zilamo

اعداد و ارقام معاینه فنی

141 ارسال در این موضوع قرار دارد

http://farsiup.com/images/gq3262veizm3car5km3.jpg

t5pyvw9pxm75rxuzi60b.jpg

اینم معاینه فنی نیسان کاربراتور 

تو حدود مجازمیبینیم که مقدارها بیشتر از حدود مجاز انژکتورخ

کلا برام جالبه اینها فقط دو حد مجاز دارن یکی برای خودروهای کاربرات حالا میخواد پراید کاربرات باشه یا یه بیوک ۸ سیلندر قدیمی

و برای انژکتورها ام میخواد همون نیسان انژکتور باشه یا ییه ماتیز سه سیلندر 

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 10 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام عکس پایین رو گذاشتم تا بهتر بتونم محل ترک رو توضیح بدم 

لوله گلویی وقتی به محفظه کاتالیزور میرسه که جوش داده شده درست در همون قسمت اطراف جوش ترک ایجاد شده بود 

راستی موقع ازمایش معاینه برتر به راننده میگن دور موتور را تا سه بالا ببر و fastco در پارامترها اندازه گیری میشود 

میخواستم ببینم اگه راننده دور موتور رو مثلا تا دو بالا ببره تاثیری در بهبود پارامترها دارد؟

یا اگر اشتباها دور موتور تا ۳.۵ یا ۴ بالا برودچطور میشه رو اندازه یری تاثیر بزاره؟ 

کلا چون این fast co جدیده هنوز خیلیاباهاش اشنایی ندارن و فقط کاتالیزور رو بهونه میکنن ولی به نظرم راههکارهای دیگری ام در اینده کشف میشود برای پایین اوردنش 

اقا ایدین کلا تست الایندگی 5گاز خروجی معمولا در حالت سرد وگرم انجام میشه حالا برای شما در حالت گرم انجام شده 

کلا دور موتور در حالت درو ارام +دور موتور بالا در محدوده 2500 انجام میشه تا احتراق ناقص مشخص بشه حالا شما کمتر گاز بدی مشکلی ندار و...تاثیرش در گازبله تغییراتی داره بیشتر وکمتر میشه چون در حالت RPM دور ارام مثلا HC =1191میشه اما در RPM 2500 عدد 1921 افزایش دار نه تنها در این مورد بلکه پارامتر های دیگه هم تاثیر داره 

احرتاق وسوخت و... بیشتر میشه تغییر عدد داریم 

عوامل از بين رفتن كارايي كاتاليستها =
1. حرارت بالا
2. سمي شدن بهوسيله مواد خروجي از موتور
3. خرابي مكانيكي مبدل

دماي بسيار بالا، باعث چسبيدن فلزات گرانبها به هم و كاهش سطوح محل اثر آنها در كاتاليستها و در نتيجه، كاهش اثردهي آنها ميشه. معمولاً دماي 800 تا 1000 درجه سانتيگراد به بالا، باعث تهنشيني و چسبيدن فلزات گرانبها ميشه عامل اصلي در افزايش دما عدم جرقه زني شمعهاست.
سموم رايج در كاتاليستها، = سرب، فسفر و سولفور كه معمولا جزئي از افزودنيهاي معمولي به بنزين و روغن هستن . سرب، معمولا به عنوان عامل ضدصدا، فسفر به عنوان ماده افزودني در روغن و سولفور بهعنوان عامل موجود در بنزين و روغن شناخته میشه دو عامل اول، اثر منفي بيشتري بر فلزات گرانبها و عامل سوم، اثر منفي بيشتري بر اكسيد فلزات دارن .
ضربه هاي مكانيكي خارجي وارده بر مبدلهاي كاتاليستي، بويژه كاتاليستهاي كاركردهاي كه حالت تردي پيدا ميكنن باعث شكستن، گرفتگي و ... در كاتاليستها ميشه
این سه عامل ، باعث پايين آمدن كارايي كاتاليست در خودروها ميشه

کاتالیست شما شکا سوراخهای زنبوری اون مربع شکل هست یا دایره شکل ؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

p6ev_wp_20180515_20_20_27_rich_li.jpg

سلام خدت دوستان

این عکس معاینه فنی ماشینمه که برج ۷ سال ۹۶ گرفتم. میشه نظرتون رو بفرمایید؟

.

یه سوال دیگه هم دارم.

داستان این معاینه فنی برتر چیه؟ شرایط گرفتنش چیه و چه مزایایی داره؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

p6ev_wp_20180515_20_20_27_rich_li.jpg

سلام خدت دوستان

این عکس معاینه فنی ماشینمه که برج ۷ سال ۹۶ گرفتم. میشه نظرتون رو بفرمایید؟

.

یه سوال دیگه هم دارم.

داستان این معاینه فنی برتر چیه؟ شرایط گرفتنش چیه و چه مزایایی داره؟

سلام معاینه فنی برتر شنیده بودم از اول اردیبهشت اجباری شده ولی دوستای من بعد اون تاریخ مراجعه کردن که ظاهرا همون عادی گرفتن.آلایندگی co قبلا حد مجاز اون 2.5 بود که الان 0/7 شده ولی مال شما 0/03 هست خیلی خوبه . و اینکه قبلا توی درجا تست آلایندگی میگرفتن الان توی دور 2500 هم میگیرن . شاید دوستان بیشتر راهنمایی کنند 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان کدوم گزینه های معاینه خیلی مهمه، اطلاع دارید؟ من برج ۶ رفتم بیهقی طرف گفت خیلی خوبه حالا نمیدونم دقیقا کدوم گزینه رو دقت کرده که گفت

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، mahdi777 گفته است :

دوستان کدوم گزینه های معاینه خیلی مهمه، اطلاع دارید؟ من برج ۶ رفتم بیهقی طرف گفت خیلی خوبه حالا نمیدونم دقیقا کدوم گزینه رو دقت کرده که گفت

سلام همه مهمه ولی بیشتر دیدم به خاطر co رد شدن شما عکس معاینه نداری 

لینک به ارسال
در 42 دقیقه قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

چشم عکس میگیرم میزارم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

IMG_20180516_002123_740_1.thumb.jpg.d949f937092d1bbc09c279be33268ff0.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

همش مهمه ولی گاز های خروجی را بیشتر حساسند.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام معاینه فنی برتر شنیده بودم از اول اردیبهشت اجباری شده ولی دوستای من بعد اون تاریخ مراجعه کردن که ظاهرا همون عادی گرفتن.آلایندگی co قبلا حد مجاز اون 2.5 بود که الان 0/7 شده ولی مال شما 0/03 هست خیلی خوبه . و اینکه قبلا توی درجا تست آلایندگی میگرفتن الان توی دور 2500 هم میگیرن . شاید دوستان بیشتر راهنمایی کنند 

فعلا اجباری نیست هر کس بخواهد میگیره. از اون طرح هایی هست که خودشون هم نمیدونند باید چکار کنند و هر روز یه چیزی میکن. یک سری تسهیلات برای ورود یا تخفیف جریمه طرح داره و فعلا  فقط برای تهران هست. 4 گاز اصلی در دور بالا تست میشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری