zilamo

اعداد و ارقام معاینه فنی

102 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 3 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

داداش خواهش میکنم کالیبر ترمز یه کشویی داره که یه میلست که داخل یه بوش میره و به کالیبر ترمز حالت کشویی میده که هم موقع تعویض لنت با بیرون کشیدنش باعث میشه فاصله دو سمت کالیبر زیاد شه و لنت جدید که قطر بیشتری داره جا بگیره هنگام ترمزم وقتی پاتو رو ترمز میزاری و پیستون بیرون میاد با فشار پیستون به لنت فاصله کم میشه و لنت پشتی ام به اون سمت دیست فشار میاره و ترمز میگیره چون سیلندر فقط به یکی از لنتها فشار میاره حالت کشویی باعث میشه لنت مقابلم از اون سمت فاصلش کم شه و به سمت دیگه دیسک فشار بیاره وقتی ام پاتو از ترمز برداری حالت کشویی کالیبر باعث میشه فاصله بین لنتها بیشتر شه و دیسک بینشون راحت حرکت کنه  بیشتر مواقع به علت رسوب و گردو خاک بین اون میله استوانه ای و بوشی که داخلشه باعث میشه کالیبر گیر کنه و لنت همیشه از یه سمت درگیر باشه هم لنت شیشه میشه به اسطلاح و سوت میکشه هم چون همیشه درگیره دیسک داغ میشه و لنتم از یه سمت زودتر خحورده میشه البته سر اون میله یه گردگیر داره ولی بلاخره بعد یه مدت رسوب و گردو خاک میگیره و گیر میکنه که اون کسی که داره لنتو میندازه باید امتحان کنه اگه کالیبر روون نباشه باز کنه و تمیز کنه بشوره و بببنده ولی متعصفانه اکثرا اصلا موقع تعویض لنت چون زمان میبره باز کردنش تمیز نمیکنن یا همونجوری میبندن یا یه مقدار روغن میچکونن توش که روون شه و میبندن و روغنم که خودش خاصیت جذب گردو خاک داره بعد یه مدت دوباره گیر میکنه 

البته همیشه ام به خاطر گردو خاکو رسوبات نیست بعضی وقتا فشار زیاد یا ضربه باعث میشه میله کشویی  تاب ورداره و توی بوش راحت حرکت نکنه و گیر کنه که در اون صورت حتما باید عوض شه خود من قبلا روی ماشین قبلیم همین مشکلو داشتم و تا وقتی فروختمشم همونجوری موند :sad:

حالا شما علایمی که میدی من فکر میکنم از همین کاشویی کالیبر باشه

میتونی چرخ جلوتو جک بزنی چرختو بچرخونی ببینی رونه یا گیر داره اول چرخ سمت رانندرو امتحان کن بعد جکو بزن سمت شاگرد و اونو امتحان کن ببین موقع چرخوندن سمت راننده گیرش بیشتره و مقایسه کن اگه گیر داشته باشه میچرخونی صدای سایش هم  میده موفق باشی

سپاسگزارم

در 21 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

شما از کالیپر های ترمز مطمین بشو احتمالا گیرپاژ هست یکشون موقع ترمز زدن به یه سمت کشیده میشه .

داغ شدن هم بشتر مربوط به جنس دیسک و لنت هست .

ممنونم 🤗

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

معاینه فنی امسال

Untitled.jpg

لینک به ارسال
در در 1396/04/07, 13:28:49، a.m.i.n گفته است :

اقا امین سلام همونطور که گفتید بدون کاتالیزور co تون شده ۰.۴ شده که با حد نصاب الان که ۰.۷ هست هم شما قبولی البته من خودمم چندین بار بدون کاتالیزور معاینه گرفتم 

که البته اونوقتها مقدار مجاز co 2.5 بود و الان تا ۰.۷ دهم کاهش دادن 

من امرور که دو سری رفتم و عکسهاش تو تایپیک معاینه هست دفعه اول ۰.۸۱ شدم و بار دوم ۰.۹۱ که‌خود معاینه فنی و مراکز گفتن از کیپ شدن کاتاست 

من معاینه فنیهایی که بدون کاتا گرفتم نیست که بتونم مقایسه کنم ولی برا شما اینجا بدون کاتا ۰.۴ هست که یعنی با شرایط فعلی هم قبولید 

حالا دلیل چیه که ماشین من با وجود کاتا مقادیر co زیاده و مردود میشه حدس میزنم به‌خاطر کیپ شدن کاتا باشه 

به‌ نظرتون ممکنه اگه کاتا رو بردارم یا یه سوراخ بزرگ رو شبکش بزنم دود راحتر به گردش بیاد و توی معاینه قبول شم ؟ 

به نظر بقیه دوستان این کار جواب میده و ارزش امتخان داره و هزینه حد اقلی ۵۰-۷۰ برای باز کردن و سوراخ کردن شبکه یا اینکه یه راست برای تعویض اقدام کنم 

البته معاینه ویژه که جدید هست گزینه fastco یا دور بالا هم داره که کاتا باید حتما او کی باشه و مربوط به دور بالاست که‌من از گرفتنش به کل منصرف شدم چون اصلا طرح نمیخرم و بدردم نمیخوره

لینک به ارسال

سلام

فکر نکنم سرعت خالی شدن دود یا صرفا کیپ شدن کاتالیست تاثیری در مقدار س او داشته باشه  

کاتالیست شما خاصیت خودش از دست داده و تنها راهش تعویض کردن هست

بنظرم باز کنید و از لحاظ کیپ شدن بررسی کنید

کاتالیست پراید با جوهر نمک شستیم مثل روز اولش نو و تمام سوراخ های روی شبکه سفالی باز شد،بنظرم بهتر از تخلیه یا سوراخ کردن سفال کاتالیست باشه

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

اقا امین سلام همونطور که گفتید بدون کاتالیزور co تون شده ۰.۴ شده که با حد نصاب الان که ۰.۷ هست هم شما قبولی البته من خودمم چندین بار بدون کاتالیزور معاینه گرفتم 

که البته اونوقتها مقدار مجاز co 2.5 بود و الان تا ۰.۷ دهم کاهش دادن 

من امرور که دو سری رفتم و عکسهاش تو تایپیک معاینه هست دفعه اول ۰.۸۱ شدم و بار دوم ۰.۹۱ که‌خود معاینه فنی و مراکز گفتن از کیپ شدن کاتاست 

من معاینه فنیهایی که بدون کاتا گرفتم نیست که بتونم مقایسه کنم ولی برا شما اینجا بدون کاتا ۰.۴ هست که یعنی با شرایط فعلی هم قبولید 

حالا دلیل چیه که ماشین من با وجود کاتا مقادیر co زیاده و مردود میشه حدس میزنم به‌خاطر کیپ شدن کاتا باشه 

به‌ نظرتون ممکنه اگه کاتا رو بردارم یا یه سوراخ بزرگ رو شبکش بزنم دود راحتر به گردش بیاد و توی معاینه قبول شم ؟ 

به نظر بقیه دوستان این کار جواب میده و ارزش امتخان داره و هزینه حد اقلی ۵۰-۷۰ برای باز کردن و سوراخ کردن شبکه یا اینکه یه راست برای تعویض اقدام کنم 

البته معاینه ویژه که جدید هست گزینه fastco یا دور بالا هم داره که کاتا باید حتما او کی باشه و مربوط به دور بالاست که‌من از گرفتنش به کل منصرف شدم چون اصلا طرح نمیخرم و بدردم نمیخوره

شما دو تا سوراخ عمیق با مته پهن بزن حله رفیق خیالت راحت اگه موتور ماشینت هم سالم اکی باشه سنسورت میزان درست باشه قطعا حله نگران نباش هزینه گزاف هم نمیخواد بکنی

بدون کاتالیزور برای من که Tu5  هست واقعا قابل قبول هست اکی هست راحتم قبول شدم

برای شما که تیپ 2 هستی باید آلایندگی کمتر باشه ! مردود شدن عجیبه برای شما ! یه جای کارت بجز کاتالیزور میلنگه ...

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

شما دو تا سوراخ عمیق با مته پهن بزن حله رفیق خیالت راحت اگه موتور ماشینت هم سالم اکی باشه سنسورت میزان درست باشه قطعا حله نگران نباش هزینه گزاف هم نمیخواد بکنی

بدون کاتالیزور برای من که Tu5  هست واقعا قابل قبول هست اکی هست راحتم قبول شدم

برای شما که تیپ 2 هستی باید آلایندگی کمتر باشه ! مردود شدن عجیبه برای شما ! یه جای کارت بجز کاتالیزور میلنگه ...

موتور ماشین عالیه اقا امین به خدا با دوش تو سربالایی یوسف اباد ۸۰ تا رفتم که کات اف کرد بر خلاف تیپ دوهای دیگه تو شتاب و زور هنگام راه انداختن عالیه اصلا یک درصد هم فکر نمیکردم قبول نشه اعداد پارامترهای پارسالشم نگاه کنی همه خیلی پایینتر از حد مجاز بود 

فقط امسال یه مقدار co رفته بالا 

فردا روز ماشینمم نیست با موتور میرم اگزوز سازیا امار میگیرم کی برام اینکارو انجام میده نهایت ۶۰-۷۰ تومن ارزش ریسک داره 

بعد میام شمعهارم یه باز میکنم یه تمیز میکنم یه اسپری هم میزنم به دریچه هوا تا ۱۲ گفت بازه معاینه برای بار دومم صف نداره 

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

موتور ماشین عالیه اقا امین به خدا با دوش تو سربالایی یوسف اباد ۸۰ تا رفتم که کات اف کرد بر خلاف تیپ دوهای دیگه تو شتاب و زور هنگام راه انداختن عالیه اصلا یک درصد هم فکر نمیکردم قبول نشه اعداد پارامترهای پارسالشم نگاه کنی همه خیلی پایینتر از حد مجاز بود 

فقط امسال یه مقدار co رفته بالا 

فردا روز ماشینمم نیست با موتور میرم اگزوز سازیا امار میگیرم کی برام اینکارو انجام میده نهایت ۶۰-۷۰ تومن ارزش ریسک داره 

بعد میام شمعهارم یه باز میکنم یه تمیز میکنم یه اسپری هم میزنم به دریچه هوا تا ۱۲ گفت بازه معاینه برای بار دومم صف نداره 

آره شمع را حتما اسپری سمباده بزن

بنزین هم میتونی داخلش کمی تینر 10000 بریزی  زیاد نریز یه مقدار بریز نگران نباش هیچ مشکلی پیش نمیاد

خرج زیاد نکن مطمین باش با تینر 1000 نمره عالی پاس میشی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

راستی ماشینت تیپ 2  هست استیپر اگه داره حتما با اسپری شستشو بده تمیزش کن خیلی خیلی تاثیر داره

دریچه گاز شما هم فکر نکنم برقی باشه اگه قابل تمیز کردن باشه درش بیار داخلش تمیز کن

یه مکمل خوب هم بعدا حتما بخر بریز کل سیستم سوخت ریل سوخت اینا را بشوره

اعداد ارقام خیلی کمتر میشه

ویرایش شده در توسط a.m.i.n
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

راستی ماشینت تیپ 2  هست استیپر اگه داره حتما با اسپری شستشو بده تمیزش کن خیلی خیلی تاثیر داره

دریچه گاز شما هم فکر نکنم برقی باشه اگه قابل تمیز کردن باشه درش بیار داخلش تمیز کن

یه مکمل خوب هم بعدا حتما بخر بریز کل سیستم سوخت ریل سوخت اینا را بشوره

اعداد ارقام خیلی کمتر میشه

اقا امین دریچه برقی هست مدل ۸۹

اعداد ارقامشم خوبه فقط یکمی co زیاده تازه دفعه اول co 0.8 بود فکر میکنم با راهنماییهایی که کردید بتونم بگیرم 

اینم ارقام معاینمه به نظرم خوبه ولی پارسال کمی کمتر بود 

IMG_20180415_194549.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان این علامت لاندا تو معاینه فنی چی هست؟؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری