محمود

تاپیک جامع مشکلات سیستم تهویه و کولر(نشت،گاز کولر و...)

1,845 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 3 ساعت قبل، imanheydari گفته است :

ممنونم.

اینطور که فهمیدم بدون اینکه کانکتور قطع یا از کار انداخته بشه،

اتصال مستقیم از سیم های ورودی و خروجی به طرف دیگه ، وصل میشه .

حالا بااین اتصال مستقیم ، نقش کانکتور منتفی نمیشه؟ خطری نداره؟

با سلام:

کاملا درست فرمودید. خیر خطری ندارد, چون سیم های اتصال کمکی  بصورت موازی با سیم های کانکتور وصل می شود و هیچ خطری ندارد.  فقط یادتان باشد سیم کمکی از نمره 5 مرغوب باشد. اگر رشته های داخلی سیم از سیم مسی قلع اندود ( سفید رنگ) باشد بهتر از رشته مسی تنها باشد. 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام به همگی

من چند وقته با کولر ماشینم مشکل دارم.وی 8 هست ماشسن بنده.وقتی کولر در حالت دستی هست غیر از درجه آخر بقیه اخساس می کنم قدرت فن پایین آمده و با دور کمتر کار می کنه.البته بعضی وقتها خود به خود سرعتش بیشتر و دوره کم میشه چه کار باید بکنم؟

لینک به ارسال

سلام دوستان و اساتید ..

ماشین بنده تیپ ۵ هست.. کولر روشن بود.. ی دفعه فن های داخل کابین از کار افتاد.. اما صدای کمپرسور هنوز می اومد.. الانم کمپرسور درگیر می شه اما فن ها داخل کابین کار نمی کنن

..ی بار فیوزا رو سیخ زدم فن ها کار کردن..اما دوباره قطع شد.. ممنون می شم راهنمایی کنید..

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، ehsanradd گفته است :

سلام دوستان و اساتید ..

ماشین بنده تیپ ۵ هست.. کولر روشن بود.. ی دفعه فن های داخل کابین از کار افتاد.. اما صدای کمپرسور هنوز می اومد.. الانم کمپرسور درگیر می شه اما فن ها داخل کابین کار نمی کنن

..ی بار فیوزا رو سیخ زدم فن ها کار کردن..اما دوباره قطع شد.. ممنون می شم راهنمایی کنید..

با سلام:

کولر های خودرو اکثرا از فیوز  سبز رنگ و 30 آمپری استفاده می کنند. پس اگر کولر خودرویی از کار افتاد و شما رنگ فیوز آن را نمی دانید, اول فیوز سبز رنگ را امتحان کنید سپس دنبال عیب دیگر بگردید. اگر فن کولر داخل کابین از کار افتاد شما درب جعبه فیوز داخل خودرو را باز کنید و به دنبال یک کانکتور 4 پین که دو سیم کلفت و دو سیم نازک دارد بگردید. گرم شدن بیش از حد این کانکتور و اکسیده شدن آن باعث قطع برق فن کولر می شود . سویچ خودرو را دروضعیت روشن قرار دهید ( موتور خاموش) و با تکان دادن این کانکتور که محل آن در سمت راست بالای درب جعبه فیوز و حدودپشت کلید های پنل کولر قرار دارد بگردید. با تکان دادن کانکتور در این شرایط باید موتور فن قطع و وصل شود. اگر از کانکتور بود به روش حل مشکل با پست ارسالی اینجانب رفع عیب کنید. 

لینک به ارسال

درود

چند روزی هست که وقتی کولر رو میزنم (علی الخصوص ظهرها) اول باد داغ میاد تا حدود 15 دقیقه و بعد خنک میشه. در واقع حس میکنم کمپرسور دیر توی سرویس میاد.

ولی شبها و صبحها این مشکل کم پیش میاد. وقتی هم توی سرویسه بادش خیلی سرده و مشکلی نداه. بردم چک کردم گازش اوکیه.

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، Daash Iman گفته است :

درود

چند روزی هست که وقتی کولر رو میزنم (علی الخصوص ظهرها) اول باد داغ میاد تا حدود 15 دقیقه و بعد خنک میشه. در واقع حس میکنم کمپرسور دیر توی سرویس میاد.

ولی شبها و صبحها این مشکل کم پیش میاد. وقتی هم توی سرویسه بادش خیلی سرده و مشکلی نداه. بردم چک کردم گازش اوکیه.

با سلام:

وقتی که در هوای گرم می خواهید از کولر استفاده کنید ابتدا شیشه ها را باز کنید تا هوای گرم به تدریج از داخل خودرو خارج شود سپس کلید a.c را بزنید تا هوای گرم داخل کانال های هوا کولر خارج شود. اگر احساس کردید باد خنک می وزد شیشه ها را ببندید تا هوای خنک در داخل خودرو جاری شود.  

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/04/04, 17:45:57، تحیری گفته است :

با سلام:

سوکت 4 سیمه فن کولر محل استقرار آن در داخل درب جعبه فیوز گوشه بالا سمت راست  نزدیکی های پشت  پنل کنترل بخاری قرار دارد. خرابی و گرمای بیش از حد به این سوکت  سبب کار نکردن فن کولر داخل اتاق میشود.

خسته نباشید، طبق فرمایشات شما داغ شدن سیم کلفتا باعث باعث از کار افتادن فن کولر میشه، که درسته داغ میشه مال منم راه حلتونم پل زدن ( طبق پستای بعدیتون) الان یه مشکل من دارم که نمیفهمم چطور میشه : 

این داغ شدن باعث میشه فن قطع بشه دیعنی داغ نباشه فن باید کار بکنه درست ، من بلافاصله که فن رو بندازم رو دور چهار بازم کار نمیده اما دور ۱ و ۲ و ۳ کار میکنن، یعنی سیم سردم که باشه دور ۴فن بازم کار نمیده، داستان این چیه ؟ 

این سوکته همون سوکت مدول فن تهویس ؟  بردم برقکار سری بعد این سوکت مدول فن تهویه رو عوض کرد ک درست شد و بعد سه روز دوباره دور ۴از کار افتاد

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

وقتی که در هوای گرم می خواهید از کولر استفاده کنید ابتدا شیشه ها را باز کنید تا هوای گرم به تدریج از داخل خودرو خارج شود سپس کلید a.c را بزنید تا هوای گرم داخل کانال های هوا کولر خارج شود. اگر احساس کردید باد خنک می وزد شیشه ها را ببندید تا هوای خنک در داخل خودرو جاری شود.  

این رو میدونم ولی مشکل این نیست. حدود 15 دقیقه زمان کمی نیست. قطعا مشکل چیز دیگه ای هست. چون یکی دو روز هست این طور شده. دیر کمپرسور فعال میشه.

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، Daash Iman گفته است :

این رو میدونم ولی مشکل این نیست. حدود 15 دقیقه زمان کمی نیست. قطعا مشکل چیز دیگه ای هست. چون یکی دو روز هست این طور شده. دیر کمپرسور فعال میشه.

با سلام:

وقتی کلید A.C کولر را روشن می کنید, کلاچ برقی کمپرسور باید عمل کند و شما باید چرخش کمپرسور با جذب شدن کلاچ برقی را ببینید. در فاصله کوتاه لوله بزرگی که از کمپرسور به طرف اتاق خودرو می رود باید سرد و لوله نازک لوله کمپرسور باید گرم باشد آی در حدود زیر 2 دقیقه این اتفاق فقطبرای لوله های خروجی می افتد.؟ 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

وقتی کلید A.C کولر را روشن می کنید, کلاچ برقی کمپرسور باید عمل کند و شما باید چرخش کمپرسور با جذب شدن کلاچ برقی را ببینید. در فاصله کوتاه لوله بزرگی که از کمپرسور به طرف اتاق خودرو می رود باید سرد و لوله نازک لوله کمپرسور باید گرم باشد آی در حدود زیر 2 دقیقه این اتفاق فقطبرای لوله های خروجی می افتد.؟ 

متشکرم. چک میکنم.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری