5,811 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/02/11, 08:56:52، mehrdadghp گفته است :

سلام

در قدیم این تفکر بود که نقش لاستیک عقب بسیار کم  اهمیت هست و کانون توجه فقط به لاستیک جلو بود چون تفکر ماشینهای سنگین سایه انداز بود.  اما از 20 سال پیش تا حالا و با توجه به پیشرفت خودرو ها و قابلیت حرکت با سرعت های بالا و سیستم های تعلیق، به لاستیک عقب هم اهمیت زیاد میدن و اتفاقا کلیپ های زیادی هم ساخته شده  از شرایط باز سازی شده که اهمیت چرخ و لاستیک عقب را تو خودروهای دف جلو نشون میده که واقعا دور از ذهن است!!!  بهترین کار تعویض دوره ای چرخ هاست که فرسایش یکسان داشته باشند و با هم چهار چرخ عوض بشن.

سلام

به نظرتون تعویض لاستیکا باید تو چه رنج دو ره ای باشه؟؟

و موازی عوض کنیم بهتره یا ضربدری؟؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 29 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

به هر صورت پهن تر هست و سنگین تر

بعضی برند ها کمی گیر میکنند ولی بسیاری از اون ها مشکلی ندارند.

چه برندی خوبه بندازم؟؟؟ گیر نکنه و نرم باشه عمرشم خوب باشه

لینک به ارسال
در 29 دقیقه قبل، amirtiam7777 گفته است :

سلام

به نظرتون تعویض لاستیکا باید تو چه رنج دو ره ای باشه؟؟

و موازی عوض کنیم بهتره یا ضربدری؟؟

بعضی ها با هر بار تعویض روغن مثلا حدود 10 تا و بعضی بعد دو با ر تعویض روغن مثلا بین 15 تا 20 هزار تا چرخ ها را جا به جا میکنند.

در مورد الگوی تعویض نظرات مختلفه ولی لاستیک های جهت دار کمی الگوها را محدود میکنه.

اگر الگوی آج لاستیک نا متقارن است، یعنی از داخل به سمت خارج فرق می‌کند، باید آن‌ها را جلو و عقب کرد و نه چپ و راست همچنین برای خودرو دیفرانسیل جلو و عقب هم فرق میکنه. این یک الگو:

tire_rotation.gif

در 4 دقیقه قبل، erwin گفته است :

چه برندی خوبه بندازم؟؟؟ گیر نکنه و نرم باشه عمرشم خوب باشه

در مورد این مبحث در صفحات قبل بسیار بحث شده و دوستان نظرات خودشون را دارند و بد نیست مطالعه فرمایید ولی من اگر بخواهم بندازم هانکوک optimo میندازم به شدت نرمه، گیر نمیکنه، تاریخ هاش جدیده و عمرش هم به نسبت خوبه.

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 33 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

بعضی ها با هر بار تعویض روغن مثلا حدود 10 تا و بعضی بعد دو با ر تعویض روغن مثلا بین 15 تا 20 هزار تا چرخ ها را جا به جا میکنند.

در مورد الگوی تعویض نظرات مختلفه ولی لاستیک های جهت دار کمی الگوها را محدود میکنه.

اگر الگوی آج لاستیک نا متقارن است، یعنی از داخل به سمت خارج فرق می‌کند، باید آن‌ها را جلو و عقب کرد و نه چپ و راست همچنین برای خودرو دیفرانسیل جلو و عقب هم فرق میکنه. این یک الگو:

tire_rotation.gif

در مورد این مبحث در صفحات قبل بسیار بحث شده و دوستان نظرات خودشون را دارند و بد نیست مطالعه فرمایید ولی من اگر بخواهم بندازم هانکوک optimo میندازم به شدت نرمه، گیر نمیکنه، تاریخ هاش جدیده و عمرش هم به نسبت خوبه.

خیلی ممنون از توضیحاتتون فقط یه سوال دیگ میمونه بهترین سایز 205.60.15 هست درسته اگه بخوای 205 بندازی؟؟؟از لحاظ کوبش و اذیت کم تر

ویرایش شده در توسط erwin
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

دوستان به نظرتون ارزش داره جفتی 150 تومن بیشتر هزینه کرد و به جای خرید لاستیک هانکوک  گل optimo me02، لاستیک میشلن گل انرژی سیور خرید؟؟

هانکوک جفتی 400 ساخت کره تاریخ 2016 و میشلن جفتی 550 ساخت انگلیس تاریخ 2016

هر دو لاستیک سایز فابریک 185/65

آخه شنیدم میشلن گل انرژی سیورش نسبت به بقیه گل هاش امتیاز پایین تری داره...

سوال بعدیم هم اینه که خرید لاستیک سایز 205 برای رینگ 14 فابریک کار معقولی هست با توجه به اینکه جلوبندی ماشین رو هم از گارانتی خارج میکنه؟؟

به جلوبندی فشار نمیاره و استهلاک جلوبندی رو زیاد نمیکنه؟ لاستیک رو تا آخر بچرخونی گیر نمیکنه؟ پستی بلندی های جاده رو بیشتر منتقل نمیکنه؟

در کل می ارزه به بهای بهتر شدن هندلینگ و تعادل ماشین لاستیک 205 با رینگ فابریک انداخت؟؟

در ضمن ماشینم هم 207 جدید و صفر هست...

لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، erwin گفته است :

خیلی ممنون از توضیحاتتون فقط یه سوال دیگ میمونه بهترین سایز 205.60.15 هست درسته اگه بخوای 205 بندازی؟؟؟از لحاظ کوبش و اذیت کم تر

سلام اگه رینگ 15 بخواهید بندازید 195/55 بهتر هست استفاده کنید. کلا برای سیستم تعلیق  206 رینگ 14 کوبش کمتر داره.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 52 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام اگه رینگ 15 بخواهید بندازید 195/55 بهتر هست استفاده کنید. کلا برای سیستم تعلیق  206 رینگ 14 کوبش کمتر داره.

ببخشید زیاد سوال میکنم

یعنی با رینگ 14 و لاستیک 205 دیگ مشکل نیس؟

لینک به ارسال
در 45 دقیقه قبل، erwin گفته است :

ببخشید زیاد سوال میکنم

یعنی با رینگ 14 و لاستیک 205 دیگ مشکل نیس؟

مشکل کمتره. هر سایزی نمیتونید انتخاب کنید جوری باید لاستیک بگیرید که کمترین خطا را داشته باشید بنابراین یکی از سایز های زیر را بگیرید:

185/65 رینگ 14 سایز استاندارد

195/60 رینگ 14 سایز کمیاب هر برندی این لاستیک را نداره (هانکوک و کومهو داره)

205/60 رینگ 14

195/55 رینگ 15

205/45 رینگ 16

هر چه فاق بلند تر نرمی بیشتر و هر چه کوتاه تر هندلینگ بهتر خصوصا برای مانور ولی کوبش (برای 206 ) زیاد.

هرچه پهن تر هندلینگ بهتر و شکل زیباتر ولی اسیب به جلو بندی و سیستم ترمز و هیدرولیک بیشتر و شتاب اولیه کمتر.

دیگه خودتون انتخاب کنید ولی سایز بالاتر از 15 نگیرید مگر اینکه عاشق باشید!

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، HeSaM207 گفته است :

سلام

دوستان به نظرتون ارزش داره جفتی 150 تومن بیشتر هزینه کرد و به جای خرید لاستیک هانکوک  گل optimo me02، لاستیک میشلن گل انرژی سیور خرید؟؟

هانکوک جفتی 400 ساخت کره تاریخ 2016 و میشلن جفتی 550 ساخت انگلیس تاریخ 2016

هر دو لاستیک سایز فابریک 185/65

آخه شنیدم میشلن گل انرژی سیورش نسبت به بقیه گل هاش امتیاز پایین تری داره...

سوال بعدیم هم اینه که خرید لاستیک سایز 205 برای رینگ 14 فابریک کار معقولی هست با توجه به اینکه جلوبندی ماشین رو هم از گارانتی خارج میکنه؟؟

به جلوبندی فشار نمیاره و استهلاک جلوبندی رو زیاد نمیکنه؟ لاستیک رو تا آخر بچرخونی گیر نمیکنه؟ پستی بلندی های جاده رو بیشتر منتقل نمیکنه؟

در کل می ارزه به بهای بهتر شدن هندلینگ و تعادل ماشین لاستیک 205 با رینگ فابریک انداخت؟؟

در ضمن ماشینم هم 207 جدید و صفر هست...

سلام

اگر چند صفحه قبل را مطالعه فرمایید جواب تمام پرسش هاتون هست

در مورد ارزش لاستیک میشلن هر کس عقیده خودش را داره به نظر من با این گل جدید و سایز 14 نه ولی یادمون باشه میشلن قطعا ویژگی هایی داشته که همیشه جزو برترین های جهان بوده و بهترین کمپانی ها برای ویژه ترین محصولاتشون  از میشلن  استفاده میکنند.

بهترین سایز همون فابریکه ولی میل خودتونهاز 205 هم میشه استفاده کردبرای 14 و مشکل خاصی نداره.

لینک به ارسال

سلام من سال 89 که ماشین رو خریدم (تیپ 6 ) چهار حلقه لاستیک هانکوک 185 به تاریخ روز 2010 تنداختم روش الان هفت سال گذشته و لاستیک ها هم سالمن ماشینم 61000 تا کار کرده لازمه عوض کنم ؟ خودم تو فکر دو جفت میشلن بودم هفته پیشم عقب و جلو کردم تایرارو از تاریخ انقضاش میترسم که میگن 5 سال هست 

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری