محمود

تاپیک جامع مشکلات سیستم تهویه و کولر(نشت،گاز کولر و...)

2,172 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 10 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

اگر کسی باشه حتما جواب میده اینجا سالهاست همه دوستان بدون هیچ منفعتی کنار هم دوستانه جواب مشکلات هم رو میدن کمی صبرکنید اول باید پستهاتون توسط مدیریت تایید بشه

بگید این تست رو انجام بدن

سوکت روی کمپرسور رو در بیاید ویک لامپ 12 ولت به دو سر سیم اون ببندید وکولر رو روشن کنید

ببینید چراغ هم مثل کمپرسور کولر خاموش میشه یا نه ؟؟؟

سلام 

امتحان کردم چراغ روشن موند تا چند دقه بعد همونجور که چراغ روشن بود کمپرسورم سیماشو وصل کردم یه لحظه کار کرد بعد قطع شد که چراغم همراش خاموش شد بعد سیمای کمپرسورو جدا کردم به محض جدا کردن دو ثانیه بعد دوباره لامپ روشن شد از عیبش چیزی متوجه شدید؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 12 ساعت قبل، tofan206 گفته است :

کسی هست جواب  منو بده 

تیپ ۲ مدل ۸۱

وقتی که ماشین سرده کولر که میزنم  یه دقه کار میکنه و خنک میکنه بعد یهو  فقط کمپرسور قطع میشه ولی کلید کولر و فن دور کند همچنان روشن بعد دیگه کمپرسور باید عمل قطعو وصلو انجام بده نمیده و میبینی دیگه وصل نمیشه یه وقتیم عشقی یه ثانیه وصل میشه دوباره قطع 

از چی میتونه باشه این ایراد

از نظر گاز گاز داره چون عصری رفتم چک کردم

منم ی جورایی این مشکلو دارم کولر میگیرم  خوبه بعد که ی جا توقف میکنم بعد ۱۰دقیقه یهو باد گرم میزنه باید دور موتور ببرم بالا که یهو کمپرسور تق صدا بده کار کنه نشون دادم میگن مبینش خرابه باید عوض بشه 

لینک به ارسال

من دور موتور بالا ببرم یا نبرم عشقیه هر وقت بخواد کار میکنه هر وقتم نخواد نه

لینک به ارسال
در 54 دقیقه قبل، tofan206 گفته است :

من دور موتور بالا ببرم یا نبرم عشقیه هر وقت بخواد کار میکنه هر وقتم نخواد نه

به احتمال زياد كلاچ كمپرسور ايراد داره

لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، Iman_R گفته است :

به احتمال زياد كلاچ كمپرسور ايراد داره

یعنی اگر کلاچ کمپرسور ایراد داشته باشه یهو برقی که از مرکز میاد به کمپرسور قطع میشه ؟ میشه یکم توضیح بدید

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، tofan206 گفته است :

یعنی اگر کلاچ کمپرسور ایراد داشته باشه یهو برقی که از مرکز میاد به کمپرسور قطع میشه ؟ میشه یکم توضیح بدید

قطع و وصل شدن برق كمپرسور از ترموكوپل( ترموستات ) كولر كه نزديك اواپراتور كولر هست جهت جلوگيري از يخ زدگي اواپراتور انجام ميشه ولي با توجه به اينكه فرموديد وقتي فيش كمپرسور رو كشيديد لامپ وصل شده روشن شد ولي تا قبل از اون به جز دفعه اول روشن نميشد، احتمال اين هست كه بوبين كلاچ بر اثر گرم شدن مشكل پيدا ميكنه و به دليل اتصال كوتاه لامپ هم روشن نميشه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دلیل خالی شدن گاز کولر از چی میتونه باشه؟

چک کردیم چند سال پیش نشتی اورینگ بود بر طرف شد اما هر سال باید گاز بزنم 

اما جالبه برا ماشینی سراغ دارم بعد از 10 سال هنوز گار کولر کارخونه داخل سیستمش هست خنکی معقولی هم داره 

چند وقت پیش اسپری نشت گیر دیدم اما نمیدونم مناسب سیستم هست یا نه سمتش برم یا نه نشتی سوزنی سیستم از کجا میتونه باشه

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، Dariush-Es گفته است :

دلیل خالی شدن گاز کولر از چی میتونه باشه؟

چک کردیم چند سال پیش نشتی اورینگ بود بر طرف شد اما هر سال باید گاز بزنم 

اما جالبه برا ماشینی سراغ دارم بعد از 10 سال هنوز گار کولر کارخونه داخل سیستمش هست خنکی معقولی هم داره 

چند وقت پیش اسپری نشت گیر دیدم اما نمیدونم مناسب سیستم هست یا نه سمتش برم یا نه نشتی سوزنی سیستم از کجا میتونه باشه

سوزنی والف ورودی و خروجی عوض کن مال من از خروجی بود اون که بزرگتره خیلی ریز نشت داشت در پوشم نداشت عوض کردم اوکی شد

کسی میدونه این رله کمپرسور کولرتیپ ۲ مدل ۸۱ کجاست ؟

ویرایش شده در توسط tofan206

لینک به ارسال

کسی میدونه رله کمپرسور کولرتیپ ۲ مدل ۸۱ کجاست ؟

همینی که به کمپرسور دستور خاموش روشن میده

لینک به ارسال

سلام دوستان...وقتی کولر ماشینو خاموش میکنم اگه هوا خیلی گرم باشه فن دیگه خاموش نمیشه و یکسره کار میکنه تا زمانی ک ماشینو چند دقیقه خاموش کنی دوباره روشن کنی فن خاموش شده و نرمال کار میکنه  اگه هوا خیلی خیلی گرم باشه یا ماشین زیر افتاب باشه بدون این ک کولر روشن کنم فن یکسهر میشه دمای اب هم تا 80 پایین میاد ولی فن همچنان کار میکنه دوستانی ک این مشکلو داشتن لطفا راهنمایی کنن

گاز کولر خالی کردم و گاز جدید زدم

کلید سه کاره کولر عوض کردم 

ماشین تیپ 3 مدل 85

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری