6,502 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 6 ساعت قبل، alihejabdoost گفته است :

سلام 

دوستان مقياس ترمز خوب چيه؟

يعني با چندتا سرعت بکوبي رو ترمز تو چه فاصله اي بايد بايسته؟

نميدونم متوجه منظورم شدين يا نه

ببينيد من چندتا 206 و در اصل يه 206 صدرصد سالم را تست نکردم که الان بتونم مقايسه کنم با ماسين خودم

لاستيک فروش مي پرسه ترمزت خوبه من نميدونم خوبه بده بايد بهتر باشه

الان در کل بد نيست ولي من تو شرايط اظطراري که تست نکردم

ممنون

بستگی به مدل و تیپ ماشین داره. بهترین ترمز رو تیپ پنج و شش های مدل پایین دارن که یونیت ABS اونا آلمانیه. بعد همون تیپ ها تا ۹۰-۹۱ که همون یونیته، ولی فیلیپینی. البته فیلیپینیش هم چیزی از آلمانیش کم نداره.

مدلا و تیپ های دیگه قطعا ضعیفترن.

من با تیپ پنج ۸۴ رو سرعت ۸۰ تا و زمین خیس کوبیدم رو ترمز، تو حدود سی چهل متر و بدون ذره ای انحراف میخکوب شد. با سرعتای بالای صد تا هم همین تست رو گرفتم که بدون مشکل میخکوب شد.

البته جلوبندی و صاف بودن شاسی ماشین هم تو نکشیدن خیلی موثره.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 7 ساعت قبل، alihejabdoost گفته است :

سلام 

دوستان مقياس ترمز خوب چيه؟

يعني با چندتا سرعت بکوبي رو ترمز تو چه فاصله اي بايد بايسته؟

نميدونم متوجه منظورم شدين يا نه

ببينيد من چندتا 206 و در اصل يه 206 صدرصد سالم را تست نکردم که الان بتونم مقايسه کنم با ماسين خودم

لاستيک فروش مي پرسه ترمزت خوبه من نميدونم خوبه بده بايد بهتر باشه

الان در کل بد نيست ولي من تو شرايط اظطراري که تست نکردم

ممنون

من هیچ تعصبی روی 206 ندارم ولی ترمز تیپ 5 یا 6 های خصوصا قدیمی واقعا عالیه و در صورت شرایط آرمانی هیچ دست کمی از ماشین های تا 150 میلیون بازار نداره. البته تیپ 2 های کاسه ای به همین نسبت ضعیف و غیر قابل اطمینان هستند.

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

من هیچ تعصبی روی 206 ندارم ولی ترمز تیپ 5 یا 6 های خصوصا قدیمی واقعا عالیه و در صورت شرایط آرمانی هیچ دست کمی از ماشین های تا 150 میلیون بازار نداره. البته تیپ 2 های کاسه ای به همین نسبت ضعیف و غیر قابل اطمینان هستند.

واقعیت اینه که بلوک ترمز تیپ پنج و شش با مرسدس C230 و C300 یکیه.

ATE آلمان. حرف نداره.

اینو یکی از کاربران خیلی قدیمی سایت بهم گفت که دو روز در هفته هم تو نمایندگی بنز کار می کرد. کارای نرم افزاریم رو اون موقع انجام میداد.

.

دوستان، کسی می دونه میشلن های موجود تو بازار که Energy saver plusهستن و تولید انگلیس، تاریخشون مال چه زمانیه؟

امروز ۱۸۵*۶۵*۱۴ رو پرسیدم، گفت جفتی ۵۵۰. خوبه؟ لاستیکش چطوره؟ ۱۹۵*۶۰*۱۴ هم میگفت واسه ۲۰۶ می کوبه. نمی دونم راست میگفت یا نه. البته گفت الان نیست و ممکنه برج دو بیاد.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

بستگی به مدل و تیپ ماشین داره. بهترین ترمز رو تیپ پنج و شش های مدل پایین دارن که یونیت ABS اونا آلمانیه. بعد همون تیپ ها تا ۹۰-۹۱ که همون یونیته، ولی فیلیپینی. البته فیلیپینیش هم چیزی از آلمانیش کم نداره.

مدلا و تیپ های دیگه قطعا ضعیفترن.

من با تیپ پنج ۸۴ رو سرعت ۸۰ تا و زمین خیس کوبیدم رو ترمز، تو حدود سی چهل متر و بدون ذره ای انحراف میخکوب شد. با سرعتای بالای صد تا هم همین تست رو گرفتم که بدون مشکل میخکوب شد.

البته جلوبندی و صاف بودن شاسی ماشین هم تو نکشیدن خیلی موثره.

بسيار سپاسگزارم

بله ماشين منم تيپ 5 مدل 90

بيشتر مشکلم رو لاستيک بود تو پستاي قبليم نوشتم لاستيکام عاجش بد نيست ولي آپاراتيا ميگن ديگه ترمز نداره و ......

البته مدلش 2014 هست ولي نرميش و عاجش بد نيست

عرض کردم يوکوهاما فيليپنيه

در هر صورت لطف کردين

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

ATE آلمان. حرف نداره.

اینو یکی از کاربران خیلی قدیمی سایت بهم گفت که دو روز در هفته هم تو نمایندگی بنز کار می کرد. کارای نرم افزاریم رو اون موقع انجام میداد.

.

دوستان، کسی می دونه میشلن های موجود تو بازار که Energy saver plusهستن و تولید انگلیس، تاریخشون مال چه زمانیه؟

امروز ۱۸۵*۶۵*۱۴ رو پرسیدم، گفت جفتی ۵۵۰. خوبه؟ لاستیکش چطوره؟ ۱۹۵*۶۰*۱۴ هم میگفت واسه ۲۰۶ می کوبه. نمی دونم راست میگفت یا نه. البته گفت الان نیست و ممکنه برج دو بیاد.

تاریخ لاسیتیک روی خود لاستیک حک شده

میشن فرانسه باشه بهتره چون کارکرد بیشتری داره 

المانیش هم من دیدم بعد از یه مدت اج لاستیک کنده میشه 

قیمت هم =

http://www.tehrantire.com/index.php/jshopping/category-list/persia-tire?start=9 

لاستیک  ۱۹۵*۶۰*۱۴  فاق کمتر میشه هیچ مزیتی نداره خشکتر هم میشه 

هر چی فاق لاستیک بلندتر بشه یعنی گوشت لاستیک بیشتر شده و ماشین نرمتر میشه. (توی گزینه ها بیشترین فاق رو 65 195 داره بعد 60 205 و در آخر هم 60 195)
 - هر چی پهنای لاستیک بیشتر بشه چسبندگی و تعادل بهتر ولی در عوض فرمون سفتتر میشه.

و 65 195 خاطر افزایش منطقی و ناچیز فاق و نرمی و چسبندگی بیشتر و عدم تاثیر در سفتی فرمون داره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، cadilac گفته است :

تاریخ لاسیتیک روی خود لاستیک حک شده

میشن فرانسه باشه بهتره چون کارکرد بیشتری داره 

المانیش هم من دیدم بعد از یه مدت اج لاستیک کنده میشه 

قیمت هم =

http://www.tehrantire.com/index.php/jshopping/category-list/persia-tire?start=9 

هر چی فاق لاستیک بلندتر بشه یعنی گوشت لاستیک بیشتر شده و ماشین نرمتر میشه. (توی گزینه ها بیشترین فاق رو 65 195 داره بعد 60 205 و در آخر هم 60 195)
 - هر چی پهنای لاستیک بیشتر بشه چسبندگی و تعادل بهتر ولی در عوض فرمون سفتتر میشه.

و 65 195 خاطر افزایش منطقی و ناچیز فاق و نرمی و چسبندگی بیشتر و عدم تاثیر در سفتی فرمون داره

تاریخ رو می دونم رو لاستیک حک میشه. منتها چون یادم رفته بود بپرسم، گفتم شاید دوستان بدونن.

از نظر کیفیت هم میشلن فرانسه با آلمان یا انگلیس هیچ تفاوتی نداره. کلا میشلن خاصیتش اینه که آجش تموم نمیشه و از یه کارکردی به بعد شروع می کنه به قلوه کن شدن.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، cadilac گفته است :

آرمین جان سلام 

خیلی هم خشک نمیشه فقط 3 میلیمتر اختلاف گوشته داره با 185/65. در عوض سطح تماسش 1 سانتی متر بیشتره.

ATE آلمان. حرف نداره.

جالبه! 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

تاریخ رو می دونم رو لاستیک حک میشه. منتها چون یادم رفته بود بپرسم، گفتم شاید دوستان بدونن.

از نظر کیفیت هم میشلن فرانسه با آلمان یا انگلیس هیچ تفاوتی نداره. کلا میشلن خاصیتش اینه که آجش تموم نمیشه و از یه کارکردی به بعد شروع می کنه به قلوه کن شدن.

چون ممکنه تو انبار میمونه ممکنه قدیمی تر باشه 

تفاوتش در تاریخ ساخت لاستیک بود که پیدا نمیشد 

اج که تموم نمیشه یه حالت کنده شدن میشه چند روز پیش یه نمونه المانی دیدم همین طوری شده بود 

در 3 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

آرمین جان سلام 

خیلی هم خشک نمیشه فقط 3 میلیمتر اختلاف گوشته داره با 185/65. در عوض سطح تماسش 1 سانتی متر بیشتره.

سلام اقا مهرداد 

بله شما درست فرمودید تفاوت زیادی نداره  

برای محاسبه بین دو لاستیک 195وفابریکی 185 میشه در این سایت بررسی کرد =

https://tiresize.com/comparison/

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ما هم 12 ساله از هم روی پژو پارس هم الان میشلن داریم استفاده میکنیم چه آلمان چه اینگلیسی هیچ کنده شدن اج غیره ایی ندیدیم ! نه اینکه فیک میشلن هم امده ما خبر نداریم :::P

تنها نقطعه ضعفش که البته نمیشه گفت ضعف دیواره نرمش هست که ممکنه آسیب ببینه بخاطر نرمی زیاد نسبت به سایر برند ها

میشلن نسبت به سایر برند ها از لحاظ اقتصادی به صرفتر هم هست شما 100 تومان گرونتر بخرید ولی آجش تمومی نداره عالیه راحت میشه چند سال میشه استفاده کرد

تو بازار هم الان تاریخ 2017 موجوده هم سایز 205 زیاد وارد شده

فرقی هم بین آلمان با اینگلیس ندیدم

فرانسه هم روی سمند داشتیم اون عالی بود فرقی نداشت

همین مونده بود برای میشلن شایع بسازن آجش کنده میشه ... یزد تایر یا بارز هم فکر نکنم اینجوری بشن چه برسه میشلن

لینک به ارسال

کلا میشلن خاصیتش اینه که آجش تموم نمیشه و از یه کارکردی به بعد شروع می کنه به قلوه کن شدن.

سلام

درسته اج لاستیک میشلن بعد از یه مدتی کنده میشه 

من یه نمونه میشلن انررژی ساخت المان نوشته بود را بررسی کردم به همین صورت اج لاستیک قلوه کن شده عکسها را قرار میدم =

20kp_photo_۲۰۱۸-۰_11.jpg

حلقه داخلی خیلی نرم در دو طرف بهسمت بیرون برمیگشت وانعطاف نرمی داشت =

opvx_photo_۲۰۱۸222.jpg

اج لاستیک که نگاه کردم وپیگیر بودم همین ایراد کنده شدن یا قلوه کن شدن را دیدم =

111b_photo_۲۰۱۸-۰۳4444.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری