yedoost_64

تاپیک جامع آب بندی پژو 206 (تمامی تیپ ها )

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

144 ارسال در این موضوع قرار دارد

5087
سلام امیر جان

آقا من دو هفته پیش یه تیپ 5 از نمایندگی تحویل گرفتم گفت تا 1000 از 100 بالاتر نری

5000 کار کرد بیار واسه گارانتی

ته میخواد روغنش رو عوض کنی نه چیز دیگه ای

با سلام

ببخشید بعد چجوری راه بره ماشین؟ 1100 دور در دقیقه که میشه دور موتور موقع استارت زدن!!!

برای شما هم چون انجین ماشینتون TU5 هست و 110 اسب بخار رو در 5800 دور در دقیقه سر چرخ میده و با گشتاور 147 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه میده

میگیم دنده رو تو هر 2900 تا تا 3600 تا عوض کنید

اگه میگیم تو هر 1000 تا روغن و فیلتر رو عوض کنید برای این دلیل هست که مقداری از براده اهن داخل موتور هست و با تعویض اون از بین میره

ببخشید اینو میگم ولی از همون 1100 گفتن اون اقاه میتونم بفهمم 5000 تا هم اشتباست

با احترام

salam.gifsalam.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/salam.gif' alt='URL>'>امير جان من فكر مي كنم اون بنده خدا منظورش اين بوده تا 1000 كيلومتر، از صدتا بالا نري!

با سلام،

شرمنده شما درست میفرمایید

ولی چرا؟ دلیلی نمیشه؟ تنها چیزی که تو اب بندی مهمه استفاده از همه دنده ها هست تو دور های مختلف

البته بعد از 1000 تا که روغن و ... تعوض شد باید به کم حساب کار دستش بیاد!!! البته هرطوری ماشین ستاپ بشه همون قدر هم بنزین میسوزونه

تو 206 فقط باید روغن خوب و نیمه یا فول سنتیتیک بریزی توتال 7000 یا 9000 یا معادل برند دیگه اگه ایرانی بریزی بخار میشه کم میشه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ماشین بنده (تیپ 5)هم درحال آببندیه،500 تا رفته،کفی،دور موتور و از 3500 بالاتر نبردم و سرعت هم از 110 بیشتر نشده،و تا 1000 تا هم همینجوری میرونمش،سر 1000 تا هم یه توتال فلزی 7000 میریزم توش،فکر میکنم در همین حد کافی باشه،تا ببینیم چی پیش میاد...

لینک به ارسال

سلام دوستان

توصیه میکنم حتما و حتما روغن سر 1000 تا عوض کنید یه تجربه اینکه ممکنه پلیسه ها یا چیزهای دیگه جلوی سوراغ استکانیها رو بگیره و ماشین به صدا بیوفته پس حتما سر 1000 تا عوضش کنید البته یه توصیه دیگه که من انجام ندادم و پشیمونم ان هم در جا لاستیکهارو با نمونه با کیفیت عوض کنید و در صورت امکان پهنهای لاستیک و دست نزنید ممکنه تو تعادل و زیبایی ماشین تاثیر خوبی بذاره اما به موتور و جلو بندی فشار میاره مخصوصا اگه تیپ 2 باشه در ضمن روی آیینه بغل ها هم میتونید راهنما نصب کنید هم در جهت زیبایی و هم ایمنی

لینک به ارسال

سلام عزیزان من تازه عضو شدم :yakhoda::movafagh:[prr]

sd شهریور 95 دارم

تو مدت آب بندی هیچ وسیله ای اضافه نکنم؟ حتی کفپوش و و روکش و نمد و .... یا اینکه هیچ ربطی نداره؟؟؟ میخام ماشینم 5 سال دست خودم خوب و راحت و بدون اشکال کار کنه و بعد بفروشمش

لینک به ارسال

با سلام و احترام

دوستان یک سوالی داشتم من میخواستم تا کیلومتر 1000 بین 2 و 3 دور را نگه دارم اما با مراجعه به نمایندگی به بنده گفت که این کار برای موتور سم است و باعث کند شدن موتور و آسیب در طولانی مدت میشه و دور موتور 4 تا 4.5 رو پیشنهاد داد نظر شما چیست و بنده چه راهی را پیش بگیرم؟

با تشکر فراوان

لینک به ارسال

چنین مسئله ای صحت نداره و روالی که اعلام داشتید رعایت کنید

لینک به ارسال

237830 چنین مسئله ای صحت نداره و روالی که اعلام داشتید رعایت کنید

با احترام

جناب بنده شتاب و سرعت ماشین خیلی مهم هست برام در آینده با این روال میتونم بدون مشکل برای موتور دور آن را به 5 برسانم؟

با تشکر فراوان

لینک به ارسال

بله، البته همین 1000 تا 1500 کیلومتر دوره مدارا هم شاید از نظر فنی نیاز نباشه

لینک به ارسال

237814 با سلام و احترام

دوستان یک سوالی داشتم من میخواستم تا کیلومتر 1000 بین 2 و 3 دور را نگه دارم اما با مراجعه به نمایندگی به بنده گفت که این کار برای موتور سم است و باعث کند شدن موتور و آسیب در طولانی مدت میشه و دور موتور 4 تا 4.5 رو پیشنهاد داد نظر شما چیست و بنده چه راهی را پیش بگیرم؟

با تشکر فراوان

2 تا 3 ممکنه مشکل ساز بشه!

بهتره تو حدود دور های 3500~3700 دنده هارو تعویض کنید!

چون حداکثر کشتاور موتور توی 4000 دور هست و وقتی شما دارید روی دور کمتر از 3000 دنده تعویض میکنید، برخلاف چیزی که بنظر میاد، دارید به موتور فشار بیشتری وارد میکنید!(کار تو دور 3500 خیلی راحتتر از کار در دور 2000 هست)

ولی تو 500~1000 کیلومتر اول سعی کنید 4000 رو رد نکنید.(اگه رد هم بکنید مشکل خاصی پیش نمیاد ها، فقط برای احتیاط هست)

لینک به ارسال

همه 13 صفحه فروم رو خوندم

میشه گفت کسی از این 13 صفحه نتیجه می‌گیره که ذهنیت قبلی ش رو همراه خودش آورده باشه

یعنی اگر ذهنیت گاز دادن داشته باشه،اینجا هم نتیجه می‌گیره ؛ گازدار. و اگر ذهنیت مراعات باشه،نتیجه می‌گیره مراعات

ذهنیت قبلی من مراعات ه

اما در خصوص کسایی که میگن گاز، واژه هایی مثل عادت، تکیه کلام عمومی شونه. نکته اینه که عادت در مورد چیزایی بکار میره که توانایی یادگیری داشته باشند که فکر میکنم ماشین ها این توانایی رو ندارن ( البته بجز 206 تیپ 5 :grin: )

گمان کنم اگر یه ماشین که به روش مراعات آب بندی شده رو بدید دست یه راننده طرفدار فلسفه گاز و بهش بگید با ماشین تنبل نیست، گاز میده و میگه درست آب بندی شده

معنی این جمله اینه که برداشت شخصی ماست که چیزایی مثل تنبل و زرنگ برا این موجودات بی جان میسازه ( البته بجز 206 :grin: )

گفتم من طرفدار مراعاتم ولی ای کاش مطمئن میشدم که موتور پیش از نصب روی شاسی، ۸ ساعت زیر بار بوده تا مشکلات احتمالی خودشون رو نشون داده باشن

چند سال پیش شبکه نشنال ژئو گرافیک کارخانه بوگاتی رو نشون میداد که موتور ها پیش از نصب 8 ساعت مداوم با دور بالا کار میکردن تا ایراد ها دیده بشن

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری