zilamo

ابزارهای موردنیاز برای 206

80 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 16 دقیقه قبل، Rouzbeh گفته است :

سلام

ببینید شما اول باید توجه کنید که تا چ حد میخواین تعمیرات رو انجام بدین

برای 206 معمولا شما اول بکس 1/2 احتیاج دارید (شامل یه واسطه (25 سانتی مناسبه) یه دسته بکس  و جغجغه (اختیاری) و شماره های 8 الی 19 که تقریبا همه رو جواب گو هست و حتی زیادتر )

برای کمتر شدن هزینه میتونید برید و تکی خرید کنید اینطوری پولش کمتر میشه نصبت به یک دست بکس کامل

برای شمع اگه تیپ 2 باشه به مفصلی هم نیاز دارید (زانو و ... اسم داره)

برای پیچ صندلی هم میتونید از سربکس T استفاده کنید که با استفاده از واسطه و دسته بکس کار رو راه میندازه

به اچار رینگ برای جلوبندی و ... نیاز دارید
اگه جداگانه بخواین یه دست T نیاز هست (تقریبا اکثر پیچ های داخل اتاق t هست)

اگه بخوای وارد بحث سرسیلندر بشین به اچار های تورکمتر و .....

کلا حد تعمیرت شما باید مشخص بشه

مثلا برای چراغ 206 که کامل باز بشه یه پیچ گوشتی و یه بکس 10 و یهT  کامل کار رو انجام میده

سلام من میخوام شمع تیپ دو رو عوض کنم هنوز آچار شمع نخریدم، مدل خاصی باید تهیه کنم؟ اگه نکته ای چیزی داره لطفا بگید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، Rouzbeh گفته است :

سلام

ببینید شما اول باید توجه کنید که تا چ حد میخواین تعمیرات رو انجام بدین

برای 206 معمولا شما اول بکس 1/2 احتیاج دارید (شامل یه واسطه (25 سانتی مناسبه) یه دسته بکس  و جغجغه (اختیاری) و شماره های 8 الی 19 که تقریبا همه رو جواب گو هست و حتی زیادتر )

برای کمتر شدن هزینه میتونید برید و تکی خرید کنید اینطوری پولش کمتر میشه نصبت به یک دست بکس کامل

برای شمع اگه تیپ 2 باشه به مفصلی هم نیاز دارید (زانو و ... اسم داره)

برای پیچ صندلی هم میتونید از سربکس T استفاده کنید که با استفاده از واسطه و دسته بکس کار رو راه میندازه

به اچار رینگ برای جلوبندی و ... نیاز دارید
اگه جداگانه بخواین یه دست T نیاز هست (تقریبا اکثر پیچ های داخل اتاق t هست)

اگه بخوای وارد بحث سرسیلندر بشین به اچار های تورکمتر و .....

کلا حد تعمیرت شما باید مشخص بشه

مثلا برای چراغ 206 که کامل باز بشه یه پیچ گوشتی و یه بکس 10 و یهT  کامل کار رو انجام میده

سلام روزبه جان

مرسی از توضیحات جامعت

حد تعمیرات من برای خودم در حد متوسطه نه خیلی حرفه ای که مثلا سراغ سر سیلندر و ... برم

ولی بدم نمیاد مثلا اچار شمع داشته باشم که بعدها اگر خواستم خودم اقدام به باز و بسته کردن کنم.ماشینم هم تیپ 5 (مدل 90)

بیشتر میخوام مثلا برای باز و بسته کردن انواع پیچ (دو سو چهار سو ستاره ای ) و پیچ های معمولی مثل پیچ چراغ یا حتی باتری کارم راحت باشو البته اگر حرفه ای تر هم باشه بد نیست چون من زود یاد میگیرم  قسکت های مختلف رو ببندم و باز کنم و ازش استفاده میکنم.

منظور از بکس 1/2 چیه؟چون 1/4 هم دیدم

این اچار های تی دقیقا کاربردشون چیه؟ سری مختلف بهشون میخوره؟ میشه مثلا سری بکس 10 بهش زد یا مثلا سری ستاره ای؟

من امروز از بقل یه دست فروش رد شدم که خیلییی خیلیی زیاد ابزار الات داشت ولی نمیدونستم کدوم بکارم میاد که بگیرم

هر چند یه سایت هم پیدا کردم که به نسبت بازار قیمت هاش خوبه

اینجا میذارمش اگر برای کسی مقدوره یه چک کنه ببینه کدوما بهتره که تهیه اش کنم

اگرم خلاف قوانینه ویرایش بشه

http://www.bamilo.com/handy_tool/?source=rm

لینک به ارسال

ببنید اول سعی کنید برند خوبی بخرید که بعدا پشیمون نشید
چون بعضی از اچار ها فقط واسه استفاده معمول و اماتوری خوبن و نمیشه زیاد تحت فشار باشن و طبیعتا ارزون ترن
اون 1/2 و ... درایو هست که قطر دسته بکس و ... اس

چندتا عکس واستون میزارم اینا واسه استفاده معمول خوبه

مدل T که برای باز کردن هرجای داخل اتاق لازمه همه مدلش هم هست از این مدل توی عکس - پیچ گوشتی و ...
و این چند شماره رو لازم دارین

p0t_photo_2017-08-29_16-45-14.jpg

بکس که شماره های 8 10 11 12 .........17 19 با دسته و واسطه که برای پیچ هایی که خیلی محکم باید بشن و یا جاشون طوریه که با بکس باید باز بشن و ....

f6iu_photo_2017-08-29_16-45-18.jpg

من 2 تا سربکس ستاره ای 40 و 50 به ترتیب برای پایه صندلی و غربیلک فرمون هم توصیه میکنم

lxuv_photo_2017-08-29_16-45-09.jpg

چند عدد اچار تخت و رینگ که شماره های 10 11 12 13 .. کفایت میکنه اگه به جلوبندی و ... دست نمیزنین

mee5_photo_2017-08-29_16-45-20.jpg

اینم اچار شمع  که با دسته و واسطه بکس استفاده میکنید برای تیپ 2 که نیاز به مفصلی داره (آچار شمع  = بکس 16 بلند) آچار شمع  (سرهم) هم هست

dfi6_photo_2017-08-29_16-45-15.jpg

طبیعتا اچار های زیادی برای تعمیر هر قسمت لازمه و شما با کمتر از اینم کارتون واسه استفاده خونگی و معمولی راه می افته
باید ببنید کدوم قسمت ماشینو میخواین تعمیر و ... انجام بدین و کم کم اچار های خودتون رو تکمیل کنید

پیچ گوشتی و سیم چین و ... هم که ابتدایی  ترین ابزار هستن

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان گرامی. ممنون از توضیحاتتان. اینو هم کامل کنم درسته ماشینها جک دارن اما من جک فابریک رو تاحالا استفاده نکردم و به جاش یه جک ۲ تن سوسماری کوچیک گرفتم که اگه نیاز شد استفاده کنم مطمئن تره زیاد جا نمیگیره با جعبه اش.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

خیلی عالی توضیح دادی روزبه جان عکسا خیلی کمک کرد

متوجه شدم چیارو بگیرم

فقط این اچار بکس ها و سر هاش استاندارد هستن؟ یعنی مثلا اگر یه اچار بکس بگیرم و سر های بکس ، بعدا بخوام مثلا سر ستاره ای یا چیز دیگه از جای دیگه بگیرم بهش میخوره؟

شما چه برندی پیشنهاد میکنی؟

(اون بکس و دسته داخل همدیگه میرن درسته؟ و اینکه این بکس ها جغجغه هم هستن؟ یا باید دسته جغجغه جدا تهیه کرد؟)

در 37 دقیقه قبل، پارسا زرخورد گفته است :

سلام دوستان گرامی. ممنون از توضیحاتتان. اینو هم کامل کنم درسته ماشینها جک دارن اما من جک فابریک رو تاحالا استفاده نکردم و به جاش یه جک ۲ تن سوسماری کوچیک گرفتم که اگه نیاز شد استفاده کنم مطمئن تره زیاد جا نمیگیره با جعبه اش.

سلام پارسا جان

مرسی

این جک رو چند خریدی شما و کاربردش بهتر از جک های معمولیه؟

ویرایش شده در توسط alex_pk

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، alex_pk گفته است :

متوجه شدم چیارو بگیرم

فقط این اچار بکس ها و سر هاش استاندارد هستن؟ یعنی مثلا اگر یه اچار بکس بگیرم و سر های بکس ، بعدا بخوام مثلا سر ستاره ای یا چیز دیگه از جای دیگه بگیرم بهش میخوره؟

(اون بکس و دسته داخل همدیگه میرن درسته؟ و اینکه این بکس ها جغجغه هم هستن؟ یا باید دسته جغجغه جدا تهیه کرد؟)

خواهش میکنم

همونطور که گفتم درایو دارن مثلا مال 1/2 یا 1/4 یا...
شما 1/2 بگیری همیشه باید 1/2 بگیری  البته تبدیل هم دارن

من خودم تاپتول گرفتم راضی هستم برند های خوب دیگه هم هستن

دسته بکس به واسته وصل میشه واسطه هم به سر های بکس که میشه دسته هم به سرهای بکس مستقیم وصل کرد (عین همون خونه سازیا)

جغجغه به جای دسته بکس استفاده میشه که ضروری نیست و بیشتر واسه استفاده زیاد و کمتر خسته شدن استفاده میشه یا جاهایی که نمیشه اچار رو زیاد تکون داد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 57 دقیقه قبل، alex_pk گفته است :

متوجه شدم چیارو بگیرم

سلام پارسا جان

مرسی

این جک رو چند خریدی شما و کاربردش بهتر از جک های معمولیه؟

سلام . اگه خاطرم باشه ۳۰_۴۰ هزار ازبازار جلفا چند سال پیش گرفتم.جک هیدرولیک و سوسماری کوچک است و به خاطر اینکه از چهار نقطه بازمین تماس داره امکان افتادن ماشین از رو جک کمتره. ممنون از توجه تان.

rps20170829_220321.jpg

ویرایش شده در توسط پارسا زرخورد
افزودن تصویر
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، Rouzbeh گفته است :

خواهش میکنم

همونطور که گفتم درایو دارن مثلا مال 1/2 یا 1/4 یا...
شما 1/2 بگیری همیشه باید 1/2 بگیری  البته تبدیل هم دارن

من خودم تاپتول گرفتم راضی هستم برند های خوب دیگه هم هستن

دسته بکس به واسته وصل میشه واسطه هم به سر های بکس که میشه دسته هم به سرهای بکس مستقیم وصل کرد (عین همون خونه سازیا)

جغجغه به جای دسته بکس استفاده میشه که ضروری نیست و بیشتر واسه استفاده زیاد و کمتر خسته شدن استفاده میشه یا جاهایی که نمیشه اچار رو زیاد تکون داد

خوب پس من یه اچار بکس 1/2 با یه واسطه و سرهای 8 تا 19 رومیگیرم

+ دو تا سری ستاره ای

و سری برای شمع

یه ست 12 تایی آچار تخت هم دیدم احتمالا اونم بگیرم

فقط یه یچزی هم خیلی دوست دارم بگیرم در کنار اینا ،  کارم رو راحت تر کنه

اونم یه پیچ گوشتی شارژی ارزون قیمته که برای کارای دم دستی خیلی کمکم کنه (هم برای ماشین که سری ستاره ای داره و بکس هم داره ، هم بدرد خونه میخوره)

نظر شما چیه؟

مثلا این:

https://www.digikala.com/Product/DKP-223464/پيچ-گوشتي-شارژي-پاورست-مدل-PS-02#!/tab-techspecs/

یا این:

https://www.digikala.com/Product/DKP-56384/پيچ-گوشتي-شارژي-تاشو-رونيکس-مدل-8536

در 15 ساعت قبل، پارسا زرخورد گفته است :

سلام . اگه خاطرم باشه ۳۰_۴۰ هزار ازبازار جلفا چند سال پیش گرفتم.جک هیدرولیک و سوسماری کوچک است و به خاطر اینکه از چهار نقطه بازمین تماس داره امکان افتادن ماشین از رو جک کمتره. ممنون از توجه تان.

rps20170829_220321.jpg

ماشالا آقا عجب صندوق تکمیلی دارید

اون ست اچار بکستون رو چند گرفتید؟و چه مارکیه؟

راضی هستین ازش؟

همینه ؟:

http://www.abzar1880.com/?product=آچار-بکس-توسن-مدل-t1251-26m-ست-26-تایی-شش-گوشه

و اینکه شما همیشه این وسایل همراهتونه؟

چون صندوق 206 خیلی بزرگ نیست خصوصا هاچبکش

ویرایش شده در توسط alex_pk

لینک به ارسال

یه آچاری که خیلی دیدم لازم میشه آچار چرخه با کیفیته . زیاد افرادی را دیدم که تو جاده پنچر شدن و با آچار چرخ روی ماشین نتونستن پیچ های چرخ را باز کنند و کلا آچار به دلیل ضعیف بودن شکسته یا تاب برداشته!!!

اخیرا با بوکس های بادی به شدت پیچ ها را سفت میکنند که با آچار چرخ فابریک به راحتی باز نمیشه. یک بوکس شماره 19 و یا 17 برای پیچ های واشردار رینگ اسپرت و یک دسته خوب و یا یک آچار 4 سر خیلی مفید هست.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، alex_pk گفته است :

خوب پس من یه اچار بکس 1/2 با یه واسطه و سرهای 8 تا 19 رومیگیرم

+ دو تا سری ستاره ای

و سری برای شمع

یه ست 12 تایی آچار تخت هم دیدم احتمالا اونم بگیرم

فقط یه یچزی هم خیلی دوست دارم بگیرم در کنار اینا ،  کارم رو راحت تر کنه

اونم یه پیچ گوشتی شارژی ارزون قیمته که برای کارای دم دستی خیلی کمکم کنه (هم برای ماشین که سری ستاره ای داره و بکس هم داره ، هم بدرد خونه میخوره)

نظر شما چیه؟

مثلا این:

https://www.digikala.com/Product/DKP-223464/پيچ-گوشتي-شارژي-پاورست-مدل-PS-02#!/tab-techspecs/

یا این:

https://www.digikala.com/Product/DKP-56384/پيچ-گوشتي-شارژي-تاشو-رونيکس-مدل-8536

ماشالا آقا عجب صندوق تکمیلی دارید

اون ست اچار بکستون رو چند گرفتید؟و چه مارکیه؟

راضی هستین ازش؟

همینه ؟:

http://www.abzar1880.com/?product=آچار-بکس-توسن-مدل-t1251-26m-ست-26-تایی-شش-گوشه

و اینکه شما همیشه این وسایل همراهتونه؟

چون صندوق 206 خیلی بزرگ نیست خصوصا هاچبکش

ممنون دوست گرامی. بکس مارکش / نوا / است  نزدیک ۱۸۰ یا ۲۰۰ اگه خاطرم باشه. ماشینم اس دی هست. جای زیادی اشغال نمیکنه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری