zilamo

اعداد و ارقام معاینه فنی

141 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 4 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اق مصطفی

اینم معاینه فنی برتر که بنده یه ماه پیش گرفتم عکسشم قرار دادم جالب برام اینه خودرو شما که تیپ پنجه و شما قطعا بهترین دیسکو لنت ترمز براش انداختید براتون زده ۶۳ برا منم که تیپ دو از وقتی خریدم دست به لنتاش نزدم ۶۳ ترمز دستی منم ۲۳ برا شما ۲۲ در مورد کمکو تعلیقم تقریبا در یه حدیم البته در مورد ترمز من شتاب ترمزشونو قبول ندارم ممکنه موقع تست یکی محکم ترمز کنه کسی ارومتر و این عدد فرق کنه یا دستیرو مثلا با اخرین زورش بکشه

ولی در مورد تعلیق یا اختلاف شتاب ترمز چپو راست به نظرم تستشون میتونه کارامد باشه 

در مورد الاینده ها ام co شما خیلی پایینه سه صدم و برای من سی صدم که مقدار مجازش هفت دهمه یا هفتاد صدم که نشوندهنه وضعیت خوب کاتالیزورتونه hc شما ام کمی بیشتر از بندس ولی با توجه به تیپ شش بودن و اینکه از نصف مجاز هم کمتره عالیه مجازش ۲۵۰ هست اکسیژن یا o,2/شما ام ۲۴صدم هست که مجازش سه هست که یعنی اینم خیلی پایینتر و نشون میده ماشینتون خامسوزی نداره 

فقط اگه برگه بنده رو نگاه کنید تو پارامترهای من fast co هم هست یعنی دور تند co که فرق معاینه معمولی و برتر همینه ماشینتون رو مقدار co رو در حالت دور بالا هم یا سه هزار دور چک میکنن که باید زیر شش دهم باشه 

و بیشتر برای تست کاتالیزور هست 

فعلانم‌ معاینه‌ برتر بدرد کسی میخوره که میخواد توی طرح بره برای خرید طرح روزانه تخفیف داره حدود روزی ده تومن کمتر میشه طرح سالانه ام شنیدم حتما باید طرف معاینه برتر داشته باشه 

طعرفشونم فرقی نداره چه عادی چه برتر ۲۲ تومن 

از چند وقت بعدم هرکی بخواد طرح بخره حتما باید معاینش برتر باشه حتی روزانه

IMG_20180516_194535.jpg

در مورد قدرت ترمز خیلی نباید فرق کنن و به نظرم طبیعیه. چون کم و زیاد بودن لنت فرقی تو قدرت ترمز نباید داشته باشه. با کم شدن ضخامت گوشت لنت، سطح روغن ترمز پایین میره و سیلندر میاد جلوتر، همین. با تعویض لنت هم برمی گرده سر جاش. تفاوت ترمز تیپ پنج و شش با تیپ دو هم تو ABS بودنشه و تو ترمزای شدید خودشو نشون میده. یعنی جایی که یه دونه یا چهار تا چرخ قفل میشن و ABS از این امر جلوگیری می کنن. پس نزدیکی اعداد خیلی غیر طبیعی نیست.

در مورد نوع ترمز گرفتن هم فکر می کنم سیستمش جوریه که با یه کم شل یا سفت اعمال نیرو اونقدر روی نتیجه تاثیر نداره.

اون موقع شمع فابریک رو ماشینم بود. الان دنسو ایریدیوم سوزنیه. نمی دونم با اینا وضعیت چجوریه. وقت کنم میرم دنبالش. مطمئنم که معاینه برتر رو می گیرم. داشتنش ضرر نداره.

از توضیحات شما هم ممنونم.

پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

بنده برای معاینه فنی اقدام کردم اما نگفتم که برتر میخوام و از من هم نپرسیدن

اما وقتی که برگه رو تحویلم دادن نوشته برتر. علت رو کسی میدونه ؟

لینک به ارسال
در 26 دقیقه قبل، ..amir گفته است :

با سلام

بنده برای معاینه فنی اقدام کردم اما نگفتم که برتر میخوام و از من هم نپرسیدن

اما وقتی که برگه رو تحویلم دادن نوشته برتر. علت رو کسی میدونه ؟

اگر خودرویی استانداردهای لازم رو جهت اخذ معاینه فنی برتر پاس کنه، بصورت خودکار این نوع معاینه بهش داده میشه.

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

در مورد قدرت ترمز خیلی نباید فرق کنن و به نظرم طبیعیه. چون کم و زیاد بودن لنت فرقی تو قدرت ترمز نباید داشته باشه. با کم شدن ضخامت گوشت لنت، سطح روغن ترمز پایین میره و سیلندر میاد جلوتر، همین. با تعویض لنت هم برمی گرده سر جاش. تفاوت ترمز تیپ پنج و شش با تیپ دو هم تو ABS بودنشه و تو ترمزای شدید خودشو نشون میده. یعنی جایی که یه دونه یا چهار تا چرخ قفل میشن و ABS از این امر جلوگیری می کنن. پس نزدیکی اعداد خیلی غیر طبیعی نیست.

در مورد نوع ترمز گرفتن هم فکر می کنم سیستمش جوریه که با یه کم شل یا سفت اعمال نیرو اونقدر روی نتیجه تاثیر نداره.

اون موقع شمع فابریک رو ماشینم بود. الان دنسو ایریدیوم سوزنیه. نمی دونم با اینا وضعیت چجوریه. وقت کنم میرم دنبالش. مطمئنم که معاینه برتر رو می گیرم. داشتنش ضرر نداره.

از توضیحات شما هم ممنونم.

سلام مجدد خواهش میکنم 

جدای از بحث abs که تو معاینه چک‌نمیشه

ترمز تیپ پنج کجا۴ چرخ دیسکی و تیپ دو کاسه ای کالیبر جلوی تیپ پنجم قویتره

دوباره سوای اون من تو تایپیک شما دیدم چقدر حساسیدرو ترمز و حتی دیسکهای جلورم اگه اشتباه نکنم همون اول با کمکو فنر و توپی کامل عوض کردید و فکر میکنم دیسکاتون تکستار اورجینال بود 

سوای اون لنت هر چی بیشتر کار میکنه به اصطلاح شیشه میشه و از اصطکاکش کم میشه به خاطر همینه وقتی لنت دیگه به اخراش میرسه قدرت ترمز  کم میشه ولی وقتی نو زبر تره و اصطکاک بیشتری تولید میکنه

سند حرفمم  که قدرت پای اپراتور خیلی تاثیر داره عکس زیره معاینه پارسالم که ماشینو تازه خریده بودم تو همون بیهقی و شتاب ترمزم شده ۵۲ یعنی درست لب مرز, اگه زیر پنجاه میشد رد بود

احتمالا تکنسین اونروز حال نداشته اروم ترمز کرده :::P

من به لنتهای ماشین از اون پارسال تا به حال دست نزدم حتی دستیمم ریگراژ نکردم اونوقت شده ۶۲ جلل خالق انگار لنت ماشینم قالیچه کرمونه هر چی میگزره بهتر میشه 

سوای اون چندین سال پیش یه وانت پیکان پژویی داشتم تو همین بیهقی دستیش رد شد و من قبول نمیکردمو میگفتم اپراتورتون اروم کشیده ولی اونها ام قبول نمیکردن اخر سر رفتم دوباره اومدم اندفعه یارو گفت بیا خودتم نگاه کن بعد مردونه دستیو کشید ماشین قبول شد

ترمزو مطمعنم سفت یا شل گرفتنشون تاثیر داره ولی اختلافی که بین چرخها نشون میده دستگاهشون کاملا درسته چه اروم ترمز کنه چه محکم تو قدرت چرخها تفاوت شتاب ترمز خودشو نشون میده 

اتفاقا من زیاد به معاینه فنی نظر مثبتی ندارم برادرم چند وقت پیش یه مزدا ۳ مدل پایین گرفت گفت بزار برم بیهقی یه معاینه بگیرم اگه ماشین ایراد داشته باشه بفهمم ولی من بهش گفتم برادر من وقتی یه وانت نیسان داغون  میره و تو معاینه فنی اونها قبول میشه شما چه توقعی دارید 

مثلا تست صفحه کلاجشون اینه غلتک معکوس میچرخه و باید ماشین بتونه از روی غلتک بیاد بیرون حالا میخواد کلاج بلرزونه یا سفت باشه یا هر وی فقط در بیاد 

یا کمکهارو وقتی میلرزونن با دستگاه وقتی نیسان قبول میشه خوب مزدا ایراد دارم قطعا قبوله مگر اینکه یکی از کمکها خراب باشه و عدم توازن به وجود بیاد و دستگاه متوجه شه وکرنه دو تا کمک با هم خراب باشه و خشک باشه قبوله 

معیارها واستانداردهاشونم جوریه که بین همه ماشینها یکسانه فقط پارامترهای موتور بین انژکتور و کاربرات متفاوته ولی در کل مثلا همون پارامتری که از پراید کاربرات میخوان از یه نیسان کاربرات هم میخوان یا در مورد انزکتور همون پارامترهایی که از یه نیسان وانت انژکتور میخوان از یه  ماتیز یا ام وی ام  میخوان 

به نظر من باید پارامترهاشون با نوع و مارکو مدل ماشین تغییر میکرد و پارامتری که از یه سانتافه توقع داشتن با وانت نیسان متفاوت بود 

راستی خودشون اعلام کردن فعلا همه ماشینها موفق به گرفتن معاینه برتر شدن و تنها ماشینی که به هیچ شکل موفق نشده معاینه برتر بگیره وانت نیسانه‌

IMG_20180517_055259.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام مجدد خواهش میکنم 

جدای از بحث abs که تو معاینه چک‌نمیشه

ترمز تیپ پنج کجا۴ چرخ دیسکی و تیپ دو کاسه ای کالیبر جلوی تیپ پنجم قویتره

دوباره سوای اون من تو تایپیک شما دیدم چقدر حساسیدرو ترمز و حتی دیسکهای جلورم اگه اشتباه نکنم همون اول با کمکو فنر و توپی کامل عوض کردید و فکر میکنم دیسکاتون تکستار اورجینال بود 

سوای اون لنت هر چی بیشتر کار میکنه به اصطلاح شیشه میشه و از اصطکاکش کم میشه به خاطر همینه وقتی لنت دیگه به اخراش میرسه قدرت ترمز  کم میشه ولی وقتی نو زبر تره و اصطکاک بیشتری تولید میکنه

سند حرفمم  که قدرت پای اپراتور خیلی تاثیر داره عکس زیره معاینه پارسالم که ماشینو تازه خریده بودم تو همون بیهقی و شتاب ترمزم شده ۵۲ یعنی درست لب مرز, اگه زیر پنجاه میشد رد بود

احتمالا تکنسین اونروز حال نداشته اروم ترمز کرده :::P

من به لنتهای ماشین از اون پارسال تا به حال دست نزدم حتی دستیمم ریگراژ نکردم اونوقت شده ۶۲ جلل خالق انگار لنت ماشینم قالیچه کرمونه هر چی میگزره بهتر میشه 

سوای اون چندین سال پیش یه وانت پیکان پژویی داشتم تو همین بیهقی دستیش رد شد و من قبول نمیکردمو میگفتم اپراتورتون اروم کشیده ولی اونها ام قبول نمیکردن اخر سر رفتم دوباره اومدم اندفعه یارو گفت بیا خودتم نگاه کن بعد مردونه دستیو کشید ماشین قبول شد

ترمزو مطمعنم سفت یا شل گرفتنشون تاثیر داره ولی اختلافی که بین چرخها نشون میده دستگاهشون کاملا درسته چه اروم ترمز کنه چه محکم تو قدرت چرخها تفاوت شتاب ترمز خودشو نشون میده 

اتفاقا من زیاد به معاینه فنی نظر مثبتی ندارم برادرم چند وقت پیش یه مزدا ۳ مدل پایین گرفت گفت بزار برم بیهقی یه معاینه بگیرم اگه ماشین ایراد داشته باشه بفهمم ولی من بهش گفتم برادر من وقتی یه وانت نیسان داغون  میره و تو معاینه فنی اونها قبول میشه شما چه توقعی دارید 

مثلا تست صفحه کلاجشون اینه غلتک معکوس میچرخه و باید ماشین بتونه از روی غلتک بیاد بیرون حالا میخواد کلاج بلرزونه یا سفت باشه یا هر وی فقط در بیاد 

یا کمکهارو وقتی میلرزونن با دستگاه وقتی نیسان قبول میشه خوب مزدا ایراد دارم قطعا قبوله مگر اینکه یکی از کمکها خراب باشه و عدم توازن به وجود بیاد و دستگاه متوجه شه وکرنه دو تا کمک با هم خراب باشه و خشک باشه قبوله 

معیارها واستانداردهاشونم جوریه که بین همه ماشینها یکسانه فقط پارامترهای موتور بین انژکتور و کاربرات متفاوته ولی در کل مثلا همون پارامتری که از پراید کاربرات میخوان از یه نیسان کاربرات هم میخوان یا در مورد انزکتور همون پارامترهایی که از یه نیسان وانت انژکتور میخوان از یه  ماتیز یا ام وی ام  میخوان 

به نظر من باید پارامترهاشون با نوع و مارکو مدل ماشین تغییر میکرد و پارامتری که از یه سانتافه توقع داشتن با وانت نیسان متفاوت بود 

راستی خودشون اعلام کردن فعلا همه ماشینها موفق به گرفتن معاینه برتر شدن و تنها ماشینی که به هیچ شکل موفق نشده معاینه برتر بگیره وانت نیسانه‌

IMG_20180517_055259.jpg

در نقاط ضعف معاینه فنی دادن و اشکالاتش هیچ شکی نیست. از بیخ و بن همه چیز ایراد داره. مثلا یکی از مهمترین چیزایی که می تونن بررسی کنن و به نظرم واقعا مهمه، تنظیم بودن کاسه چراغ ماشیناست. معمولا بعد از تعویض کاسه چراغ، درست تنظیم نمیشن و از جلو نورشون آدمو کور می کنه.

.

در مورد تعویض دیسک و توپی و غیره هم، دلیل تعویض وسواس نبود. چون دیسک و لنت قبلی هم فابریک و اصلی بود. منتها چون دیسک چرخ ماشین قبلیم نو بود، موقع جابجا کردن کمک و فنر، دیگه دیسک و توپی رو باز نکردم که اجرتشم کمتر بشه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

مطمئنم که معاینه برتر رو می گیرم. داشتنش ضرر نداره.

اقا مصطفی کی از شما بهتر به ماشین شما معاینه فنی برتر ندن به کی باید بدن. ماشین شما که ماشالله نو و سرحاله!

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

اقا مصطفی کی از شما بهتر به ماشین شما معاینه فنی برتر ندن به کی باید بدن. ماشین شما که ماشالله نو و سرحاله!

ماشین من نیست قربان. مال خودتونه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 44 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

ماشین من نیست قربان. مال خودتونه.

اختیار دارید انشالله چرخش براتون بگرده و همیشه به خوشی استفاده کنید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان معاینه فنی اگه از تاریخش بگذره جریمه داره؟

اگه اطلاع دارین سریع جواب بدین/ تشکر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 13 دقیقه قبل، barton2500 گفته است :

دوستان معاینه فنی اگه از تاریخش بگذره جریمه داره؟

اگه اطلاع دارین سریع جواب بدین/ تشکر

تا چند وقت پیش  خودروهایی که معاینه نداشتن توسط دوربین ها جریمه میشدن، مثل زمانی که از جلوی دوربین زوج و فرد رد میشدید ولی در حال حاضر ظاهرا جریمش روزانه شده و به ازای هر روز نداشتن معاینه ۵۰ هزار تومن جریمش هست تقریبا سر ماه حدود ۱.۵ میلیون میشه، بعد جمع شدن این مبلغ هم که ماشینو میخوابونن، الان سیستم اطلاعات معاینه فنی با سیستم پلیس سینک شده 

ویرایش شده در توسط mahdi777

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری