50 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/05/08, 23:22:12، Kiarash_banagar گفته است :

سلام دوستان 

.....

از دوستان خواهش دارم كه ليست شيلنگ ها و قطعاتي كه بايد عوض بشه ويا به مرور زمان مستهلك ميشن رو به من بگن تا در اولين فرصت عوض كنم

ممنون ميشم كمكم كنيد

سلام

دوستان عزیز @aidin1384 @Parsa Mardani @tukanet @amin forozandeh موارد رو گفتن! کاملا درست و دقیق.

ولی یه مورد از قلم افتاد!

یکی از مهمترین دلایل آتش سوزی ۲۰۶؛ فشنگی هیدرولیک هست!!!

خصوصا تو ۲۰۶ های مدل ۸۶ به بعد که محل نصب فشنگی از پشت موتور به جلوی موتور (بغل کاتالیست) منتقل شده!

قطعه ای که بدون هیچ اخطاری یهو خودش رو ول میکنه و فاجعه به بار میاره....

پسند شده توسط 5 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در هم اکنون، !Mehdi گفته است :

سلام

دوستان عزیز @aidin1384 @Parsa Mardani @tukanet @amin forozandeh موارد رو گفتن! کاملا درست و دقیق.

ولی یه مورد از قلم افتاد!

یکی از مهمترین دلایل آتش سوزی ۲۰۶؛ فشنگی هیدرولیک هست!!!

خصوصا تو ۲۰۶ های مدل ۸۶ به بعد که محل نصب فشنگی از پشت موتور به جلوی موتور (بغل کاتالیست) منتقل شده!

قطعه ای که بدون هیچ اخطاری یهو خودش رو ول میکنه و فاجعه به بار میاره....

کاملا درسته

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1396/05/09, 02:13:13، amin forozandeh گفته است :

درود. یکی از بیشترین دلایل آتش سوزی داخل موتور 206 پارگی و ول کردن اورینگ های سوزن انزکتور سمت ریل سوخته که متاسفانه علتشم استفاده تنظیم موتوری ها از اورینگ های بازاری و ارزون قیمته که بعد از مدتی به علت نسوز نبودن خشک میشه و ترک میخوره و خالت لاستیک و آب بندیو از دست میده . لذا هنگام تعویض این اورینگ ها فقط فقط از اورینگ اصلی و نسوز استفاده کنید .

با سلام:

و عرض تکمیل فرمایش شما, بعضی از تنظیم موتوری ها برای شستن انژکتور از تینر 5000 و به بالا استفاده می کنند که این کار سبب خوردگی شدید اورینگ انژکتور و همان پاشیدن بنزین به موتور گرم و آتش سوزی می شوند و بعضی دیگر به غلط مردم را راهنمایی می کنند که 4 لیتر تینر 5 هزار را با یک باک پر (  بنزین + تینر  ) برای شستشوی انژکتور و باز کردن مسیر گرفته شده مفید است.!!! این ها واقعا در کدام آزمایشگاه به این نتیجه رسیده اند و آثار مخرب تینر 5000 و به بالا بدون آزمایش و نتیجه به دیگران راهنمایی می کنند.؟؟؟

ویرایش شده در توسط تحیری
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

من یه 206 قدیمی داشتم دوبار آتیش گرفت که به موقع خاموشش کردم . اون از سوراخ شدن درب فیلتر روغن یکبار و یکبار هم از اورینگ درب فیلتر روغن بود . یه 206 جدید خریدم صفر 95 اونم الان یکسال نشده یه دودهایی بعضی وقتا میده که هرچی چک میکنم نمیفهمیدم از کجاست .اما آخرین بار وقتی ماشین خاموش کردم یه دودی از زیر کاپوت سمت باطری زد بالا که شبیه دود سیگار بود .خلاصه الان توی خبرا دیدم یه 206 93 دقیقا از زیر باطری اتیش گرفته ...یاد مصیبت خودم افتادم ...به نظرتون سمت باطری از چی میتونه باشه؟ از جعبه فیوزشه؟ از چی میتونه باشه؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، samokashahi گفته است :

من یه 206 قدیمی داشتم دوبار آتیش گرفت که به موقع خاموشش کردم . اون از سوراخ شدن درب فیلتر روغن یکبار و یکبار هم از اورینگ درب فیلتر روغن بود . یه 206 جدید خریدم صفر 95 اونم الان یکسال نشده یه دودهایی بعضی وقتا میده که هرچی چک میکنم نمیفهمیدم از کجاست .اما آخرین بار وقتی ماشین خاموش کردم یه دودی از زیر کاپوت سمت باطری زد بالا که شبیه دود سیگار بود .خلاصه الان توی خبرا دیدم یه 206 93 دقیقا از زیر باطری اتیش گرفته ...یاد مصیبت خودم افتادم ...به نظرتون سمت باطری از چی میتونه باشه؟ از جعبه فیوزشه؟ از چی میتونه باشه؟

سلام دوست عزیز دود خیلی خطرناکه و قابل اشتعاله حتما با دقت نگه کن  و مبدا دود رو پیدا کن بعید میدونم از سیمکشی باشه  چون اگه از سیمکشی دودی بلند شه یا بی اس ای خیلی زود یا ماشین یا قطعات برقی به علت خرابی سیم و سوختنش از کار میفتن بیشتر مواقع روغن هیدرولیک یا روغن موتور نشتی پیدا میکنه و روی منیفولد یا اگزوز یا دینام یا بدنه متور میریزه و حرارت باعث میشه دود کنه دود روغن هیدرولیک خیلی خطرناک و قابل اشتعاله با جمع شدنش تو کاپوت و با بالا رفتن حرارت یا جرقه کوعل و شمع مشتعل میشه و باعث خسارتهای سنگین میشه شما که فبلا هم تجربشو داشتید باید خیلی بیشتر حواستون باشه ایشالاه که هیچ وقت مشکلی پیش نمیاد

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

بله امروز دقیقا سر چهارراه برای ماشین من هم این اتفاق افتاد اما دقیقا سر همین چهارراه یک ایستگاه آتش نشانی بود که سریع خبر دادم و اونها آتیش رو خاموش کردند

البته بگم که اگر کلا اتش شوزی اتفاق بیفته اصلا نباید در کاپوت رو باز کرد چون اکسیژن میرسه به اتیش و بیشتر شعله ور میشه و حتی نباید روش آب ریخته بشه چون گاهی اوقات همون آب وقتی با فلز برخورد داشته باشه اتیش بدترم میشه

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، ارام ایزدی گفته است :

بله امروز دقیقا سر چهارراه برای ماشین من هم این اتفاق افتاد اما دقیقا سر همین چهارراه یک ایستگاه آتش نشانی بود که سریع خبر دادم و اونها آتیش رو خاموش کردند

البته بگم که اگر کلا اتش شوزی اتفاق بیفته اصلا نباید در کاپوت رو باز کرد چون اکسیژن میرسه به اتیش و بیشتر شعله ور میشه و حتی نباید روش آب ریخته بشه چون گاهی اوقات همون آب وقتی با فلز برخورد داشته باشه اتیش بدترم میشه

داخل کاپوت انقدر منافذ ریزو درشت هست که هوا هست و ازیر که کاملا بازه هوا میکشه

اونی که منظور شماست شعله اتیشه که با باز شدن کاپوت به سمت بالا میاد وقتی کاپوت پایینه کاپوت روی اتیشه

تصادف 206 زیاد دیدم متاسفانه مردم همیشه میخوان کمک بی جا بکنن اب ریختن روی هیدرولیک طرف شعله اندازه فندک بودیهو گر گرفت اگر کپسول پودری نبود خاموش نمیشد

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، ارام ایزدی گفته است :

متاسفم که این اتفاق افتاد و خوشبختانه سریع خاموش کردین.

متوجه علت آتیش سوزی شدین؟ مدل ماشین ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، ارام ایزدی گفته است :

سلام واقعا ناراحت شدم که این اتفاق براتون افتاد ولی در وحله اول باید خوشحال بود که صدمه این اتشسوزی جانی نبوده خدارو شکر ضررهای مالی با اینکه تو این شرایط اقتصادی خیلی ناراحت کنندس ولی ایشالاه همیشه صدمات مالی باشه تاجانی 

واقعا ناراحت کننده و وحشت اور حتی ادم تصور کنه ماشینی که انقدر براش عزیزه داره تو اتیش میسوزه و کاری ام از دست ادم بر نمیاد من یه کپسول 2 کیلویی خریدم مخصوص اتشسوزی با سه قابلیت هم اتشسوزی برقی هم اتشسوزی مایعات مثل نفتو بنزین و هم گازهای اشتعال اور با قیمت مناسب 74 تومن هر سالم 15تا20 میگیرن شارژ کنن واقعا برای هر ماشینی لازمه 

اتشسوزیهای مربوط به سیمکشی اکثرا زیاد شعله نداره و فقط با دود شدید همراهه که ناشی از داق شدن سیمها بر اثر اتصالیه  ولی اتشسوزیهای ناشی از نشت بنزین یا روغن هیدرولیک خیلی وحشتناکتره و داخل محفظه کاپوت هم پر لوازم پلاستیکیه که خیلیزود شعله ور میشن 

یکی از دلایل اتشسوزی 206 هم نشت روغن وریختن روی اگزوز هست که باعث دود میشه و اون دود قابل اشتعاله باید خیلی مراقب بود و نشتی روغن هیدرولیک رو جدی گرفت

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

آیا نمد زیرکاپوت در خاموش کردن یا کم کردن یا برعکس زیاد شدن آتش تاثیری داره؟

ویرایش شده در توسط zilamo

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری