zilamo

ابزارهای موردنیاز برای 206

126 ارسال در این موضوع قرار دارد

oms-3.jpg

770-771-lssm.jpg

I800X500_445344960418.jpg

اینم چنتا جعبه بکس جدید الورا یه زمانی این برند تو کشور ما پر بود ولی الان چی... فقط یه چیز جالب بعد اینهمه سال جقجقه تغییر خاصی تو طراحیش نشده و سر جقجقه و دستش دقیقا مثل جقجقه منه فقط روکش پلاستیکی دسته جقجقه تغییر کرده و مدرنتر شده کلا برندهای اصل المانی اینجورین یه بار یه طراحی بی نظیر میکنن و سالها بر چهار چوب همون طراحی حرکت میکنن مثل ماشین ریشتراش موزر یا ارم جلو پنجره بی ام دبلیو یا چراغهای بنز که هر وقت یه ماشین جدید بی ام دبلیو یا بنزو ببینی هنوز مارکشو ندیدیه از قیافش میشه فهمید راحت بی ام دبلیو هست

فقط یه سوال دیگه که برام همیشه بوده چرا همیشه اکثر بکسهای اصل گرونقیمت  حالا چه تو حسن اباد چه تو عکسهایی که تو نت میبینم چه بکسهایی که قدیمین و ساخت المانو ژاپنن 12 پر هستن  

من فقط اینو میدونم چون پیچهای ما اکثرا 6 گوش هست باعث میشه بکسهای 12 گوش طودتر هرز شن مثلا اگه یه بکس چینی 6 پر قراره 7 سال کار کنه همون بکس اگه 12 پر باشه 2-3 ساله خراب میشه پس بهتره تو بازار امروز ما که اکثر بکسها چینین یا در بهترین حالت تایوانن 6 پر انتخاب کنیم اگرم احیانا به پیچ 12 گوش برخوردیم بریم یه سری 12 گوش برای اون پیچ به خصوص بخریم مثل سرسیلندر یا دیسک صفحه پیکان  چون همونطور که میدونید اچارها و بکسهای 12 گوش به پیچهای شش گوش هم میخورن ولی اچارها و بکسهای شش گوش به پیچهای 12 گوش نمیخورن ولی اگه اچاری واقعا اصل باشه حتی همون 12 گوششم مرگ نداره و اخ نمیگه نمونش اچار رینگیهایی که قدیمین و اصل بعد سی چهل سال که باهاشون پیچ شش گوش باز شده اخ نمیگن ولی رینگیهای جدید زود خورده میشه لبه هاشون یا همین بکسی که من خریدم معلومه چندین سال کار کرده ولی به هیچ عنوان لبه هاش خورده نشده 

و نکته اخر اینکه اگه پیچ 12 گوش باشه و بکس یا اچارشم 12 گوش باشه مثل اچار رینگی بسیار مقاومت بالایی در برابر فشار پیدا میکنه و به معنی واقعی کلمه فشار قوی میشه و هر چه زور بزنی اخ نمیگه ولی اگه پیچ شش گوش باشه بکس شش گوش براش مناسبتره و بیشتر میشه فشار اورد 

در ۱ ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

دوستان سلام من دیشب این عکسهارو گذاشتمو افسوس خوردم چرا یه زمانی بهترین برندهای اچار تو کشور ما بود الان نیست امشب خدا رسوند ساعت یازده یه تبلیق تو شیپور دیدم مثل پلنگ رفتم خریدم اومدم اول فکر کردم طرف رنگ کرده جعبه رو انقدر نو بود ولی اوردم خونه دیدم نه نو ورداشتم شستم روغن جلا زدم شد هلو یه جعبه بکس 1/2 اصل المان غربی نو به خدا فقط به درد کلکسیون میخوره بزاری تو ویترین مکانیکی ابزار فروشی جایی خلاصه خدا دیشب دید با حسرت داریم ابزار الملنیارو نگاه میکنیم امشب رسوند گذاشتم کنار بکس مشکی توسنه ولی این پیرمرد المانی که اومد توسن از چشم افتاد میگن نو که بیاد به بازار کهنه دل ازار میشه ولی اینجا برعکس شد  تا الان داشتم میشستمش

lpbe_img_20181004_011816%5B1%5D.jpg

ejsh_img_20181004_012337%5B1%5D.jpg

7fd9_img_20181004_011124%5B1%5D.jpg

xqjj_img_20181004_010725%5B1%5D.jpg

البته بگما این جعبش هایکو المانه ولی پلاستیک نگهدارنده داخلش با بکسها الورا هستن این دو برند متفاوت المانیه ولی طرف میگفت فابریک خودشه و اینها قدیم یکی بودن الان دو تا شرکت شدن  ولی هم جعبش هم اچارا هر کدوم یه جور عتیقن یه جورایی تلفیق دو تا عتیقه شده و چون نو ام هست خیلی عالی شده

:gol:

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ای ولا به این الورا 

حرف نداره 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

http://uupload.ir/files/wkwh_wp_20181012_15_08_19_rich.jpg

میگم آقا آیدین،

شما که شدی متخصص ابزار، به نظرت این بکس چند میرزه؟

Ultimate Tools هست. آلمانیه. با دستش و سری هفدهش چرخ ماشین عوض کردم. دو پا رفتم روش، جقجقش آخ نگفت.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/07/22, 00:27:41، endwaiter گفته است :

http://uupload.ir/files/wkwh_wp_20181012_15_08_19_rich.jpg

میگم آقا آیدین،

شما که شدی متخصص ابزار، به نظرت این بکس چند میرزه؟

Ultimate Tools هست. آلمانیه. با دستش و سری هفدهش چرخ ماشین عوض کردم. دو پا رفتم روش، جقجقش آخ نگفت.

اقا مصطفی نمیدونم چرا این پستو ندیدم البته اختیار دارید 

لنگه همین بکسو خدا شاهده گرفتم از اصفحان جوری عکس گذاشته بود من فکر کردم یک دوم هست یعنی از این بزرگها ولی وقتی با اتوبوس به دستم رسید کاملا حالم گرفته شد خلاصه میخوام بگم باهاش اشنایی کامل دارم بالاش سایز میلیمتره پایین اینچ 40 پارچه ام هست  البته برای من کینگ تولز بود مارکش اقا مصطفی شما خودت خبره قطعات هستی این بکس المان اصل نیست ولی کیفیت خوبی داره من همین بکسو 140 خریدم 180 فروختم چون سایز اینها کوچیکه 3/8 اگه اشتباه نکنم بدرد کارهای پر فشار نمیخوره سوکتهای اینچیشم که خوب بدرد هر کسی نمیخوره چون کلا تو ایران استانداردها میلیمتره  اگه پیچی اینچ باشه با همون میلیمتر میشه بازش کرد اچار شمعی ام که داره بدرد ماشینهای انژکتور نمیخوره ما و شما اچار شمع 16 لازم داریم

9cyf_img_20180912_195142%5B1%5D.jpg

اینم لنگه بکس شما که گفتم به اشتباه خریدم اینم فرش خونمونه که دیگه کل بچه های سایت میشناسن  البته مارکش با شما فرق داره اقا مصطفی الان یه سایر 1/4 الورا یعنی کوچیکتر حتی از بکس شما از شماره 4 داره تا 11 فقط المانی تو دیوار گذاشته بالای دو ملیون ابزار اصل المانی نوش خیلی گرونه نمیشه خرید باید روی دست دومهاش و با فاکتور شانس جلو رفت

ka8q_img_20180920_201630%5B1%5D.jpg

j4ex_img_20180920_201745%5B1%5D.jpg

mwa_img_20180908_182446%5B1%5D.jpg

y273_img_20180910_102532%5B1%5D.jpg

اقا مصطفی این دو اچار بکس رو نگاه کنید به چه زیبایی روشون هک کردن المان و حتی رو جعبه فلزیشون المان خورده رو بارکدش المان خورده ولی تما چینی تقلبین چرا خیلی ساده مارکهاشون رو تو اینترنت بزنی هیچ اسمو رسمی و سایتی ندارد اولی ut tools دومی king tech اگه یادتون باشه چند صفحه قبلم یه عکس گذاشتم به اسم raider تمام سوکتهاش هامبورگ جرمنی با کیفیت خیلی بالا هک شده اون رایدررو یه ابزار شناس دید باورش شد الملنیه این مشکیرم به یکی فروختم گفت بریم به دوستم نشون بدیم طرف با زره بین اومد چک کرد اخرش گفت المانه ولی هیچ کدوم المان نیست رایدرو 180 خریدم البته طرف قیمتو اشتباه داد 230 بود این مشکیر 210 میخریدم الان شده 300 این کینگ تچم 250 خریدم 

حالا بکس قبلیرو نگاه کنید الورا اون المان اصله باور کنید پیش این چینیا تقلبی میزاشتم چینیا قالبریزیشون خیلی تمیزتر بود چون اینها برای صنایع 30-40 سال پیش المانن ولی چینیا با تکنلوژی جدید مقداری ریخته گریاشون و هک شده هاشون تمیزتره

پس ساده ترین کار یا اولین کار که بفهمیم یه جعبه بکس اصله یا تقلبی برندشو تو گوگل سرچ کنیم ببینیم سایت معتبر داره و تو سایت کجا راحت میشه فهمید کجاییه 

چنتا برند المانی میگم سرچ کنید خودتون متوجه میشید 

elora-heyco- اشتایویل یا stahlwille -hazet -kraftwerk -vbw waggon

این برندهای بالا برندهای اصل المانن بازم هستا ولی من این چنتا زهنم بود شما تو گوگل سرچ کنید به عظمتشون پی میبرید 

حالا اون مارکی که شما گفتی  یا اون سه تا برند بالا که من عکس گذاشتم ut و رایدر و کینگ تولز و کینگ تچ یا یه برندی به اسم دهکو یا dehco که تو صفحه قبل گذاشتم عکسشو از دوستان پرسیدم فوم براش از کجا بخرم اونم تقلبیه وقتی تو گوگل سرچ کنی این برندهارو  هیچ سایتی نمیاد اگرم بیاد همین سایتهای فروش ابزار ایرانن 

اقا مصطفی من تو این دو ماه بیشتر از 60-70 تا جعبه بکس خریدم فقط دو تا جعبه بکس واقعا المان گیرم اومده یکی همون پست قبلی که جعبش هایکو بود و بکسهای داخلش قاتی پاتی هایکو و الورا بود واقعا المانی بود یکی ام امروز خریدم اومدم اینجا عکسشو بزارم این پست شمارو دیدم اول گفتم جواب شمارو بدم بعد اون بکسمو معرفی کنم 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

IMG_20180718_155343.jpg

این بکس شاید تو عکس مشخص نباشه ولی از نزدیک خیلی با کیفیت میزد اینم تقلبیه 

nrz_img_20180922_201637%5B1%5D.jpg

اینم تقلبیه دهکو البته من اینو از شهرستان خریدم میدونستم اصل نیست ولی همین که المان خورده مردم بهتر میخرن ولی رسید دستم انقدر بی کیفیتو ابکاری بدرد نخوری داشت اصلا داشت گریم میگرفت همون قیمت خرید دادم رفت 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

k2h0_img_20181018_234000%5B1%5D.jpg

mwv_img_20181018_233429%5B1%5D.jpg

07p0_img_20181018_234149%5B1%5D.jpg

دوستان این بکس المانه اصله همین امشب  خریدم اومدم این تایپیک بزارم که پست اقا مصطفی رو دیدم کمی دیر شد همونزور که میبینید شاید با اون بکسهای قبلی زیاد فرقی نکنه ولی این اصله برند vbw waggon ;که علامت انحصاریشم یه اگن قطاره که رو تمام قطعات هک شده اگه کلمه vbw waggon tools رو تو گوگل سرچ کنید به اسمو رسمو ریشه المانی عظمت این برند پی میبرید این برند از سال 1828 داره فعالیت میکنه و با برند stahlwille ;که اونم یه برند معروف المانیه ابزاره یکی هستن 

حالا چرا این برندهای معروف توی کشور ما معروف نیستن چون متعصفانه خیلی وقته تو بخش ابزار دستی به علت گرونی ابزار المانیو ژاپنی و امریکایی و اروپایی وارد نمیشه و نهایت بهترین برندها تایوانی هستن مثا همین تاپتول و هنس و یا رونیکس و نوا که اصلا سازنده ابزار نیستن بلکه سفارش دهنده هستن و همین مقدار کم ابزار المانی و اروپایی یا ژاپنی ;که وارد کشور شده یا قدیمی هستن یا به مقدار محدود وارد شدن و باعث شده با اینکه ما ایرانیا عاشق ابزاریم ولی خیلی برندهای معروف رو نشناسیم باز این اینترنت و گوگل خیلی عالیه و ادم میتونه با این برندها اشنا شه مثلا خودم یه سوکت بکس شماره 13 کرافتورک زیر زمینمون پیدا کردم اومدم تو نت سرچ کردم و وقتی ست اچارهاشو دیدم واقعا لذت بردم عکساشم صفحه قبل همین تایپیک گذاشتم و همون یه دونه سوکت برای من ارزش پیدا کرد 

بعضی قطعات جعبه بکس مثل جقجقه یا مفصلی(لقلقه)روشون کدهایی داره میشه با اون کدها تو سایتشون عکس اون قطعه رو پیدا کنی مثلا همین جقجقه این بکس روش خورده 920 که عکسش اینه

VBW_199-035_199-4K.jpg

vbw920.jpg

این نوع جقجقه  دیگه شاسی چپگرد و راستگرد نداره برای باز و بسته کرده پیچ بکس فقط به یه سمت میچرخه ولی با طراحی هوشمندانه از دو طرف میتونی سوکتهارو جا بزنی از رو سوکت رو جا بزنی میبنده پیچ رو و از پشتن جا بزنی باز میکنه البته این عکس 12 پر جعبه بکس من بود که تو سایت مادر پیدا کردم برای من 6 پر هست خدارو شکر و بکس من 920-kl هست که کمی از عکس بالا جدیدتره

راستی ابزار اشتایویل و وی بی دبلیو واگن که من سایتشون رو با مترجم گوگل ترجمه کردم و خوندم از سیاستاشون اینه که در هیچ جای دنیا غیر از المان ابزار نسازن خودشون نوشته بودن اکثر شرکتها برای پایین اومدن قیمتها در کشورهای دیگه تولید میکنن ولی این شرکت نمیخواد کیفیت رو فدای قیمت تمام شده بکنه و چون خریدارهاش حرفه ایا هستن همیشه از این برند خرید میکنن حتی اگه گرونتر باشه طول عمر بالاشون این خرید رو به صرفه میکنه 

ykie_screenshot_%D8%BA%C2%B2%D8%BA%C2%B0

برای نمونه مثلا این قسمتی از سایت vbw که درباره سیاستهای کلیشون توضیح داده درسته ترجمش خیلی چنگی به دل نمیزنه ولی ادم فحوای کلام و کلیت مطلبو میفهمه و به نظر من خیلی عالیه 

خلاصه دوستان امروز یه زیرخاکی عتیقه نصیبم شد از تو سایت دیوار پیدا کردم طرف تو خ پاسداران بود و خیلی انسان شریف و موجهی بود بهمم خوب تخفیف داد 

راستی عصری ام دو تا بکس رونیکس از شیراز برام فرستاده بودن به دستم رسید که با خرید این یکی بکس اونو از یاد بردم یه بکس نوا ام چند روز پیش خریده بودم که 12 پره و مشکی و دیجیکالا گذاشته 1.100 ولی من 350 خریدم میخواستم همیشگی برا خودم نگه دارم چون از توسن مشکی به نظرم کمی بهتر اومد ولی با اومدن این بکس المانی دیگه میخوام اینو نگه دارم مگه یه قیمت خوب بدنو نتونم خودمو نگه دارم 

4f01_img_20181019_034609%5B1%5D.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

این بکسی که من دارم شاید تحت لیسانس باشه، شاید های کپی باشه. ولی هرچی هست دم سازندش گرم. واقعا دیگه سفت تر از پیچ چرخ چی می خوام باز کنم؟ تازه اونم دو پا رفتم روش. من که ازش راضی ام و نیازم رو رفع می کنه. آیدین جان، ایشالا تا چند وقت دیگه مغازه ابزار فروشی می زنی.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

fs1_wp_ss_20181019_0001.png

ظاهرا شرکت Ultimate Tools یه شرکت زیرمجموعه هست یا اینکه واگذار شده. چون آدرس ultimatetools.com رو هم زدم، نوشته برای فروشه.

اما در کل همچین بی نام و نشون نیست. هرچی باشه ۸-۹ سالی از زمانی که بکسم رو خریدم گذشته و خیلی چیزا فرق کرده. 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

fs1_wp_ss_20181019_0001.png

ظاهرا شرکت Ultimate Tools یه شرکت زیرمجموعه هست یا اینکه واگذار شده. چون آدرس ultimatetools.com رو هم زدم، نوشته برای فروشه.

اما در کل همچین بی نام و نشون نیست. هرچی باشه ۸-۹ سالی از زمانی که بکسم رو خریدم گذشته و خیلی چیزا فرق کرده. 

بله درسته حق با شماست من انقدر مطمعن بودم این برند تقلبیه نامشو سرچ نکردم من خودم الان چنتا جعبه ۱٫۲ شو دارم ۲۱۰ میخریدم و جزو ارزونترین بکسهای بازاره کیفیت خوبی داره روشم خورده المان ولی قیمتشم نشون میده المان نمیتونه باشه حالا این سایتی که باز میشه واقعا سایت همین اولتیمت تولز یا یو تی که تو ایران هست یا نه نمیدونم ولی مثل بکس من و شما تو محصولاتش هست و کلا عکسهاشم زیاد نشون نمیده حرفه ای باشن

xye6_img_20181019_211604.jpg

اینم لنگه همین بکس من تو اون سایت

Ultimate-Tools-DrSocket-Tool-Set-24-Piec

به هر حال چیزیو که مطمعنم این بکسهایی ultimate tools که تو ایرانه و روش خورده المان نمیتونه المانی یا حتی تحط لیسانس باشه چون جنس تحط لیسانسم لیبل داره برچسب داره کد داره و... و اگرم این اولتیمت تولز یه برند معتبر بود نمیوند رو محصولاتش بزنه المان به هر حال فعلا تو بازار پره جزو ارزونترینها ام هست من نگه داشتم یه مقدار تو بازار کم شه بعد بفروشم 

اقا مصطفی در مورد مغازه خریدن هم به نظر من کسبو کار اینترنتی یواش یواش جای مغازه هارو میگیره مثل کارت عابر که جای پول رو گرفته بیشتر دوست دارم صاحب چندین سایتو پیجو کانال معتبر بشم در زمینه ابزار البته قول میدم اون موقع سود فروش رو پایین بیارم و تعداد فروش رو بالا ببرم :grin:

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

بله درسته حق با شماست من انقدر مطمعن بودم این برند تقلبیه نامشو سرچ نکردم من خودم الان چنتا جعبه ۱٫۲ شو دارم ۲۱۰ میخریدم و جزو ارزونترین بکسهای بازاره کیفیت خوبی داره روشم خورده المان ولی قیمتشم نشون میده المان نمیتونه باشه حالا این سایتی که باز میشه واقعا سایت همین اولتیمت تولز یا یو تی که تو ایران هست یا نه نمیدونم ولی مثل بکس من و شما تو محصولاتش هست و کلا عکسهاشم زیاد نشون نمیده حرفه ای باشن

اقا مصطفی در مورد مغازه خریدن هم به نظر من کسبو کار اینترنتی یواش یواش جای مغازه هارو میگیره مثل کارت عابر که جای پول رو گرفته بیشتر دوست دارم صاحب چندین سایتو پیجو کانال معتبر بشم در زمینه ابزار البته قول میدم اون موقع سود فروش رو پایین بیارم و تعداد فروش رو بالا ببرم :grin:

آیدین جان

عکس هایی که از جعبه ابزارهایت گذاشتی، با روح و روان آدم بازی می کند ... دیگه لمس ابزار و صدای تقِ قفل شدن مهره تو آچار جقجقه ای و صدای خود جقجقه و ... بماند. 

یه سوال داشتم. اگر بخواهم یک جعبه ابزار کوچیک توی ماشین عین لندکروز و پرادو داشته باشم که در مواقع ضروری پیچ های عمومی ماشین را ساپورت کند، چی پیشنهاد می دهید؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری