5,811 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 4 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

اقا مهرداد optim me02 رو که پیشنهاد کرده بودید قیمت کردم 185 دو مدل دلشت اندونزی 405 و کره ایش 430 تومن میخواستم ببینم واقعا کره ایش بهتره یا به گفته لاستیکفروشه بستگی به وارد کنندش و اینکه از کدوم مدل تو بازار بیشتره ده بیست تومن اختلاف قیمت داره؟ چون من از قدیم شنیده بودم اندونزی لاستیکای خوبی میزنه

بعد گفتید کوموهو ام چند مدل خوب داره میشه اونم معرفی کنید؟ بیشتر برام نرمی مهمه و سایزم فابریک میخوام 

و در اخر برای اینکه ماشین نرمتر باشه و نکوبه پهنای فابریک 185 بهتره یا پهن 205 و یا توی نرمی پهنا تاثیر نداره کلا منظورم با یک اندازه فاق و یک نوع مارک فقط پهنا رو بخوایم در نظر بگیریم؟

سلام آیدین

خیلی تفاوت ندارند کره ای و اندونزی چون برند را میخرید ولی تفاوتشون تو کنترل های نهاییه که کره ای ها بهترند. اندونزی و کلا جنوب شرق آسیا به خاطر کائوچوی طبیعی منطقه مالایا که ماده اولیه صنعت لاستیک هست معروف هستند و بسیاری از کارخانجات لاستیک سازی معتبر را به خاطر ماده اولیه تو خودش جای داده.....

هر دوره تاجرهای محترم یک سری را بیشتر وارد میکنند و تا حدود یکی دو سال بازار را اشباع میکنند. الان هانکوک های کره ای optimo تو بازار پر شده و چند سال پیش هانکوک و روداستون.

اگه از بازار سرچشمه تو تهران بگیرید به قیمت بسیار مناسب تر از چیزی که نوشتید میتونید همین هانکوک ها را که از قضا تاریخ های بسیار جدیدی هم دارند تهیه کنید.

کومهو kh17 الان توبازار هست و لاستیک خوبیه ولی لاستیک های  ku31  و ku33 و hs51 خوب هستند خصوصا ku31.

اگر یه جاده استاندارد و کفی با اسفالت خوب باشه 205 نرم تر با هندلینگ بسیار خوبه ولی اگه دست انداز و چاله چوله باشه لاستیک پهن تر ضربه بیشتر به اتاق وارد میکنه البته یک سایز هم جدیدا زیاد وارد میشه که بین این دو هست 195/60. انتخاب با شماست لاستیک پهن مصرف بیشتر، شتاب اولیه کمتر استهلاک بیشتر جاوبندی و  سیستم هیدرولیک  ولی زیباتر (سلیقه ای) ترمز  و هندلینگ بهتر، پیچیدن راحت تر سر پیچ و ...

در مورد دیواره اکثر لاستیک های کره ای دیواره  های حساسی دارند و باید کمی ملاحظه کرد که ژاپنی ها و اروپایی ها از این حیث خیلی بهترند.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام آیدین

خیلی تفاوت ندارند کره ای و اندونزی چون برند را میخرید ولی تفاوتشون تو کنترل های نهاییه که کره ای ها بهترند. اندونزی و کلا جنوب شرق آسیا به خاطر کائوچوی طبیعی منطقه مالایا که ماده اولیه صنعت لاستیک هست معروف هستند و بسیاری از کارخانجات لاستیک سازی معتبر را به خاطر ماده اولیه تو خودش جای داده.....

هر دوره تاجرهای محترم یک سری را بیشتر وارد میکنند و تا حدود یکی دو سال بازار را اشباع میکنند. الان هانکوک های کره ای optimo تو بازار پر شده و چند سال پیش هانکوک و روداستون.

اگه از بازار سرچشمه تو تهران بگیرید به قیمت بسیار مناسب تر از چیزی که نوشتید میتونید همین هانکوک ها را که از قضا تاریخ های بسیار جدیدی هم دارند تهیه کنید.

کومهو kh17 الان توبازار هست و لاستیک خوبیه ولی لاستیک های  ku31  و ku33 و hs51 خوب هستند خصوصا ku31.

اگر یه جاده استاندارد و کفی با اسفالت خوب باشه 205 نرم تر با هندلینگ بسیار خوبه ولی اگه دست انداز و چاله چوله باشه لاستیک پهن تر ضربه بیشتر به اتاق وارد میکنه البته یک سایز هم جدیدا زیاد وارد میشه که بین این دو هست 195/60. انتخاب با شماست لاستیک پهن مصرف بیشتر، شتاب اولیه کمتر استهلاک بیشتر جاوبندی و  سیستم هیدرولیک  ولی زیباتر (سلیقه ای) ترمز  و هندلینگ بهتر، پیچیدن راحت تر سر پیچ و ...

در مورد دیواره اکثر لاستیک های کره ای دیواره  های حساسی دارند و باید کمی ملاحظه کرد که ژاپنی ها و اروپایی ها از این حیث خیلی بهترند.

تماما بستگی به طرز استفاده داره

ما لاستیک ژاپنی داشتیم که به جدول گیر کرد قلوه کن شد.

لاستیک کره ای هم داریم 4 ساله بی هیچ ایرادی داره کار میکنه.

اگه مراقبت نشه ژاپنی و کره ای هیچ فرقی نداره.

به نظرم اصلا "خیلی بهتر"نیستند.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

بی صدا نرم کره ای من دارم خیلی خوبه ماشین که6سال از عمرش میگزره صداش درنمیاد نه تو جاده نه تو شهر نه داشبورد . من قبلا بارز داشتم الان هانکوک به خوبی دارم درک میکنم لاستیک خوب تو ماشین از واجبات .لاستیک داخلی بدون استثنا تو خوب بودن مردودن خشک پرسروصدا

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

تماما بستگی به طرز استفاده داره

ما لاستیک ژاپنی داشتیم که به جدول گیر کرد قلوه کن شد.

لاستیک کره ای هم داریم 4 ساله بی هیچ ایرادی داره کار میکنه.

اگه مراقبت نشه ژاپنی و کره ای هیچ فرقی نداره.

به نظرم اصلا "خیلی بهتر"نیستند.

سلام دوست عزیز

بحث شرایط نسبی هست: مثلا اگر با یک شرایط کاملا برابر دو لاستیک از جداره ضربه ببینند قطعا یک لاستیک میشلن یا فالکن آسیب کمتری از جداره میبینن تا کومهو یا هانکوک.

این مسئله را خودتون هم میتونید راحت امتحان کنید تشریف ببرید یک لاستیک فروشی که باز شده چند مدل لاستیک را داشته باشه با دست یک فشاری به جداره چند لاستیک بدید و تفاوت را احساس کنید.

حدود 7 سال میشلن رو یک 206 و 6 سال روداستون کره ای روی یک 206 دیگه داشتم هنگام تعویض رودستون با یک فشار بسیار کم روی لاستیک فاقش به علت پوسیدگی شروع به جر خوردن کرد ولی میشلن با کارکرد 40 هزار تا بیشتر و یکسال بیشتر اصلا چنین وضعیتی در دیواره نداشت.

البته جانبداری از هیچ برندی نمیکنم و من خودم الان هانکوک دارم.

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان لاستیک جلو اگر حدود 30% مانده باشه میتونم بزارم عقب یکم بیشتر کار کنه و عقبی ها رو بیارم جلو؟!

لاستیک عقب بیش از 70% داره

خدا بیامورزه میشلن رو،تابحال لاستیک عقب اصلا تعویض نکردم و اولین باره که دارم به جابجایی لاستیک از جلو به عقب فکر میکنم .

علت هم خوب مشخصه دیگه تاخیر در هزینه

علت سوال هم مشخصه! لاستیک 30%با لاستیک 70% از نظر چسبندگی و تعادل در عقب تفاوتی ایجاد میکنه؟

لاستیک هانکوک اوپتیمو

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، 206 گفته است :

دوستان لاستیک جلو اگر حدود 30% مانده باشه میتونم بزارم عقب یکم بیشتر کار کنه و عقبی ها رو بیارم جلو؟!

لاستیک عقب بیش از 70% داره

خدا بیامورزه میشلن رو،تابحال لاستیک عقب اصلا تعویض نکردم و اولین باره که دارم به جابجایی لاستیک از جلو به عقب فکر میکنم .

علت هم خوب مشخصه دیگه تاخیر در هزینه

علت سوال هم مشخصه! لاستیک 30%با لاستیک 70% از نظر چسبندگی و تعادل در عقب تفاوتی ایجاد میکنه؟

لاستیک هانکوک اوپتیمو

مدیر عزیز

بهترین کار از نظر بنده اینه که زمانی لاستیکها رو جابجا کنید که یکدست فرسوده بشن، شما بنظر یکم دیر اقدام کردید

از نظر امنیت خیلی تفاوتی نداره که خدایی نکرده لاستیک عقب دچار مشکل بشه یا جلو، حتی گاهی لاستیک عقب خطر بیشتری داره، چون در صورت ترکیدگی در سرعت بالا عقب ماشین منحرف میشه و شما کنترل خاصی ندارید، البته زبونم لال و خدا اون روز رو برای هیچکس نیاره!

من جای شما باشم لاستیک ۷۰ درصد رو روی محور جلو و لاستیک ۳۰ درصد رو روی محور عقب استفاده میکنم، و همیشه به یاد دارم که لاستیک عقب حال مساعدی نداره و با سرعت ایمن رانندگی میکنم

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

در مورد کلاستیک عقب 100% تعادل رو حفظ میکنه

فکر کنم قبلا تاپیکش بود که حتی بیشتر میگفتن لاستیکی که کم داره رو عقب نذارین

درسته که مصرفش کمه ولی توی سطح لیز مشکل ساز میشه

جلو عقب کردن هم واسه همین موقع هاست....:grin:

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام

در قدیم این تفکر بود که نقش لاستیک عقب بسیار کم  اهمیت هست و کانون توجه فقط به لاستیک جلو بود چون تفکر ماشینهای سنگین سایه انداز بود.  اما از 20 سال پیش تا حالا و با توجه به پیشرفت خودرو ها و قابلیت حرکت با سرعت های بالا و سیستم های تعلیق، به لاستیک عقب هم اهمیت زیاد میدن و اتفاقا کلیپ های زیادی هم ساخته شده  از شرایط باز سازی شده که اهمیت چرخ و لاستیک عقب را تو خودروهای دف جلو نشون میده که واقعا دور از ذهن است!!!  بهترین کار تعویض دوره ای چرخ هاست که فرسایش یکسان داشته باشند و با هم چهار چرخ عوض بشن.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

سلام اینکه میگن سایز 205 برای جلوبندی ضرر داره درسته؟؟ میکوبه؟؟

بعد این سایز به گلگیر گیر نمیکنه؟؟ ماشین 207 نیو

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، erwin گفته است :

سلام اینکه میگن سایز 205 برای جلوبندی ضرر داره درسته؟؟ میکوبه؟؟

بعد این سایز به گلگیر گیر نمیکنه؟؟ ماشین 207 نیو

به هر صورت پهن تر هست و سنگین تر

بعضی برند ها کمی گیر میکنند ولی بسیاری از اون ها مشکلی ندارند.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری