hichkass

خلاصی و بیرون پریدن دنده 206

11 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام خدمت دوستان و اساتید باتجربه 

توی ترافیک شدیدی که بیشتر از 30 دقیقه طول کشید و ماشین به شدت گرم شده بود متوجه شدم وقتی توی دنده 1 بودم و میلی متری نسبت به ماشین جلویی در حرکت بودم و هی نیم کلاچ و کلاچ میگرفتم ناگهان ماشین بی جون شد و یه صدای شبیه دنده مرده میداد در حالیکه دنده 1 بودم اما به زور حرکت میکرد خلاصه کمی که ترافیک سبک شدو تونستم دنده رو به 2 و 3 و 4 سبک کنم همه چیز عادی شد و به مشکلی برنخوردم

تا اینکه فردای همون اتفاق، هنگام حرکت وقتی میخواستم به دنده 3 برم دنده را قبول نکرد و خلاص شد دوباره کلاج گرفتم و دنده جا رفت 

از اون لحظه تا الان برای همه دنده هابه شکل کاملا اتفاقی و رندوم دنده جا میرود و وقتی پام رو از کلاچ بر میدارم در کسری از ثانیه دنده خلاص میشود و مجبورم دوباره کلاچ بگیرم تا دنده را قبول کند ( گاهی هم با یک کلاچ گرفتن ساده و خیلی نرم دنده جا میره بدون مشکل )

به دو تعمیرکار نشان دادم 

اولین تعمیرکار 5 دقیقه روند دنده 3 زیر دستش یه بار لگد زد یه بار هم رفت 4 دنده خلاص شد دوباره زد دنده جا رفت  نظرش این بود از که دنده برنجی های گیربکس خورده شده و باید عوض کنی .(براورد هزینه اش 5 تا دنده برنجی ، تعویض دیسک و صحفه ، واسکازین ، دست مزد خودش رو هم نزدیک 700 تومن میشد )

دومی ایساکویی بود تقریبا 15 دقیقه با ماشین روند و اصلا دنده بیرون نزد !! که میگفت مشکل حاد نیست و همین طوری میتونی تا 3 سال هم استفاده کنی دست بهش نزن.

نکته اینکه متوجه شدم وقتی ماشین کمی گرم میشه یعنی بعد از 15 دقیقه رانندگی ، این قبول نکردن دنده با یک کلاچ شروع میشه  

مشخصات خودرو بنده : 206 تیپ 5 مدل 89 

8ماه پیش به علت پارگی گردگیر پلوس زیرگیربکس((علت پارگی اون گردگیر هم کج شدن فنر داخل پلوس بود که پلوس ساز بعد اینکه گردگیر و عوض کرد گفت بهتره فنر رو نذاری که دوباره  گردگیر رو پاره نکنه ))  واسکازین تعویض شده با 75w80 مارکش یادم نیست فقط یادمه واسکازین قبلی رو که خالی میکردن رنگش قهوه ای شده بود انگار زنگ توی روغن بود!!! 

دوستان و اساتید گرامی انجمن لطفا راهنمایی بفرمایید در مورد این مشکل تجربه و ایده های شما عزیزان برای بنده ارزشمند است :razz:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام عزیز

دنده برنجی های گیربکس خراب شده و تنها راهش پیاده کردن گیربکس و تعویض دنده برنجی هاست ( ولی در خواستم این نکته رو عرض کنم با قیمتی بین 400 تا 500 میتونین یه گیربکس کامل استوک سالم  پیدا کنین و گیربکس خودتون هم براتون میمونه حداقل من تو مشهد دیروز پیدا کردم از اینرو قیمت 700 تومن که برای تعمیر فرمودین بنظرم زیاده)

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، khordad گفته است :

سلام عزیز

دنده برنجی های گیربکس خراب شده و تنها راهش پیاده کردن گیربکس و تعویض دنده برنجی هاست ( ولی در خواستم این نکته رو عرض کنم با قیمتی بین 400 تا 500 میتونین یه گیربکس کامل استوک سالم  پیدا کنین و گیربکس خودتون هم براتون میمونه حداقل من تو مشهد دیروز پیدا کردم از اینرو قیمت 700 تومن که برای تعمیر فرمودین بنظرم زیاده)

ممنون خرداد عزیز از راهنمای ات اگر یه گیر بکس استوک 500 تومن باشه هزینه نصب اش چقدره ؟

در نهایت اگر علاج کار خرید گیربکس باشه بنده چطوری تشخیص بدم این گیربکس استوک اصلی هستش تعمییر نشده سالم هستش .

تهران اگرکسی حرفه ای در زمینه گیربکس میشناسید که ماشین رو ببرم نشون اش بدم ببینم نظر اون چیه ممنون میشم

متاسفانه اطاعات تخصصی در مورد این قضیه ندارم و نمیدونم چطور باید تشخیص داد اولا این مشکل بنده از گیر بکس هستش ؟ کجای گیربکس خرابه؟ شاید بخشی از گیربکس و دنده شل شده باشه که این اتفاق افتاده و ممکنه با سفت کردن یه جای خاصی توی دنده حل بشه؟ 

لینک به ارسال

البته بنده این مطلب رو عرض کردم که قیمت رو مقایسه بفرمایید ودر صورتی که واسه تعمیر گیربکس خودتون میخواین هزینه کنین تعمیرکار اول بنظرم کمی بالا پرونده

اگر تهران تشریف دارید قطعا دوستان تهرانی انجمن در مورد آدرس تعمیرکار راهنمایی خواهند کرد

دیروز که شما این تاپیک رو باز کردین(  گرچه سوالتون رو باید تو بخش مشکلات گیربکس مطرح می فرمودین )  روز قبلش داشتم با این آگهی که تصویرش رو براتون اسکرین شات می گیرم  صحبت میکردم و ایشون گیربکس ماشینش رو تقویت کرده بودو حاضر بود تا  زیر 400 تومن این مورد رو بفروشه که با نصبش حدود 500 در میاد و تصادفا دیدم تو انجمن شما این سوال رو پرسیدین  لذا پاسخم  براین اساس که شما دارین ضرر میکنین داده شد 

Screenshot_2017-04-26-17-24-05.thumb.png.f86a023b089b11a90f551fa0912b4ef5.png

ویرایش شده در توسط khordad
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

ممنون دوست خوبم از دقت و راهنمایی ایت 

فعلا بیخیال تعمییر یا تعویض گیر بکس  هستم چون یه حسی بهم میگه این قضیه ممکنه از کلاچ بخصوص دیسک و صحفه باشه خیلی دوست دارم بدونم ایای دیسک و صحفه ی سوخته یا مشکل دار میتونه همچین علایمی تو ماشین ایجاد کنه یا نه .؟

متاسفانه فروم مثل پست های قدیم که میبینم نیست و دوستان فعال و با تجربه کم کار شدن [helpme]

لینک به ارسال
در 31 دقیقه قبل، hichkass گفته است :

فعلا بیخیال تعمییر یا تعویض گیر بکس  هستم چون یه حسی بهم میگه این قضیه ممکنه از کلاچ بخصوص دیسک و صحفه باشه خیلی دوست دارم بدونم ایای دیسک و صحفه ی سوخته یا مشکل دار میتونه همچین علایمی تو ماشین ایجاد کنه یا نه .؟

متاسفانه فروم مثل پست های قدیم که میبینم نیست و دوستان فعال و با تجربه کم کار شدن [helpme]

بیرون پریدن دنده فقط به  خرابی دنده برنجی ربط داره ، من توی ماشین های مختلف دیدم 

در خرابی دیسک و صفحه فقط ممکن جا رفتن دنده مشکل داشته باشه یا سفت باشه 

شما کدوم شهر هستین ؟ شمال میتونی بری ؟

در مورد باز کردن گیربکس بیشتر باید به توانایی مکانیک توجه کنی تا قیمت 

ویرایش شده در توسط pourya.k
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، hichkass گفته است :

دوست عزیزم

اگر فعلا میخواید با این مشکل کنار بیاین که هیچ

ولی درمورد مشکل دیسک و صفحه باید عرض کنم که خیر، مشکل شما دقیقا مربوط به دنده برنجی های گیربکس هست، که دوستان دقیقا اشاره کردند

درمورد فعالیت فروم هم با شما تا حدودی موافقم و یه مقدار کمتر شاهد فعالیت عزیزان هستیم

البته وجود اساتیدی مثل جناب جوادی نازنین (khordad) رو کاملا دلگرم کننده میدونم و مثل همیشه از تجربیات و نگاه فنی ایشون نهایت لذت رو میبرم

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، pourya.k گفته است :

بیرون پریدن دنده فقط به  خرابی دنده برنجی ربط داره ، من توی ماشین های مختلف دیدم 

در خرابی دیسک و صفحه فقط ممکن جا رفتن دنده مشکل داشته باشه یا سفت باشه 

شما کدوم شهر هستین ؟ شمال میتونی بری ؟

در مورد باز کردن گیربکس بیشتر باید به توانایی مکانیک توجه کنی تا قیمت 

در 7 ساعت قبل، ramin_gm گفته است :

دوست عزیزم

اگر فعلا میخواید با این مشکل کنار بیاین که هیچ

ولی درمورد مشکل دیسک و صفحه باید عرض کنم که خیر، مشکل شما دقیقا مربوط به دنده برنجی های گیربکس هست، که دوستان دقیقا اشاره کردند

درمورد فعالیت فروم هم با شما تا حدودی موافقم و یه مقدار کمتر شاهد فعالیت عزیزان هستیم

البته وجود اساتیدی مثل جناب جوادی نازنین (khordad) رو کاملا دلگرم کننده میدونم و مثل همیشه از تجربیات و نگاه فنی ایشون نهایت لذت رو میبرم

آقای جوادی عزیز و آقای رامین ممنون از توجه و پیگیری تون در این مسله

طبق شنیده هام از اطرافیان که صد البته اشخاص حرفه ای نیستند تعمییر گیربکس عملا کار بیهوده ای هستش و در اینده نزدیک دوباره به این مشکلات دچار میشه و گاهی حتی ممکن معایب جدیدتری هم بهش اضافه بشه:sad:  خلاصه ترسوندن من رو :maniac:

بنده از خدامه یه کارشناس و ادم خبره در این مسله بتونه راهنماییم کنه در ضمن من تهران ساکن هستم و متاسفانه نمیتونم به این زودی ها شمال برم

اگر در نهایت لازم به تعویض دنده برنجی ها باشه ایا مارک و برند خاصی رو برای گیربکس بنده که مدل 89 فرانسوی هستش میشناسید؟

با توجه به هزینه نصب گیربکس و همچنین هزینه های جانبی دیگه چطور میشه قبل از خرید یه  گیربکس استوک سلامتش مطما شد ؟

لینک به ارسال

سلام دوستان عزيز

من قبل از عيد گيربكس ماشين را با استوك عوض كردم بعلت خرابي پينيون تا الان همه چي خوب بود البته دنده ها كمي سفت جا مي رفتند و البته خلاص كردن دنده 5 كمي گير داشت يعني از 5 خلاص ميشد يك كم زور مي خواست به 4 بياد خلاصه تا هفته پيش موقع دنده عقب دنده بيرون پريد و با صداي ضربه زياد!!!!

خواستم بدونم مشكل از ماهك ميتونه باشه يا برنجي ها هست؟؟يه نكته اينكه گيربكس كوييك شيفتر هم داره

اگر خراب باشه مي اندازمش ته دره چون تازه 600 تومن بابت خريد گيربكس هزينه كردم

ممنونم اگر راهنمايي كنين

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 53 دقیقه قبل، mohsen2011 گفته است :

سلام دوستان عزيز

من قبل از عيد گيربكس ماشين را با استوك عوض كردم بعلت خرابي پينيون تا الان همه چي خوب بود البته دنده ها كمي سفت جا مي رفتند و البته خلاص كردن دنده 5 كمي گير داشت يعني از 5 خلاص ميشد يك كم زور مي خواست به 4 بياد خلاصه تا هفته پيش موقع دنده عقب دنده بيرون پريد و با صداي ضربه زياد!!!!

خواستم بدونم مشكل از ماهك ميتونه باشه يا برنجي ها هست؟؟يه نكته اينكه گيربكس كوييك شيفتر هم داره

اگر خراب باشه مي اندازمش ته دره چون تازه 600 تومن بابت خريد گيربكس هزينه كردم

ممنونم اگر راهنمايي كنين

احتمال داره دنده خوب جا نرفته باشه که پریده بیرون ، اون زور 5 به 4 بعضی وقتها بخاطر کوییک و سفت شدن دنده هاست

کوییک یه مقدار دنده ها رو سفت میکنه اما خیلی دقیق جا میره 

کلا توی گیربکس 206 مخصوصا وقتی کوییک نصبه ، دو عقب بکنید (اول دنده دو بعد دنده عقب )

اگه با این حالات باز بیرون پریدن رو داشتین مخصوصا توی دنده ای 1و2و3 گیربکس باید باز بشه 

ضمنا 90 درصد گیرباکس های استوک تعمیری هستند ، نتیجه اینکه با مکانیک خوب گیربکس خودتون رو تعمیر کنید مطمئنتره هم از لحاظ فنی و هم کیفیت قطعات مصرفی

ویرایش شده در توسط pourya.k
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری