yedoost_64

تاپیک جامع آب بندی پژو 206 (تمامی تیپ ها )

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

144 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام خدمت همه و بخصوص آقای مدیر

من تو بحث های قبلی دنبال این مطلب گشتم ولی چیزی دستگیرم نشد. خواهشاً با ذکر دلیل من رو در آبندی ماشینم که تیپ 5 هست کمک کنید

باز هم ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیزاولامبارکتون باشه چرخش به خوبی خوشی بچرخه وهمیشه توشادیهااستفاده کنی تا3000 تای اول اون هم برای اطمینان ازاینکه ممکنه آبندی خوب نشده باشه (البته توی جمع کردن )وبعد روغن وفیلتر روعوض کن ممکنه پلیسه داشته باشه بعد تا4000 (دوردردقیقه )تا بیشترفشار نیارکه حداقل تا8 سال موتوری سرحال داشته باشی سوالی بوددرخدمتم

لینک به ارسال
با سلام خدمت همه و بخصوص آقای مدیر

من تو بحث های قبلی دنبال این مطلب گشتم ولی چیزی دستگیرم نشد. خواهشاً با ذکر دلیل من رو در آبندی ماشینم که تیپ 5 هست کمک کنید

باز هم ممنون

سلام

ببینین 206 نیازی به آب بندی موتور نداره ولی به هر حال سایر قطعات مثل گیربکس و فنر ها و تعلیق باید آروم آروم باحاشون رفتار بشه تا با ماشین سازگار شن و عمر کنن تا 6 یا 7 هزار کیلومتر ملاحظه کن سعی کن دنده ها رو رو دور مناسب عوض کنی چون ماشینت 16 سوپاپ هست اکثرا دنده ها رو رو دور 2.8 تا 3 عوض کن تا هم ماشین سر حال بمونه هم قطعات آب بندی بشن.البته من تا الان که نزدیک 30 هزار کیلومتر روندم همین کارو انجام می دم تند می رم ولی هیچ وقت ماشینمو اذیت نمی کنم.روغنموتور خیلی مهمه حتما از توتال 9000 یا 7000 حتما استفاده کن .من همیشه 9000 استفاه می کنم درسته گرونه ولی موتور همیشه سر حاله همیشه با نیم استارت ماشینم روشنه حتی تو مناطق سردسیر مثل تبریز که هواش بد جور سرد می شه .تازه سیستم استارت 206 تیپ 5 , sd v8 از نوع پیشرفته تر از 206 های دیگه هستش.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سال 83 من یه پراید خریدم و همزمان پسر دایام هم خرید - یه دوستی داشتم بهم گفت تا 100 کیلومتر زیاد گاز نده ولی از 100 تا 1000 تا جایی که میتونی گاز بده اما پسر دایی گاز نداد خلاصه ماشن من حداقل 20 کیلومتر زیادتر میرفت بالای 10 بار کورس گذاشتیم اما سال 85 یه 206 تیپ 2 خریدم خانومم نذاشت گاز بدم خیلی ماشین تنبلیه 20 تا کمتر میره الانم یه وی 8 ثبت نام کردم اما دیه حتما این دفعه ئیگه گاز میدم چون خودم دیدم فرقشو

لینک به ارسال

سلام

از بحث اب بندی و تعویض دنده در زمان مناسب به راحتی نگذرید . من خودم روی تعویض دنده ( و معکوس ) روی دور موتور مناسب روی هر ماشینی که باشه خیلی خیلی خیلی حساسم .

توضیحات بیشتر و مهندسی تر لطفا .

با سپاس . موفق و شاد باشید

لینک به ارسال
سلام. من تازه عضو این سایت شدم چون تازه ماشین خریدم

اگه میشه منو واسه آبندی راهنماییم کنید

تا 500 کیلومتر دور موتور از 3500 بالاتر نبر ولی تخته گاز برو. بعدش تا جایی که جا داره 6500 پر کن. خودم همینجوری اب بندی کردم الان ماشین هایه هم مدل خودمو راحت میگیرم

لینک به ارسال

من با نظر lipo شدیداً موافقم چون من هم ماشین رو اینجوری آببندی میکنم و جواب میده دقیقاً ماشین دوستم رو سوار شدم افتضاح بود

لینک به ارسال

دوستان يه جوري در مورد اينكه هر جور به ماشين رفتار كني همونجور عادت ميكنه صحبت ميكنن كه آدم شاخ در مياره !!! بابا سگ هم اين قدر قابليت آموزش نداره چه برسه به ماشين !!!!!!!!!!!!!!!!!! اينكه يه ماشين بهد از چند سال 10 تا از يكي ديگه كمتر يا بيشتر ميره به 1000 تا عامل مختلف بستگي داره كه يكيش آب بنديه

من خودم يه 206 داشتم تو دوره آب بندي هميشه واسش موسيقي پخش مي‌كردم، از فرداي روزي كه آب بنديش تموم شد ديگه بدون موسيقي اصلا راه نمي‌رفت. باور نمي كنين؟!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به ارسال

بچه ها خواهش میکنم با این حرفای ضد و نقیض کسانی که میخوان ماشین بگیرن را گیج نکنید

بچه آدم هم وقتی دنیا میاد همه استخوناش و حتی جمجمش نرم هست و باید اوایل باهاش مدارا کرد. ماشین هم همینه 1000 تای اول هواشو داشته باشین ...بعد برونش حالشو ببر . این روش من بود ....الان بعد از 4500 کیلومتر تازه نفسش باز شده و شده مثل تیپ 5 مدل 82 حاللللللللللللللللللللللللللللللللللللل میکنم با ماشینم ... چشمش نزنینااااااااااااااااااااا

لینک به ارسال

salam.gifhi.gifthink.gif آب بندی ماشین صفر بصورت خلاصه:

1- گازیدن به ماشین هم با دور موتور بالا ، هم با دنده بالا و هم با سرعت بالا قبل از اینکه کیلومتر به 100 (صد) برسه (البته گازهای ناگهانی رو نمیگم، یواش یواش دور و بیارید بالا) که بهترین جا هم آزاد راههای بین شهریه که خطری نداشته باشه

2- استفاده از کولر بصورت متناوب در حین آب بندی و پس از چند کیلومتر گازیدن (برای روشن کردن کولر حتما خلاص کنید)

3- ندادن دنده مرده (حتی بعد از آب بندی)

4- با زور جا نزدن دنده ای که خوب جا نمیره (مخصوصا دنده یک و عقب)، حوصله به خرج بدید

5- تعویض همه ی روغنها روی 1000 کیلومتر جهت خروج مواد معلق و اضافی ناشی از نو بودن و سایش قطعات داخلی

ماشین باید قبل از صد تا آب بندی بشه...

mayi.gifاینجوری اگه ماشین هرجاش (نه فقط موتور) ایرادی هم داشته باشه همون اول معلوم میشه و یهو وسط راه نمی مونید.

دوستای گلم بعد از آب بندی لطفا آروم و مطمئن رانندگی کنید و تا روزی که ماشینو دارید نگید میخوام گاز بدم تنبل نشه

رانندگی فقط گاز دادن نیست، چون اون کارو یه پاره آجرم میتونه انجام بده think.gif (بیاییم همه با هم اینو یاد بگیریم) wink.gif

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری