6,341 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 16 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

بهترین کار برای شما اینه که یه جفت از لاستیک خودتون بخرید و یه دونه ای که تک میفته رو بکنید زاپاس. زاپاسم اگه میخرن و وضعیتش خوبه بفروشید.

لاستیک های نو رو بندازید عقب و نوها رو جلو. چون لاستیکاتون تقریبا نو هستند، هر از گاهی جابجا کنید نا با هم خورده بشن. هر ده هزار تا، یه بار چپ و راست، ده تای بعدی ضربدری.

اینکه میگید نمیخوام هزینه کنم نمیشه. ماشین سوار شدن خرج داره و راه فرارم نداره. اگر بخواید سواری خوب و ایمن و با کیفیت داشته باشید، باید برای ماشین هزینه کنید. اگرم نمی خواید هزینه کنید که داستانتون میشه مثل بیشتر آدمای این جامعه. هر لاستیکشون یه درصدی آج و یه برند و یه گل مختلف داره. وقتی هم که ماشینشون اذیت می کنه یا خدای نکرده باهاش چپ یا تصادف می کنن، میگن این ماشین چقدر آشغاله.

البته تمام گاراشون به همین شکله، نه فقط در مورد لاستیک اینجوری باشن.

شما هم بین ماشین سواری خوب و هزینه بیشتر یا ماشین سواری بی کیفیت و هزینه کمتر، یکی رو انتخاب کنید. البته مورد دوم بی خطر هم نیست.

یه جوری میگید ماشین سوار شدن خرج داره انگار بی ام و س! یا من میخوام با لاستیک ایرانی سر ته قضیه رو هم بیارم!!! من هر کی رو میشناسم لاستیک ایرانی میخره به حرفای منم میخنده! حالا ما که اصلا به ایرانی فکر هم نمیکنیم باز از نظر شماها میشیم مثل اون بعضی ادما! اون بعضی آدما لاستیک ایرانی میخرن داداش! چه برسه بخوان به یکی بودن گل لاستیک فکر کنن!

الان من بخوام رودستون بگیرم باید ۵۶۰ پیاده شم بابت یه جفت لاستیک در حالی که میتونستم لاسا ترکیه تحت لیسانس بریجستون بگیرم ۴۷۰ تومن از دی جی کالا!

یعنی دقیقا ۱۰۰ بیشتر پیاده شدم الان...که یه آشغالی مثل رودستون رو بخرم و مثلا یه آشغال دیگه رو مثل لاسا نخرم!

کدوم خطر داداش! من الان ۵ روزه لاستیک فابریک ماشین رو انداختم جای لاستیکی که ترکیده و تازه اون کلا فاق و سایزش با ۳ تای دیگه فرق داره با ۷۰ تا هم میرم حتی ماشین این ور اونور هم نمیکشه!ارتفاع هم داره. بعد شما میگی اگه برند و گل لاستیک فرق کنه خطرناکه!!!! چپ میکنی! داداش لاستیک من ترکید توی اتوبان چپ نکردم...حالا با فرق داشتن گل لاستیک چپ کنم؟ زکی!

من که از حرف شما ترسیدم و رفتم رودستون خریدم تاثیرت رو گذاشتی... ..اونم توی این وضعیت مالی مزخرف این مملکت! لابد شما مایه داری....ولی بذار حرف دلم رو بگم! حرفایی که در مورد خطرناک بودن این قضیه زدی یه تئوری بیشتر نیست و اصلا هم در عمل حداقل با این سرعتای ما در تهران واقعیت نداره! فقط من رو توی استرس انداختی و بیشتر از جیبم رفت...

لاسا رو میخریدم یه جفت مینداختم عقب..جلو هم که رودستون بود..هیچ اتفاقی نمیفتاد! حاضر بودم سر هر چی بگید شرط ببندم!

اگه لاستیکم کارکرد واقعیش رو کرده بود دلم نمیسوخت اینقد پول بدم! ولی لاستیک نو بود.قابل آپارات کردن هم نیست الان. گارانتی لاستیک هم یعنی کشک!!!

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

یه جوری میگید ماشین سوار شدن خرج داره انگار بی ام و س! یا من میخوام با لاستیک ایرانی سر ته قضیه رو هم بیارم!!! من هر کی رو میشناسم لاستیک ایرانی میخره به حرفای منم میخنده! حالا ما که اصلا به ایرانی فکر هم نمیکنیم باز از نظر شماها میشیم مثل اون بعضی ادما! اون بعضی آدما لاستیک ایرانی میخرن داداش! چه برسه بخوان به یکی بودن گل لاستیک فکر کنن!

الان من بخوام رودستون بگیرم باید ۵۶۰ پیاده شم بابت یه جفت لاستیک در حالی که میتونستم لاسا ترکیه تحت لیسانس بریجستون بگیرم ۴۷۰ تومن از دی جی کالا!

یعنی دقیقا ۱۰۰ بیشتر پیاده شدم الان...که یه آشغالی مثل رودستون رو بخرم و مثلا یه آشغال دیگه رو مثل لاسا نخرم!

کدوم خطر داداش! من الان ۵ روزه لاستیک فابریک ماشین رو انداختم جای لاستیکی که ترکیده و تازه اون کلا فاق و سایزش با ۳ تای دیگه فرق داره با ۷۰ تا هم میرم حتی ماشین این ور اونور هم نمیکشه!ارتفاع هم داره. بعد شما میگی اگه برند و گل لاستیک فرق کنه خطرناکه!!!! چپ میکنی! داداش لاستیک من ترکید توی اتوبان چپ نکردم...حالا با فرق داشتن گل لاستیک چپ کنم؟ زکی!

من که از حرف شما ترسیدم و رفتم رودستون خریدم تاثیرت رو گذاشتی... ..اونم توی این وضعیت مالی مزخرف این مملکت! لابد شما مایه داری....ولی بذار حرف دلم رو بگم! حرفایی که در مورد خطرناک بودن این قضیه زدی یه تئوری بیشتر نیست و اصلا هم در عمل حداقل با این سرعتای ما در تهران واقعیت نداره! فقط من رو توی استرس انداختی و بیشتر از جیبم رفت...

لاسا رو میخریدم یه جفت مینداختم عقب..جلو هم که رودستون بود..هیچ اتفاقی نمیفتاد! حاضر بودم سر هر چی بگید شرط ببندم!

اگه لاستیکم کارکرد واقعیش رو کرده بود دلم نمیسوخت اینقد پول بدم! ولی لاستیک نو بود.قابل آپارات کردن هم نیست الان. گارانتی لاستیک هم یعنی کشک!!!

من نظر خودمو گفتم. چیزی که فکر کردم درسته. در مورد لاسا نظری ندادم چون شناختی ازش ندارن.

یادمه یه موتور داشتم ۳۰۰ تومن قیمتش بود، ۱۰۰ تومن دادم بیمش کردم. بهم خندیدن و گفتن آدم ۱۰۰ تومن میده موتور سیصدی رو بیمه می کنه؟ گفتم من موتورو بیمه نکردم، خودمو بیمه کردم. چون همین موتور سیصدی می تونه یه آدم ۵۰ میلیونی (نرخ دیه اون موقع) رو بکشه.

پس لاستیک خوب ربطی به گرون و ارزون بودن ماشین نداره.

اختلاف سطح آج، تفاوت برند و کیفیت و یکی نبودن گل تایرها، تو شرایط خاص خودشو نشون میده. تا انداختی چپ نمی کنی.

یه کم چسبندگی کمتر یا بیشتر یه چرخ تو ترمز ناگهانی یا سر یه پیچ با سرعت بالا، ممکنه تعادل ماشین رو بهم بزنه و ضرری به راننده و سرنشینان بزنه که با پول هزار جفت لاستیک هم جبران نشه.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، endwaiter گفته است :

من نظر خودمو گفتم. چیزی که فکر کردم درسته. در مورد لاسا نظری ندادم چون شناختی ازش ندارن.

یادمه یه موتور داشتم ۳۰۰ تومن قیمتش بود، ۱۰۰ تومن دادم بیمش کردم. بهم خندیدن و گفتن آدم ۱۰۰ تومن میده موتور سیصدی رو بیمه می کنه؟ گفتم من موتورو بیمه نکردم، خودمو بیمه کردم. چون همین موتور سیصدی می تونه یه آدم ۵۰ میلیونی (نرخ دیه اون موقع) رو بکشه.

پس لاستیک خوب ربطی به گرون و ارزون بودن ماشین نداره.

اختلاف سطح آج، تفاوت برند و کیفیت و یکی نبودن گل تایرها، تو شرایط خاص خودشو نشون میده. تا انداختی چپ نمی کنی.

یه کم چسبندگی کمتر یا بیشتر یه چرخ تو ترمز ناگهانی یا سر یه پیچ با سرعت بالا، ممکنه تعادل ماشین رو بهم بزنه و ضرری به راننده و سرنشینان بزنه که با پول هزار جفت لاستیک هم جبران نشه.

اتفاقا من همیشه بهترین چیزا رو برای ماشینم میخریدم....من حتی فیلتر بنزینم هم باید اورجینال باشه...یا هر روغنی استفاده نمیکنم...یا کل قطعات حتما باید اورجینال فرانسه گیر بیارم...ولی این واقعا زور داشت برام...تازه پول لاستیک داده بودم. یک سال و نیم شده بود تازه.به هر حال من حرف شما رو گوش کردم یه جفت از لاستیک خودم خریدم یکیش اضافه میمونه که میذارم کنار...

بدی این مملکت اینه که خرج میکنی برای ماشین های عهد بوق...اگه برای چیزی که اسمش رو بشه ماشین گذاشت ادم خرج میکرد دلش نمی سوخت! ۲۰۶ و ۲۰۷ واقعا ماشین نیستن.

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/11/07, 15:47:03، endwaiter گفته است :

خراب این دیدگاهتم....

کاش حداقل ۳۰ درصد جامعه امروز؛ چنین نظری داشتن... ۹۰ درصد مشکلات کشور حل میشد....!!!

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

دوستان سلام

قصد خرید لاستیک دارم دو برند مد نظرم هست

1- هانکوک اپتیمو me02

2- میشلن

حالا سوالم اینجاست که

1- واقعا فرق این دوتا لاستیک تو نرمی چسبندگی و کارکرد جقدر هست ارزش داره خرید میشلن یا نه

اگر کسی تجربه این دوتا لاستیک رو داره نظر بده ممنون میشم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام به همه

من کلی از صفحات این تایپک  رو خوندم و متاسفانه بیشتر گیج شدم.:sad:

فصد خرید لاستیک دارم.بین لاستیک های کومهو (ترجیحا kh17) هانکوک meo2 و نکسن cp627 کدوم رو توصیه میکنید.سایز  205.60.14 البته کومهو kh17 خیلی بد گیر میاد که متاسفانه گل مورد علاقه منه

و اینکه زیر یه 206 یه گل از هانکوک دیدم smart plus +2 اولین بار بود این و میدیدم و حتی اسمش رو تو این تایپک نشنیده بودم.کسی اطلاعی ازش داره ؟

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، A206M گفته است :

سلام به همه

من کلی از صفحات این تایپک  رو خوندم و متاسفانه بیشتر گیج شدم.:sad:

فصد خرید لاستیک دارم.بین لاستیک های کومهو (ترجیحا kh17) هانکوک meo2 و نکسن cp627 کدوم رو توصیه میکنید.سایز  205.60.14 البته کومهو kh17 خیلی بد گیر میاد که متاسفانه گل مورد علاقه منه

و اینکه زیر یه 206 یه گل از هانکوک دیدم smart plus +2 اولین بار بود این و میدیدم و حتی اسمش رو تو این تایپک نشنیده بودم.کسی اطلاعی ازش داره ؟

همه در یک حد هستند ولی من هانکوک را بیشتر میپسندم. بعد کومهو و بعد نکسن.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/11/21, 11:18:42، movaghar گفته است :

دوستان سلام

1- هانکوک اپتیمو me02

2- میشلن

حالا سوالم اینجاست که

1- واقعا فرق این دوتا لاستیک تو نرمی چسبندگی و کارکرد جقدر هست ارزش داره خرید میشلن یا نه

شک نکن که میشلن بهتره. حتی اگه آلمانی هم نباشه.

لاستیک های من با اینکه تابستانی هستن و ۸۵ هزار تا هم کار کردن، توی برف عملکرد به مراتب بهتری نسبت به خیلی لاستیکای دیگه داشتن. تو همین برف قبلی تهران تست کردم. واقعا عالی بودن. تازه پهن هم نیستن.

لینک به ارسال
در در 1396/11/21, 11:18:42، movaghar گفته است :

دوستان سلام

1- هانکوک اپتیمو me02

2- میشلن

حالا سوالم اینجاست که

یک مدل 84 داشتم  8 سال زیر ماشین میشلن المانی انرژی سیور بود که با 110 هزار تا کار بازم گل داشت ولی از داخل پوسیده بود که عوضش کردم البته باز هم کار میکرد و پنچر هم نشد. الان هم هانکوک اپتیمو دارم حدود یکسال و خورده ای.... تفاوت که قطعا داره !!!!

الان قیمت و کیفیت میشلن را نمیدونم ولی اگه بناباشه قیمتش دو برابر باشه به نظر من تفاوت فاحش نیست. چسبندگی و ترمز گیری و هندلینگ روی زمین خیس میشلن واقعا عالیه. 

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

یک مدل 84 داشتم  8 سال زیر ماشین میشلن المانی انرژی سیور بود که با 110 هزار تا کار بازم گل داشت ولی از داخل پوسیده بود که عوضش کردم البته باز هم کار میکرد و پنچر هم نشد. الان هم هانکوک اپتیمو دارم حدود یکسال و خورده ای.... تفاوت که قطعا داره !!!!

الان قیمت و کیفیت میشلن را نمیدونم ولی اگه بناباشه قیمتش دو برابر باشه به نظر من تفاوت فاحش نیست. چسبندگی و ترمز گیری و هندلینگ روی زمین خیس میشلن واقعا عالیه. 

فکر نمی کنم اونقدرام اختلاف قیمت داشته باشن. ولی به نظر من تا ۱/۵ برابر هم باشه باز ارزششو داره.

البته اگه آلمانیش گیر بیاد معرکست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری