BOYNUMBERONE

صدای شیپور مانند از سمت فرمان ( شبیه وُوُوُوُوُوُووووو )

4 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام :razz:

دوستان چند بار موقع رانندگی با سرعت خیلی پایین یه صدای عجیبی مثل صدای شیپور از سمت فرمان ماشین میاد و حس میکنم اون صدا دقیقا به فرمان منتقل میشه (با لرزش خفیفی که ایجاد میکنه)

روغن هیدرولیک تا درش پره ولی انگار که خیلی شل بود اصلا نمیشد گفت روغنه مثل آبیه که کثیفه :grin:

بابت ایجاد تاپیک عذرخواهی میکنم راستش تاپیک مربوط به موضوع وجود نداشت :razz::razz::razz:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

احتمال زیاد پمپ هیدرولیک مرخص میشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام سایر دوستان نظری ندارن؟

لینک به ارسال

در اولین فرصت شیرفرمون رو بازرسی کن. البته باید بری پیش جلوبندی ساز. معمولا کاسه نمدش بعد از مدتی روغن میده. این صدا از جک های سیستم فرمون هست. روغن هیدرولیک رو کی عوض کردید؟
یک بار کاملا تخلیه کنید(نیم سرویس کارها یعنی تعویض روغنی ها این کار رو انجام میدن).
بعد باید سینی باز بشه و کاملا زیر ماشین بررسی بشه که شیرفرمون و لوله های برگشت روغن نشتی نداشته باشن.
اگه بعد از چند روز رانندگی روغن ریزی نداشتی و روغن هم کم نکرد، برو سمت پمپ هیدرولیک. چندتا نکته؛ اصلا راضی نشو که فقط کاسه نمد رو عوض کنی. معمولا بعضی از جلوبندی سازها از این تزها میدن. خودم یه بار شیرفرمون خریدم بردم که عوضش کنه. گفت حیفه، شیرفرمونت فرانسویه. فقط کاسه نمد رو عوض کرد، به 4ماه نرسید که دوباره شروع کرد به روغن دادن.
پمپ هیدرولیک رو هم ترجیحا تعویض کن. چون اونم براش راهکار تعمیر میدن ولی فایده نداره. جنس نو بگیر حداقل میدونی عمرش بیشتر از تعمیریه. به وقتش هم عوضش کن.
کلا درمورد تعمیرات خودرو احساس خوبی ندارم. مگر در موارد خاص. این مواردی که اشاره کردید، بهتره که تعویض بشن با نو. اطمینان خاطرش بیشتره.
باز هم اگه دوستان راه حل بهتری به نظرشون میرسه راهنمایی کنن. ما هم یه چیزی یاد بگیریم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری