محمود

تاپیک جامع مشکلات سیستم تهویه و کولر(نشت،گاز کولر و...)

1,607 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان گلم

ماشین من چراغ ACکولر روشن میشه ولی کلاچ کمپرسور درگیر نمیشه.فیوز داخل باکس موتور رو هم چک کردم.اگر کمکم کنید ممنون میشم.و نقشه برق کولر رو هم بزارید سپاسگذارم.(تیپ 2 مدل 81)

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

ناگهانی اینطوری شد؟

کولر گاز داره؟

لینک به ارسال

بله داداش گاز داره.یک مرتبه اینجوری شده

لینک به ارسال

یه مسئله ای هست اگه روشنش کنین بهتر میشه راهنمایی کرد. اگه دقت کرده باشین وقتی کولر میگیرین قبل درگیر شدن کمپرسور صدای موتور و اگزوز کمی تغییر نا محسوس میکنه(فاصله زمانی بین فشار دادن کلید و شنیدن صدای تق کلاچ)

الان وقتی کلید رو میزنین تغییری حس میکنین؟

به هر حال احتمال هایی که من میدم:

1.گاز به صورت ناگهانی تخلیه شده

2.قطع سیم یا مشکل سیم کشی

3.رله داخل BSI سوخته

لینک به ارسال

سلام,

تابستون داره میرسه و فصل کولر گرفتنا شروع شده. حقیقتش کولر ماشین ما باد خنکی نمیده که فکر میکنم گاز نداره ولی وقتی هم روشن میکنیمش صدای عجیبی میده. انگار هوا رو با فشار دارن وارد لوله میکنن. ولی وقتی کولر رو روشن میکنیم دور موتور کمی بالا میاد و فکر می کنم کمپرسور سالمه. میخواستم علت این صدا رو بپرسم؟

با تشکر از دوستان.

hi.gif

لینک به ارسال
سلام,

تابستون داره میرسه و فصل کولر گرفتنا شروع شده. حقیقتش کولر ماشین ما باد خنکی نمیده که فکر میکنم گاز نداره ولی وقتی هم روشن میکنیمش صدای عجیبی میده. انگار هوا رو با فشار دارن وارد لوله میکنن. ولی وقتی کولر رو روشن میکنیم دور موتور کمی بالا میاد و فکر می کنم کمپرسور سالمه. میخواستم علت این صدا رو بپرسم؟

با تشکر از دوستان.

hi.gif

به به اسدی جان

خوبی؟ دلمون برات تنگ شده بود

مطمعنا برای گاز هست ولی یه مسئله کسی که میدی برات گاز بزنه خیلی باید احتیاط کنه خیلی از دوستانم سر همین مسئله داشبورد و کمپرسور کولرشون شکسته

رو AUTO میزاری؟ اوایل این طوری هست یعنی وقتی روشن میکنی اینجوری میشه ولی کم کم درست میشه

مطمعنا چیز خاصی نیست

راستی حالا من یه سوال دارم

وقتی کولر ماشین روشن میشه یه صداییی مثل"وووووو وووووو وووو" میاد اون از چیه؟ یکی از دوستام میگه مال سنسور دمای داخلی هست که از جا درومده! (اخه وقتی رو AUTO میزارم دیگه فن عمرا از درجه 3 پایین تر بیاد)

کسی نظری نداره؟

لینک به ارسال

سلام

کیهان جان صدای فیس و هوا؟ طبیعیه

برای چک کردن وضعیت گاز کولر میتونین از چشمی رطوبت گیر استفاده کنید، وقتی کولر روشن میشه اگر روی شیشه گاز به صورت یکنواخت و شفاف و موج مانند عبور کنه یعنی گاز کافیه

ولی اگر دون دون و دانه های حباب مانند ایجاد بشه گاز کمه

امیر جان صدای وووووو اگر به صورت ارتعاش باشه اون هم غیر عادی نیست

لینک به ارسال
سلام

کیهان جان صدای فیس و هوا؟ طبیعیه

برای چک کردن وضعیت گاز کولر میتونین از چشمی رطوبت گیر استفاده کنید، وقتی کولر روشن میشه اگر روی شیشه گاز به صورت یکنواخت و شفاف و موج مانند عبور کنه یعنی گاز کافیه

ولی اگر دون دون و دانه های حباب مانند ایجاد بشه گاز کمه

امیر جان صدای وووووو اگر به صورت ارتعاش باشه اون هم غیر عادی نیست

سلام،

نه به صورت ارتعاش نیست مثلا صدای جیر جیرک رو شنیدی؟ همون طوری هست البته گافی اوقات اینجوری هم میشه "هووو هووووو هووو"

من دیدم چیز خاصی نیست زیاد بهش دست نزدم

راستی درباره اون چشمی رطوبت گیر یکم دیگه توضیح میدی؟ باید دقیقا کجا بزاریمش؟

لینک به ارسال

سلام,

امیر جان شما خوبی؟

صدا مداوم هست و قطع نمیشه. امروز عصر میخوام برم گاز بزنم. شاید درست شد. معمولا روی اتو میزارم ولی باد فن و جهت باد زدن رو خودم تغییر میدم. روی دمای 14 درجه کولر هیچ خنکی نداره.

لینک به ارسال
سلام,

امیر جان شما خوبی؟

صدا مداوم هست و قطع نمیشه. امروز عصر میخوام برم گاز بزنم. شاید درست شد. معمولا روی اتو میزارم ولی باد فن و جهت باد زدن رو خودم تغییر میدم. روی دمای 14 درجه کولر هیچ خنکی نداره.

سلام،

قربانت

به امید خدا که درست میشه ولی همون طور که علی اقا گفتن فیس و هوا طبیعیه

راستی یه سوال چجوری رو auto میزاری ولی باد فن رو خودت تغییر میدی؟ من هر وقت درجه فن رو تغییر میدم از رو auto در میاد

فکر کنم سنسور دمای هوای داخلیم مشکل داره چون مثلا اگه دمای اتاق 18 باشه من بزارم اتو رو 18 عمرا درجه از 3 پایین تر بیاد

راستی سنسور دمای هوای داخلی کجاست؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری