محمود

تاپیک جامع مشکلات سیستم تهویه و کولر(نشت،گاز کولر و...)

1,606 ارسال در این موضوع قرار دارد

تفاوتی نداره ولی اگه از روشن شدن موتور چند ثانیه گذشته باشه و بعد کمپرسور رو درگیر کنین بهتره

ضمنا وقتی ماشین زیر افتاب بوده حتما شیشه ها رو پایین بدید تا هوای تازه وارد اتاق بشه

سلام اقا علی

یه مسئله ای پیش اومده ایو گفتی گفتم حتمی بگم

من وقتی ماشین رو روشن میکنم بعد از یه 10 ثانیه یا کمتر که کولر رو میزنم روشن میشه و عالی ولی میخوام از پارکینگ بیام بیرون مکافاته (خونه خالم پارکینگشون یه شییب زیادی داره وقتی داشتم میرفتم ماشین دیگه تا حد خاموش شدن رسید ولی رفت بالا)

میخواستم ببینم رو موتور فشار نمیاد؟ من دیگه همیشه از پارکینگ میام بیرون بعد روشن میکنم

اگه خودت فکر میکنی خاموش کردن تاثیر داره خاموش کن ولی با نیم کلاچ کردن ضعیف ترین ماشین هم بالا میره...

کولر من وقتی مدت زیادی روشن میشه مخصوصاً تو هوای خیلی گرم موقع خاموش کرد ناله مکنه. مثل مثل کولر آبی که روغن کاری نشده باشه. میگن شیر انبساطش هست بردم یه بار عوض کردن پارسال ولی امثال باز صداش در اومد جریان چیه دوستان؟

صدای بوق مانند؟ اگر بله احتمالا گاز زیاده، باید فشارش چک بشه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام.یه سوال دیگه داشتم

در حالت عادی وقتی ماشین رو روشن میکنم فن کار نمیکنه

ولی وقتی کولر میگیرم،بلافاصله دور کند فن شروع بکار مینکه(با اینکه هنوز آمپر بالا نرفته)

و در بعضی موارد پس از مدتی حرکت با کولر روشن احساس میکنم دور تند فن شروع به کار میکنه(با اینکه باز هم دمای موتور حدود 90 دزجه هست)

به نظر دوستان دو حالت طبیعیه؟

لینک به ارسال
اگه خودت فکر میکنی خاموش کردن تاثیر داره خاموش کن ولی با نیم کلاچ کردن ضعیف ترین ماشین هم بالا میره...

یعنی منظورت اینه که مشکلی پیش نمیاد؟

ماشین بالا میره ولی مثلا خوب چجوری بگم مثل این میمونه که پسر آدم! بدون نفس داره یه سربالایی رو بالا میره

اگه فشار نمیاره دوباره این کارو انجام بدم چون داخل ماشین فوق العاده گرمه!

لینک به ارسال

دوستان کمک

206 تیب 2

مشکل فن کولر دارم روی 1 2 3 فن کار نمیکنه ولی کمپرسور کولر روشن میشه و وقتی فن رو میزارم روی 4 فن کولر روشن میشه روی دور زیاد ولی کمپرسور قطع میکنه! این دیگه چه مشکلیه من دارم!!!!

لینک به ارسال
دوستان کمک

206 تیب 2

مشکل فن کولر دارم روی 1 2 3 فن کار نمیکنه ولی کمپرسور کولر روشن میشه و وقتی فن رو میزارم روی 4 فن کولر روشن میشه روی دور زیاد ولی کمپرسور قطع میکنه! این دیگه چه مشکلیه من دارم!!!!

با سلام،

دقیق نمیدونم ولی شاید مشکل از رله باشه

بازم میگم دقیق نمیدونم

لینک به ارسال

کدوم رله داداش؟

لینک به ارسال

اشکالشو یافتم raghs.gif

از این بود:

file.php?mode=view&id=60&sid=c9f082248f834fcf75364889281bd177

شماره 1: فیوز حرارتی که تا 144درجه عمل نمیکنه

شماره 2: فیوز دقیقا" در این مکان بود من کندمش که عکسشو بگیرم

شماره 3: مادول کنترول سرعت فن

بعد از باز کردن کل پنل کنترول فهمیدم که اون بیچاره هیچی توش نیست و یه سوییچه سادس رفتم سراغ مادول بالای داشبرد بازش کردم دیدم یه فیوز حرارتی داره اون سوخته تعجب کردم چرا اونجا یه همچین چیزی گزاشته! یه کم محاسبات کردم البته با دستگاه به این نتایج رسیدم:

قدرت موتور فن تهویه :

1- روی دور موتور یک 10W

2- روی دور موتور دو 36W

3- روی دور موتور سه 118w

4- رود دور موتور چهار 310W

حالا یه چیز جالب تر میدونید برای تنظیم دور موتور توان تلف شده ای بین50w تا 78W ایجاد میشه؟!

این ناشی از طراحی مزخرف پژوه!!! در صورتی که میشه این تلفات رو بین 2 تا 9 وات رسوند!!!

حالاخبر بد این مادولی که تنظیم دور موتور رو انجام میده بخاطر داغ شدن بیش از حدش دقیقا" سر راه جریان هوا و قبل از اواپراتور قرار داره توی عکس میتونید مکانشو ببینید:

file.php?mode=view&id=59&sid=c9f082248f834fcf75364889281bd177

مقدار حرارتی که این ماژول تولید میکنه حدودا" با یه لامپ 80W برابری میکنه و من تا 600C تونستم حرارتشو ثبت کنم...

خودتون حساب کنید کمپرسور بیچاره چقدر باید کار کنه تا دما رو به 19 درجه برسونه!!!

البته خبر خوب یا شایدم بی فایده وقتی دور موتور رو روی 4 میزارین توان تلف شده به 0 میرسه!!! Mrgreen.gif

و بی انصافانه قیمت این مادول 25-30 تومنه که بیش تر از 5 تومن نمیارزه!!!!

مدل مدرنترش که روی سمند کار گزاشتن 17 تومنه و اتلاف انرژیش خیلی کم تر بود !!!

لینک به ارسال

اگه فیلم آموزشی 206 رو دیده باشید این مدول رو بدون باز کردن داشبورد هم میشه دراورد. درسته؟

لینک به ارسال
اگه فیلم آموزشی 206 رو دیده باشید این مدول رو بدون باز کردن داشبورد هم میشه دراورد. درسته؟

من اون فیلم رو ندارم ولی ممنون میشم راهنمایی کنید به دستش بیارم .

البته این عکس مربوط به قبله من بازش نکردم فقط باید جعبه جلوی پای شاگرد رو در اورد حق باشماست wink.gif

لینک به ارسال

این فیلم ها معمولا تو اکثر سایتها داره فروش میره و چند تا مغازه هم تو انقلاب هستن که می فروشن.

از این فیلمها برای ماشینهای پراید و زانتیا هم هست (برای پراید :موتور گیربکس و انژکتور مدل ساژم و برای زانتیا فقط سیستم تعلیق و هیدرولیک).

برای 206 2تاسی دی که یکی در مورد سوکتهای استفاده شده در 206 و اطلاعاتی در مورد بحث سیگنالینگ و شبکه های VAN CAN و کلا سیستم مالتی پلکس.

ویکی هم در مورد بازوبست برخی قطعات داخلی و خارجی 206 مثل داشبورد و ......... .

بازم ما در خدمتیم.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری