6,266 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/09/14, 08:34:33، Ames گفته است :

سلام دوست عزیز

بله همچنان همون نرمی رو دارند.

ترمز گیری روی زمین خشک خوبه و ترمز گیریشون روی زمین خیس هم همینطور خوبه. البته چون مخو هوای حاره ای (گرم و خشک) طراحی شدند نباید انتظار داشته باشید عالی باشند. به هر حال همونطور که در پرسش اولتون پرسیدین و فرمودین هوای گرم و خشک بنده پاسخ دادم خدمتتون.

راجع به ابعاد لاستیک تا جایی که بنده میدونم قالب ها همه استاندارد هستند و نباید تفاوت بین لاستیک های هم سایز 185 با 185 وجود داشته باشه. طراحی گل (آج) لاستیک و ایجاد خطای دید ممکنه باعث بشه لاستیکی پهن تر یا باریکتر از لاستیک هم سایز خودش به نظر برسه. به عنوان مثال گل دانلوپ لاستیک 12*24 شرکت پیروزی با گل لاگش هیچ تفاوتی از نظر اندازه ندارند ولی رانندگان محترم همیشه گل دانلوپ رو ترجیح میدند.

دوست عزیز شما لاستیک هانکوک گل بلک بیرد رو دیدید ؟خیلی شیکه زیر ماشین و واقعا پهن نشون میده .این meo2 هم همون حالت رو داره ؟

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1396/09/15, 10:52:31، RKO گفته است :

دوست عزیز شما لاستیک هانکوک گل بلک بیرد رو دیدید ؟خیلی شیکه زیر ماشین و واقعا پهن نشون میده .این meo2 هم همون حالت رو داره ؟

سلام مجدد

بله دوست عزیز- گل بلک برد رو دیدم و قطعا نسبت به ام ای او2 قشنگ تر هست ولی بنده سابقه استفاده از این گل رو نداشتم و نظری در خصوص کارآیی اون در زمستان/ تابستان ندارم.

ارادت فراوان

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/09/14, 05:06:04، endwaiter گفته است :

پهناشون کمتر می زنه رو نفهمیدم.

خوب لاستیک ۱۸۵ دو سانت از لاستیک ۲۰۵ باریک تره. طبیعیه که باریکتر نشون بده.

یه مدل میشلن ۱۸۵ زیر مدل پایینا (۸۳-۸۴) و اون سالها بود که به نظر پهن تر می اومد. نمی دونم چرا دیگه اون گل رو تولید نکرد. واقعا عالی بودن و زیبا.

اون مدل هم پهنتربه نظر میومد چون گل لاستیک ریز وزیادی داشت اون مدل دیگه تو ایران وارد نمیشه الان زیر توسان سانتافه (وارداتی)وبعد از سال 84 روی آزارا دیدم

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

سلام به همه

اقا من هر جا میرم واسه لاستیک میگن جدیدا هانکوک سریع گلش کنده میشه :sad: کومهو هم از بغل دو پوس میشه ( غم باد ):-( .راسته یا تبلیغ منفیه؟

و اینکه میگن یا رودستون یا نکسن بگیر.این نظر مشترک اپاراتیا و لاستیک فروشا بود.

لاستیک کومهو هم فقط گل ku33 این اطراف گیر میاد .چطوره ؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

:salam:دوستان ماشین من 36 هزارتا کارکرده و لاستیک را هم عقب جلو نکردم و مدل لاستیک هم نکسن سی پی 672 سایز 185 هستش
لاستیک سمت شاگرد ،جلو مقداری خونه های آج سمت بیرونیش سابیده تر شده و کنده کنده هم شده خیلی کم 

اینم اضافه کنم چرخ جلو سمت شاگرد به علت گیر بودن ترمز طبیعتا تحت فشار و اصطکاک هم بوده 

و در ضمن لاستیک جلو سمت راست در پیچ ها و دور برگردان ها طبیعتا بیشتر تحت فشاره 

جلو بندی ساز هم میگه جلو بندی سالمه .. و زاویه دهانه چرخ هم هم میزونه 

سوال من اینه
آیا این برای فرسایش لاستیکه ؟
و دوم هم اینکه آیا زاویه کمبر یا در اصلاح سر چرخها رو هم با متری که میزاره میتونه بفهمه میزونه یا نه ؟چون من تا الان ندیدم برای زاویه کمبر کار خاصی انجام بدن و حس میکنم اگه دهانه چرخها رو با میله یکسان باشه عملا زاویه کمبر هم میزونه  

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، otika2000 گفته است :

:salam:دوستان ماشین من 36 هزارتا کارکرده و لاستیک را هم عقب جلو نکردم و مدل لاستیک هم نکسن سی پی 672 سایز 185 هستش
لاستیک سمت شاگرد ،جلو مقداری خونه های آج سمت بیرونیش سابیده تر شده و کنده کنده هم شده خیلی کم 

اینم اضافه کنم چرخ جلو سمت شاگرد به علت گیر بودن ترمز طبیعتا تحت فشار و اصطکاک هم بوده 

و در ضمن لاستیک جلو سمت راست در پیچ ها و دور برگردان ها طبیعتا بیشتر تحت فشاره 

جلو بندی ساز هم میگه جلو بندی سالمه .. و زاویه دهانه چرخ هم هم میزونه 

سوال من اینه
و دوم هم اینکه آیا زاویه کمبر یا در اصلاح سر چرخها رو هم با متری که میزاره میتونه بفهمه میزونه یا نه ؟چون من تا الان ندیدم برای زاویه کمبر کار خاصی انجام بدن و حس میکنم اگه دهانه چرخها رو با میله یکسان باشه عملا زاویه کمبر هم میزونه  

این که گاهی لبه بیرونی لاستیک سمت راست بیشتر خورده میشه، بخاطر شیب جاده هست. وگرنه همونقدر که در پیچیدن به راست فشار روی چرخ سمت چپ میاد، خب توی پیچیدن به سمت چپ هم روی چرخ سمت چپ میاد.

بهترین کار اینه که حداکثر هر ۱۵۰۰۰ تا، یک بار چرخ ها رو جابجا کنید.

من که خودم هر ۱۰۰۰۰ تا جابجا می کنم. یک بار چپ و راست، یک بار ضربدری.

الان با ۸۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد، همه لاستیک هام یک شکل و یک دست هستن. و حتی جالب اینکه بالانسشون هم بهم نمی خوره. کلا یک بار همون اول بالانسشون کردم.

به نظرم کمی ساییده شدن بیرون چرخ بعد از این مقدار کارکرد طبیعیه. شما اگر چرخ ها رو جابجا می کردید، خیلی دیرتر این اتفاق می افتاد و عملا این مقدار ساییدگی، بین چهار تا چرختون تقسیم میشد.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، RKO گفته است :

سلام به همه

اقا من هر جا میرم واسه لاستیک میگن جدیدا هانکوک سریع گلش کنده میشه :sad: کومهو هم از بغل دو پوس میشه ( غم باد ):-( .راسته یا تبلیغ منفیه؟

و اینکه میگن یا رودستون یا نکسن بگیر.این نظر مشترک اپاراتیا و لاستیک فروشا بود.

لاستیک کومهو هم فقط گل ku33 این اطراف گیر میاد .چطوره ؟

سلام
من دو سال سایز 205/60/14 همین گل رو داشتم   راضی بودم هم از لحاظ نرمی و هم چسبندگی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، sasan206sedan گفته است :

سلام
من دو سال سایز 205/60/14 همین گل رو داشتم   راضی بودم هم از لحاظ نرمی و هم چسبندگی

داداش محل زندگیت کجاست ؟( از نطر دما و اب وهوا )

و اگه بازم بخوای لاستیک بگیری بازم همین رو میگیری ؟

اطلاعاتی از گل kh17 داری ؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، RKO گفته است :

داداش محل زندگیت کجاست ؟( از نطر دما و اب وهوا )

و اگه بازم بخوای لاستیک بگیری بازم همین رو میگیری ؟

اطلاعاتی از گل kh17 داری ؟

با اون لاستیک 80% مواقع بندرعباس بودم    اگه بخوام بگیرم بازم همون کومهو ku33 میگیرم 
به نظرم تنها ایرادش این بود که صداش زیاد بود  البته اذیت کننده نبود ولی لاستیکی که الان زیر ماشینه صدای کمتری تولید میکنه( الان مارشال دارم که کیفیت متوسطی داره ) کومهو سایز 195/55/15 گیرم نیومد به ناچار مارشال گرفتم

لینک به ارسال
در در 1396/09/19, 19:05:02، otika2000 گفته است :

سوال من اینه

سلام دوست عزیز

مطالبی را دوستان فرمودند و این را هم اضافه کنم اگه لبه ها بیشتر فرسوده شده اند احتمال کم باد بودن دائمی لاستیک هم وجود داره.

tire-wear_patterns.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری