yedoost_64

تاپیک جامع آب بندی پژو 206 (تمامی تیپ ها )

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

144 ارسال در این موضوع قرار دارد

به نظر من هر كس هرجور ماشين توي آب بندي بار بياره همونطور ميشه بايد تا3000 تا تا حدودي نرم رفت بعد از اون روغن عوض كرد و يه مدت قيد بنزين زد و گاز داد تا اصطلاحاً نفس ماشين باز شه وگر نه تنبل ميشه.من پرايد داشتم راه نمي رفت آنقدر بهش گاز دادم كه سربالايي تنگه فني جاده انديمشك را با 130تا بالا مي آمد در ضمن كولر هم بايد ازش گرفت تا به اون هم عادت بكنهhi.gif

دوست عزیز مطمئنی با این سرعت تو تنگ فنی رفتی!!!!!!!!!!!!!شاید منظورت اتوبان اندیمشکه...........گردنه رو 80 بری هنر کردی.اونم پراید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

salam.gif lipo عزیز چجوری دور موتور از 3500 بالاتر نیاد ولی تخته کنه؟

دوستای گلم، قبلا هم گفتم. تجربه شخصی خودم و تجربه افراد باتجربه تر از خودم میگه:

تو 100 کیلومتر اول تخته کن، نترس. ماشین آب بندی میشه و خلاص. هر ایرادی هم داشته باشه همون اول خودشو نشون میده. لطفا هزار تا قانون واسه آب بندی کردن درنیارید. ماشین مثل آدم می مونه که هر رفتاری باهاش داشته باشی عادت می کنه، اما مثل نوزادی که استخوناش نرمه نیست. شما از کیلومتر 40 تا 100 فرصت داری ماشینتو آب بندی کنی. یعنی اینکه بهترین زمانشه. 40 تا 80 رو تخته کن، 80 تا 100 رو هم با کولر تخته کن و خلاص. یه عمر هم حالشو ببر. اگه بخوای چند هزار کیلومتر علاف آببندی باشی که دیگه کی میخوای سواری بگیری؟

مهم همون اوله که تمام قطعات موتوری به بالاترین درجه کارکرد خودش برسه و جای خودش رو پیدا کنه. دیگه به همون منوال پیش میره.

ضمنا، مرگ بر هرچی دنده مرده است. به جز دنده 2، باهیچ دنده ای و دور موتور زیر 2000 رانندگی نکن. اگه ماشین سنگین بود یا تو سربالایی بودی که این حداقل به 3000 تا 3500 میرسه.

موفق باشید...wink.gif

لینک به ارسال

دوستان واقعا اين نظريات كارشناسي بود؟!

لینک به ارسال

با سلام درسته که اگه تو زمان آب بندی بعد 3000 کارکرد اگه زیاد گازش بدی نفسش باز میشه اما باید اینو در نظر گرفت که 100 در 100 زودتر به خرج می افته. مگر اینکه بخای ماشین رو 2 سال نگه داشته باشی و وجدان نداشته باشی چون نفر بعدی تو سر این ماشین بیچاره میشه

لینک به ارسال

salam.gifدقیقا ماشینی که تو 100 کیلومتر اول نفسش باز نشده و به گاز پایین عادت کرده، بعد از چندص یا چن هزار کیلومتر بخوای باهاش تخته کنی داغون میشه و تو خرجم می افته. ولی ماشینی که همون اول کار (100 تای اول)، نفسش باز شده و به گاز عادت کرده، اگه گازم بخوره مشکلی براش پیش نمیاد و اگرهم مشکل داشته همون اول خودشو نشون داده. ضمنا بعد از اون 100 کیلومتر دیگه نیازی به گاز دادن الکی و تخته کردن نیست. مگه ماهی یه بار دو سه تا دنده رو تا ته پر کنی که ماشین به همون منوال پیش بره.

کارهیی رو که جلوتر گفتم انجام بدید، ماشینتون هیچ چیزش نمیشه. اگرهم شد، بدونید که اون قطعه قرار بوده توی راه بذارتون که همون اول متوجه شدید و درستش کردید.

لینک به ارسال
salam.gif lipo عزیز چجوری دور موتور از 3500 بالاتر نیاد ولی تخته کنه؟

دوستای گلم، قبلا هم گفتم. تجربه شخصی خودم و تجربه افراد باتجربه تر از خودم میگه:

تو 100 کیلومتر اول تخته کن، نترس. ماشین آب بندی میشه و خلاص. هر ایرادی هم داشته باشه همون اول خودشو نشون میده. لطفا هزار تا قانون واسه آب بندی کردن درنیارید. ماشین مثل آدم می مونه که هر رفتاری باهاش داشته باشی عادت می کنه، اما مثل نوزادی که استخوناش نرمه نیست. شما از کیلومتر 40 تا 100 فرصت داری ماشینتو آب بندی کنی. یعنی اینکه بهترین زمانشه. 40 تا 80 رو تخته کن، 80 تا 100 رو هم با کولر تخته کن و خلاص. یه عمر هم حالشو ببر. اگه بخوای چند هزار کیلومتر علاف آببندی باشی که دیگه کی میخوای سواری بگیری؟

مهم همون اوله که تمام قطعات موتوری به بالاترین درجه کارکرد خودش برسه و جای خودش رو پیدا کنه. دیگه به همون منوال پیش میره.

ضمنا، مرگ بر هرچی دنده مرده است. به جز دنده 2، باهیچ دنده ای و دور موتور زیر 2000 رانندگی نکن. اگه ماشین سنگین بود یا تو سربالایی بودی که این حداقل به 3000 تا 3500 میرسه.

موفق باشید...wink.gif

تو اینکه شما استاد ما هستی شکی نیست ولی من جوری اب بندی کردم که هیچ 206 اس دی 1.6 کاملا فابریک نتونسته v1 منو بگیره تازه لاستیک 205 هم دارم همیشه هم بنزین معمولی زدم

لینک به ارسال
با سلام درسته که اگه تو زمان آب بندی بعد 3000 کارکرد اگه زیاد گازش بدی نفسش باز میشه اما باید اینو در نظر گرفت که 100 در 100 زودتر به خرج می افته. مگر اینکه بخای ماشین رو 2 سال نگه داشته باشی و وجدان نداشته باشی چون نفر بعدی تو سر این ماشین بیچاره میشه

اصلاً اينطوري نيست و من تا حالا چند تا ماشين به همين شكلي كه دوستان گفتن آبندي كردم و الان هم سر حال و تندرستن

بيشترين عمري كه يكي از ماشين هام داشته پژو 82 هست كه الان دست دادشم هست و عاليه هنوز هم مثل روز اولش ميمونه1800 انژكتوري ، پرايد 87 فرمون هيدروليك واقعاً باهاش زمين رو شخم ميردم الان هم دست خانم همكارم هست و هر روز هم مي بينمش و سالم هست ، ريو 86 واقعاً معركه هست بدنه اش رو داغون كرده اما موتوريش حرف نداره اما يك دوتايي ماشين كاركرده كه گرفتم همه تنبل و ضعيف بود و با خودم عهد كردم ديگه ماشين كاركرده نگيرم و الان هم تيبا صفر دارم كه روز اول تا 160 تا رو باهاش تست زدم

من اهل سرعت و تند رفتن نيستم و مقررات رو به شدت رعايت ميكنم اما ماشين هام رو پر شتاب بار ميارم

اين مدل آبندي كردن (تا 5هزار تا رو آروم بري) رو پدرانمون تو سر ماها انداختن براي اينكه آروم بروني و ...

لینک به ارسال

با سلام

می خواستم بدونم برای آب بندی خودرو چه کار باید کرد؟ و آیا تاثیری در شتاب و سرعت خودرو داره؟

لینک به ارسال
salam.gifوحید جان، یه زحمت بکش و صفحات قبل رو مطالعه بفرما، ما هم سر همین کاری که شما میخوای انجام بدی دعوا Aha.gif داریم.Mrgreen.gif

لینک به ارسال

سلام خدمت شما دوستان

من یه تیپ 2 کم کارکرد تازه گرفتم. چیز های متفاوتی درباره عوض کردن دنده شنیدم یکی میگه تو سربالایی نزار دور موتورت از 3500 بیشتر بشه یکی میگه باید گاز زیاد بدی 4000 به بعد عوض کنی مثلاً 4500

اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری