6,341 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 22 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

قربان شما

بله 205/60 خطاش بسیار کمه ولی 195 هم در حد 1 تا 2 کیلومتر هست و خطای قابل توجهی نیست.

تو سایت https://tiresize.com/comparison تشریف ببرید اونجا جدول مقایسه تمام سایز ها  با خطای سرعت نسبت به یک استانداردهست.

هانکوک 205 گیر نمیکنه. من خودم فعلا  هانکوک 195 دارم و راضیم ولی کومهم هم خوبه. اگه کومهو خواستید بگیرید شاید 195 اگه موجود باشه بهتره (البته نظر شخصی هست).

همونطور که تو پست قبلی گفتم، اگر سایز لاستیک زیر ماشین ۱۹۵*۱۵*۵۵ باشه و توی BSI گزینه ۲۰۵*۱۶*۴۵ رو انتخاب کنیم، کلا ۱.۳ میلیمتر در کل قطر رینگ و لاستیک اختلاف خواهیم داشت که با توجه به اینکه خود لاستیک در اثر کارکرد و ساییدگی چند میلیمتر تغییر سایز میده، بعید می دونم این ۱.۳ میلیمتر باعث اختلاف یکی دو کیلومتری در سرعت سنج بشه.

یه نکته مهم اینه که لزوما قرار نیست ما با داشتن رینگ ۱۴، حتما گزینه ای با رینگ ۱۴ رو در BSI انتخاب کنیم.

قطر کلی هر کدوم از سایزهای فابریک که به قطر کلی رینگ و لاستیک ما نزدیکتر بود رو انتخاب می کنیم.

درست مثل همین سایزی که گفتم و البته عکس هم برای سهولت کار عزیزان گذاشتم.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 31 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

همونطور که تو پست قبلی گفتم، اگر سایز لاستیک زیر ماشین ۱۹۵*۱۵*۵۵ باشه و توی BSI گزینه ۲۰۵*۱۶*۴۵ رو انتخاب کنیم، کلا ۱.۳ میلیمتر در کل قطر رینگ و لاستیک اختلاف خواهیم داشت که با توجه به اینکه خود لاستیک در اثر کارکرد و ساییدگی چند میلیمتر تغییر سایز میده، بعید می دونم این ۱.۳ میلیمتر باعث اختلاف یکی دو کیلومتری در سرعت سنج بشه.

یه نکته مهم اینه که لزوما قرار نیست ما با داشتن رینگ ۱۴، حتما گزینه ای با رینگ ۱۴ رو در BSI انتخاب کنیم.

قطر کلی هر کدوم از سایزهای فابریک که به قطر کلی رینگ و لاستیک ما نزدیکتر بود رو انتخاب می کنیم.

درست مثل همین سایزی که گفتم و البته عکس هم برای سهولت کار عزیزان گذاشتم.

سلام

فرمایشات شما صحیح مگه ما غیر از اون ها گفتیم؟ بدون اینکه کاری به بی اس ای داشته باشیم اگه روی رینگ 14 لاستیک 205/60 ببندیم اختلاف با 185/65 در حد بسیار کم و گاهی صفره و اگه 195/60 ببندیم نسبت به 185/65 حدود 1 کیلومتر هست. فقط همین! مقایسه بین دو لاستیک روی یک اندازه رینگ بدون در نظر گرفتن معرفی برای bsi. 

والا من شخصا تا به حال اندازه رینگ به bsi معرفی نکردم و تا حالا هم رینگ 14-15-16 هم داشتم با لاستیک های مختلف. با جی پی اس روی برخی سایز ها 1 تا نهایت 2 کیلومتر خطا داشتم. حالا نمیدونم اگه معرفی میکردم چطور بود.

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام

فرمایشات شما صحیح مگه ما غیر از اون ها گفتیم؟ بدون اینکه کاری به بی اس ای داشته باشیم اگه روی رینگ 14 لاستیک 205/60 ببندیم اختلاف با 185/65 در حد بسیار کم و گاهی صفره و اگه 195/60 ببندیم نسبت به 185/65 حدود 1 کیلومتر هست. فقط همین! مقایسه بین دو لاستیک روی یک اندازه رینگ بدون در نظر گرفتن معرفی برای bsi. 

والا من شخصا تا به حال اندازه رینگ به bsi معرفی نکردم و تا حالا هم رینگ 14-15-16 هم داشتم با لاستیک های مختلف. با جی پی اس روی برخی سایز ها 1 تا نهایت 2 کیلومتر خطا داشتم. حالا نمیدونم اگه معرفی میکردم چطور بود.

اگر معرفی می کردید، قطعا اون مقدار خطا کمتر میشد.

موضوع عملکرد ABS خیلی مهمتر از یکی دو کیلومتر خطای عقربه سرعت سنجه.

خب به طبع هرچی سایز به چیزی که BSI فکر می کنه نزدیکتر باشه، بهتره.

تازه همون خطای کیلومتر هم وقتی میشه نداشت، خب چرا داشته باشیم؟

من خودم موقع خرید رینگ و لاستیک قبلیم که الان زیر ماشینیه که دادم به عموم، اطلاعات نداشتم و سایزی خریدم که میشد بهترش رو خرید.

الان دوست دارم کاربرای دیگه اشتباه منو تکرار نکنن، همین.

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

اگر معرفی می کردید، قطعا اون مقدار خطا کمتر میشد.

موضوع عملکرد ABS خیلی مهمتر از یکی دو کیلومتر خطای عقربه سرعت سنجه.

خب به طبع هرچی سایز به چیزی که BSI فکر می کنه نزدیکتر باشه، بهتره.

تازه همون خطای کیلومتر هم وقتی میشه نداشت، خب چرا داشته باشیم؟

من خودم موقع خرید رینگ و لاستیک قبلیم که الان زیر ماشینیه که دادم به عموم، اطلاعات نداشتم و سایزی خریدم که میشد بهترش رو خرید.

الان دوست دارم کاربرای دیگه اشتباه منو تکرار نکنن، همین.

چند تا از 206 هایی که داشتم ای بی اس نداشتند و اون هایی هم که داشتند مشکلی از لحاظ ورود به مدار نداشتند و از طرفی خطای سرعت هم نداشتم بنابر این ترغیب نشدم به این کار. به هرصورت بودنش بهتر هست چون چنین امکانی تعبیه شده.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

چند تا از 206 هایی که داشتم ای بی اس نداشتند و اون هایی هم که داشتند مشکلی از لحاظ ورود به مدار نداشتند و از طرفی خطای سرعت هم نداشتم بنابر این ترغیب نشدم به این کار. به هرصورت بودنش بهتر هست چون چنین امکانی تعبیه شده.

البته توی BSI یه گزینه هم وجود داره که باهاش میشه اختلاف سرعت بین کیلومتر و BSI رو تصحیح کرد.

این دقت ABS هم در ترمزهای عادی روزمره به چشم نمیاد. کلا تو یه شرایط خاص، بخصوص سر پیچ ها که EBD هم وارد جریان میشه، فکر می کنم نقش مهمتری داشته باشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 22 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دوست عزیز، به نظرم بهترین گزینه برای ۲۰۶ سایز ۱۹۵*۶۰*۱۴ هستش. هم از فابریک پهن تر و زیباتره و مزایای لاستیک پهن تر از فابریک رو داره، هم اونقدر پهن نیست که معایب لاستیک پهن رو هم داشته باشه. یه چیز متعادل و حد وسطه که دفعه بعدی بخوام لاستیک بگیرم، حتما همین سایز رو می گیرم.

شما این سایز رو بخر و بنداز، توی BSI هم سایز رو ۱۶*۲۰۵*۴۵ تنظیم کن، اختلافی معادل ۱.۳ میلیمتر خواهی داشت که بسیار ناچیزه و تقریبا خطایی نخواهید داشت. به نظر من کاری که گفتم رو بکنید به نفعتونه.

ممنون از جوابتون

دوست عزیز الان چه مارکی زیر ماشینتونه ؟و اینکه گفتید معایب لاستک پهن .لطف میکنید بگید چه معایبی ؟ می خوام ببینم معایبش واسه من قابل چشم پوشی هست یا نه . اخه خودم نطرم رو 205 هست ولی تجربشو ندارم. الان که میخوام هر 4 تا رو تعویض کنم یهو بعد پشیمون نشم

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، RKO گفته است :

ممنون از جوابتون

دوست عزیز الان چه مارکی زیر ماشینتونه ؟و اینکه گفتید معایب لاستک پهن .لطف میکنید بگید چه معایبی ؟ می خوام ببینم معایبش واسه من قابل چشم پوشی هست یا نه . اخه خودم نطرم رو 205 هست ولی تجربشو ندارم. الان که میخوام هر 4 تا رو تعویض کنم یهو بعد پشیمون نشم

معایبش مثلا سفت شدن فرمون، حس شدن بیشتر ضربات به اتاق، شتاب اولیه کمتر، فشار بیشتر روی لوازم تعلیق و جلوبندی و خلاصه اینجور چیزاست.

البته محاسنی هم داره مثل تعادل بهتر سر پیچ، چسبندگی بیشتر به سطح جاده و ترمز بهتر و...

با توجه به اینکه سایز فابریک کارخونه ۱۸۵ هستش، به نظر من ۱۹۵ یه سایز متعادل و نرماله. حالا اگرم ۲۰۵ انداختید، خیلی مشکل خاصی پیش نمیاد.

لاستیک های من الان میشلن گل Energy saver هستن با ۷۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد. البته من هر ۱۰۰۰۰ کیلومتر (یک بار چپ و راست و یک بار ضربدری) جابه جاشون می کنم. تاریخ ساختشون ۲۰۱۱ هستش و من سال ۲۰۱۴ خریدمشون. چون می دونستم میشلن با سه سال تو انبار موندنم چیزیش نمیشه. چند بارم باهاشون به سرعت ۲۱۰ رسیدیم (خودم و پسرخالم).

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

معایبش مثلا سفت شدن فرمون، حس شدن بیشتر ضربات به اتاق، شتاب اولیه کمتر، فشار بیشتر روی لوازم تعلیق و جلوبندی و خلاصه اینجور چیزاست.

البته محاسنی هم داره مثل تعادل بهتر سر پیچ، چسبندگی بیشتر به سطح جاده و ترمز بهتر و...

با توجه به اینکه سایز فابریک کارخونه ۱۸۵ هستش، به نظر من ۱۹۵ یه سایز متعادل و نرماله. حالا اگرم ۲۰۵ انداختید، خیلی مشکل خاصی پیش نمیاد.

لاستیک های من الان میشلن گل Energy saver هستن با ۷۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد. البته من هر ۱۰۰۰۰ کیلومتر (یک بار چپ و راست و یک بار ضربدری) جابه جاشون می کنم. تاریخ ساختشون ۲۰۱۱ هستش و من سال ۲۰۱۴ خریدمشون. چون می دونستم میشلن با سه سال تو انبار موندنم چیزیش نمیشه. چند بارم باهاشون به سرعت ۲۱۰ رسیدیم (خودم و پسرخالم).

اخه دلیلی که 195 به دلم نمیشینه اینه که از لحاظ قطر از فابریک کوچکتره و به مرور زمان (سایس )این اختلاف بیشتر میشه.کاری به خطا کیلومتر ندارم.ولی اخه با دور موتور بیشتر مسافت طی شده کمتر یه کم تو ذوق میزنه (البته تلقین ذهنی منه که رو اعصابه)و اینکه پیش خودم میگم حالا که قراره سایزو دست بزنی 195 که فرقی نداره با مال خودم...

این معایب 205 که گفتید ازار دهندست ؟ضربات منتقل شده به اتاق.اخه دلیل تعویض لاستیکام خشک شدنشونه که خیلی لگد داره وگرنه هنوز سالمن.و اینکه چقدر فرمون سفتر میشه و چقدر گیر میکنه به بدنه ؟

الان شمامشکل گیر کردن رو دارید ؟

ببخشید سوال هام زیاد شد

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، RKO گفته است :

اخه دلیل تعویض لاستیکام خشک شدنشونه که خیلی لگد داره وگرنه هنوز سالمن

دوست عزیز لاستیک فعلی تون چی هست؟

لینک به ارسال
در 13 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

دوست عزیز لاستیک فعلی تون چی هست؟

بارز فابریکی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری