endwaiter

بیدار شدن آخرین بازمانده از خواب زمستانی

204 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

با عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستان و سروران گرامی

یادش بخیر، چند سال پیش که یه تیپ پنج ۸۳ خریدم. چقدر با دیدن تفاوت هاش با پراید های قبلیم ذوق می کردم.

هرچند که بیچارم کرد. نامردا کیلومترش رو چند باری کم کرده بودن و منم بدون ذره ای اطلاعات فنی. کلی خرج فنیش کردم. تسمه تایمش رو که می خواستم محض اطمینان عوضش کنم، پاره شد. کلی خرج کردم و دورش رو رنگ کردم. اما وقت فروش اندازه همون پول رنگ از قیمتش افتاد. خلاصه از شرش خلاص شدم و یه تیپ پنج ۸۴ گرفتم با ۵۸۰۰۰ کیلومتر کارکرد.

ماشین خوبی بود. در عقب شاگردش رنگ داشت که یه وانت همون رو زد و کلا تعویضش کردم.

بعد فروختم به پسرخالم و یه تیپ شش ۹۰ قرمز خریدم. اونم مالی درنیومد. چون خانم صاحب قبلیش گلگیر راننده رو داغون کرده بود و زیرشم ماسمالی کرده بود. بنده خدا شوهره هم بی خبر.

از طرفی رفتیم جنوب و یه جا تا آینه بغل رفتیم زیر آب. باز خدا رو شکر که خاموش نشد و با زن و بچه نموندیم تو آب. اما تو سلکتورش آب رفته بود و منم چون تجربه اتومات نداشتم نمی دونستم.

تا تهران اومد، ولی کم کم نابود شد. جوری که پنج میلیونی رو دستم گذاشت.

خلاصه اونم فروختم و تیپ پنج قبلیم رو دوباره از پسرخالم خریدم. تا این عید غدیر گذشته که یه اتوبوسی تو تبریز (پشت چراغ قرمز بودیم) دنده عقب زد در موتور رو داغون کرد.

اینجا بود که اصل ماجرا شروع شد و تصمیم گرفتم یه ماشین بی خط و خش و تمیز قرمز بخرم. ۲۰۶ و ۲۰۷ و دستی و اتوماتش هم برام فرقی نداشت.

پس از کمی بالا و پایین، ناگهان چشمم به یه آگهی اقتاد؛

تیپ شش مدل ۹۱ صفر خشک

این شد که با دیدن تمیزی ماشین با هر شکلی بود برش داشتم. تیپ پنج رو هم بعد از جابجایی بعضی از لوازم فروختم به عموم.

این چند روز فرصت نکردم، اما همه کارایی رو که روش انجام دادم و میدم اینجا می نویسم. امیدوارم هم شما و هم خودم، چیزای جدیدی از این تاپیک گیرمون بیاد.

از اون جایی که ماشین آخرین سری از نسل سیستم برق فرانسوی هستش، اسم تاپیک رو اینجوری انتخاب کردم.

البته اینم بگم که روی پلاک زیر در موتور سال رو زده ۹۲ و مالک اول خودرو هم شرکت آپکو بوده که دیگه از جزییاتش خیلی خبر ندارم.

احتمالا جزو کاشین هایی هست که قرار بوده با نصب آپشن هایی بشه سفارش مدیران.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 9 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام بر شما

اتفاقات جالبى براتون افتاده خدا رو شكر كه ضرر جانى نبوده

ماشينتون هم خيلى مباركه به سلامتى استفادش كنين

من چند وقت پيش تو سايت آپكو يه مطلب ديدم در مورد برنده هاى مزايده اسفند ٩٥ (اگه اشتباه نكنم) مزايده سر چندين دستگاه خودرو مدل ٩١ بود مربوط به آپكو كه توش ماشينايى چون ٢٠٦ تيپ ٦، اس دى وى ٩، ٢٠٧ آى دستى و پارس اتومات ديدم به قيمتاى بعضاً بالا و بعضاً مناسب هم برنده شده بودن؛ احتمالاً ماشين شما هم از اونا بوده، در ضمن همه اينا در تأييد حرف شما صفر كيلومتر بودن

به هرحال، با شماييم در همه مراحل پروژه كه انشااله رونقى با انجمن هم بده تاپيك پروژه شما

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

http://s6.uplod.ir/i/00898/xlbzmqbq4yi5.jpg
http://s6.uplod.ir/i/00898/givw1nu3b4l9.jpg
http://s6.uplod.ir/i/00898/b51medeqr8eu.jpg
n9bdxzudonx1.jpg
http://s6.uplod.ir/i/00898/63k1a0e4caju.jpg
http://s6.uplod.ir/i/00898/0tm8phjjyvig.jpg

این هم چند تا عکس از شب اولی که آوردمش خونه

از شما دوست عزیز، جناب ZAER هم بسیار سپاسگزارم.

یه کارایی روش کردم که کم کم سر فرصت عکس هاش رو قرار میدم.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

به به مبارکه

مدل هم که 92 خورده.

نمیدونم چرا وقتی عکس پشت امپر رو دیدم توهم بوی نویی 206 قبلی خودم بهم دست داد! انگار الان تو ماشین شما بودم.

خیلی خوبه و باید گفت عالیه. 

ماشین تهران بوده؟ 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام عرض تبریک
بالاخره خریدن این ماشین توی شرایط حال حاضر کار عالانه ای هست

امیدوارم ازش لذت ببرین

جسارتا میشه بپرسم چند خریدین؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

اقا مبارک باشه بسیار عالی ادم را یاد قدیم میندازه و اصالت 206. پیشنهاد میکنم یک فلش مموری کوچیک از این بند انگشتی ها تو ضبط بگذارید خیلی ها وقت چرخوندن  فرمون دستشون گیر کرده و فلش را شکسته و ضبط را معیوب کرده.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

مبارک باشه بسیار عالی. واقعا حس خیلی خوبیه داشتن 206 صفر با سیستم مالتیپلکس ...

هرچند به نظرم خیلی ریسکه و موقعی که کارکرده بشه ضرر مالی بیشتری به آدم تحمیل میشه اما خب ... عشقه دیگه :))

ایشالا به سلامتی و خوشی استفاده کنی.

چند خریدی ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ماشالاه ماشالاه خداییش ایول داره این ماشین بعد سرو کله زدن با چندین 206 دست دوم بعضا دربو داغون و بیتجربگیها که باعث خرابی و دردسر میشد الان با کوله باری تجربه یه ماشین مولتی پلکس فرانسوی خشک گیرت اومده احتمالا با تجربه ای که کسب کردی ایم ماشین سالم میمونه بچه یا نوه تون باهاش میره دانشگاه:-) واقعا کسی که 206 باز باشه نمیتونه سوار ایرانیزه شه و غمو قصه میاد سراغش که چرا نمیتونه تایپ بیو کروزو سنسور نور باران روش ببنده 

واقعا مبارکت باشه ماشین دست خوب کسی افتاده داداش فقط بیزحمت بگو چند خریدی؟؟؟ هر چه زودترم کروز و تایپ بیو استاد کن :gun:

راستی عجب رنگی داره ماشینت گفتی دنبال قرمز بودی حالا رنگ سلیقه ایه ولی من فقط این سه رنگو تو 206 میپسندم سفید خاکستری نقره ای فقط داداش خودت که استادی ولی حواست باشه نقره رنگیه که زیر افتاب زیاد بمونه یا تو سرما و برفو یخبندون مات میشه همیشه سعی کن یا تو سایه پارک کنی یا چادر بکشی یا پارکینگ سر پوشیده من تجربشو داشتم نقره ای داشتم پارکینگم نداریم ما رنگش سال به سال مات تر میشد اخرفروختمش سفید خریدم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

با تشکر از همه عزیزانی که لطف کردن و تبریک گفتن.

بنده ماشین رو 42 تومن خریدم.

همون اول کار هم کروز و تایپ بی و یه سری خرده ریز رو از رو اون یکی تیپ پنجه باز کردم و بستم رو این.

روز بعد هم بلافاصله تسمه تایم و دینام رو عوض کردم. اصلا حاضر نبودم ریسک کنم. تسمه تایم پاورگریپ و تسمه دینام هاچینسون.

قبلش هم که روغن موتور رو عوض کرده بودم. توتال 7000 SN ریختم. روغن گیربکس رو هم آقای واچیک کنترل کرد و گفت اصلا بهش دست نزن. نوی نو بود.

روغن هیدرولیک و ترمز هم تو برنامه تعویضه که مارک توتال از یه سایتی خریدم و قراره فردا بیارن.

البته آب رادیاتور و ضدیخ رو هم خواستم عوض کنم که واچیک آب مقطر تموم کرده بود. ایشالا تو روزای آینده مایع رادیاتور رو هم کامل عوض می کنم.فقط اساتید بفرمایند که دقیقا چند لیتر ضدیخ رو داخلش بریزم؟

ظاهرا شخصی که شب عید ماشین رو از آپکو خریده بوده، باتری و چراغ و برف پاکن رو عوض کرده. اما چراغش مدرن بود. منم با چراغای کروز اون یکی ماشین که تازه خریده بودمشون جابجاشون کردم.

igp9mjzgwmjt.jpg
t45rtkpjv0pi.jpg

مرحله بعدی کار جابجایی رینگ و لاستیک و کمک و فنر لول بود.

رینگ های تورنادو اصلی و لاستیک های میشلن (که البته نو نیستن) رو از ماشین قبلی جابجا کردم.

کمک های اورجینال و فنرهای با رنگ بندی سه آبی رو همونجوری قلفتی با دیسک چرخ و توپی سرکمک جابجا کردم. چون دیسک چرخام رو تازه خریده بودم تعویضشون برام مهم نبود.تکستار دانمارکی خریده بودم.

با این جابجایی ارتفاع جلوی ماشین اومد پایین که به طبع عقب رو هم 2/5 سانت پایین آوردم.

zw31bwn7jds4.jpg
fe0crprp22v7.jpg

چیزی که برام خوشحال کننده بود این بود که کمک های عقب، لنت ها و سیلندرهای ترمز اورجینال بودن. سیلندرهای بوش و لنت های با آرم بوش و نوشته حک شده تکستار که البته کمی هم عجیب بود. یادمه یکی از دوستان توی تاپیک لنت ها عکسش رو گذاشته د و جالب اینکه خودم بهش گفتم اینا مشکوکن. مگه میشه یه لنتی هم بوش باشه هم تکستار؟

rvoe1f98qmpq.jpg

یه عکس هم از تمیزی گلگیر برای دوستانی که به کارکرد ماشین مشکوک بودن.

hnon1lp27s20.jpg

البته تصویری هم از گیربکس

53x61dn4wo1g.jpg

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

بعد از مطمئن شدن از تسمه ها و روغن موتور و گیربکس و با توجه به اینکه کارکرد ماشین 400-500 تایی شده بود، آخر شب تو خیابون دماوند چند دقیقه ای با دور موتور بالا رفتم تا موتور و گیربکس دستشون بیاد حالا که انقدر براشون مایه می ذارم، باید به وقتش هم جبران کنن.

شکر خدا عملکرد گیربکس خوبه، منتها سه چها بار تا حالا در زمان توقف تقریبا کامل و درست لحظه ول کردن ترمز برای حرکت مجدد تقه زده. انگار که دنده رو خیلی دیر به یک داده باشه. چند بارم موقع حرکت اولیه بعد از استارت، ترمزم چوب کرده. فکر کنم باید نرم افزار گیربکس رو به روز رسانی کنم.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری