محمود

تاپیک جامع مشکلات سیستم تهویه و کولر(نشت،گاز کولر و...)

1,487 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام به همه دوستان.

من ماشینم 206 تیپ پنجه.

وقتی کولر میگیرم از دوتا دریچه سمته چپ یعنی سمته راننده هوای سرد میاد ولی دوتا دریچه که برای سمته شاگرده باد سرد نمیده و بادش گرمه....  

علتش چی میتونه باشه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، majidtu5 گفته است :

سلام به همه دوستان.

من ماشینم 206 تیپ پنجه.

وقتی کولر میگیرم از دوتا دریچه سمته چپ یعنی سمته راننده هوای سرد میاد ولی دوتا دریچه که برای سمته شاگرده باد سرد نمیده و بادش گرمه....  

علتش چی میتونه باشه

سلام

من تا حالا این مشکل رو نداشتم اما یادمه تو انجمن نوشته بودن این مشکل از گازه، هر چند زیاد منطقی به نظر نمیاد اما تجربه اینو میگه.

در مدل های زیر 91 اینطوریه که اگر فشار گاز کم باشه یا هر مشکل دیگه ای در سیستم تهویه وجود داشته باشه، وقتی ماشینو روشن می کنید و اول بار سیستم تهویه روشن میشه، نقطه ممیز دما چشمک میزنه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان عزیز.. وقتی کولر میگیرم بعد شاید یک دقیقه کولر از کار میوفته و فقط باد گرم دارم

باید چن بار خاموش روشن کنی کولرو، تا دوباره روشن بشه

ولی اگه کولر روی حداکثر قرار بدی دیگه خاموشی نداره و بدون مشکل کار میکنه

بنظرتون از کلاچشه؟

تعویض کلاچ راحته؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، baha2r گفته است :

دوستان عزیز.. وقتی کولر میگیرم بعد شاید یک دقیقه کولر از کار میوفته و فقط باد گرم دارم

باید چن بار خاموش روشن کنی کولرو، تا دوباره روشن بشه

ولی اگه کولر روی حداکثر قرار بدی دیگه خاموشی نداره و بدون مشکل کار میکنه

بنظرتون از کلاچشه؟

تعویض کلاچ راحته؟

سلام امکانش هست بوبین کلاچ کمپرسور  ضعیف  شده باشه یا اینکه شیر انبساط مشکل پیدا کرده

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، kavah63 گفته است :

سلام

من تا حالا این مشکل رو نداشتم اما یادمه تو انجمن نوشته بودن این مشکل از گازه، هر چند زیاد منطقی به نظر نمیاد اما تجربه اینو میگه.

در مدل های زیر 91 اینطوریه که اگر فشار گاز کم باشه یا هر مشکل دیگه ای در سیستم تهویه وجود داشته باشه، وقتی ماشینو روشن می کنید و اول بار سیستم تهویه روشن میشه، نقطه ممیز دما چشمک میزنه

ممنون از راهنمایتون.... کاملا درسته.. پس از تحقیق متوجه شدم گاز کولر کمه.

به نظرتون گاز کولرو کامل وکیوم کنم بعد شارژ کنم بهتره؟؟؟

و اینکه شنیدم گاز کولر r13ra هست و جنس بد و خوب داره....   کدوم جنس بهتره؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، majidtu5 گفته است :

ممنون از راهنمایتون.... کاملا درسته.. پس از تحقیق متوجه شدم گاز کولر کمه.

به نظرتون گاز کولرو کامل وکیوم کنم بعد شارژ کنم بهتره؟؟؟

و اینکه شنیدم گاز کولر r13ra هست و جنس بد و خوب داره....   کدوم جنس بهتره؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام ابتدا سعی کنید محل نشت رو پیدا کرده تا دوباره دچار کم شدن گاز نشه

گاز r134a  برخلاف سایرین مثل 22 و ... یه گاز ترکیبی که درواقع ترکیباتش فرار هستن

یعنی اینکه الان مقداری که کم شده توازن فرمول اصلی کمی بهم خورده و با تزریق و شارژ ممکنه کیفیت سابق رو نداشته باشه و بهتره هم نشتی برطرف شه و هم گاز کامل تزریق بشه

که بستگی داره چقدر بخواهید هزینه کنید و اصولی کار پیش بره یا اینکه اصلا قصد دست زدن نداشته باشید

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، hh866 گفته است :

سلام ابتدا سعی کنید محل نشت رو پیدا کرده تا دوباره دچار کم شدن گاز نشه

گاز r134a  برخلاف سایرین مثل 22 و ... یه گاز ترکیبی که درواقع ترکیباتش فرار هستن

یعنی اینکه الان مقداری که کم شده توازن فرمول اصلی کمی بهم خورده و با تزریق و شارژ ممکنه کیفیت سابق رو نداشته باشه و بهتره هم نشتی برطرف شه و هم گاز کامل تزریق بشه

که بستگی داره چقدر بخواهید هزینه کنید و اصولی کار پیش بره یا اینکه اصلا قصد دست زدن نداشته باشید

من دو ساله ماشینو خریدم و زمستونا کولر نگرفتم .. فکر کنم به همین دلیل کم گاز شده.

یه سوال... اگه گازو وکیوم کنم روغن کمپرسور هم تخلیه میشه؟؟؟  

لینک به ارسال

سلام..تیپ 2 86

کولر ماشین ما وقتی دکمه کولر رو میزنم که روشن بشه روشن نمیشه چراغش روشن نمیشه وقتی فشار میدم رو چراغش و دورو بر کلید کولر کولر روشن میشه کار میکنه زمان متغییر دوباره قطع میشه کولر تا دوباره دستمو رو کنار کلید فشار میدم وصل میشه...مشکل از چیه... حدود 2 ماه پیشم بوبین کولر رو عوض کردم کولر اصلا روشن نمیشد... مشکل از دکمشه؟باید چیکارش کرد؟

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Ali Maleknia گفته است :

سلام..تیپ 2 86

کولر ماشین ما وقتی دکمه کولر رو میزنم که روشن بشه روشن نمیشه چراغش روشن نمیشه وقتی فشار میدم رو چراغش و دورو بر کلید کولر کولر روشن میشه کار میکنه زمان متغییر دوباره قطع میشه کولر تا دوباره دستمو رو کنار کلید فشار میدم وصل میشه...مشکل از چیه... حدود 2 ماه پیشم بوبین کولر رو عوض کردم کولر اصلا روشن نمیشد... مشکل از دکمشه؟باید چیکارش کرد؟

تا اونجایی که من میدونم علتای مختلفی میتونه داشته باشه .. مثه مشکلات مربوط به کلاج...

ولی یکی از علتاش هم اینه که یا گاز کولر خیلی کمه و یا خیلی زیاده که فشار بیش از حد میره بالا و کمپرسورو از مدار خارج میکنه تا فشار به حد خطرناک نرسه

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، majidtu5 گفته است :

من دو ساله ماشینو خریدم و زمستونا کولر نگرفتم .. فکر کنم به همین دلیل کم گاز شده.

یه سوال... اگه گازو وکیوم کنم روغن کمپرسور هم تخلیه میشه؟؟؟  

اگه منظورتون وکیوم دستگاه اصلی شارژ گاز اتومات هست که خودش مراحل رو بر اساس کاری که لازم دارید بهش میدید انجام میده

اما وکیوم کردن لوله ها توسط پمپ وکیوم رایج تهویه کارهاست که نه نمیتونه روغن کمپرسور رو تخلیه کنه و فقط هوا تخلیه میشه مکه اینکه پمپ وکیوم خیلی قوی باشه تا بر جاذبه غلبه کنه و روغن پس بزنه بیرون

گاز رو درون چیزی بفرستید امکان ترکیب شدنش با هوا هست و مشکلات خاص خودش رو داره مگه اینکه استراتژی خاصی در پیش داشته باشید

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری