقتی عوض کرد دیدم خیلی راحته واقعا اگه میدونستم انقدر راحته زودتر از اینها خودم باز میکردم عوض میکردم 150 تومنم اجرت الکی برای نیم ساعت کار نمیدادم... شیلنگ منم همون مدل تیپ 5 و 6 بهش میخورد gisp خریدم 375 تومن 2 تا لوازم فروش کلا تو تهرانو باز بودن روبرو سیدی یکیش نداشت دومیه دمش گرم اول یکی اورد فرق داشت دومی دقیقا خودش بود

میخواستم بدونم شما چند خریدی شیلنگو؟ شیلنگ فابریکتون بود یا عوض کرده بودید قبلا؟ آخه یادمه یه مدت میگفتید فرمون کمی سفته بعضی میگن برای شیلنگه که سوراخ داخلش باریکه و میخواستید عوض کنید

0vte_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%

شیلنگ من فابریک اورجینال بود. با این نکته که یه بار ایرانی بستم و وقتی دیدم مشکل حل نشد دوباره برای خودم رو نصب کردم. عجیب بود شیلنگ اورجینال روی ۵۴۰۰۰ کیلومتر نشتی بده.

یه مدل ایرانی از لوازم یدکی تو راسته هیدرولک کارها گرفتم که مورد تایید هیدرولیک کار خودمه. البته پیش واچیک عوض کردم.

روغنش رو هم که با کاسپین برای سرریز قاطی شده بود دوباره با دستگاه ساکشن خالی کرد و روغن تازه ریخت.

پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلامی دوباره

اینم گزارش تصویری مراحل باز و بست مجدد شیلنگ هیدرولیک و تعویض روغن ترمز و ترمیم قسمت های آسیب دیده رنگ در صندوق و رکاب

شیلنگ هیدرولیک رو آقای واچیک زحمت کشید باز کرد و اون قسمت هلالی تهش رو سنگ زد تا موقع جا زدن راحت جا بره و اورینگش خراب نشه.

بعدش هم با ساکشن روغن هیدرولیک رو تخلیه کرد و روغن تازه رو ریخت. موقع ساکشن از بالا روغن ریخت و دستگاه از اون طرف هورتش کرد.

ib0b_img_20200905_150024.jpg

bmj9_img_20200905_143617_1.jpg

bsa5_img_20200905_144849.jpg

بعدش با شاگردش آقا پاتریک روغن ترمز رو تعویض کردیم که چون واچیک خودش رفت تا جایی، ما یه سوتی دادیم و سیستم هوا گرفت.

واچیک اومد هواگیریش کرد، منتها سطح روغن اومد پایین.

قوطی نیم لیتری توتال رو از پانته آ گرفته بودم ۲۹ تومن، الان ۲۵۰ سی سی الف رو که دقیقا فرمول و سازنده و همه چیزش همون توتاله گرفتم ۷۶ تومن. یعنی ۵ برابر تو کمتر از یک سال و نیم. واقعا سوختم.

180j_img_20200907_125643.jpg

80j4_img_20200907_130646_1.jpg

txev_img_20200907_165148_1.jpg

gvk6_img_20200907_165128_1.jpg

بالاخره قسمت شد آقا سعید گل، زحمت ترمیم رنگ ماشین رو بکشه. رکاب رو که موتور زده بود و در صندوق که از قبل صاف کرده بودم یه چند تا لکه کوچولو رنگش آسیب دیده بود رو آستر زد و آماده کرد تا ایشالا فردا روش رو یه کم رنگ بپاشه. بتونه هم نکردیم که ماشین رنگ دار و بتونه دار نشه.

البته رکاب که اصلا رنگ حساب نمیشه، در صندوق هم بیشترش زیر پلاکه و مهم نیست. احتمالا سپرها رو هم بدم رنگ کنه، چون خیلی وضعشون خراب شده و خط و خششون زیاد شده.

rs3g_img_20200905_064436.jpg

8grf_img_20200905_064354.jpg

اینم نور چراغ های والئو که گرفته بودم با LED فیلیپس.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

با سلامی دوباره

اینم گزارش تصویری مراحل باز و بست مجدد شیلنگ هیدرولیک و تعویض روغن ترمز و ترمیم قسمت های آسیب دیده رنگ در صندوق و رکاب

شیلنگ هیدرولیک رو آقای واچیک زحمت کشید باز کرد و اون قسمت هلالی تهش رو سنگ زد تا موقع جا زدن راحت جا بره و اورینگش خراب نشه.

بعدش هم با ساکشن روغن هیدرولیک رو تخلیه کرد و روغن تازه رو ریخت. موقع ساکشن از بالا روغن ریخت و دستگاه از اون طرف هورتش کرد.

ib0b_img_20200905_150024.jpg

bmj9_img_20200905_143617_1.jpg

bsa5_img_20200905_144849.jpg

بعدش با شاگردش آقا پاتریک روغن ترمز رو تعویض کردیم که چون واچیک خودش رفت تا جایی، ما یه سوتی دادیم و سیستم هوا گرفت.

قوطی نیم لیتری توتال رو از پانته آ گرفته بودم ۲۹ تومن، الان ۲۵۰ سی سی الف رو که دقیقا فرمول و سازنده و همه چیزش همون توتاله گرفتم ۷۶ تومن. یعنی ۵ برابر تو کمتر از یک سال و نیم. واقعا سوختم.

180j_img_20200907_125643.jpg

80j4_img_20200907_130646_1.jpg

txev_img_20200907_165148_1.jpg

gvk6_img_20200907_165128_1.jpg

بالاخره قسمت شد آقا سعید گل، زحمت ترمیم رنگ ماشین رو بکشه. رکاب رو که موتور زده بود و در صندوق که از قبل صاف کرده بودم یه چند تا لکه کوچولو رنگش آسیب دیده بود رو آستر زد و آماده کرد تا ایشالا فردا روش رو یه کم رنگ بپاشه. بتونه هم نکردیم که ماشین رنگ دار و بتونه دار نشه.

البته رکاب که اصلا رنگ حساب نمیشه، در صندوق هم بیشترش زیر پلاکه و مهم نیست. احتمالا سپرها رو هم بدم رنگ کنه، چون خیلی وضعشون خراب شده و خط و خششون زیاد شده.

rs3g_img_20200905_064436.jpg

8grf_img_20200905_064354.jpg

اینم نور چراغ های والئو که گرفته بودم با LED فیلیپس.

بسیار عالی اقا مصطفی ادم کیف میکنه از این همه رسیدگی به ماشین. خیرش را ببینید.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

ماشالا تاپیک شما انقدر جذابه که من خودم وقتی میبینم اومده بالا کلی خوشحال میشم

لطف میکنی در مورد سوتی که دادید و باعث هوا گرفتن ترمز شد هم برامون توضیح بدی؟ اطلاعات آدمای ناواردی مثل بنده هم بره بالا

ویرایش شده در توسط XSSS
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

بسیار عالی اقا مصطفی ادم کیف میکنه از این همه رسیدگی به ماشین. خیرش را ببینید.

قربونت برم آقا مهرداد. ماشین خودته.

در 2 ساعت قبل، XSSS گفته است :

ماشالا تاپیک شما انقدر جذابه که من خودم وقتی میبینم اومده بالا کلی خوشحال میشم

لطف میکنی در مورد سوتی که دادید و باعث هوا گرفتن ترمز شد هم برامون توضیح بدی؟ اطلاعات آدمای ناواردی مثل بنده هم بره بالا

شما لطف داری بزرگوار.

راستش موقع تعویض روغن شما می تونی چهار چرخ رو خرک کنی و پیچ هواگیری ترمزها رو باز کنی. از بالا روغن بریزی و بذاری تو مدت چند دقیقه از پایین کن کم خودش خالی بشه.

یا روش دوم که تک تک پیچ هواگیری رو از دورترین چرخ باز کنی و با پر کردن پدال ترمز روغنش رو تخلیه کنی و از بالا هم سرریز کنی.

منتها سوتی ما این بود که که کلا پیچ رو باز گذاشتیم که موقع پدال زدن روغن خالی میشه، اما تو برگشت هوا برمی گرده تو لوله.

باید با پیچ بسته پدال بزنی و ترمز رو پر کنی، بعد پیچ را شل کنی تا روغن بزنه بیرون. دوباره ببندی و ترمز رو پر کنی و نگه داری، باز پیچ رو شل کنی تا روغن خالی بشه.

همینجوری ادامه بدی تا روغن تمیز و جدید جای روغن کثیف رو بگیره. بعد بری سراغ چرخ بعدی.

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

قربونت برم آقا مهرداد. ماشین خودته.

در 23 ساعت قبل، XSSS گفته است :

قربانت اقا مصطفی

انشالله خودتون به شادی و سلامتی استفاده کنید و خیرش راببینید:razz:

من حقیقتش تاپیک شما و کارهایی که روی ماشین انجام میدید را میبینم واقعا لذت میبرم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری