5,640 ارسال در این موضوع قرار دارد

salam.gif[highlight=#ffffff]علیکم[/highlight]

[highlight=#ffffff]به همه دوستان و آرزوی سلامت و امید به سالی پر بار برای تمام دوستان[/highlight]

[highlight=#ffffff][/highlight]

[highlight=#ffffff]هر چند وقت یه بار که به فکر خرید رینگ برای ماشینم میوفتم تعریف ایراداتی که گاهن برای دوستانم پیش اومده منصرفم میکنه. مثل سفت شدن فرمون،سرو صدای زیاد وقتی ماشین تو چاله میوفته و...................[/highlight]

[highlight=#ffffff]زیبایی با وجود رینگ و لاستیک یه بحث درستیه که منکرش هیچ کسی نمیتونه بشه ،اما مشکلاتی که احتمالاً زمان انداختن رینگ بوجود میاد قابل رفعه ؟[/highlight]

[highlight=#ffffff][/highlight]

[highlight=#ffffff]شاد باشید[/highlight]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای محاسبه مناسب بودن یا نبودن لاستیک جایگزین از لینک زیر استفاده کنید. حداکثر مجاز تفاوت فابریکی و جایگزین باید - یا + 2.5 درصد باشه. بیشتر از این توصیه نمیشه. به هر سایزی غیر از فابریک هم تغییر دادید حتما با دیاگ نزدیکترین سایز رو انتخاب کنید تا مشکلی برای ABS پیش نیاد. سایزهایی که میشه در دیاگ انتخاب کرد عکس پایین هست. اینا به نوعی میشه گفت سایزهای مجاز 206 هست.

http://www.tyresave.co.uk/tyresiz2.html

t2kjcr4v1amxw7j2pp1.jpg

ولی نکته ای هست اینه که برای رینگ 16 باید دیواره رو 45 گرفت اما با این وضع آسفالت چنان کوبش داری که کلا از رینگ جدید پشیمون میشی اینه که خودم دیواره 50 گرفتم و تفاوت هم هنوز کمتر از 2.5% هست. یک و سال نیم هست رینگ 16 دارم و مشکلی تا الان در جلو بندی نداشتم نرمیش از فابریک و رینگ 15 کمتره اما به شخصه هندلینگ برام مهمتر بود که تاثیرش هم کاملا محسوسه.

لینک به ارسال

رینگ اصل هیچ مشکلی واسه ماشین پیش نمیاره..از ان جایی که ما فقط به خوشگلی فکر میکنیم و به بقیه چیرا اهمیت نمیدیم{اشتباه خودم}با 300 یا 400 تومن میخواییم رینگ بخریم که اکثرا زیر ماشینای ایرانی همین رینگ ها هست...مشکلی که واسه خودم پیش اومده اینه که فرمون تو سرغت های بالا میلزره به شذت و انگار قدرت موتور رو هم میگیره و اگه اشتباه نکنم به خاطر سبک بودن رینگ ها هستش...ولی تا الان مشکی واسم پیش نیوورده بعد 5"1 سال..

لینک به ارسال

رینگ اگه درست و حسابی و پدر مادر دار باشه و سایز مناسب لاستیک انتخاب بشه، مشکلی پیش نمیاره.

رینگ ها چینی معمولا اینجور نیستن! ایمنی همیشه الویت کار باشه. رینگ های ایرانخودرو هرچند گرونن اما کیفیت خوبی دارند. رینگ لنزو هم کیفیت خوبی داره و به نسبت قیمتش اصل و نسب لااقل داره. غیر اینا باید سراغ رینگها اروپایی یا ژاپنی برید که معمولا حدود 1 میلیون یا بیشتر قیمت دارند. (بسته به سایز)

رینگ و لاستیک جدید حتی الامکان خیلی بهتره سبکتر از رینگ و لاستیک فابریک باشه.

برا زیبایی صرف رینگ نندازید. اگر بهبود هندلینگ برایتان مهم نیست فقط برا زیبایی سراغ رینگها چینی نرید. همون فابریک خیلی بهتره. معمولا رینگهای 16 به بالا کمی کوبش دارند ولی خب هندلینگ به همون نسبت بهتر میشه. حد وسط رینگ 15 هست.

لینک به ارسال

با سلام

با تشکر از اقا علی و HusseinR بابت توضیحات کاملشون

بله متاسفانه این رینگ های تقلبی که بیشتر زیبایی دارند (که امکان داره در طولانی مدت همون زیبایی هم از دست بدهند) دارای وزن زیادی هستن نسبت به رینگ فابریک که باعث میشود جلو بندی زود تر خراب شود و شتاب ماشین رو کاهش میدهد هچنین % خطای کیلومتر شمار رو بالا میبرد و سیستم ABS رو مشکل دار میکند (البته این دو مورد اخر رو میشه با PPS حل کرد )

لینک به ارسال

سلام دوستان

من هم موافقم. رینگ اسپرت خوشگلیش برای دیگرانه و رنج و سختیش برای دارندش.من خودم زیر ماشینم لاستیک 14*60*205 برجیستون انداختم. واقعاً ماشین نرمتر شده، انگار داره نفس میکشه. هم جلوبندی سالم میماند و هم اتاق به سرو صدا نمیوفته.

اگر دوست داشتید لاستیک هم بخرید مارک معروف تهیه کنید .

لینک به ارسال

سلام خدمت همه,

علی جان شما چرخ هارو بالانس کنی شاید مشکلت حل بشه؟؟

روی ماشین قبلی یک رینگ O.Z ایتالیایی بود که مشکلاتی که گفتید رو نداشت ولی به دلیل کاهش ارتفاع و فاق کوتاه لاستیک مشکل خشکی رو داشت. البته هندلینگش واقعا عالی بود. خودرو یک مزدا 323 بود.

لینک به ارسال
سلام خدمت همه,

علی جان شما چرخ هارو بالانس کنی شاید مشکلت حل بشه؟؟

روی ماشین قبلی یک رینگ O.Z ایتالیایی بود که مشکلاتی که گفتید رو نداشت ولی به دلیل کاهش ارتفاع و فاق کوتاه لاستیک مشکل خشکی رو داشت. البته هندلینگش واقعا عالی بود. خودرو یک مزدا 323 بود.

نه دوست عزیز بالانسم کردم...ولی یه چیز جالب اینگه قبلا که ماشینم ارتفاع داشت یعنی کپ نبود خیلی میلرزوند ولی الان که ماشین رو ارتفاعشو کم کردم بهتر شد و وقتی که ماشین سنگین میشه که اصلا نمیلرزه نمیدونم ایراد ار کجاست...

لینک به ارسال

یه سوالی واسم پیش اومده سایز 205 واسه 206 زیاد نیست ؟من خودم که رینگ اسپرت دارم 195 دارم...به نظر من 195 واسه 206 معقول تره چون تایر جلو اگه از 205 بیشتر باشه از کلگیر میزنه بیرون و زشت میشه..درست میگم؟یا 205 مناسبه؟

لینک به ارسال

سلام رفیق. اگه میخوای رینگ بندازی و خیالت هم بابتش راحت باشه از آپکو بگیری خیلی بهتره .چون از بابت اورجینال بودن شک نداری هیچ مشکلی هم رینگ نداره فرمان پذیری رو خیلی بهتر میکنه و زیبایی که دیگر جای خود داره.بگیری محاله ضرر بکنی. من خودم از آپکو 4 تا رینگ تورنادو گرفتم و هیچ مشکلیم نداشتم.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری