6,523 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 9 ساعت قبل، Atom گفته است :

خیلی پیشنهاد خوبی دادید ... لطفا بدون اطلاع از رنکینگ جهانی حرف نزنیم! یک چیز هم من اضافه کنم، لطفا اگر بلد نیستیم درست دنبال فکت علمی بگردیم، اظهار نظر نکنیم ...

• لیست تایرهای پیشنهادی برای هر گروه از مصارف طبق نظر خریداران در سایت consumer reports در سال 2018 (روی هر گروه کلیک کنید تا جایگاه بسیار پایین لاستیک های برند Nexen را ببنید.): https://www.consumerreports.org/cro/tires/buying-guide/index.htm

این هم لینک خبری که شما به واسطه آن، من را به بی اطلاعی متهم می کنید: https://www.nexentire.com/international/media/news/1190253_1422.php

رفرانس خبر خود سایت Nexen است، حالا اینکه چقدر نظر یک کمپانی در مورد خودش معتبر است، دیگر جای بحث ندارد اما در کل، فارغ از تمام این لینک ها، بر اساس تجربه شخصی لاستیک های برند Roadstone/nexen کف استانداردهای لازم دارند و جزو پایین ترین لاستیک های معتبر هستند. شاید توی رده ای جایگاه بهتری داشته باشند اما در کل برند سطح پایین تری نسبت به لاستیک های دیگر است.

اینکه توی این آشفته بازار، قیمت لاستیک فروشی که شما رفتی چطور جایگاه این لاستیک را تعیین می کند، الله و اعلم! که آن هم تقریبا مطمئن هستم برند Roadstone/nexen ارزان ترین برند کره ای لاستیک است. منتها دوست عزیز همان طور که قبلا گفتم (و به احتمال زیاد شما اطلاعی از آن ندارید)، شاخص treadwear در بحث نرمی و دوام آیتم نهایی است. اینکه شما بگویی لاستیک من هم نرمه، هم مقاوم هست و هم جزو بهترین های بازار است که فکت علمی نیست که شما روی آن تاکید می کنید!

من حتی توی پست قبلی گفتم که برند michelin توانسته است قطعیت شاخص treadwear را در تعیین نرمی و دوام بشکند که اگر شما این برند را مثال زدید، قبلش گفته باشم. البته کم و بیش روی محصولات Hi tech برندهای معتبر این مورد پیدا می شود، مثلا pirelli جدیدا به تکنولوژی دست پیدا کرده است که لاستیک های Run Flat نرمی تولید می کند!!!!! اما این محصولات خیلی گران و خاص هستند.

باقی موارد هم نیاز به توضیحات بسیار طولانی دارد که واقعا از حوصله من خارج است ...

سلام

ضمن تشکر از توضیحات خوبتون و تایید مطالبی که در خصوص برندها گفتید...، چند مورد رو خواستم در خصوص توضیحات ابتداییتون بگم اینکه برند هانکوک توی treadwear بین کره ای ها بالاترین نیست و اتفاقا از Treadwear پایینی برخوردار است و برای همین موضوع نرم ترین برند کره ای و از دید خیلی از یوزر ها نرم ترین برند لاستیک است.

الان هانکوکی که به تازگی خریدم optimo me02 2018 دارای treadwear 300 هست، رودستون چیزیکه توی بازار بود treadwear 450 داشت.

همانطور که گفتید  Treadwear رابطه عکس با نرمی داره یعنی هرچه این شاخص بالاتر باشه نرمی لاستیک کمتره اما بر حسب تجربه میگم دوام و کارکرد رو نمیشه نتیجه گیری کرد ازش و خیلی بر میگرده به برند! یعنی نمیشه گفت لاستیک برند X با treadwear 400 از لاستیک برند Y با Treadwear 300 بیشتر عمر میکنه. حتی نرمی هاشونم باز به برند بر میگرده...

لاستیک های قبلی من مکسس بود با Treadwear 280 ! لاستیک هایی به شدت نرم اما با 80 هزارکیلومتر پیمایش هنوز 50-40 درصد آج داره!

پسند شده توسط 5 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 10 ساعت قبل، Atom گفته است :

خیلی پیشنهاد خوبی دادید ... لطفا بدون اطلاع از رنکینگ جهانی حرف نزنیم! یک چیز هم من اضافه کنم، لطفا اگر بلد نیستیم درست دنبال فکت علمی بگردیم، اظهار نظر نکنیم ...

• لیست تایرهای پیشنهادی برای هر گروه از مصارف طبق نظر خریداران در سایت consumer reports در سال 2018 (روی هر گروه کلیک کنید تا جایگاه بسیار پایین لاستیک های برند Nexen را ببنید.): https://www.consumerreports.org/cro/tires/buying-guide/index.htm

این هم لینک خبری که شما به واسطه آن، من را به بی اطلاعی متهم می کنید: https://www.nexentire.com/international/media/news/1190253_1422.php

رفرانس خبر خود سایت Nexen است، حالا اینکه چقدر نظر یک کمپانی در مورد خودش معتبر است، دیگر جای بحث ندارد اما در کل، فارغ از تمام این لینک ها، بر اساس تجربه شخصی لاستیک های برند Roadstone/nexen کف استانداردهای لازم دارند و جزو پایین ترین لاستیک های معتبر هستند. شاید توی رده ای جایگاه بهتری داشته باشند اما در کل برند سطح پایین تری نسبت به لاستیک های دیگر است.

اینکه توی این آشفته بازار، قیمت لاستیک فروشی که شما رفتی چطور جایگاه این لاستیک را تعیین می کند، الله و اعلم! که آن هم تقریبا مطمئن هستم برند Roadstone/nexen ارزان ترین برند کره ای لاستیک است. منتها دوست عزیز همان طور که قبلا گفتم (و به احتمال زیاد شما اطلاعی از آن ندارید)، شاخص treadwear در بحث نرمی و دوام آیتم نهایی است. اینکه شما بگویی لاستیک من هم نرمه، هم مقاوم هست و هم جزو بهترین های بازار است که فکت علمی نیست که شما روی آن تاکید می کنید!

من حتی توی پست قبلی گفتم که برند michelin توانسته است قطعیت شاخص treadwear را در تعیین نرمی و دوام بشکند که اگر شما این برند را مثال زدید، قبلش گفته باشم. البته کم و بیش روی محصولات Hi tech برندهای معتبر این مورد پیدا می شود، مثلا pirelli جدیدا به تکنولوژی دست پیدا کرده است که لاستیک های Run Flat نرمی تولید می کند!!!!! اما این محصولات خیلی گران و خاص هستند.

باقی موارد هم نیاز به توضیحات بسیار طولانی دارد که واقعا از حوصله من خارج است ...

اینکه شما میگید نکسن کف استاندارد ها رو داره ولی شرکت های معتبری از جمله فولکس واگن و... از این تایر بعنوان لاستیک فابریک برخی ماشین های خود استفاده کرده و میکنه برام بسی جای علامت سواله که شما استاندارد های این تایر رو تعیین میکنید یا شرکت های خودرو ساز جهانی ، در ضمن من شخصا به رنکینگ های جهانی خیلی اهمیت نمیدم و اونم بخاطر نظر شما گفتم ، رنکینگ جهانی رو بر اساس خیلی آیتم ها و بصورت کلی رتبه بندی میکنن که انواع تایرها حتی تایر تراک و ... جزوشونه و من شخصا ملاک خرید ی لاستیک خودمو رنکینگ قرار نمیدم و در آخر هم عرض کنم این لاستیک ها که در رده لاستیک های معمولی و نه حرفه ای قرار دارن تفاوت خاصی با هم ندارن و اگرم داشته باشن منو شما احساس نمی‌کنیم مگر در تست های حرفه ای و اآزمایشگاهی نه در جاده های ایران ، شخصا میگم همین تایر ایرانی هم فقط کمی در طول عمر متفاوته با خارجی ها وگرنه در کارکرد کلی نمیشه تفاوت محسوسی قایل شد ، این برند بازی ها هم در حد بازار تجاری و بحث رقابت های بازار هستش و تکنولوژی همشون در ی حد هستش البته بازم میگم در بحث تایر های پرفشنال و با تکنولوژی‌های خاص قضیه فرق داره 

لینک به ارسال

حالا گذشته از رنکینگ های جهانی و اعتبار و ...... یک مسئله دیگه نوع لاستیک هم هست که وارد میشه عموما بهترین گل ها و مدل ها وارد ایران از هر برندی نمیشه و اگر هم میشه سایز 13 و 14 سایزی نیست که روی خودروهای حرفه ای باشه بهترین  لاستیکها از 16 اینچ با بالا هستند. یادمه که برای یک مدت بسیار محدودی گودیر روی بعضی از محصولات ایران خودرو بعد از میشلن ها مینداختند. خوب گودیر توی رنکینگ ها همیشه جزئ  چند تای برتره ولی افتضاح ترین  لاستیک و گلی بود که وارد شده بود! لاستیک مثل سنگ بود نه ترمز داشت و نه نرمی یعنی اینطوری بگم میشلن 12 سال کار کرده نرم تر از دو سال کار کرده اون گودیر ها بود!!!!!  رودستون  حالا یا نکسن به روایتی لاستیک بسیار خوبیه ولی تفاوتش با دیگر کره ای ها اینه که زود تر خشک میشه و ترک بر میداره.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

البته این ترک برداشتن ها خیلی به خشک شدن مربوط نمیشه مثلا شایع هستش که کره ای های بسیار نرم مثل کومهو یا هانکوک هم ترک بر میدارن توی قسمت دیواره و میگن به خاطر نازک بودن دیواره لاستیک هستش که باز هم میگن همین نازک بودن دلیل نرم بودن این لاستیک هاست ، خلاصه که اینکه بنظر من اگه این حرفا و حدیث ها درست باشه ی لاستیک خوب مهم تعادل و چسبندگی در سطح جاده و تحمل فشار در شرایط خاص بیشترین اهمیت رو براش داره نه نرمی و آیتم هایی که بیشتر جنبه تجاری داره از جمله برند که در تایر این صورت لاستیک معروفی مثل بریجستون که همه میگن خشک و خیلی توصیه نمیکنن همیشه در رده دو سه تا برند برتر نبود 

ویرایش شده در توسط Mehdimdi

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

حالا گذشته از رنکینگ های جهانی و اعتبار و ...... یک مسئله دیگه نوع لاستیک هم هست که وارد میشه عموما بهترین گل ها و مدل ها وارد ایران از هر برندی نمیشه و اگر هم میشه سایز 13 و 14 سایزی نیست که روی خودروهای حرفه ای باشه بهترین  لاستیکها از 16 اینچ با بالا هستند. یادمه که برای یک مدت بسیار محدودی گودیر روی بعضی از محصولات ایران خودرو بعد از میشلن ها مینداختند. خوب گودیر توی رنکینگ ها همیشه جزئ  چند تای برتره ولی افتضاح ترین  لاستیک و گلی بود که وارد شده بود! لاستیک مثل سنگ بود نه ترمز داشت و نه نرمی یعنی اینطوری بگم میشلن 12 سال کار کرده نرم تر از دو سال کار کرده اون گودیر ها بود!!!!!  رودستون  حالا یا نکسن به روایتی لاستیک بسیار خوبیه ولی تفاوتش با دیگر کره ای ها اینه که زود تر خشک میشه و ترک بر میداره.

به نکته خوبی اشاره کردید. من خودم خیلی دوست داشتم سایز ۱۹۵-۶۰-۱۴ بندازم، منتها میشلن اصلا چنین سایزی تو ایران نداره، شایدم کلا نداشته باشه. واردات خیلی مهمه. به ناچار همون سایز فابریک انداختم. باز خدا رو شکر که همونشم گیر اومد.

در مورد اون کانفیگ BSI هم که گفتید، چیز خاصی نداره. کلا عدد تعیین شده برای سرعت روی کیلومتر توسط کروز واقعی و دقیقه و عقربه یه اختلاف جزیی باهاش داره که با هم دقیق نمیشن. شخصی که میرم پیشش برای اینجور کارا و خودش آخر این داستاناست، ماشین خودشم این اختلاف رو داره.

.

آقا پژمان شما هم اشتباه نکن. بذار زرد دو بنفش زیر ماشینت بمونه. فنرش واسه اتومات عالیه.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

رودستون نرمی کم تری نسبت به هم رده های کره ایداره ولی ترک بر نمیداره و به مراتب نسبت به هانکوک و کومهو مقاوم تره

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 20 دقیقه قبل، Venturi گفته است :

رودستون نرمی کم تری نسبت به هم رده های کره ایداره ولی ترک بر نمیداره و به مراتب نسبت به هانکوک و کومهو مقاوم تره

سلام

ببینید من اتفاقا هم روداستون cp641 و هم هانکوک بلک برد حدود 8 سال پیش همزمان گرفتم برای 206 و پرشیا موتور زانتیا. بعد 4 سال با تقریبا یک کیلومتر برابر ترک های بسیار ریز حاصل از خشکی بیشتر از هانکوک بود با اینکه پرشیا خیلی سنگین تر هم هست. البته این یک مقایسه علمی برابر نیست ولی دوام نرمی هانکوک و حتی کومهو بهتر از رود استون هست-با اینکه خودم هم رود استون دارم و قصد جسارت به دارندگان این لاستیک را ندارم و میدونم که دوامش خوب هست.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

ضمن تشکر از توضیحات خوبتون و تایید مطالبی که در خصوص برندها گفتید...، چند مورد رو خواستم در خصوص توضیحات ابتداییتون بگم اینکه برند هانکوک توی treadwear بین کره ای ها بالاترین نیست و اتفاقا از Treadwear پایینی برخوردار است و برای همین موضوع نرم ترین برند کره ای و از دید خیلی از یوزر ها نرم ترین برند لاستیک است.

سلام

وقتی پست شما را می خوندم، دقیقا همین نکته ای به ذهنم رسید که مهرداد اشاره کرد : 

حالا گذشته از رنکینگ های جهانی و اعتبار و ...... یک مسئله دیگه نوع لاستیک هم هست که وارد میشه عموما بهترین گل ها و مدل ها وارد ایران از هر برندی نمیشه و اگر هم میشه سایز 13 و 14 سایزی نیست که روی خودروهای حرفه ای باشه بهترین  لاستیکها از 16 اینچ با بالا هستند.

دقیقا با این حرف موافق هستم. من خودم تا به حال ماشینی نداشتم که لاستیک فابریکش هانکوک باشد، منتها توی سایزهای 14 و 15 اکثرا هانکوک ها با treadwear بالا وارد شدند که عمده دلیل محبوبیت شان بین راننده های تاکسی همین است. چون برای آنها فقط دوام است که مهمه ... باز با این حال قطعا تنوع محصولات قطعا در هانکوک وجود دارد و لاستیک هایی با Treadwear پایین هم دارد.

در 5 ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

همانطور که گفتید  Treadwear رابطه عکس با نرمی داره یعنی هرچه این شاخص بالاتر باشه نرمی لاستیک کمتره اما بر حسب تجربه میگم دوام و کارکرد رو نمیشه نتیجه گیری کرد ازش و خیلی بر میگرده به برند! یعنی نمیشه گفت لاستیک برند X با treadwear 400 از لاستیک برند Y با Treadwear 300 بیشتر عمر میکنه. حتی نرمی هاشونم باز به برند بر میگرده...

لاستیک های قبلی من مکسس بود با Treadwear 280 ! لاستیک هایی به شدت نرم اما با 80 هزارکیلومتر پیمایش هنوز 50-40 درصد آج داره!

این هم نکته بسیار عالی است که دقیقا نشان دهنده تجربه طولانی است ...

داستان این است که طبق تجربه من شاخص Treadwear در لاستیک متوسط به پایین برای سال اول است. این لاستیک ها از سال دوم شروع به خشک شدن می کنند، چسبندگی، نرمی و انعطاف شان را از دست می دهند اما عمرشان به شدت افزایش می یابد. قطعا تجربه کردید اگر این لاستیک ها را با صفرشان عوض کنید تا مدت ها احساس نرمی و چسبندگی عجیبی دارید اما به عنوان مثال این اتفاق در لاستیک های میشلن یا پیرلی اصلا نمی افتد. حالا دقیقا نمی دونم که تفاوت ناشی از ترکیبات است، پروسه پخت لاستیک است یا چیز دیگری.

در 5 ساعت قبل، Mehdimdi گفته است :

اینکه شما میگید نکسن کف استاندارد ها رو داره ولی شرکت های معتبری از جمله فولکس واگن و... از این تایر بعنوان لاستیک فابریک برخی ماشین های خود استفاده کرده و میکنه برام بسی جای علامت سواله که شما استاندارد های این تایر رو تعیین میکنید یا شرکت های خودرو ساز جهانی ،

برای اینکه محصولات فولکس واگن اکونومیک ترین اتومبیل های تولیدی آلمان هستند، اون ماشین هایی هم که مثال زدید (مثل VW UP) اکونومیک ترین محصولات فولکس واگن هستند ... حالا اینکه اکونومیک ترین ماشین های اکونومیک ترین شرکت خودروساز آلمانی از اکونومیک ترین لاستیک های بازار استفاده کند، چه تناقضی با حرف های من دارد؟

در ضمن من شخصا به رنکینگ های جهانی خیلی اهمیت نمیدم و اونم بخاطر نظر شما گفتم ، رنکینگ جهانی رو بر اساس خیلی آیتم ها و بصورت کلی رتبه بندی میکنن که انواع تایرها حتی تایر تراک و ... جزوشونه و من شخصا ملاک خرید ی لاستیک خودمو رنکینگ قرار نمیدم

شما تاکید داشتید که Nexen چهارمین برند لاستیک سازی جهان است، آن هم بالاتر از اسم هایی که قبل از تولد موسس این برندT لاستیک تولید می کردند! حالا می فرمایید که اهمیت نمی دهید ... :))

خوب معلوم است که حتی مستندات را نخوندین، توی یکی از قسمت ها لاستیک ها بر اساس انتخاب کاربران در رده های مختلف قرار داشت. اونجا هم Nexen جایگاه خاصی نداشت ...

در آخر هم عرض کنم این لاستیک ها که در رده لاستیک های معمولی و نه حرفه ای قرار دارن تفاوت خاصی با هم ندارن و اگرم داشته باشن منو شما احساس نمی‌کنیم مگر در تست های حرفه ای و اآزمایشگاهی نه در جاده های ایران ، شخصا میگم همین تایر ایرانی هم فقط کمی در طول عمر متفاوته با خارجی ها وگرنه در کارکرد کلی نمیشه تفاوت محسوسی قایل شد ، این برند بازی ها هم در حد بازار تجاری و بحث رقابت های بازار هستش و تکنولوژی همشون در ی حد هستش البته بازم میگم در بحث تایر های پرفشنال و با تکنولوژی‌های خاص قضیه فرق داره 

مرسی از اینکه من را در جایگاهی مشابه خودتان قرار دادید اما من واقعا نه مثل شما فکر می کنم و نه عمل! معیارم هم برای انتخاب فکت های علمی است نه حرف لاستیک فروش سر کوچه ...

واقعیت اینکه توی پست قبلی هم حدس زدم آخرش بحث به اینجا می رسد، برای همین باقی توضیحات را ننوشتم.

در 4 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

مهرداد جان دقیقا موافقم. کامنتت طوری بود که انگار خودم نوشتم!

چند سال پیش، دو سالی Nexen Rodian HT را زیر Suzuki Grand Vitara داشتم. دقیقا خیلی زود خشک شد و چسبندگی و انعطافش از بین رفت. نکته جالب اینجا بود که به خاطر همین خیلی راحت هم توی ضربات خاکی باد از دست می داد و همیشه دستم گیج تنظیم باد بود :))

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

والا جرمی کلارکسون هم مثل شما آنقدر با اطمینان از تجارب و دانشی که از روی چند تا ریویو و سایت خونده حر ف نمیزنه، خودت اومدی از رنکینگ گفتی منم جوابت رو دادم ، شما کلا دوست داری نظر خودتو که بنظر خودت هم درسته القا کنی ، اینکه فولکس واگن و کیا و هیوندای و... از این لاستیک روی چ ماشینهایی و چ سطحی  استفاده کردن رو از کجات درآوردی من نمیدونم ، کلا سعی کن به این نشریات اتکا نکن چیزی که مشخصه اینه ک هر کسی تعصب خاصی روی برند یا برند های مد نظر خودش داره و شما هم مشخصا از نکسن خوشت نمیاد و منم دلیل نمی بینم بخوام بگم فلان برند خوبه یا نه چون اصل قضیه سر تجارت و درآمده و کل ماجرا اینه ک هر سال بین خودشون جابجا میکنن این رنکینگ رو که مشتری های خودشون رو حفظ کنن و درآمد خودشون حفظ کنن و در واقع بهم نون قرص میدن ، ما هم سوار فراری و بوگاتی نشدیم و جاده ها و خیابونامونم آنقدر فوق العاده نیست  که  الان تنها دغدغمون شده باشه  لاستیک ، روز خوش 

لینک به ارسال

سلام به دوستان محترم سایت ارادت دارم.مدتی نبودم در کنارتون باز فرصت شده از مطالب مفید اعضا استفاده کنم.بسیار خوشحالم.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری