khosravi53

خطاي فشار ضعيف مانيفولد (MAP) و سنسور اكسيژن(Oxygen Sensor)

123 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

اتومبیل بنده به یک مشکلی برخورده که تا الان بعد از مراجعه به 7 8 تعمیرگاه مختلف کسی متوجه مساله نشده

206 تیپ 2 مدل 88

فشار مانیفولد در حالت آیدل 480 و با کولر تو حالت آیدل به بالای 600 میرسه و وقتی تو این حالت ترمز گرفته شه پدال 2 دوم به بعد ترمز به اصطلاح چوب میکنه

چند جایی که بردم تقریبا همه ی قطعه ها رو به ترتیب چک کردن

اینم بگم که قبل از اینکه این مشکل پیش بیاد من ماشین رو به یه سرویس موتور برده بودم و یکی از سوزن های انژکتور و سنسور اکسیژن و شمع هارو عوض کردند و یک بار هم ECU رو نرم افزار زدند ضمنا دستگاه دیاگ هم هیچ خطایی نشون نمیده

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

احتمال زیاد از اورینگهای انژکتور داره هوا میکشه

میتونی یکم اب بریزی رو سوزنها که ببینی هوا میکشه یا نه

یه ستس دیگش هم اینکه که هواکش رو باز بکنی و موتور رو روشن بکنی بعد با دست یدفعه دم دریچه رو بگیری اگه موتور سریع خاموش نشد یعنی داره هوا میکشه

لینک به ارسال

سلام

احتمال زیاد از اورینگهای انژکتور داره هوا میکشه

میتونی یکم اب بریزی رو سوزنها که ببینی هوا میکشه یا نه

یه ستس دیگش هم اینکه که هواکش رو باز بکنی و موتور رو روشن بکنی بعد با دست یدفعه دم دریچه رو بگیری اگه موتور سریع خاموش نشد یعنی داره هوا میکشه

سلام.

اورینگ هر 4 تا انژکتور رو همون موقع بعد از شستن عوض کردم.تست شمام انجام دادم هواکش باز کردم دستمو گذاشتم جلو دریچه گاز چه مکشی داره دستمو داشت میکند! :aha::aha: ولی سریع خاموش کرد. :grin:

لینک به ارسال

سلام مجدد

فرمایشات شمارو انجام دادم تغییری نکرد ظاهرا منیفولد سالمه

اما به یه چیز جدید برخوردم، از تو قاب تسمه تایم صدای قرقر میاد! ممکنه ضربه از اونجا باشه و به منیفولد منتقل بشه؟ وقتی تو ماشین نشستم و گاز میدم هم از سمت شاگرد صدایی شبیه قیژژژژژژژژژژ میاد!!

سلام

اول تسمه دینام رو در بیارید ببینید صدا قطع میشه اگه نشد هرزگرد تسمه تایم و سفت کن رو چک کنید اگه از قسمت تسمه تایم بود سریع بهش برسید چون کافیه ماشینتون یه دنده تایم رد کنه . banghead.gifbanghead.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/banghead.gif' alt='URL>'>

سلام دوستان عزیز

ماشین من هم همین مشکلی که این دوست عزیز داره رو داره و مخصوصا وقتی تو هوای سرد استارات میخوره تو دور موتور کم بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دور صدای قیییییییییژ به اتاق میاد دقیقا هم سمت شاگرد هست. اول فکر کردم به دسته موتور مربوط میشه و تعویض کردم و هیچ فرقی نکرد. ولی واقعا این صدا رو اعصابه :banghead: .

از وقتی هم اولین بار تسمه تایم تعویض کردم این صدا به وجود امد. میخواستم بدونم دوستان نظری دارن واسه این مشکل.

ماشین هم مدل ۹۰ وی ۸

ممنون.

لینک به ارسال

دوستان از کجا باید بدونم ماشینم سنسور اکسیژن و کاتالیزور داره یا نه؟

و هرکدوم چه تاثیری دارن؟

چون من تازه ماشینو گرفتم فکر کنم طرف قبلی بخاطر اینکه شتابش زیاد بشه سنسور اکسیژن و کاتالیزور رو برداشته

لینک به ارسال

225435 دوستان از کجا باید بدونم ماشینم سنسور اکسیژن و کاتالیزور داره یا نه؟

و هرکدوم چه تاثیری دارن؟

چون من تازه ماشینو گرفتم فکر کنم طرف قبلی بخاطر اینکه شتابش زیاد بشه سنسور اکسیژن و کاتالیزور رو برداشته

سلام

سنسور اکسیژن اگه حذف بشه ( چراغ چک به طور دائم روشن هست ) ریپ زدن هم یکی از علائمه

از نظر ظاهری شما جای سنسور اکسیژن دقیقا جلوی موتور روی منیفولد هست ( سوکت سبز رنگ زیر هواکش رو دنبال کنید تا به منیفود برسید )

خالی یا پر بودن کاتالیست رو میتونید از صدای خروجی ماشین که صدای باد گونه مثل ففففففففففففففف تشخیص داد

لینک به ارسال

سلام دوستان

با تشكر از اين سايت

تروخدا كمككككككككككككككككككك كنيد

من يه 206 تيپ 2 مدل 84 دارم

يه ماه پيش واشر سرسيلندر عوض كردم، بعد از تعويض دياگ زدم ديدم فشار منيفولد هوا و Engine Torqe بالاست.( فشار بين 395-420 و بار موتور بين 27-31)

مپ سنسور و استپر رو عوض كردم درست نشد، فيلر هم تنظيم كردم. ولي باز درست نشده.

خودم با دياگ در حالت سوئيچ باز مپ رو چك كردم، فشار محيط رو 840 نشون ميداد، كه فهميدم مپ سنسورم درسته. ولي وقتي ماشين روشن و در حالت دور آيدل فشار روحدود 400 نشون ميده، همونجا 3 تا 206 تيپ 2 ديگه رو چك كردم، اونا تو رنج 290 نشون ميدادن، مپ اونارو رو ماشين خودم چك كردم، در حالت خاموش و سوئيچ باز همون عدد 840 رو نشون ميدادن، ولي توو حالت روشن و آيدل باز حدود 400 رو نشون دادن.

كسي ميدونه مشكل چي ميتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :beg::beg::beg::beg::beg::beg::beg:

لینک به ارسال

با سلام حضور اساتید

یه مدته ک ماشین کپ میکنه (206 تیپ2 مدل83) گاز میدم دور موتور میاد پایین یکن باید ماشین دور بگیره تا راه بیفته

سرویس شستشو کامل دریچه گاز و انژکتور و منیفولد انجام دادم شمع و وای عوض کردم

یم مقدار شتاب بیشتر شد

ولی کپ کردن رو داره

و یه نکته دیگه اینکه هر بار دستگاه میذارم ارور منیفولد میده . دوستان این منیفوبد ورودی هست یا خروجی؟

هر دفه هم پاکش میکنم باز چند ماه دیگه ظاهر میشه

راهنمایی کنین درمورد ارور منیفولد ک دقیقا کدوم هست و مشکل چی میتونه باشه

و دذ مورد کپ کر دن میگن ممکنه از کج بودن دریچه گاز باشه .ولی دریچه کلا گاز باز شد شستشو شد و بسته شد .کمک کنین لطفا

لینک به ارسال

سلام دوستان

با تشكر از اين سايت

يه ماه پيش واشر سرسيلندر عوض كردم، بعد از تعويض دياگ زدم ديدم فشار منيفولد هوا و Engine Torqe بالاست.( فشار بين 395-420 و بار موتور بين 27-31)

خودم با دياگ در حالت سوئيچ باز مپ رو چك كردم، فشار محيط رو 840 نشون ميداد، كه فهميدم مپ سنسورم درسته. ولي وقتي ماشين روشن و در حالت دور آيدل فشار روحدود 400 نشون ميده، همونجا 3 تا 206 تيپ 2 ديگه رو چك كردم، اونا تو رنج 290 نشون ميدادن، مپ اونارو رو ماشين خودم چك كردم، در حالت خاموش و سوئيچ باز همون عدد 840 رو نشون ميدادن، ولي توو حالت روشن و آيدل باز حدود 400 رو نشون دادن.

كسي ميدونه مشكل چي ميتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :beg::beg::beg::beg::beg::beg::beg:

سلام احتمال داره که اورینگ انژکتور داره هوا میشکه

اونم چک کنید . ترجیحا کل مینیفولد هوا رو باز کنید دوباره سیلد کنید که احتمال هوا کشیدن کم باشه

با سلام حضور اساتید

یه مدته ک ماشین کپ میکنه (206 تیپ2 مدل83) گاز میدم دور موتور میاد پایین یکن باید ماشین دور بگیره تا راه بیفته

یم مقدار شتاب بیشتر شد

ولی کپ کردن رو داره

و یه نکته دیگه اینکه هر بار دستگاه میذارم ارور منیفولد میده . دوستان این منیفوبد ورودی هست یا خروجی؟

و دذ مورد کپ کر دن میگن ممکنه از کج بودن دریچه گاز باشه .ولی دریچه کلا گاز باز شد شستشو شد و بسته شد .کمک کنین لطفا

سلام

ecu شما از نوع ساژم 2000 باشه میتونه از سنسور اکسیژن باشه بهتره اونم چک کنید

لینک به ارسال

231280
سلام دوستان

با تشكر از اين سايت

سلام احتمال داره که اورینگ انژکتور داره هوا میشکه

اونم چک کنید . ترجیحا کل مینیفولد هوا رو باز کنید دوباره سیلد کنید که احتمال هوا کشیدن کم باشه

با سلام حضور اساتید

یم مقدار شتاب بیشتر شد

ولی کپ کردن رو داره

سلام

ecu شما از نوع ساژم 2000 باشه میتونه از سنسور اکسیژن باشه بهتره اونم چک کنید

.

ممنونم دوست گرامی

ولی با دستگاه چیزی نشون نداد.چطور میتونم متوجه بشم ک از سنسور اکسیژنه یا ن؟

و اینکه ارور منیفولد ک میده متوجه نمیشم چشه کسی هم نفهمید

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری