206

آموزش سرویس موتور پمپ ABS (رفع خطای موتور چرخشی Pump Locked )

19 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1397/05/29, 07:14:55، vahid4u گفته است :

سلام

من از روش " پیوست فایل " فایل رو میفرستم و تا حالا همیشه موفق بوده ممکنه از یک Internet Browser دیگه هم امتحان کنید ؟

در عین حال یک بار دیگه هم آپلود میکنم امتحان کنیدانشاالله که دانلود بشه

آموزش سرویس موتور پمپ ABS (رفع خطای موتور چرخشی Pump Locked ).pdf

سلام

با دانلود منیجر نمیشه دان کنی

ولی با موزیلا دان کردم ممنون🖐🖐🖐

سلام دوستان 💞💞💞

من هم مشکل پمپ چرخشی داشتم که حدودا دوهفته ای بود که چراغ ABS بصورت رندومی و هر وقت دلش میخواست روشن میشد و در اون حالت دیگه ABS نداشتم

و در آخر هم مجبور به تعویضش شدم

واسه من بلوک و موتور چرخشی مو باز کرد واسه خودش نگه داشت و یه بلوک و موتور چرخشی واسم بست(تقریبا خیلی نو میزد)

و ۱۹۰ تومن هم گرفت اصفهان فولاد شهر تعویضش کردم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دم شما گرم. واقعا ممنون از اینکه این آموزش رو قرار دادید.

برای مشکل خودرو بنده هم راه حلی وجود داره؟

وقتی وقتی خودرو رو خریدم، بقول فروشنده، پمپ ABSسوخته بود. بردم بیرون دستگاه زدم و بهم گفتن که پمپ چرخشی سوخته. دو سال بعدش، بعلت تصادف، از گلگیر سمت راننده، یونیت هم دچار شکستگی شد در واقع بغیر از بورد، یکی از ICها ترک برداشت. الان چراغ ترمز همیشه روشنه، استاپ، چشمک میزنه و چراغ Traction Control , ABS هم روشن هستند.(البته قبل از شکستگی بورد یونیت، فقط Traction Control روشن بود.)
یونیت رو میشه جدا تهیه کرد؟ یا مثلا تعمیر میشه؟
پمپ اگه کامل سوخته باشه چطور؟

لینک به ارسال

سلام ممنون از شما و تجربه ای که در اختیار همه قرار دادید.

تجربه بنده

ای بی اس ماشینم مدت یکسال است که خراب است بعد از خواندن مطالب تون وقتی  یونیت  را باز کردم دیدم دو قطب مثبت و منفی یونیت که به پمپ وصل میشه سولفاته کرده با اسپره روان کننده و سمباده نرم تمیزش کردم بعد دو قطعه سیم مسی مفتول به اندازه دو سوکت که اول با چکش پهنش کردم به کنار سوکت ها لحیم کردم. (این کار واسه اینه که قبلا سوکت نری داخل سوکت مادگی که به پمپ وصله لق وباعث سولفاته شده بود و چون دسترسی به سوکت مادگی نداریم تا جمعش کنیم که سفت شه،مجبوریم سوکت نری را کلفت تر کنیم تا داخل سوکت مادگی سفت بمونه) بعد با همان اسپره روان کننده که یک لوله پلاستیکی کوچک همراهش بود داخل سوکت پمپ را هم شستشو دادم و بعد از ۱۰ دقیقه یونت را بستم و ترمز ماشینم از اولش هم بهتر شد...

باز هم سپاس از مطالبی که در اختیار همه قرار دادی امیدوارم من هم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان:gol:

کسی میدونه زغال های موتور پمپ abs رو چه جوری و از کجا باید تهیه کرد؟؟؟

موتور پمپ abs رو باز کردم و دنبال زغالش هستم

لطفا راهنمایی کنید

لینک به ارسال
در در 1397/07/23, 02:14:48، ehsanaliabadian گفته است :

دم شما گرم. واقعا ممنون از اینکه این آموزش رو قرار دادید.

برای مشکل خودرو بنده هم راه حلی وجود داره؟

وقتی وقتی خودرو رو خریدم، بقول فروشنده، پمپ ABSسوخته بود. بردم بیرون دستگاه زدم و بهم گفتن که پمپ چرخشی سوخته. دو سال بعدش، بعلت تصادف، از گلگیر سمت راننده، یونیت هم دچار شکستگی شد در واقع بغیر از بورد، یکی از ICها ترک برداشت. الان چراغ ترمز همیشه روشنه، استاپ، چشمک میزنه و چراغ Traction Control , ABS هم روشن هستند.(البته قبل از شکستگی بورد یونیت، فقط Traction Control روشن بود.)
یونیت رو میشه جدا تهیه کرد؟ یا مثلا تعمیر میشه؟
پمپ اگه کامل سوخته باشه چطور؟

سلام

پوزش فراوان بابت تاخیر در پاسخت

پمپ یک الکترو موتور داره که عموما مشکلات مربوط به الکترو موتور ها مثل همین جام شدن، تموم شدن زغان (ذغال؟) یا به ندرت مشکل سیم پیچ گریبان این موتور رو میگیره ، پس نمیشه گفته سوخته.

یونیت ی که به این شدت ضربه خورده و به احتمال 99% حتی با تعمیر IC هم احتمالا مشکل خواهد داشت چون این بورد ها چند لایه هستن و مسیر های مسی بینشون با فشار و شکم زدن پاره میشن.

بهترین کار اینه که همون یونیت رو به صورت تکی بخرید و اگر با این آموزش پیش بروید احتمالا مشکل شما کاملا حل میشه.

البته در صورتی که یونیت و پمپ کامل رو با قیمت مناسب پیدا کردین ، روی گزینه خرید کامل هم فکر کنید ( استوک)

در در 1397/09/01, 19:49:39، علی زال پور گفته است :

سلام ممنون از شما و تجربه ای که در اختیار همه قرار دادید.

تجربه بنده

ای بی اس ماشینم مدت یکسال است که خراب است بعد از خواندن مطالب تون وقتی  یونیت  را باز کردم دیدم دو قطب مثبت و منفی یونیت که به پمپ وصل میشه سولفاته کرده با اسپره روان کننده و سمباده نرم تمیزش کردم بعد دو قطعه سیم مسی مفتول به اندازه دو سوکت که اول با چکش پهنش کردم به کنار سوکت ها لحیم کردم. (این کار واسه اینه که قبلا سوکت نری داخل سوکت مادگی که به پمپ وصله لق وباعث سولفاته شده بود و چون دسترسی به سوکت مادگی نداریم تا جمعش کنیم که سفت شه،مجبوریم سوکت نری را کلفت تر کنیم تا داخل سوکت مادگی سفت بمونه) بعد با همان اسپره روان کننده که یک لوله پلاستیکی کوچک همراهش بود داخل سوکت پمپ را هم شستشو دادم و بعد از ۱۰ دقیقه یونت را بستم و ترمز ماشینم از اولش هم بهتر شد...

باز هم سپاس از مطالبی که در اختیار همه قرار دادی امیدوارم من هم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

خوشحالم گره از مشکل شما باز شد:-)

در 58 دقیقه قبل، amirtiam7777 گفته است :

سلام دوستان:gol:

کسی میدونه زغال های موتور پمپ abs رو چه جوری و از کجا باید تهیه کرد؟؟؟

موتور پمپ abs رو باز کردم و دنبال زغالش هستم

لطفا راهنمایی کنید

سلام

به فروشگاه هایی که لوازم سیم پیچ و الکترو موتور میفروشن مراجعه کنید دارن.

نمونه رو با خودتون ببرید.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، 206 گفته است :

سلام

پوزش فراوان بابت تاخیر در پاسخت

پمپ یک الکترو موتور داره که عموما مشکلات مربوط به الکترو موتور ها مثل همین جام شدن، تموم شدن زغان (ذغال؟) یا به ندرت مشکل سیم پیچ گریبان این موتور رو میگیره ، پس نمیشه گفته سوخته.

یونیت ی که به این شدت ضربه خورده و به احتمال 99% حتی با تعمیر IC هم احتمالا مشکل خواهد داشت چون این بورد ها چند لایه هستن و مسیر های مسی بینشون با فشار و شکم زدن پاره میشن.

بهترین کار اینه که همون یونیت رو به صورت تکی بخرید و اگر با این آموزش پیش بروید احتمالا مشکل شما کاملا حل میشه.

البته در صورتی که یونیت و پمپ کامل رو با قیمت مناسب پیدا کردین ، روی گزینه خرید کامل هم فکر کنید ( استوک)

خوشحالم گره از مشکل شما باز شد:-)

سلام

به فروشگاه هایی که لوازم سیم پیچ و الکترو موتور میفروشن مراجعه کنید دارن.

نمونه رو با خودتون ببرید.

سلام

زیر و رو کردم همه رو ندارن

یه سوال اینکه این زغال جنسش کامل مس هست یا مس و کربن رو با هم داره؟؟

نمونه هایی گیر آوردم که تقریبا مشابه این هستن(جنس مس) که اگه زغالش مس خالص هست  بتراشمش تا سایز این نمونه خودم بشه

لینک به ارسال
در در 1397/10/16, 11:01:26، amirtiam7777 گفته است :

سلام

زیر و رو کردم همه رو ندارن

یه سوال اینکه این زغال جنسش کامل مس هست یا مس و کربن رو با هم داره؟؟

نمونه هایی گیر آوردم که تقریبا مشابه این هستن(جنس مس) که اگه زغالش مس خالص هست  بتراشمش تا سایز این نمونه خودم بشه

سلام

نباید تا این حد نایاب باشه!

مس خالص که نبود احتمالا یا کربن یا مس کربن

شما میتونین موتور رو بیرون هم تست کنین ولی بحثی میمونه اینه که اگر زغال مناسب نباشه موتور توان کافی نداره

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1397/10/17, 19:46:28، 206 گفته است :

سلام

شما میتونین موتور رو بیرون هم تست کنین ولی بحثی میمونه اینه که اگر زغال مناسب نباشه موتور توان کافی نداره

سلام

بله طبق فرمایش شما جنس زغالش مس خالص نیست و خودمم شک کردم که مس خالص باشه

زغال خودش مس کربن هست و اگه مثل من فابریکش گیرتون نیومد ، زغال مشابهش رو بگیرید و با سمباده به سایز اصلی برسونید

خیلی اتفاقی هم یه تجربه کسب کردم که بد نیست دوستان بدونن

زغال خودش به آهنربا نمیچسبه(با وجود اینکه به نظر مس هست) این نشون میده درصد مس بکار رفته توش کمتره

منظورم اینکه که زغالی رو که خواستید بخرید به مشابه بودن رنگش با نمونه فابریکی اکتفا نکنید

من بار اول یه زغال گیر آوردم که از نظر رنگ و جنس کاملا مشابه زغال فابریکی بود ، ولی به آهنربا میچسبید

شاید کار کنه ولی چون مس بیشتری داره به احتمال زیاد کالکتور سیم پیچ رو(اون جایی که زغال ها میشینه رو سیم پیچ) میخوره و چند وقت بعد باید کلا به فکر خرید یه موتور واسه ABS باشید.

در ضمن من واسه بستن مجدد موتور به بلوک ABS یه راه ساده تر و به نظر خودم خیلی مطمئن تر رو رفتم،،و اونم زدن یه چسب دو قلو مخصوص به دور موتور بود

چسب فایبر گلاس آبی رنگ(5 دقیقه ای)

این چسب در اصل یه نوع چسب دو قلو خیلی قوی(اندازش تقریبا 3 برابر چسب دو قلو خودمون هست)هست و به چسب آهن هم معروفه ولی یه مقدار گرونه

با این وضعیت دلار شاید الان بالای 100 تومن پولش باشه،که شما برای این کار نهایتا یک چهارمش رو مصرف کنید

سایز زغال ها : 7* mm2.5

و سایز بلبرینگ روی سیم پیچ : 608

هزار بار گفتم و بازم میگم،،،در کل خدا رحمت کنه پدر و مادر همه دوستانی که این آموزش ها و راهنمایی ها رو در اختیار مردم قرار میدن🙏🙏🙏🙏🙏🙏

ویرایش شده در توسط amirtiam7777
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/10/17, 19:46:28، 206 گفته است :

سلام

ممنون از آموزش خوبت

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری