yedoost_64

تاپیک جامع آب بندی پژو 206 (تمامی تیپ ها )

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

144 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام خدمت شما عزیزان :

لطف کنید در مورد آبندی بیشتر راهنمایی کنید مثلا روی چه دوری باید دنده عوض کرد و . . . . . .

با تشکر فراوان .

با سلام،

خودروی پژو 206 تیپ 2 سال 90 (چون گفتید اب بندی من حدس زدم) دارای انجین TU3A هست که 75 اسب بخار را در 5500 دور در دقیقه به سر چرخ میده و دارای گشتاور 111 نیوتن متر در 2600 دور در دقیقه هست

حالا میتونیم بگیم بهترین دوری که میشه دنده عوض کرد 3000 تا 3700 دور در دقیقه هست

شما سعی کنید تا 1000 کیلومتر اولیه از تمام دنده ها استفاده کنید دنده مرده به هیچ عنوان ندید و همچنین دور موتور رو بیهوده بالانبرید

در کیلومتر 1000 فیلتر هوا و روغن و بنزین و خود روغن موتور رو تعویض کنید (بسته به موتوری که دارید روغن موتور 5000 و 7000 توتال پیشنهاد میشه )

از این به بعد هم سعی کنید رانندگی عادی داشته باشید تا دریچه گاز و انژکتور به حالت عادی شما اداپته بشود

بدیهی هست که تا 3 تا 5 هزار کیلومتر اولیه مصرف بالایی داشته باشید

با احترام

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام امیر جان خیلی خیلی ممنونم

لینک به ارسال

سلام امیر جان

آقا من دو هفته پیش یه تیپ 5 از نمایندگی تحویل گرفتم گفت تا 1000 از 100 بالاتر نری

5000 کار کرد بیار واسه گارانتی

ته میخواد روغنش رو عوض کنی نه چیز دیگه ای

لینک به ارسال
سلام امیر جان

آقا من دو هفته پیش یه تیپ 5 از نمایندگی تحویل گرفتم گفت تا 1000 از 100 بالاتر نری

با سلام

ببخشید بعد چجوری راه بره ماشین؟ 1100 دور در دقیقه که میشه دور موتور موقع استارت زدن!!!

برای شما هم چون انجین ماشینتون TU5 هست و 110 اسب بخار رو در 5800 دور در دقیقه سر چرخ میده و با گشتاور 147 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه میده

میگیم دنده رو تو هر 2900 تا تا 3600 تا عوض کنید

اگه میگیم تو هر 1000 تا روغن و فیلتر رو عوض کنید برای این دلیل هست که مقداری از براده اهن داخل موتور هست و با تعویض اون از بین میره

ببخشید اینو میگم ولی از همون 1100 گفتن اون اقاه میتونم بفهمم 5000 تا هم اشتباست

با احترام

لینک به ارسال
سلام امیر جان

با سلام

ببخشید بعد چجوری راه بره ماشین؟ 1100 دور در دقیقه که میشه دور موتور موقع استارت زدن!!!

برای شما هم چون انجین ماشینتون TU5 هست و 110 اسب بخار رو در 5800 دور در دقیقه سر چرخ میده و با گشتاور 147 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه میده

اگه میگیم تو هر 1000 تا روغن و فیلتر رو عوض کنید برای این دلیل هست که مقداری از براده اهن داخل موتور هست و با تعویض اون از بین میره

با احترام

salam.gifامير جان من فكر مي كنم اون بنده خدا منظورش اين بوده تا 1000 كيلومتر، از صدتا بالا نري!

لینک به ارسال
سلام امیر جان

با سلام

با احترام

salam.gifامير جان من فكر مي كنم اون بنده خدا منظورش اين بوده تا 1000 كيلومتر، از صدتا بالا نري!

با سلام،

شرمنده شما درست میفرمایید

ولی چرا؟ دلیلی نمیشه؟ تنها چیزی که تو اب بندی مهمه استفاده از همه دنده ها هست تو دور های مختلف

البته بعد از 1000 تا که روغن و ... تعوض شد باید به کم حساب کار دستش بیاد!!! البته هرطوری ماشین ستاپ بشه همون قدر هم بنزین میسوزونه

لینک به ارسال

سلاام

خسته نباشید دوستان

من تیپ 5 رو 2 هفته پیش تحویل گرفتم..

تا 1100 کیلومتر اول توو همه دنده ها رفتم و تا دنده 4 بیشتر از 90 کیلومتر اصلا نرفتم.. چند سری دنده 5 هم رفتم و حدود 110 کیلومتر سرعت..

کلا دنده ها رو هم تو 3000 تا 3800 عوض میکردم..

1100 کیلومتر که رفت، روغن توتال ریختم و تعویض روغنیه آشنا بود.. گفتم چقدر دیگه نیازه عوض کنم؟ گفت 10000 کیلومتره،ولی تابستونه (من خوزستانم ، بهبهان) و کولر روشن میکنی و ...، کمتر بیاری بهتره، من واسم هزینه زیاد مهم نیستم، میخوام بعد از 7000 تعویض کنم..

بعد از تعویض روغن و وقتی 1210 رفته بود؛ 155 کیلومتر باهاش رفتم و اولین مرتبه بود و خلی لذت بردم :-)

آبا الان مشکلی نداره که دیگه باهاش سرعت های بالا برم؟ مثلا حداکثر همین 155 ؟

لینک به ارسال
سلاام

خسته نباشید دوستان

من تیپ 5 رو 2 هفته پیش تحویل گرفتم..

تا 1100 کیلومتر اول توو همه دنده ها رفتم و تا دنده 4 بیشتر از 90 کیلومتر اصلا نرفتم.. چند سری دنده 5 هم رفتم و حدود 110 کیلومتر سرعت..

کلا دنده ها رو هم تو 3000 تا 3800 عوض میکردم..

1100 کیلومتر که رفت، روغن توتال ریختم و تعویض روغنیه آشنا بود.. گفتم چقدر دیگه نیازه عوض کنم؟ گفت 10000 کیلومتره،ولی تابستونه (من خوزستانم ، بهبهان) و کولر روشن میکنی و ...، کمتر بیاری بهتره، من واسم هزینه زیاد مهم نیستم، میخوام بعد از 7000 تعویض کنم..

بعد از تعویض روغن و وقتی 1210 رفته بود؛ 155 کیلومتر باهاش رفتم و اولین مرتبه بود و خلی لذت بردم :-)

آبا الان مشکلی نداره که دیگه باهاش سرعت های بالا برم؟ مثلا حداکثر همین 155 ؟

سلام دوست عزیز

بی خیال سرعت بالا همون مجازشو برو

لینک به ارسال

سلام اقا ناصر !

لینک به ارسال
سلام اقا ناصر !

سلام حمید جانhi.gif

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری