zilamo

اعداد و ارقام معاینه فنی

141 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

اساتیدی که اطلاعات دقیق دارن لطفا راهنمایی کنن، اعدادی که تو برگه معاینه فنی هست، هر کدومشون چه معنی میده؟

ممنون

20170426_121558.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اعداد خاصی نیستن
مقادر خروج انواع گاز و  نیرو ترمز و .... هست که

مربوط به خودرو شما
و حداقل های لازم برای پاس کردن تست های (دقیق !!!) نوشته شده

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

مهم‌ترین آلاینده‌های خروجی از اگزوز عبارتند از:

منواکسید کربن یا CO

منواکسید کربن به دلیل احتراق ناقص در مورد موتور تولید می‌شود. در احتراق ناقص، اکسیژن کافی برای واکنش با تمام کربن موجود در سوخت، در دسترس نیست. لذا منجر به تولید منواکسید‌کربن می‌شود که گازی بی‌رنگ، بی‌بو و سمی است.

اکسید نیتروژن یا NOx

اکسید نیتروژن، به دلیل فشار و دمای زیاد در درون سیلندر شکل می‌گیرد. در این حالت، نیتروژن و اکسیژن موجود در هوا با هم واکنش نشان داده و اکسید نیتروژن تولید می‌شود.

هیدروکربن‌های نسوخته یا HC

به علت کم بودن زمان طی کورس احتراق، تمام هیدروکربن‌های موجود در سوخت نمی‌توانند در واکنش شیمیایی احتراق شرکت کنند، در نتیجه بخشی از سوخت به صورت خام و نسوخته، از سیلندر خارج شده و به تولید هیدروکربن‌های نسوخته می‌انجامد.

در فرایند احتراق، به دلیل وجود برخی ناخالصی‌ها مانند گوگرد در سوخت، آلاینده اکسید گوگرد تشکیل می‌شود که بر اثر ترکیب با بخار آب حاصل از احتراق، به اسید سولفوریک تبدیل شده و منجر به ایجاد خوردگی و تخریب اجزای داخلی موتور می‌شود.

از چندین سال قبل، برای کاهش و از بین بردن آلاینده‌های خروجی از موتور خودروها، ایده استفاده از کاتالیست کانورتر شکل گرفت که از طریق ایجاد واکنش بین این آلاینده‌ها با اکسیژن فراوان در کاتالیست پلاتینی صورت می‌گیرد. البته کاتالیست کانورترها فاقد توانایی تصفیه کامل آلاینده‌ها بوده و در هر حالت مقداری از آلاینده‌ها وارد فضای آزاد می‌شوند.

منبع:http://www.aftabir.com

ویرایش شده در توسط kavah63
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

دوستان ماشین من اسفند 90 تحویل شد ولی کارت ماشین مدل 91 هست،تا چه زمانی نیاز به معاینه فنی ندارد؟(با توجه به زمان 5 سال)

لینک به ارسال

این نتایج معاینه ماشین من 

اسفند ماه

IMG_20170427_143909.thumb.jpg.3b4801d75f44e3c169bf62b1b5530d54.jpg

یه توضیح بدم :

- با توجه با پارامترهای آلایندگی و مقایسه دو مورد میشه فهمید که کاتالیزور ماشین من مرخصه ، همه مواردو به زور قبول شده !!!

- با توجه به نیروی ترمز و مقایسه در ترمز جلو نیروی ماشین من یخورده کمتره و دلیلش هم اینه که دیسک تیپ 5 بزرگتره و قابلیت خنک شدن داره 

اما در عقب با وجود ترمز کاسه ای بزرگ در ماشین من از ترمز دیسکی قوی تر بوده و من فکر میکنم به دلیل لنت ضعیف SD در عقب باشه 

در کل شتاب ترمز SD خیلی کمه با توجه به حداقل در صورتیکه اختلاف ماشین من بیشتره (لاستیک من 205 هستش)

- در قسمت لغزش جانبی  ماشین من تقریبا صفره و من فکر میکنم بخاطر ارتفاع ماشین و لاستیک 205 باشه 

ویرایش شده در توسط pourya.k
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، amin5030 گفته است :

دوستان ماشین من اسفند 90 تحویل شد ولی کارت ماشین مدل 91 هست،تا چه زمانی نیاز به معاینه فنی ندارد؟(با توجه به زمان 5 سال)

سلام

شما الان باید معاینه فنی داشته باشین، عمر ماشین شما بیشتر از 5سال هست، پس معاینه فنی میخواد. هرچند شنیدم شده 4سال !!

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، pourya.k گفته است :

این نتایج معاینه ماشین من 

اسفند ماه

IMG_20170427_143909.thumb.jpg.3b4801d75f44e3c169bf62b1b5530d54.jpg

یه توضیح بدم :

- با توجه با پارامترهای آلایندگی و مقایسه دو مورد میشه فهمید که کاتالیزور ماشین من مرخصه ، همه مواردو به زور قبول شده !!!

- با توجه به نیروی ترمز و مقایسه در ترمز جلو نیروی ماشین من یخورده کمتره و دلیلش هم اینه که دیسک تیپ 5 بزرگتره و قابلیت خنک شدن داره 

اما در عقب با وجود ترمز کاسه ای بزرگ در ماشین من از ترمز دیسکی قوی تر بوده و من فکر میکنم به دلیل لنت ضعیف SD در عقب باشه 

در کل شتاب ترمز SD خیلی کمه با توجه به حداقل در صورتیکه اختلاف ماشین من بیشتره (لاستیک من 205 هستش)

- در قسمت لغزش جانبی  ماشین من تقریبا صفره و من فکر میکنم بخاطر ارتفاع ماشین و لاستیک 205 باشه 

باید دید کارکرد ماشینتون چقدره. ممکنه کاتالیزور خراب نباشه.

کلا تو ۲۰۶ اگه شمع، فیلتر هوا، مپ سنسور، دریچه گاز و سنسور اکسیژن اوکی باشن، معمولا ماشین بدون ایراد کار میکنه. البته خود کاتالیزور هم مهمه که نقشش به جهت کارکرد بهتر در ماشین های دو سنسوره بیشتره.

لینک به ارسال

WP_2017.thumb.jpg.e45d48b57744be4a80dcfa2777967a01.jpg

سلام دوستان ماشین تیپ 3 مدل 84 هست

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چی کار کنم تا ترمز ماشین بهتر بشه (مثلا تو پارامترهای معاینه فنی شتاب ترمز اصلی حداقل باید 50 باشه و برای ماشین ما 52 هست که خیلی نزدیک به مینیمم هست)

لینک به ارسال
در 12 دقیقه قبل، ehsaan_gh گفته است :

WP_2017.thumb.jpg.e45d48b57744be4a80dcfa2777967a01.jpg

سلام دوستان ماشین تیپ 3 مدل 84 هست

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چی کار کنم تا ترمز ماشین بهتر بشه (مثلا تو پارامترهای معاینه فنی شتاب ترمز اصلی حداقل باید 50 باشه و برای ماشین ما 52 هست که خیلی نزدیک به مینیمم هست)

ماشین منم تیپ 3 مدل 84 هستش اما پارامترهای ترمزش خیلی بالاتره ، ماشین شما خیلی بحرانیه ترمزش 

اول همه اقدام به تعویض روغت ترمز کن بعدش لنت ها 

لنت خوب هم بخر 

ضمنا شما ماشین چرا انقده سنگینه ؟؟؟ هاچبک وزنش حدود 950 هستش

ویرایش شده در توسط pourya.k
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، pourya.k گفته است :

ماشین منم تیپ 3 مدل 84 هستش اما پارامترهای ترمزش خیلی بالاتره ، ماشین شما خیلی بحرانیه ترمزش 

اول همه اقدام به تعویض روغت ترمز کن بعدش لنت ها 

لنت خوب هم بخر 

ضمنا شما ماشین چرا انقده سنگینه ؟؟؟ هاچبک وزنش حدود 950 هستش

سلام 

وزنش حدود 200 کیلو اضافه است که تا 100 کیلوش طبیعیه چون وزن تکنسینی که داخل ماشین نشسته هم به وزن کلی اضافه میشه ولی احتمالا 100 کیلو هم اثاث و سیستم صوتی داشتن!!!

این هم از معاینه فنی ما:

فقط نمیدونم اون لاندا چیه؟؟؟

Untitled.jpg

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری