محمود

تاپیک جامع مشکلات سیستم تهویه و کولر(نشت،گاز کولر و...)

2,004 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/06/10, 23:01:16، hh866 گفته است :

سلام بله میتونید از بدنه بگیرید

فقط سوکت خود کمپرسور حتما جدا کنید

منظورتون همون سوکت بوبین هست دیگه؟همون زرد رنگه؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 18 ساعت قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

علت شل شدن یا اکسید شدن کانکتور 4 پین فن کولر داخل اتاق می باشد. 

سلام

برای من این مشکل پیش اومد به دلیل گیرپاژ بودن فن کولر؛ جریان زیادی میکشید و روی دور تند سیم ها به شدت داغ میشد. همین باعث شد سوکتش ذوب بشه و اگه کمی دیر متوجه شده بودم ممکن بود آتش بگیره...

بعد از مراجعه به برقکار گفت مشکل شایعی هست و معمولا ۲۰۶ های مدل پایین این مورد براشون پیش میاد....

قبلا هم تو انجمن توضیح داده بودم.

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، !Mehdi گفته است :

سلام

برای من این مشکل پیش اومد به دلیل گیرپاژ بودن فن کولر؛ جریان زیادی میکشید و روی دور تند سیم ها به شدت داغ میشد. همین باعث شد سوکتش ذوب بشه و اگه کمی دیر متوجه شده بودم ممکن بود آتش بگیره...

بعد از مراجعه به برقکار گفت مشکل شایعی هست و معمولا ۲۰۶ های مدل پایین این مورد براشون پیش میاد....

قبلا هم تو انجمن توضیح داده بودم.

با سلام:

من دقیقا این مورد را بصورت عملی آزمایش نمودم. دستم را روی سوکت 4 پین فن کولر داخل اتاق گذاشتم زمانی که فن با سرعت کم می گشت هیچ مشکلی نبود و هرچه سرعت را زیاد میکردم گرما بیش تر می شد و زمانی که کاملا روی دور تند بود گرما بشدت افزایش می یافت. علت فقط شل شدن و اکسده شدن پین های نر و ماده کانکتور بود. با نوک دم باریک کانکتور نر و ماده را کمی کج کردم تا بهتر جذب شوند, کمی بهتر شده بود ولی کم تر گرم می کرد. سپس ازدو تکه سیم نمره 5 مرغوب 20 سانتیمتری بین ورودی و خروجی هر کانکتور وصل کردم و سیم ها را محکم بهم وصل نموده و با نوار چسب پوشاندم. نتیجه کار عالی شد و گرم کردن سوکت به صفر رسید. علت نامرغوب بودن و نامناسب بودن سوکت برای این کار بود.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان سیستم تهویه اتوماتیکم قاطی کرده فقط از بالا میزنه رو شیشه ها و فقط هم باد داغ میزنه در صورتیکه رو کولر میزنم کولر هم روشن میشه موتورهای تهویه رو چک کردم همشون کار میکنه ولی مثلا دریچه تبدیل بخاری و کولر هی میره رو بخاری هی درمیارم می برمش روی کولر باز دوباره میره روی بخاری حتی زمانیکه کولر روشن میکنم و درجه هم 14 میزارم موتورهای دیگه هم همینظوره قاطی دارن BSI هم دوباره دانلود و پیکربندی کردم فایده نداشت

لینک به ارسال
در در 1396/06/21, 09:21:10، reza1reza1 گفته است :

سلام دوستان سیستم تهویه اتوماتیکم قاطی کرده فقط از بالا میزنه رو شیشه ها و فقط هم باد داغ میزنه در صورتیکه رو کولر میزنم کولر هم روشن میشه موتورهای تهویه رو چک کردم همشون کار میکنه ولی مثلا دریچه تبدیل بخاری و کولر هی میره رو بخاری هی درمیارم می برمش روی کولر باز دوباره میره روی بخاری حتی زمانیکه کولر روشن میکنم و درجه هم 14 میزارم موتورهای دیگه هم همینظوره قاطی دارن BSI هم دوباره دانلود و پیکربندی کردم فایده نداشت

سلام

سوکت های پشت پنل تهویه رو چک کنید. ممکنه شل شده باشه...

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، !Mehdi گفته است :

سلام

سوکت های پشت پنل تهویه رو چک کنید. ممکنه شل شده باشه...

با سلام و تشكر چك كردم چندبار هم دراوردم جا زدم فرقي نكرد تنها راهم هم اينه كه موتور پاييني رو دربياورم تا نره رو بخاري ديگه موندم چكار كنم هرجا هم ميرم كسي بلد نيست يه بار هم دياگ زدم تهويه رو زد موتور توزيع كننده قطع شدگي            و  موتور بازرگرداني قطع شدگي           درصورتيكه خودم ديدم كار ميكنه

لینک به ارسال
در 27 دقیقه قبل، reza1reza1 گفته است :

با سلام و تشكر چك كردم چندبار هم دراوردم جا زدم فرقي نكرد تنها راهم هم اينه كه موتور پاييني رو دربياورم تا نره رو بخاري ديگه موندم چكار كنم هرجا هم ميرم كسي بلد نيست يه بار هم دياگ زدم تهويه رو زد موتور توزيع كننده قطع شدگي            و  موتور بازرگرداني قطع شدگي           درصورتيكه خودم ديدم كار ميكنه

پس احتمال داره فلتش قطعی داره!

بازش کن با بیزر تست کن ببین سالمه یا نه!!

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 40 دقیقه قبل، !Mehdi گفته است :

پس احتمال داره فلتش قطعی داره!

بازش کن با بیزر تست کن ببین سالمه یا نه!!

با تكر فراوان از پاسخگويي تان منظورتان پشت پنل تهويه است مال من سه تا كانكتور ميخوره كه يكيش حالت چندتارشته سيم بصورت فلت هست  اگر منظورتان همونه  اون سرش رو با كجا تست كنم

لینک به ارسال

سلام وقتتون بخیر

چندوقت میشه موقع روشن کردن کولر ، از سمت کمپرسور و دینام ، صدای دنگ دنگ ، تک تک تک ، چچچچچ چچ چچ ... میاد.

وقتی کولرو خاموش کنم قطع میشه.

از چیه؟

لینک به ارسال
در در 1396/06/22, 15:03:02، reza1reza1 گفته است :

با تكر فراوان از پاسخگويي تان منظورتان پشت پنل تهويه است مال من سه تا كانكتور ميخوره كه يكيش حالت چندتارشته سيم بصورت فلت هست  اگر منظورتان همونه  اون سرش رو با كجا تست كنم

سلام

بله همون فلت. سر دیگش روی سروو موتورها نصب شده....

در در 1396/06/22, 20:49:06، imanheydari گفته است :

سلام وقتتون بخیر

چندوقت میشه موقع روشن کردن کولر ، از سمت کمپرسور و دینام ، صدای دنگ دنگ ، تک تک تک ، چچچچچ چچ چچ ... میاد.

وقتی کولرو خاموش کنم قطع میشه.

از چیه؟

سلام

احتمالا از خود کمپرسور هست. حالا یا بلبرینگش یا پیستوهاش یا کلاجش.

به یه تعمیرگاه مطمئن مراجعه کنید. در صورت خرابی پیستون ها توصیه میکنم کمپرسور رو تعویض کنید. تعمیرش آفتابه خرج لحیمه....

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری