captainniron

نصب هدلایت با بستن درب کاسه چراغ

20 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام

احتمالا خیلی از شما دوستان پیگیر نصب هدلایت برای چراغ های جلو ماشین خود بودید، اما متاسفانه بخاطر سایز و شکل هدلایت ها و بسته نشدن درب کاسه چرغ قید آن را زدید.

برای این مشکل بعضی از نصابان گرامی بعد از نصب هدلایت،  اطراف کاسه چراغ رو با ابر می پوشونن یا حتی میگن باز باشه طوریش نمیشه!!! که کاری بسیار اشتباه است و تمام داخل چراغ پر از خاک میشه و خطر نفوذ آب تشدید میشه.

بعد از خراب کردن یک جفت چراغ 206 بنده به این روش رسیدم که با کمترین هزینه و دردسر خودتون میتونید بعد از نصب هدلایت درب کاسه چراغ رو کاملا کیپ ببندید.

لوازم مورد نیاز:

1- 2 عدد شیشه نسکافه سایز کوچیک که از درب هاشون استفاده میشه( اگر اهل قهوه و نسکافه باشین مشکلی ندارید، اگر هم نداشتید 2 تا درب هم اندازه پلاستیکی کفایت میکنه)

2- گرد بر ( اندازش یکم از درب های پلاستیکی که انتخاب کردین کوچکتر باشه، اگر هم نداشتید MDF کاران دارن)

3- چسب قوی ( ترجیحاً دوقلو غیر شفاف)

4- اسپری مشکی مات ( اختیاری)

من برای چراغ های سو بالا نصب کردم و این روش برای سو پایین هم کاربرد داره:

>>>>>>>اولا عذر خواهی کنم که از خود مراحل حین اجرا عکس ندارم اما سعی میکنم توضیحات شفاف باشه<<<<<<<

1- بعد از اینکه هدلایت رو داخل چراغ نصب کردید بصورت حدودی اما دقیق محل برخورد اون رو با درب چراغ هنگام بسته شدن مشخص کنید.

2- با گردبر و با دقت درب رو برش بدید.

3- امتحان کنید که برشی زدید دقیقا همونیه که مورد انتظارتون هست اگر نبود با سوهان گرد تغییرات لازم رو اعمال کنید.

4- درب نسکافه رو روی کاسه چراغ بزارید و مطمئن بشید که برش در حد 2 میلی متر کمتر از قطر درب نسکافه باشه.

5- با چسب قوی و از بیرون دور درب نسکافه رو چسب بزنید.

6- صبور باشید!! تا زمان خشک شدن کامل چسب صبر کنید و عجله نکنید.

7- برای شیک تر شدن کارتون به اون اسپری مشکی مات بپاشید. ( درب های نسکافه معمولا قرمز یا قهوه ایی هستن)

8- بعد از خشک شدن رنگ براحتی و با خیال راحت درب رو ببندید. هیچ جای درب نسکافه به بدنه یا سیم و قطعه دیگه ایی گیر نمیکنه.

نکته: اگر چراغ رو باز کنید و این عملیات رو انجام بدید کار خیلی تمیز تر در میاد.

امیدوارم مفید بوده باشه.

نوشته شده برای اولین بار در ir206.net

photo_2017-03-23_00-23-11.jpg

DSC_0654.JPG

DSC_0656.JPG

DSC_0655.JPG

DSC_0657.JPG

DSC_0658.JPG

ویرایش شده در توسط captainniron
پسند شده توسط 9 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اینی که نصب کردید چند واته!؟ نورش در مقایسه با لامپ های معمولی چطوره!؟

لینک به ارسال

مدل D1 که اسمش رو توی نت سرچ کنید پیدا میشه، جزو مدل های ارزون حساب میشه چون میخواستم تا جای امکان کمترین طول رو داشته باشه برای همین فن نداره. البته نورش 6500 هست که مورد سلیقم نیستش. مدل 360 هم دارم اون نورش عالیه 6000 و واتش هم بیشتر از مدل D1 خواستید تهیه کنید ترجیحاً 6000 کلوین. به طور کلی هرچی درجه کلوین بیشتر بشه، " انعکاس نور" کمتر میشه. منظورم اینکه لامپ های با درجه کلوین بالاتر نور کمتری رو از روی سطح اجسام به چشم راننده بازتاب میدن. ولی در عوض از روبه رو از فاصله بیشتری دیده میشن.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام و تشکر بابت زحماتتون

اگه خودتون یا یکی دیگه از دوستان حین نصب عکس تهیه کنن و بزارن ممنون میشم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، captainniron گفته است :

مدل D1 که اسمش رو توی نت سرچ کنید پیدا میشه، جزو مدل های ارزون حساب میشه چون میخواستم تا جای امکان کمترین طول رو داشته باشه برای همین فن نداره. البته نورش 6500 هست که مورد سلیقم نیستش. مدل 360 هم دارم اون نورش عالیه 6000 و واتش هم بیشتر از مدل D1 خواستید تهیه کنید ترجیحاً 6000 کلوین. به طور کلی هرچی درجه کلوین بیشتر بشه، " انعکاس نور" کمتر میشه. منظورم اینکه لامپ های با درجه کلوین بالاتر نور کمتری رو از روی سطح اجسام به چشم راننده بازتاب میدن. ولی در عوض از روبه رو از فاصله بیشتری دیده میشن.

ممنون از ایجاد تاپیک و توضیح نصب

منم قصد نصب هدلایت برای نور بالا رو دارم

ببیشتر هم استفاده از اون جهت فلاش زدن و زیباییه چون پایینهام اکستریم ویژنه و خیلی کم از نور بالا جهت دید بیشتر استفاده میکنم

لطفا بگین توصیه میکنید این کارو ایا

و کدوم مدل و مارک 

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، toyo گفته است :

ببیشتر هم استفاده از اون جهت فلاش زدن و زیباییه چون پایینهام اکستریم ویژنه و خیلی کم از نور بالا جهت دید بیشتر استفاده میکنم

و کدوم مدل و مارک 

خواهش می کنم

برای فلاش زدن همین مدل D1 کفایت میکنه، اگر هم که توقعتون بالاتر هست میتونید مدل 360 چهار وجهی رو انتخاب کنید. اما من توصیه میکنم که مدل های بدون ترانس بزرگ رو انتخاب کنید. همین مدل D1 نه داخل لامپ نه روی سیم هیچ ترانسی نداره برای همین انتخاب من بود.

فیلم میزارم مال لامپ D1 ماشین خودمه:

http://www.aparat.com/v/lN2kR

ویرایش شده در توسط captainniron
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، toyo گفته است :

و کدوم مدل و مارک 

دوست عزیز اکستریم ویژن که شما نصب کردی برای استفاده معمولی عمرش چند وقته؟ 6 ماه، یک سال.... تو مشخصات فنیش زده 450 ساعت. در مورد حدود قیمتش هم بگی ممنون میشم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، barton2500 گفته است :

دوست عزیز اکستریم ویژن که شما نصب کردی برای استفاده معمولی عمرش چند وقته؟ 6 ماه، یک سال.... تو مشخصات فنیش زده 450 ساعت. در مورد حدود قیمتش هم بگی ممنون میشم

درسته زده 450 ساعت 

من حدود دو ماه هست خریدم ولی همه چیز بستگی به زمان رانندگی در شب میتونه باشه 

شاید من در طول 3 سال  450 ساعت از چراغام استفاده کنم

قیمت هم 62 گرفتم 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، captainniron گفته است :

خواهش می کنم

برای فلاش زدن همین مدل D1 کفایت میکنه، اگر هم که توقعتون بالاتر هست میتونید مدل 360 چهار وجهی رو انتخاب کنید. اما من توصیه میکنم که مدل های بدون ترانس بزرگ رو انتخاب کنید. همین مدل D1 نه داخل لامپ نه روی سیم هیچ ترانسی نداره برای همین انتخاب من بود.

فیلم میزارم مال لامپ D1 ماشین خودمه:

http://www.aparat.com/v/lN2kR

لطف کنید حدود قیمت D1 و 360 

واینکه متوجه نشدم مدل 360 ساده بدون ترانس هم وجود داره؟

لینک به ارسال

هدلایت نصب کردم مدارکمو گرفتن ماشینو خوابوندن 50 تومن جریمه کردن بعد از باز کردن هدلایت ماشینو آوردم بیرون.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری