6,523 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 18 دقیقه قبل، Mohammad1990 گفته است :

سلام به دوستان محترم سایت ارادت دارم.مدتی نبودم در کنارتون باز فرصت شده از مطالب مفید اعضا استفاده کنم.بسیار خوشحالم.

خوش آمدید...

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 36 دقیقه قبل، saeid206h گفته است :

خوش آمدید...

سلام سعید خان .تشکر

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Mehdimdi گفته است :

والا جرمی کلارکسون هم مثل شما آنقدر با اطمینان از تجارب و دانشی که از روی چند تا ریویو و سایت خونده حر ف نمیزنه، خودت اومدی از رنکینگ گفتی منم جوابت رو دادم ، شما کلا دوست داری نظر خودتو که بنظر خودت هم درسته القا کنی ، اینکه فولکس واگن و کیا و هیوندای و... از این لاستیک روی چ ماشینهایی و چ سطحی  استفاده کردن رو از کجات درآوردی من نمیدونم ، کلا سعی کن به این نشریات اتکا نکن

اصولا همیشه بحث کردن با یک سری آدم سخته ... برای این ها فکت علمی و رفرانس بیاری، میگن خارجی ها چرت میگن! بهشون بگی من 10 سال قبل (که احتمالا شما اون زمان هنوز گواهینامه نگرفته بودی) توی تیونینگ تاک داشتم سر دور موتور مناسب تعویض دنده تو hyundai genesis coupe در درگ یا پیدا کردن راه حلی برای مشکل اکسل عقب Toyota LC Prado 120 VX توی رمل های کویر با بچه ها بحث می کردم (که الحمدالله همه پست هایش هم موجود است)، میگن خودت چرت میگی ... :))

پسر خوب من اگر گفتم( قطعا تجربه کردید اگر این لاستیک ها را با صفرشان عوض کنید تا مدت ها احساس نرمی و چسبندگی عجیبی دارید اما به عنوان مثال این اتفاق در لاستیک های میشلن یا پیرلی اصلا نمی افتد.) یا (مثلا pirelli جدیدا به تکنولوژی دست پیدا کرده است که لاستیک های Run Flat نرمی تولید می کند!!!!!)، دقیقا این را تابستان امسال با تعویض دو جفت لاستیک pirelli scorpion روی ماشینم امتحان کردم، منتها می دونی چرا این نکات را نگفتم ... چون پست بعدی ات 100% درباره سیستم کثیف امپریالیستی و فئودال هاست! چون نمی خوای قبول کنی، فقط می خوای جواب بدی ...

در 2 ساعت قبل، Mehdimdi گفته است :

منم دلیل نمی بینم بخوام بگم فلان برند خوبه یا نه چون اصل قضیه سر تجارت و درآمده و کل ماجرا اینه ک هر سال بین خودشون جابجا میکنن این رنکینگ رو که مشتری های خودشون رو حفظ کنن و درآمد خودشون حفظ کنن و در واقع بهم نون قرص میدن ، ما هم سوار فراری و بوگاتی نشدیم و جاده ها و خیابونامونم آنقدر فوق العاده نیست  که  الان تنها دغدغمون شده باشه  لاستیک

جدیدا با یک گروهی آشنایی شدم که معتقدند زمین صاف است و تمام فکت های موجود در مورد گرد بودن آنها، دروغ آمریکا و شوروی است! اسم گروه شون هم the flat earth society است. چقدر عقایدتان شبیه آنهاست!!! خلاصه اینکه بحث جذابی بود، مرسی ...

پی نوشت: مدیر عزیز واقعا بابت آف تاپیک عذرخواهی می کنم. کاملا خودم را مستحق منفی بعد از پاک کردن این پست می دانم.

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام

ببینید من اتفاقا هم روداستون cp641 و هم هانکوک بلک برد حدود 8 سال پیش همزمان گرفتم برای 206 و پرشیا موتور زانتیا. بعد 4 سال با تقریبا یک کیلومتر برابر ترک های بسیار ریز حاصل از خشکی بیشتر از هانکوک بود با اینکه پرشیا خیلی سنگین تر هم هست. البته این یک مقایسه علمی برابر نیست ولی دوام نرمی هانکوک و حتی کومهو بهتر از رود استون هست-با اینکه خودم هم رود استون دارم و قصد جسارت به دارندگان این لاستیک را ندارم و میدونم که دوامش خوب هست.

سلام مجدد

طبق تجربه و آمار بهترین لاستیک های رودستون و نکسن، cp672 و n5000plus هستند که گل های دیگشون مثل همین cp641 یا cp661 خیلی عالی نیستند...

چیزی که هممون میدونیم  تقریبا بهترین گل ها از سایز ۱۶ به بالا وارد میشه مثلا میشلن  xm2(؟) و بریجستون برای پراید هم لاستیک داره ولی خب عملکردشون چنگی به دل نمیزنه اصلا...

ولی خب از لحاظ نرمی هانکوک و کومهو با اندکی اختلاف نرم ترند 

:razz:

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

به نظرم چقدر خوبه که جنبه تبادل اطلاعات داشته باشیم و این کارو بدون کل کل انجام بدیم. اینجوری بیسوادایی مثل خودم یه چیزی یاد می گیرن.

بیایم جوی ایجاد کنیم که اگه کسی مطلب اشتباهی گفت، هم بپذیره و هم از نگاه دیگران یه شکست خورده تلقی نشه. اگرم کسی چیز درستی گفت، غرور نگیردش که قهرمانه.

هدف از اینجا جمع شدن فقط کمک به همدیگه هست و لا غیر.

همگی شاد باشید.

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Venturi گفته است :

طبق تجربه و آمار بهترین لاستیک های رودستون و نکسن، cp672 و n5000plus هستند که گل های دیگشون مثل همین cp641 یا cp661 خیلی عالی نیستند...

سلام

من چون مدل های جدیدی که اشاره کردید را نداشتم نمیتونم قضاوتی بکنم قطعا همینطوره که شما میفرمایید چون گل هاش هم با قبلی ها خیلی متفاوته.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

به نظرم چقدر خوبه که جنبه تبادل اطلاعات داشته باشیم و این کارو بدون کل کل انجام بدیم. اینجوری بیسوادایی مثل خودم یه چیزی یاد می گیرن.

بیایم جوی ایجاد کنیم که اگه کسی مطلب اشتباهی گفت، هم بپذیره و هم از نگاه دیگران یه شکست خورده تلقی نشه. اگرم کسی چیز درستی گفت، غرور نگیردش که قهرمانه.

هدف از اینجا جمع شدن فقط کمک به همدیگه هست و لا غیر.

همگی شاد باشید.

در مورد سواد و اطلاعات خودرویی که اختیار دارید، من درس پس می دهم خدمت دوستان.

در مورد جو و هدف سایت هم کاملا با شما موافقم :razz:

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

والا من اومدم ی سوال راجع به تعویض لاستیک هام کردم و نقل قولی هم ک کردم از طرف فروشنده بود ولی شما چنان جبهه گ گرفتی انگار نکسن مال بابای منه و هانکوک و سایرین مال بابای شما ، اینکه میگید نکسن از تایر های درجه دو هستش و کومهو درجه یک که جای کلی تعجب و سوپرایز شگفتی بود  و سایر موارد جواب سوال من نبود که شما کلا بحث رو به سمت چیزی بردی که بقول خودت تخصصته و سالهاست و قبل از گواهی نامه گرفتن من درگیرش بودی و به من هم اصلا ربطی نداره . من نه تخصصی راجع به لاستیک دارم و نه علاقه ای به تحقیق و پیگیری ، فقط چهار حلقه لاستیک میخواستم بندازم زیر ماشینم و تمام .

در 6 ساعت قبل، Atom گفته است :

سلام

وقتی پست شما را می خوندم، دقیقا همین نکته ای به ذهنم رسید که مهرداد اشاره کرد : 

حالا گذشته از رنکینگ های جهانی و اعتبار و ...... یک مسئله دیگه نوع لاستیک هم هست که وارد میشه عموما بهترین گل ها و مدل ها وارد ایران از هر برندی نمیشه و اگر هم میشه سایز 13 و 14 سایزی نیست که روی خودروهای حرفه ای باشه بهترین  لاستیکها از 16 اینچ با بالا هستند.

دقیقا با این حرف موافق هستم. من خودم تا به حال ماشینی نداشتم که لاستیک فابریکش هانکوک باشد، منتها توی سایزهای 14 و 15 اکثرا هانکوک ها با treadwear بالا وارد شدند که عمده دلیل محبوبیت شان بین راننده های تاکسی همین است. چون برای آنها فقط دوام است که مهمه ... باز با این حال قطعا تنوع محصولات قطعا در هانکوک وجود دارد و لاستیک هایی با Treadwear پایین هم دارد.

این هم نکته بسیار عالی است که دقیقا نشان دهنده تجربه طولانی است ...

داستان این است که طبق تجربه من شاخص Treadwear در لاستیک متوسط به پایین برای سال اول است. این لاستیک ها از سال دوم شروع به خشک شدن می کنند، چسبندگی، نرمی و انعطاف شان را از دست می دهند اما عمرشان به شدت افزایش می یابد. قطعا تجربه کردید اگر این لاستیک ها را با صفرشان عوض کنید تا مدت ها احساس نرمی و چسبندگی عجیبی دارید اما به عنوان مثال این اتفاق در لاستیک های میشلن یا پیرلی اصلا نمی افتد. حالا دقیقا نمی دونم که تفاوت ناشی از ترکیبات است، پروسه پخت لاستیک است یا چیز دیگری.

برای اینکه محصولات فولکس واگن اکونومیک ترین اتومبیل های تولیدی آلمان هستند، اون ماشین هایی هم که مثال زدید (مثل VW UP) اکونومیک ترین محصولات فولکس واگن هستند ... حالا اینکه اکونومیک ترین ماشین های اکونومیک ترین شرکت خودروساز آلمانی از اکونومیک ترین لاستیک های بازار استفاده کند، چه تناقضی با حرف های من دارد؟

شما تاکید داشتید که Nexen چهارمین برند لاستیک سازی جهان است، آن هم بالاتر از اسم هایی که قبل از تولد موسس این برندT لاستیک تولید می کردند! حالا می فرمایید که اهمیت نمی دهید ... :))

خوب معلوم است که حتی مستندات را نخوندین، توی یکی از قسمت ها لاستیک ها بر اساس انتخاب کاربران در رده های مختلف قرار داشت. اونجا هم Nexen جایگاه خاصی نداشت ...

مرسی از اینکه من را در جایگاهی مشابه خودتان قرار دادید اما من واقعا نه مثل شما فکر می کنم و نه عمل! معیارم هم برای انتخاب فکت های علمی است نه حرف لاستیک فروش سر کوچه ...

واقعیت اینکه توی پست قبلی هم حدس زدم آخرش بحث به اینجا می رسد، برای همین باقی توضیحات را ننوشتم.

مهرداد جان دقیقا موافقم. کامنتت طوری بود که انگار خودم نوشتم!

چند سال پیش، دو سالی Nexen Rodian HT را زیر Suzuki Grand Vitara داشتم. دقیقا خیلی زود خشک شد و چسبندگی و انعطافش از بین رفت. نکته جالب اینجا بود که به خاطر همین خیلی راحت هم توی ضربات خاکی باد از دست می داد و همیشه دستم گیج تنظیم باد بود :))

والا من اومدم ی سوال راجع به تعویض لاستیک هام کردم و نقل قولی هم ک کردم از طرف فروشنده بود ولی شما چنان جبهه گ گرفتی انگار نکسن مال بابای منه و هانکوک و سایرین مال بابای شما ، اینکه میگید نکسن از تایر های درجه دو هستش و کومهو درجه یک که جای کلی تعجب و سوپرایز شگفتی بود  و سایر موارد جواب سوال من نبود که شما کلا بحث رو به سمت چیزی بردی که بقول خودت تخصصته و سالهاست و قبل از گواهی نامه گرفتن من درگیرش بودی و به من هم اصلا ربطی نداره . من نه تخصصی راجع به لاستیک دارم و نه علاقه ای به تحقیق و پیگیری ، فقط چهار حلقه لاستیک میخواستم بندازم زیر ماشینم و تمام .

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 7 ساعت قبل، Mehdimdi گفته است :

والا جرمی کلارکسون هم مثل شما آنقدر با اطمینان از تجارب و دانشی که از روی چند تا ریویو و سایت خونده حر ف نمیزنه، خودت اومدی از رنکینگ گفتی منم جوابت رو دادم ، شما کلا دوست داری نظر خودتو که بنظر خودت هم درسته القا کنی ، اینکه فولکس واگن و کیا و هیوندای و... از این لاستیک روی چ ماشینهایی و چ سطحی  استفاده کردن رو از کجات درآوردی من نمیدونم ، کلا سعی کن به این نشریات اتکا نکن چیزی که مشخصه اینه ک هر کسی تعصب خاصی روی برند یا برند های مد نظر خودش داره و شما هم مشخصا از نکسن خوشت نمیاد و منم دلیل نمی بینم بخوام بگم فلان برند خوبه یا نه چون اصل قضیه سر تجارت و درآمده و کل ماجرا اینه ک هر سال بین خودشون جابجا میکنن این رنکینگ رو که مشتری های خودشون رو حفظ کنن و درآمد خودشون حفظ کنن و در واقع بهم نون قرص میدن ، ما هم سوار فراری و بوگاتی نشدیم و جاده ها و خیابونامونم آنقدر فوق العاده نیست  که  الان تنها دغدغمون شده باشه  لاستیک ، روز خوش 

دوست عزیزم بجای تعصب روی برندها که نه فایده ی اقتصادی برای ما داره و نه حیثیتی به جز اینکه احساس رضایت میکنیم از اینکه لاستیک خوبی زیر ماشینمون انداختیم یا بدی هیچی نصیبمون نمیشه بهتره پی حقیقت بود و هیچی بهتر از پذیرفتن واقعیت نیست. شما دوست خوب حرف یه فروشنده لاستیک که قبل از فروش لاستیک ممکنه موبایل فروش بوده و تخصصی در این زمینه نداره و فقط بر اساس مشاهدات شخصیش نظر میده رو هیچوقت با مطالب بچه های این انجمن قیاس نکن، حالا از هرکدوم از دوستان.

دو هفته پیش رفتم توی یه لاستیک فروشی و پرسیدم لاستیک فلان سایز داری؟ گفت بله رودستون کره دارم جفتی 1400، گفتم سومیتومو ژاپن رو قیمت دارم خیلی کمتره چرا شما رودستون رو این قیمت میدی؟ گفت تو سیموتومو رو با رودستون مقایسه میکنی؟ رودستون چند پله از سومیتومو بالا تره. خندم گرفت و خارج شدم...

خوب این حرف یه لاستیک فروش!

اگه دوست دارید واقعیت رو بشنوید اون بود که دوستمون گفت. نکسن لاستیک خوبیه و استاندارده اما در حد برند هایی که نام بردید نیست.

حالا اگر روی نکسن تعصب دارید و میخواید بشنوید بهترینه یه بحث دیگست.

ویرایش شده در توسط arash_a59
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام به همه بحث خوبو داغی بود فقط به قول اقا مصطفی حتی اگر کسی نظر اشتباهی داره چقدر خوبه با نرمیو متانت بهش گفته بشه و کسی که یه اطلاع به روز و دقیق داره بعد از اثباتش نخواد خدای نکرده طرفشو کوچیک کنه تو بعضی بحثها ام که کلا داستان نسبی هست و همونطور که به قطعیت نمیشه گفت احمدینژاد بهتره یا روحانی و هر کی یه نظری داره به قطعیتم نمیشه گفت کدوم برند بهتره 

بحث علمی ام من بارها نظرمو گفتم حتی بین شاگرد و استادم پیش میاد ولی چقدر خوبه با کمال ادب و متانت بحث شه و خدای نکرده به هم انرژی منفی ندیم توی این دنیا و دورانی که پر از انرژیهای منفیه  اینجا لااقل وقتی میایم کمی دلگرمی بگیریم از دوستان

اقا مهرداد هم به یه نکته خوبی اشاره کرد مثلا شاید تو ریکینگ جهانی گودیر خیلی بهتر از مثلا هانکوک باشه ولی توی فلان سایز یا فلان گل ممکنه هانکوک خیلی بهتر باشه یا و تو یه گل اونورترش یا یه سایز بالاترش داستان کاملا فرق کنه پس بهتره به جای بررسی و مقایسه کلی برندهای معروف جهان اون مدلهایی که تو کشورمون موجوده و مناسب خودرو ماست رو مد نظر قرار بدیم و سرش بحث کنیم 

البته بحث کلی در مورد برندها ام خودش جذابیت های خودشو داره و هیچ منعی ام نداره بلاخره اینجا ام یه سایت در مورد خودرو و من یکی که لذت میبرم ولی در اخر نمیشه گفت چون مثلا کمپانی گودیر از کمهو پیشرفته ترو بهتره پس فلان لاستیک سایز 14 که تو ایران وارد شده از 14 کمهو که تو ایرانه بهتره

راستی امروزم ساعت دو بود رفتم چراغ برق چون با سند ماشین به هر کی یه جفت لاستیک میدن تا پرسو جو کنم اگه بارز یا کویر میدن برای 206 فرداصبحش برم یه جفت بگیرم که از شانس همون موقع شروع کردن به پخش ولی از شانس من 14 نداشتن و 13 و 15 یعنی پرایدو سمندو میدادن مغازه بقلیش هم که نمایندگی بارز بود گفت فردا سایز 14 میاره فقط باید صبح زود بیاید 

ادرسشم سرچشمه رو که به سمت امین حضور 50 قدم میرید البته ورود ممنوعه و دارم ادرس پیاده رفتنو میدم ضلع جنوب پشت ایستگاه اتوبوس دو تا نمایندگی بارز هست که میدادن و میگفتن تا یکی دو هفته ادامه داره سایز 14-185 بارز رو 310 میدادن که حدود 150 تومن ارزونتر از بیرونه و همون دم درم بعد اینکه بخری با 100 تومن گرونتر میخریدن نمایندگی گلدستونم 14 میداد 310 تومن ولی هیشکی نمیخرید صفم نداشت میگفتن ازادش هم 350 میشه خرید 

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری