khosravi53

خطاي فشار ضعيف مانيفولد (MAP) و سنسور اكسيژن(Oxygen Sensor)

123 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 50 دقیقه قبل، sasan hatami گفته است :

درود

اگر رینگ و پیستون ضعیف شده باشه و ب اصطلاح کمپرس موتور کم بشه،فشار منیفولد چه تغییری میکنه؟در واقع سوالم اینه که یک موتوری که رینگ و پیستون ضعیف کرده،از روی فشار منیفولد میشه تشخیص داد؟از مکانیک ها شنیدم که فشار منیفولد اگه بالا باشه،یکی از نشانه های ضعیف بودن رینگ و پیستونه اما می خواستم مطمئن بشم.

ممنون

دقیقا درست است فشار در مجموعه هواکش بستگی به مقدار مکش پیستون ها داره زمانی که پیتونها نتوانند هوای مورد نیاز رو مکش کنند فشار بالا میره

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، nima.rhn گفته است :

یعنی 340 فشار استاندارده؟؟؟

من اخرین بار ک دیاگ زدم فشار 330 بود ک بنظرم بازم بالا باید بین 280 تا 290 باشه

برای موتور tu5   بله 330 تا 340 همی رنج ها کاملا عالیه باید زیر 400 باشه

باید موتور tu3   باید زیر 300 باشه 290 280

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

دقیقا درست است فشار در مجموعه هواکش بستگی به مقدار مکش پیستون ها داره زمانی که پیتونها نتوانند هوای مورد نیاز رو مکش کنند فشار بالا میره

آقا مهدی به نظرم نمیتونه این درست باشه چون ماشین های صفر که دیگه همگی رینگ پیستون اونا همه باهم ضعیف نمیشن

بعضی از ماشین ها از ابتدا اینجوری  هستن

ماشین خودمم از صفر داشتم زیاد بود هر کاری کرده بودم درست شده بود تا اینکه با تعویض انژکتور و مانیفولد  کامل مشکلم رفع شد

قبلا مشکل مصرف سوخت بالا داشتم همیشه  با یه باک حدود 340 تا 380 میرفتم  وحشتناک بالا بود  ولی الان با با یه باک تا چراغ روشن میشه 650 تا میرم کاملا راضیم

این فشار زیاد اثر زیادی روی مصرف سوختم گذاشته بود

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

من فکر میکنم که همیشه علت از رینگ و پیستون نیست.رینگ و پیستون یکی از دلایل هست و دلایل دیگری هم می تونن همچین عیبی رو ایجاد کنن.همونجور که شما فرمودید،ماشین شما فشار منیفولد بالا بوده و علتش از منیفولد و انژکتور ها بوده.یه ماشینی هم ممکنه از هیچ جایی نشتی نداشته باشه اما به علت ضعیف بودن رینگ و پیستون،نتونه مکش زیادی انجام بده و درنتیجه فشار منیفولد از حالت استاندارد بیشتر بشه.

در واقع فشار زیادتر از استاندارد در منیفولد 100 درصد نشانه ضعیف بودن رینگ نیست اما اگه رینگ ضعیف بشه،100 درصد فشار منیفولد باید از حالت استاندارد بیشتر بشه.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 10 ساعت قبل، sasan hatami گفته است :

درود

اگر رینگ و پیستون ضعیف شده باشه و ب اصطلاح کمپرس موتور کم بشه،فشار منیفولد چه تغییری میکنه؟در واقع سوالم اینه که یک موتوری که رینگ و پیستون ضعیف کرده،از روی فشار منیفولد میشه تشخیص داد؟از مکانیک ها شنیدم که فشار منیفولد اگه بالا باشه،یکی از نشانه های ضعیف بودن رینگ و پیستونه اما می خواستم مطمئن بشم.

ممنون

اگه رینگ ضعیف باشه توی فشار تاثیر میزاره ولی نه خیلی زیاد در حدود 20 الی 30 بار برا اطمینان از سالم بودن رینگ بهتره کمپرس بگیرین اونجوری خیلی دقیق میتونید از وضعیت رینگ و پیستون اطلاع پیدا کنید

ویرایش شده در توسط nima.rhn
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، sasan hatami گفته است :

من فکر میکنم که همیشه علت از رینگ و پیستون نیست.رینگ و پیستون یکی از دلایل هست و دلایل دیگری هم می تونن همچین عیبی رو ایجاد کنن.همونجور که شما فرمودید،ماشین شما فشار منیفولد بالا بوده و علتش از منیفولد و انژکتور ها بوده.یه ماشینی هم ممکنه از هیچ جایی نشتی نداشته باشه اما به علت ضعیف بودن رینگ و پیستون،نتونه مکش زیادی انجام بده و درنتیجه فشار منیفولد از حالت استاندارد بیشتر بشه.

در واقع فشار زیادتر از استاندارد در منیفولد 100 درصد نشانه ضعیف بودن رینگ نیست اما اگه رینگ ضعیف بشه،100 درصد فشار منیفولد باید از حالت استاندارد بیشتر بشه.

من توی نمایندگی زیاد رفت امد دارم یبار ک با یه مهندسی توی ایرانخودرو صحبت میکردم میگفت ک 206 روی فشار هوا خیلی حساسه کوچیک ترین چیزا روی فشار هواش تاثیر میزاره بعد این جریان خودم به وضوح این جریانو توی اکثر 206 ها دیدم عجیب ترینشم ک دیدم طرف صفحه کلاج ماشینش تموم شده بود فشار هوای ماشینشم بالا بود ومصرف سوخت زیاد صفحه کلاجو عوض کردن دیاگ زدن مشکل فشار هواشو پیدا کنن فشار نرمال شده بود!...کلا از هر 10 تا 206 با وضعیتی ک من دیدم 5 تاشون حداقل این مشکل فشار هوا رو دارن 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

آقا مهدی به نظرم نمیتونه این درست باشه چون ماشین های صفر که دیگه همگی رینگ پیستون اونا همه باهم ضعیف نمیشن

بعضی از ماشین ها از ابتدا اینجوری  هستن

ماشین خودمم از صفر داشتم زیاد بود هر کاری کرده بودم درست شده بود تا اینکه با تعویض انژکتور و مانیفولد  کامل مشکلم رفع شد

قبلا مشکل مصرف سوخت بالا داشتم همیشه  با یه باک حدود 340 تا 380 میرفتم  وحشتناک بالا بود  ولی الان با با یه باک تا چراغ روشن میشه 650 تا میرم کاملا راضیم

این فشار زیاد اثر زیادی روی مصرف سوختم گذاشته بود

سلام یعنی انژکتور و منیفولد رو کامل عوض کردید؟ منیفولد از جایی مگه نشتی یا ترک داشت یا سوزنها ایراد داشتن؟

بنده خدا اقا صادقم که تیپ 6 اتومات دارن دقیقا همین مشکلو داشتن دیگه مصرف ماشینش بالا بود ولی تمام پارامترهاش نرمال بود غیر از فشار منیفولد هر کی یه حرفی میزد حتی میگفتن شما چون خونتون تو منطقه کوهستانی و ارتفاع داره فشار منیفولد بالاست و طبیعیه و اون حد نرمال که دیاگ نشون میده برای شهرهای نرماله بنده خدا خیلی با ماشین کل انجار رفت حتی گیربکس رو پایین انداخت برای همین مصرف زیاد 

به نظرم اگه با تعویض منیفولد و سوزنها مشکل فشار و مصرفش رفع میشد واقعا ارزش داشت عوض کنه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 34 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام یعنی انژکتور و منیفولد رو کامل عوض کردید؟ منیفولد از جایی مگه نشتی یا ترک داشت یا سوزنها ایراد داشتن؟

بنده خدا اقا صادقم که تیپ 6 اتومات دارن دقیقا همین مشکلو داشتن دیگه مصرف ماشینش بالا بود ولی تمام پارامترهاش نرمال بود غیر از فشار منیفولد هر کی یه حرفی میزد حتی میگفتن شما چون خونتون تو منطقه کوهستانی و ارتفاع داره فشار منیفولد بالاست و طبیعیه و اون حد نرمال که دیاگ نشون میده برای شهرهای نرماله بنده خدا خیلی با ماشین کل انجار رفت حتی گیربکس رو پایین انداخت برای همین مصرف زیاد 

به نظرم اگه با تعویض منیفولد و سوزنها مشکل فشار و مصرفش رفع میشد واقعا ارزش داشت عوض کنه

سلام اقا آیدین

بله  من انژکتور هام ظاهرا سالم بودن روی تست دستگاه پاشش نرمال نداشتن

مانیفولد هم  ترک نداشت اصلا  نمیدونم  چش بود   ولی به سرم زده بود تعویضش کنم  همه را باهم همزمان تعویض کردم مشکلاتم کامل رفع شد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در هم اکنون، a.m.i.n گفته است :

سلام اقا آیدین

بله  من انژکتور هام ظاهرا سالم بودن روی تست دستگاه پاشش نرمال نداشتن

مانیفولد هم  ترک نداشت اصلا  نمیدونم  چش بود   ولی به سرم زده بود تعویضش کنم  همه را باهم همزمان تعویض کردم مشکلاتم کامل رفع شد

واقعا ادم بعضی وقتها از ایرادهای 206 حیرت میکنه کلا منیفولد چیزی نداره که خراب شه وقتی نشتی نداشته باشه فقط هوارو هدایت میکنه انژکتورها ام که اگه ایرادی باشه قطعا باید دیاگ نشون بده 

به هر حال تجربه بالاتون باعث شده تصمیم درست بگیرید بعضی وقتها ادم برای اینجور ایرادها مجبوره کلی هزینه کنه و ایراد هم برطرف نشه

لینک به ارسال
در 23 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

واقعا ادم بعضی وقتها از ایرادهای 206 حیرت میکنه کلا منیفولد چیزی نداره که خراب شه وقتی نشتی نداشته باشه فقط هوارو هدایت میکنه انژکتورها ام که اگه ایرادی باشه قطعا باید دیاگ نشون بده 

به هر حال تجربه بالاتون باعث شده تصمیم درست بگیرید بعضی وقتها ادم برای اینجور ایرادها مجبوره کلی هزینه کنه و ایراد هم برطرف نشه

انژکتور با دیاگ نشون داده نمیشه پاشش  حتما باید باز بشه  روی دستگاه تست بشه چشمی پاشش رویت بشه  - حتی اورینگ های دورش نشت داشته باشن چه بالایی چه پایینی خیلی تاثیر داره

حس میکنم روی یکسری ماشین های مدل 89 تا 90  یکسری انژکتور ها که شرکت بسته مشکل دارن بودن چون خیلی این مشکلات داشتن از همون ابتدا

همگی هم بیشتر اتومات ها

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری