محمود

تاپیک جامع مشکلات سیستم تهویه و کولر(نشت،گاز کولر و...)

2,372 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

مشکل جدیدی که تازه متوجه شدم ،وقتی کولر میزنم و تو دست انداز میوفتم یا بوق میزنم باد کولر کم یا قطع میشه ( فقط باد ، کمپرسور کار میکنه) ،بنظر اساتید مشکل از چی میتونه باشه ؟( بعد قطع شدن باید درجه را ببرم تا اخر تا دوباره یهو پرتاب باد کنه و تا دست انداز و چاله  بعدی کار کنه)

ماشین تیپ 5 مدل 90

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان ماشین من مدتی هست که وقتی کولر یه مدت کار میکنه یه صدای جیر جیر از سمت دریچه راننده میاد که احساس میکنم از فن کولرهستش. و توی دست انداز کم و زیاد میشه. کسی تابحال با همچین چیزی برخورد کرده؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان. من 206 تیپ 5. سال 94 دارم.

وقتی کولر رو روشن میکنم و دور موتور کم باشه (مثلا پشت چراغ قرمز یا توی ترافیک) بعد از چنددقیقه یهو صدای بلندی از کمپرسورمیاد که انگار داره یکی در میزنه صدای تق تق تق تق تق تق. وقتی که من کولر رو خاموش کنم و دوباره روشن کنم دوباره تا چنددقیقه صدا نمیاد ولی بعدش شروع میشه. یا مثلا وقتی صدا داد، دکمه ac رو خاموش کنم صدا قطع میشه بعد دوباره ac رو روشن کنم تا چنددقیقه خوبه بعد دوباره صدا میده.

وقتی صدا داد رفتم در کاپوت رو باز کردم کمپرسور رو نگاه کردم دیدم یه صفحه کوچیک دایره ای چسبیده به اون صفحه ای که تسمه روش نصب میشه و این صفحه با شدت بیرون توو میره و صدای تق تق تق تق تق تق... که میاد واسه ضربه ای هست که این صفحه کوچیک دایره ایه میاد بیرون یخورده بعد میخوره به همون صفحه که تسمه روشه. رفتم تعمیرکار بوبین کمپرسور رو عوض کرد ولی مشکل از اون نبود بازم صدا میاد. 

مشکل من از کجاست به نظرتون؟! خسته شدم دیگه خیلی صدا میده توی ترافیک ابرو آدمو میبره. راستی توی خنکی کولر تاثیری نداره این مشکل و کولر کاملا خنکه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/04/29, 08:21:39، tofan206 گفته است :

دوتا رله داره قسمت جلوی ماشین که باید جلو پنجره ای باز بشه سمت چپ یه جایگاه داره واسه رله ها که ستا خار میخوره خاراشو در بیار رله پایینی مال دور تند کولره اگر سوخته تعویض کن نسوخته مقاومت فن پایینش با یه پیچ به دیاق بسته شده اونم چک کن

اینی که گفتم مال فن رادیاتور بود دور تند بود ولی اگر منظورتون فن پرتاب باد داخله احتمالن از مدوله

ممنون از پاسخ شما. منظور من همون فن داخل بود و خودم هم  فکر میکردم از مدوله و چون دسترسی به مدول سخت بود رفتم سراغ برق کار و در کمال تعجب متوجه شدم که علت موضوع سوختن سوکت حد فاصل فیوز و فن بوده. برق کار میگفت که سیم کشی مناسبی برای فن انجام نشده و موارد مشابه زیادی دیده و بهتره همیشه از دور های پایین فن استفاده بشه چون استفاده مداوم از دور تند فن باعث سوختن سوکت و حتی سیمها میشه. برای رفع مشکل سیم ورودی و خروجی سوکت مربوط به فن کولر مستقیم و سوکت از مدار برق فن حذف شد. امیدوارم تجربه من باعث کمک به بقیه دوستان بشه

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 17 دقیقه قبل، sjavid گفته است :

ممنون از پاسخ شما. منظور من همون فن داخل بود و خودم هم  فکر میکردم از مدوله و چون دسترسی به مدول سخت بود رفتم سراغ برق کار و در کمال تعجب متوجه شدم که علت موضوع سوختن سوکت حد فاصل فیوز و فن بوده. برق کار میگفت که سیم کشی مناسبی برای فن انجام نشده و موارد مشابه زیادی دیده و بهتره همیشه از دور های پایین فن استفاده بشه چون استفاده مداوم از دور تند فن باعث سوختن سوکت و حتی سیمها میشه. برای رفع مشکل سیم ورودی و خروجی سوکت مربوط به فن کولر مستقیم و سوکت از مدار برق فن حذف شد. امیدوارم تجربه من باعث کمک به بقیه دوستان بشه

ممنون

برای من تهویه دستی هست

سعی میکنم،از درجه ۲و۳استفاده کنم

درجه ۴زیاد امپر میکشه ،باعث سوختن فن داخل و سیم کشی میشه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

اساتید محترم بنظر شما اگر گاز کولر یه مقدار کم تر از فول باشه بهتره برای سیستم کولر یا فول باشه 

درسته که هرچیزی حدی داره ولی سوال من اینه 

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 45 دقیقه قبل، tofan206 گفته است :

اساتید محترم بنظر شما اگر گاز کولر یه مقدار کم تر از فول باشه بهتره برای سیستم کولر یا فول باشه 

درسته که هرچیزی حدی داره ولی سوال من اینه 

بهتره اینکه اندازه پیشنهادی کارخونه  باشه بهترین روش هم زدن گاز به صورت وزنی هست . ،اما چقدر کمتر باشه؟ اینم مهمه 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

بهتره اینکه اندازه پیشنهادی کارخونه  باشه بهترین روش هم زدن گاز به صورت وزنی هست . ،اما چقدر کمتر باشه؟ اینم مهمه 

سالها پیش تصادفی داشتم که گاز کولر تخلیه شد

بعد از تعمیرات و....ماشین رو بردن روبریی یک دستگاه که اتوماتیک گاز گیری رو در 15 دقیقه وکیوم وشارژ میکرد

انجام دادند وبسیار راضی بودم خیلی خنک میکرد

در در 1398/04/29, 23:12:24، Omid Karimi گفته است :

وقتی کولر رو روشن میکنم و دور موتور کم باشه (مثلا پشت چراغ قرمز یا توی ترافیک) بعد از چنددقیقه یهو صدای بلندی از کمپرسورمیاد که انگار داره یکی در میزنه صدای تق تق تق تق تق تق. وقتی که من کولر رو خاموش کنم و دوباره روشن کنم دوباره تا چنددقیقه صدا نمیاد ولی بعدش شروع میشه. یا مثلا وقتی صدا داد، دکمه ac رو خاموش کنم صدا قطع میشه بعد دوباره ac رو روشن کنم تا چنددقیقه خوبه بعد دوباره صدا میده.

وقتی صدا داد رفتم در کاپوت رو باز کردم کمپرسور رو نگاه کردم دیدم یه صفحه کوچیک دایره ای چسبیده به اون صفحه ای که تسمه روش نصب میشه و این صفحه با شدت بیرون توو میره و صدای تق تق تق تق تق تق... که میاد واسه ضربه ای هست که این صفحه کوچیک دایره ایه میاد بیرون یخورده بعد میخوره به همون صفحه که تسمه روشه. رفتم تعمیرکار بوبین کمپرسور رو عوض کرد ولی مشکل از اون نبود بازم صدا میاد. 

مشکل من از کجاست به نظرتون؟! خسته شدم دیگه خیلی صدا میده توی ترافیک ابرو آدمو میبره. راستی توی خنکی کولر تاثیری نداره این مشکل و کولر کاملا خنکه.

مشکل شما نرم افزاری است باید ببرید گزینه ای رو تا جایی که یادم است غیر فعال کنند

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 25 دقیقه قبل، Mehdi.T گفته است :

سالها پیش تصادفی داشتم که گاز کولر تخلیه شد

بعد از تعمیرات و....ماشین رو بردن روبریی یک دستگاه که اتوماتیک گاز گیری رو در 15 دقیقه وکیوم وشارژ میکرد

انجام دادند وبسیار راضی بودم خیلی خنک میکرد

مشکل شما نرم افزاری است باید ببرید گزینه ای رو تا جایی که یادم است غیر فعال کنند

انشالله دیگه هیچ وقت پیش نیاد . اینجوری عالیه 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 22 ساعت قبل، Omid Karimi گفته است :

سلام

ماشین منم مدل 94 همین مشکل رو داره. وقتی دما بالای 98 میره این صدا شروع میشه وقتی دما پایین میاد قطع میشه.

وقتی صدا میده از جلوپنجره کمی آب رو رادیاتور بریز میبینی صدا قطع میشه. من ماشین از صفر دست خودم بوده ولی از پارسال این مشکل شروع شد چند جا هم بردند سر درنیاوردند یکی گفت گاز کولر زیاده کمش کرد یکی میگفت از دینامه ولی مشکل همچنان پابرجاست!

در هم اکنون، Mehdi.T گفته است :

سلام نمایندگی این کار رو انجام میده؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری