6,037 ارسال در این موضوع قرار دارد

ممنون که اثبات فرمودین شایعه نیست و واقعیته.

اون تهران تایرم که لینک گذاشتین، ظاهرا یه واسطه هست یا شایدم انبار داره. رفتم دیدمش. یه مغازه ای هست که بزرگم نیست.

میشلن هم نداشت.

نظرتون راجع به میشلن Energy saver plus چیه فردا برم بگیرم؟ جفتی ۵۵۰ گفته. خوبه؟ اگه تاریخش ۲۰۱۶ هم بود بگیرم به نظرتون؟

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

به نظر تون،در حال حاضر

لاستیک ایرانی

چه مارکی خوبه؟

الان میخام برم بگیرم.

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

ممنون که اثبات فرمودین شایعه نیست و واقعیته.

اون تهران تایرم که لینک گذاشتین، ظاهرا یه واسطه هست یا شایدم انبار داره. رفتم دیدمش. یه مغازه ای هست که بزرگم نیست.

میشلن هم نداشت.

نظرتون راجع به میشلن Energy saver plus چیه فردا برم بگیرم؟ جفتی ۵۵۰ گفته. خوبه؟ اگه تاریخش ۲۰۱۶ هم بود بگیرم به نظرتون؟

خواهش میکنم 

این قضیه که کلا اکثر خریداران تایر میشلن میدونن که بعد از یه مدت به صورت قلوه کن میشه نشونگر خرابی تایر اینطوری طراحی شده وجالبه 

اون سایت را قبلا میدونستم شرمنده که این مسیر را رفتید ونشد

درمورد لاستیک میشلن یه نکته ای بگم تفاوت وکیفیت این لاستیک خوبه یکی از علتها همون نرم بودن حلقه داخلی هست و علت های دیگه هم یه مورد نوع اج طراحی لاستیکهستش 

1=وقتی لاستیک در جاده به سطح زمین چسبدیه وحرکت میکنه یه vibration نویز اهنگ تشکیل میشه حالت را بهش میگن cross section که مدام سطح تماس لاستیک با جاده بالا وپائین ویا bumps رخ میده برای کمتر شدن این نویز باید روی اج ها خط منحنی وباز طراحی بشه یک یا 2 یا 3 تا چاک مانند در هر اج طراحی میشه که بنونه نیز را کمتر کنه 2=اون حالت نرمی حلقه هم به این سیستم کمک میکنه 

2.اون خطهای منحنی به نرم شدن لاستیک کمک میکنه چطوری=بخاطر اینکه اون اج ها تقسیم میشن ودر جاده های چاله چوله ریز ویا ...داخل شیار اون چاله ها میرن ونویزکمتر ونرمی بیشتر احساس میشه 

3.دربین هر اج به اج دیگه یه فاصله کلیرنس هست این فاصله در موقع حرکت که بر روی سطح جاده لاستیک چسبیده میشه مدام در حال برگشتن به سمت عقب هست برای اینکه این حالت برگشت کمتر بشه باید بین هر اج یه باند یا نوار کوتاه لاستیکی طراحی بشه تا این برگشت کلیرنس اون کمتر بشه تا لاستیک خورده نشه یا همون قلوه شدن رخ نده 

4..این عوامل در جاده ها خیس یا خشک برای ترمز گیری بهتر کمک میکنه و اجازه نمیده لاستیک با ترمز شده خودرو بیشتر به جلو سر بخوره 

در این عکس شماره 1 همون شیارهای منحنی CHAMFERدر روی اج هست که گفتم فاصله کوتاهتر باشه و شماره 2فاصله کلیرنس بین اج ها که اگر کمتر باشه +اون باند BANDکوتاه بین اونها میتونه بهتر عمل کنه در این لاستیک نداره وضعیف تر عمل میکنه =

z2zc_photo_۲۰۱۸-۰۳48888.jpg

حالا فرمودید میشلن Energy saver plus میخوام بخرم طبق چیزی که در عکسها دیدم این خصوصیات را کمتر داره البته تایر سامر وخوبی هست منتهی میشه بهتر از این هم انتخاب کرد 

تاریخ هم اگر جدید باشه بهتره قضیه همونی که گفتم من هم قبلا پیگیر بودم مثلا فرانسوی نبود اما المانی بود تارخ 2016 و...

در گوگل من عکسهای دیدم اگر شما از نزدیک ببینید میتونید بهتر نظر بدید این فاکتور ها که نوشتم میتونه مفید باشه یا عکسی دارید قرار بدید بهتر نظر میشه داد 

لاستیک Michelin Primacy 3 ST این موارد وفاکتورها را داره 

در 11 دقیقه قبل، saeid206h گفته است :

سلام

به نظر تون،در حال حاضر

لاستیک ایرانی

چه مارکی خوبه؟

الان میخام برم بگیرم.

لاستیک ایرانی بگیر که بالانس بشه چون من دیدم بعد از نصب با بالانس کردن هم در سرعتهای بالا لاستیک میزنه

و روی سطح لاستیک با دست فشار میدی نرم به پائین بره 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، cadilac گفته است :

خواهش میکنم 

این قضیه که کلا اکثر خریداران تایر میشلن میدونن که بعد از یه مدت به صورت قلوه کن میشه نشونگر خرابی تایر اینطوری طراحی شده وجالبه 

درمورد لاستیک میشلن یه نکته ای بگم تفاوت وکیفیت این لاستیک خوبه یکی از علتها همون نرم بودن حلقه داخلی هست و علت های دیگه هم یه مورد نوع اج طراحی لاستیکهستش 

1=وقتی لاستیک در جاده به سطح زمین چسبدیه وحرکت میکنه یه vibration نویز اهنگ تشکیل میشه حالت را بهش میگن cross section که مدام سطح تماس لاستیک با جاده بالا وپائین ویا bumps رخ میده برای کمتر شدن این نویز باید روی اج ها خط منحنی وباز طراحی بشه یک یا 2 یا 3 تا چاک مانند در هر اج طراحی میشه که بنونه نیز را کمتر کنه 2=اون حالت نرمی حلقه هم به این سیستم کمک میکنه 

2.اون خطهای منحنی به نرم شدن لاستیک کمک میکنه چطوری=بخاطر اینکه اون اج ها تقسیم میشن ودر جاده های چاله چوله ریز ویا ...داخل شیار اون چاله ها میرن ونویزکمتر ونرمی بیشتر احساس میشه 

3.دربین هر اج به اج دیگه یه فاصله کلیرنس هست این فاصله در موقع حرکت که بر روی سطح جاده لاستیک چسبیده میشه مدام در حال برگشتن به سمت عقب هست برای اینکه این حالت برگشت کمتر بشه باید بین هر اج یه باند یا نوار کوتاه لاستیکی طراحی بشه تا این برگشت کلیرنس اون کمتر بشه تا لاستیک خورده نشه یا همون قلوه شدن رخ نده 

4..این عوامل در جاده ها خیس یا خشک برای ترمز گیری بهتر کمک میکنه و اجازه نمیده لاستیک با ترمز شده خودرو بیشتر به جلو سر بخوره 

در این عکس شماره 1 همون شیارهای منحنی CHAMFERدر روی اج هست که گفتم فاصله کوتاهتر باشه و شماره 2فاصله کلیرنس بین اج ها که اگر کمتر باشه +اون باند BANDکوتاه بین اونها میتونه بهتر عمل کنه در این لاستیک نداره وضعیف تر عمل میکنه =

حالا فرمودید میشلن Energy saver plus میخوام بخرم طبق چیزی که در عکسها دیدم این خصوصیات را کمتر داره البته تایر سامر وخوبی هست منتهی میشه بهتر از این هم انتخاب کرد 

تاریخ هم اگر جدید باشه بهتره قضیه همونی که گفتم من هم قبلا پیگیر بودم مثلا فرانسوی نبود اما المانی بود تارخ 2016 و...

در گوگل من عکسهای دیدم اگر شما از نزدیک ببینید میتونید بهتر نظر بدید این فاکتور ها که نوشتم میتونه مفید باشه یا عکسی دارید قرار بدید بهتر نظر میشه داد 

لاستیک ایرانی بگیر که بالانس بشه چون من دیدم بعد از نصب با بالانس کردن هم در سرعتهای بالا لاستیک میزنه

چه مارکی ؟

لینک به ارسال
در در 1396/12/22, 19:44:10، endwaiter گفته است :

بستگی به مدل و تیپ ماشین داره

و همینطور

لاستیک
شیب جاده
اسفالت
خشک و خیس بودن جاده
و.....

ترمز های جدید توی خشکی بهترن چون abs دیر تر توی مدار میاد ولی توی خیس قبلی ها بهترن
در کل اونقدر فرق خاصی ندارن

در در 1396/12/22, 21:10:55، mehrdadghp گفته است :

من هیچ تعصبی روی 206 ندارم ولی ترمز تیپ 5 یا 6 های خصوصا قدیمی واقعا عالیه و در صورت شرایط آرمانی هیچ دست کمی از ماشین های تا 150 میلیون بازار نداره. ا

اگه پشت ماشین های حدود 80 تا 150 نشسته باشین متوجه تفاوت زیاد با 206 میشید
اونا خیلی خیلی بهتر هستن

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، cadilac گفته است :

خواهش میکنم 

متاسفانه اینجا همه مدل ها گیر نمیاد.

بابت توضیحات ممنون. دلیل خشک شدن لاستیک احتمالا از بین رفتن همون شیارها باشه. البته گذشت زمان و گرفته شدن رطوبت خود لاستیک هم مزید بر علت میشه.

قراره امروز بعدازظهر برم هم میشلن Energy saver plus رو بگیرم از یه نمایندگیش تو شریعتی. حالا اگه مدل بهترم داشت می گیرم که البته بعیده. آج های مختلف واسه سایزی که به ماشین و رینگ ما بخوره بد گیر میاد.

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، saeid206h گفته است :

چه مارکی ؟

از نظر جنس بارز خیلی خوبه ولی خشکه و خوب هم بالانس نمیشه.! کویر نرم تر هست ولی زود ترک بر میداره
 لاستیک های یزد تایر به نام اورانوس که تحت لیسانس وردشتاين هلند خوبه مثل اینکه مشکلی نداره و بهتر عمل میکنه بین لاستیک های ایرانی یزد از بقیه بهتر هست اگه میخوای بخری ( البته نه اینکه فک کنیم لاستیک های پرفورمنس و فول استانداردی میخریم، نسبت به بقیه ازش تعریف میکنن)

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، cadilac گفته است :
از نظر جنس بارز خیلی خوبه ولی خشکه و خوب هم بالانس نمیشه.! کویر نرم تر هست ولی زود ترک بر میداره
 لاستیک های یزد تایر به نام اورانوس که تحت لیسانس وردشتاين هلند خوبه مثل اینکه مشکلی نداره و بهتر عمل میکنه بین لاستیک های ایرانی یزد از بقیه بهتر هست اگه میخوای بخری ( البته نه اینکه فک کنیم لاستیک های پرفورمنس و فول استانداردی میخریم، نسبت به بقیه ازش تعریف میکنن)

ممنون از راهنمایی ت

کویر گرفتم.

1521106864074.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 35 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

متاسفانه اینجا همه مدل ها گیر نمیاد.

بابت توضیحات ممنون. دلیل خشک شدن لاستیک احتمالا از بین رفتن همون شیارها باشه. البته گذشت زمان و گرفته شدن رطوبت خود لاستیک هم مزید بر علت میشه.

قراره امروز بعدازظهر برم هم میشلن Energy saver plus رو بگیرم از یه نمایندگیش تو شریعتی. حالا اگه مدل بهترم داشت می گیرم که البته بعیده. آج های مختلف واسه سایزی که به ماشین و رینگ ما بخوره بد گیر میاد.

بله همینطور هست 

خواهش میکنم اما اون اج ها اگر بین اونا BAND داشته باشه بهتر عمل میکنه و ممکنه کنده نشه 

شما اج های اون را بررسی کن ببین اون فاکتورها را داره یا نه 

کد وزن خودرو نسبت به نوع لاستیک +نرم بودن حلقه داخلی که به را حتی با دست دو طرف برگرده+نوع اج ها + و....را هم بررسی کن اگر هم تونستید عکسی قرار بدید 

یکی دیگه از نکته ها موقع خرید لاستیک میشلن اینه که روی لاستیک کلمه DOT حک شده و بعد از این کلمه 2 حرف لاتین حک شده که نشونه کد PLANT CODE که مربوط به کشور سازنده را میگه نوشته شده 

در این عکس DOT=FU=کشور سازنده المان و شهرBAMBERG و موارد دیگه=
وFT=المانی +شهرBAD KREUZNACH

FW=المان+شهرKARLSRUHEF

FV=المان +شهرHOMBURG

میشلن کد V8=کشورهند+شهرG TIU RM UV M A ID LL IP UO RONDI TALUK
 MICHELIN INDIA TAMILNADU
TYRES PVT. LTD.

میشلن DOTکد B7 +B6+B3 +B9+4M= 

B3=کشور کانادا+شهر BRIDGEWATER

B6=کشورامریکا +شهرSPARTANBURG

B7=کشورامریکا+شهرDOTHANوALABAMA
B9=کشور امریکا +شهر LEXINGTON جنوب کارولینا

4M=کشور امریکا 

میشلن MICHELIN SIAM CO., LT
کد 0C=تایلند +شهرCHONBURI

میشلن MICHELIN SHENYANG TIRE CO., LTD
 کد=7V=کشور چین +شهرSHENYANG

میشلن MICHELIN (NIGERIA) LTD.
کد=C1=کشور نیجریه +شهر=PORT-HARCOURT

میشلن MICHELIN – OKAMOTO TIRE CORPORATION
 کد=ED=کشور ژاپن شهرBUNKYO-KU

میشلن MICHELIN TYRE COMPANY LTD
کد=F1=کشوراسکاتلند +شهرDUNDEE

میشلن ICHELIN TYRE COMPANY,LTD
کد=H J=ایرلند شهرBALLYMENA

مشیلن کد=HK+HL+HM 

کشور سازنده =انگلیش +شهرBURNLEY(LANE) و...

میشلن کد= HN 

کشور کانادا +شهر NEW GLASGOW

میشلن کد=K0

کشور سازنده KOREA شهرYANG SAN- KUN

میشلن کد =M5

کشور سازنده کانادا 

میشلن V8=

کشور سازنده هند

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

رفتم همون میشلن ها رو خریدم. تا حدود ۹۹ ٪ ظاهرش شبیه همون قبلی های خودمه. فقط یه علامت + روی لاستیک هست، روی برچسب هاش هم همین علامت بود.

i02i_wp_20180315_16_37_42_rich_li.jpg

ruw_wp_20180315_16_37_35_rich_li.jpg

در 6 ساعت قبل، Rouzbeh گفته است :

اگه پشت ماشین های حدود 80 تا 150 نشسته باشین متوجه تفاوت زیاد با 206 میشید
اونا خیلی خیلی بهتر هستن

من پشت اینجور ماشینا ننشستم، ولی ترمز تیپ پنج و شش واقعا معرکست.

منتها چون روی این ماشین بیشتر لاستیک های سطح پایینتر استفاده میشه و روی ماشین های گرونتر هم لاستیک های مرغوب تر، ممکنه خوب بودن ترمز ۲۰۶ کمتر حس بشه.

اون تیپ پنج ۸۴ که داشتم، انصافا ترمزش هیچ کجا بهم نه نگفت. خدا خودش نگهدارش باشه. همینطور نگهدار سازندگانش.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری