7,591 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 14 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

شما نقص خاصی در عملکرد ترمز یا سرعت سنج داشتید وقتی ۵۰ داشتید؟

خیر خطا بسیار ناچیز است وبه هیچ عنوان مشکل ساز نیست

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، Ali207 گفته است :

با توجه به فنر دو بنفش زرد. ۶۰ گیر نمیکنه؟

با رینگ و فنر فابریکی خود پژو مشکل گیر کردن وجود نداره. اختلاف فاق ۱۸۵-۶۵ با ۱۹۵-۶۰ در حد چند میلی متره. ۶۵ درصد از ۱۸/۵ سانت با ۶۰ درصد از ۱۹/۵ سانت مگه چقد فرقشونه که بخواد گیر کنه؟

پیشنهاداتی که به شما دادم حساب همه چیزو کردم بعد پیشنهاد دادم.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

سلام.دوستان میخوام لاستیک ۱۸۵ بندازم.چه لاستیکی بندازم خوبه.هم نرم باشه و هم عمر خوبی داشته و هم گل ان قشنگ باشه و سرعتی باشه.میشلن هم خیلی گرونه و هم گیرنمیاد پس قید اون رو زدم.به غیر از میشلن به ترتیب ۳گزینه برام معرفی کنید اگه تجربه دارید.مرسی.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

همین دیگه آیدین جان. قضیه اینه که من رینگام رو خودم نخریدم...ماشین رو خریدم زیرش بوده و رینگای ارزونی هم نیست. دو هفته پیش یه تومن خرجشون کردم برای تاب گیری...ولی به جز زیبایی کلا داره اذیت میکنه.فرمون کمی سفته...و کلا احساس میکنم جلوبندی با این هزینه های سرسام آور باید دیگه بیخیال زیبایی شد... من قبلا برام زیبایی خیلی مهم بود ولی الان دیگه با وضعیت مملکت و هزینه ها برام اصطعلاک مهم تر هست درواقع فنی ماشین برام مهم تره...برای همین الان که لاستیکام وضعیت خوبی ندارن بر سر دوراهی هستم که یه دفعه رینگ و لاستیک رو عوض کنم برم تو نخ استاندارد...و این رینگم رو هم بفروشم ...فکر میکنم ۲۵۰۰ الی ۳ تومن بخرن رینگ هام رو....

بعد برم از همین رینگ های آلومینومی ۲۰۷ جدیدا بخرم که میگن استاندارد آلمان رو داره: البته اگر گیرم بیاد

4858708_1545027502_495.jpg

از طرف دیگه چسبندگی برای ۲۰۶ واقعا لازمه! چون مخصوصا در ۶ ماه سال که بارندگی و برف و ایناس...ماشین من نسبت به ۲۰۶ های دیگه خیلی بهتر عمل میکرد چون هم ارتفاع داشت هم لاستیک ها پهن بود...الان که ارتفاعم اومده بالاتر و درواقع تیپ چهاری شده..میترسم اگر لاستیک رو هم ۱۹۵ بگیرم  با رینگ استاندارد ۱۴ اون چسبندگی سر پیچ ها و توی بارندگی از دست بره. خلاصه نمیشه همه چیزو باهم داشت. برای همین کلا بر سر دوراهی هستم :دی

علی اقا به نظر من رینگو بفروشید و الکی چند ملیون براش لاستیک نخرید که بعد اینهمه خرج باز هم به دلتون نشینه من فکر کردم رینگو خودتون خریدید و ملاک براتون زیباییه

ولی الان که توضیحتون رو دادید فهمیدم یه توفیق اجباری بوده و خودتون هم زیاد به دلتون نچسبیده 

به نظرم الان که سایت دیوارو سایتای مشابه هست فروش اینجور لوازم خیلی راحت شده شما 4 تا رینگ فولادی بخر با 4 تا لاستیک خوب هانکوک یا کمهو با سایز 195 

میشلن هم عالیه الان انرژی سیور پلاسش اخرین بار که قیمت گرفتم سایز 185 2017 یک ملیونو ششصد بود میشلنم 195 داره ولی خوب گرونتره همونطور که اقا مهدی ام گفتن چسبندگی میشلن 185 از لاستیکای کره ای 205 بیشتره خوبی میشلن اینه عمر طولانی داره خیلی نرمتره و نرم هم میمونه باقی لاستیکها بعد شش ماه تا یکی دو سال بسته به مارکشون خشک میشن 

همچنین ایمنی میشلن خریدشو حتی با قیمت بالاتر منطقی میکنه گاها اگه خط ترمز یکی دو متر کوتاهتر شه به خاطر چسبندگی لاستیک ممکنه از یه حادثه کلا جلوگیری شه یا صدمات خطرناک حادثه خیلی کمتر شه یا انحرافی که تو جاده ممکنه بر اثر چسبندگی بیشتر میشلن کمتر شه و از یه حادثه جلوگیری شه

ولی اگه زیبایی هم میخوای داشته باشه میتونی همونطور که گفتی رینگ 207 بندازی

راستی علی اقا لاستیک 16 خیلی گرونتره از لاستیک 14 هست و شما رینگاتو همون 14 کنی کلی تو هزینه خرید لاستیک خوب جلو میفتی 

من خودم رو ماشین قبلی که خریده بودم 4 تا کورسا اندونزی 207 بود 80 درصد. این لاستیکها هم فرمونو سفت کرده بود هم شتابو کند کرده بود و قطعا رو مصرفم تاثیر داشت و زیاد شده بود ماشینم کلا خشک بود و گاها هم هی با شلگیرها برخورد میکرد چون پهن بود و تولید صدا میکرد خلاصه همش تو دلم میگفتم ایکاش طرف پولی که برا این لاستیکها داده بود 4 تا 185 میشلن میخرید 

خلاصه اون ماشینو فروختم این ماشین جدیدمو خودم براش 4 تا میشلن خریدم خیلی راضیم ماشین هم نرمه و کلی از صدا اتاقو کم کرده  هم چسبندگی ترمز بالاست با اینکه ای بی اس کار نمیکنه و 206 سبکه و ترمزش همیشه میکشه این ماشین به ندرت ترمزش میکشه و هر چقدرم ترمز ناگهانی میکنم ماشین سریع وایمیسه هم فرمون نرمه ولی داداشم که دیده بود میگفت همه میرن لاستیک خارجی میخرن که پهن باشه اونوقت تو رفتی اینهمه پول لاستیک 185 دادی خلاصه میخوام بگم سلایق هر کسی فرق داره یکی مثل داداش من قیافه براش مهمترین چیزه یکی ام مثل من فابریکی و کارایی بهترو کم دردسر بودنو میپسنده شما ام باید خودت تصمیم بگیری جوری نباشه الان رینگا رو ماشین بوده 1 ملیون خرج تابگیریش کرده فردا بری 3-4 ملیونم پول لاستیک بدی ولی به دلت نشینه و همش بگی ایکاش فابریکی میخریدم 

یا برعکس رینگو بفروشی و بری 4 تا میشلنو رینگ فولادی بخری بعد بگی حیف اون رینگای 16 ایکاش نگه میداشتم باید تصمیمیو بگیری که بعدا نه تنها پشیمون نشی بلکه بگی عجب کار خوبی کردم و بین زیبایی و کارایی یکیو انتخاب کنی

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دو تا راه جلوت می ذارم، یکیشو انتخاب کن و دیگه هم خودتو بیشتر از این اذیت نکن.

رینگاتو بفروش، یه دست سیراکو چینی بگیر ۲/۵ با یه دست لاستیک ۱۹۵-۵۵-۱۵ از یه برند خوب که نرمی و مقاومتش خوب باشه.

یا رینگاتو بفروش، یه دست رینگ ۱۴ تورنادو یا از همین که عکسشو گذاشتی بگیر به یه دست لاستیک ۱۸۵-۶۵-۱۴ یا ۱۹۵-۶۰-۱۴ باز از یه برند خوب که نرم و مقاوم باشه

داشتن اون رینگ ۱۶ با توجه به شرایط کنونی شما به صرفه نیست.

سلام

من هم با این نظر کاملا موافقم و بهترین گزینه است.

من هم 185 هم 195 و هم 205 را روی رینگ 14 داشتم و 195/55 R15  را هم داشتم.مدت محدودی 16 هم داشتم که واقعا اعصاب خرد کن هست و میکوبه. بهترین به نظرم به ترتیب اینها هست:

195/55 R15

195/60 R14

185/65 R14

205/60 R14

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 53 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام

من هم 185 هم 195 و هم 205 را روی رینگ 14 داشتم و 195/55 R15  را هم داشتم.مدت محدودی 16 هم داشتم که واقعا اعصاب خرد کن هست و میکوبه. بهترین به نظرم به ترتیب اینها هست:

195/55 R15

195/60 R14

185/65 R14

205/60 R14

از وقتی که به توصیه شما کومهو HS51 سایز ۲۰۵-۵۰-۱۵ انداختم یه کم کوبش دارم. حالا نمی دونم اگه ۱۹۵-۵۵-۱۵ بود هم همین بود یا کوبش کمتر می شد؟ من که پیدا نکردم.

البته نمی دونم واقعا کوبشش زیاده یا نه، اما در مقایسه با میشلن های قبلیم خشک تر شده. احتمالا بعد از مدتی بهش عادت کنم، ولی نرمی میشلن خیلی خوب بود.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 12 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

با رینگ و فنر فابریکی خود پژو مشکل گیر کردن وجود نداره. اختلاف فاق ۱۸۵-۶۵ با ۱۹۵-۶۰ در حد چند میلی متره. ۶۵ درصد از ۱۸/۵ سانت با ۶۰ درصد از ۱۹/۵ سانت مگه چقد فرقشونه که بخواد گیر کنه؟

پیشنهاداتی که به شما دادم حساب همه چیزو کردم بعد پیشنهاد دادم.

گزینه چینی رو که بیخیال. همون گزینه دوم رو میرم جلو فقط یه چیزی

گیر کردن رو فنر من دو بنفش زرد هست. برای همین پرسیدم.

بعد ۶۰ چسبندگیش یا مانورش کم نمیشه؟ نسبت به ۵۰ یا ۵۵

در 4 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام

195/55 R15

195/60 R14

185/65 R14

205/60 R14

با 195/55/14 موافق نیستید؟ ۶۰ قدرت مانور و چسبندگی رو کم نمیکنه؟

در 6 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

علی اقا به نظر من رینگو بفروشید و الکی چند ملیون براش لاستیک نخرید که بعد اینهمه خرج باز هم به دلتون نشینه من فکر کردم رینگو خودتون خریدید و ملاک براتون زیباییه

ولی الان که توضیحتون رو دادید فهمیدم یه توفیق اجباری بوده و خودتون هم زیاد به دلتون نچسبیده 

به نظرم الان که سایت دیوارو سایتای مشابه هست فروش اینجور لوازم خیلی راحت شده شما 4 تا رینگ فولادی بخر با 4 تا لاستیک خوب هانکوک یا کمهو با سایز 195 

میشلن هم عالیه الان انرژی سیور پلاسش اخرین بار که قیمت گرفتم سایز 185 2017 یک ملیونو ششصد بود میشلنم 195 داره ولی خوب گرونتره همونطور که اقا مهدی ام گفتن چسبندگی میشلن 185 از لاستیکای کره ای 205 بیشتره خوبی میشلن اینه عمر طولانی داره خیلی نرمتره و نرم هم میمونه باقی لاستیکها بعد شش ماه تا یکی دو سال بسته به مارکشون خشک میشن 

همچنین ایمنی میشلن خریدشو حتی با قیمت بالاتر منطقی میکنه گاها اگه خط ترمز یکی دو متر کوتاهتر شه به خاطر چسبندگی لاستیک ممکنه از یه حادثه کلا جلوگیری شه یا صدمات خطرناک حادثه خیلی کمتر شه یا انحرافی که تو جاده ممکنه بر اثر چسبندگی بیشتر میشلن کمتر شه و از یه حادثه جلوگیری شه

ولی اگه زیبایی هم میخوای داشته باشه میتونی همونطور که گفتی رینگ 207 بندازی

راستی علی اقا لاستیک 16 خیلی گرونتره از لاستیک 14 هست و شما رینگاتو همون 14 کنی کلی تو هزینه خرید لاستیک خوب جلو میفتی 

من خودم رو ماشین قبلی که خریده بودم 4 تا کورسا اندونزی 207 بود 80 درصد. این لاستیکها هم فرمونو سفت کرده بود هم شتابو کند کرده بود و قطعا رو مصرفم تاثیر داشت و زیاد شده بود ماشینم کلا خشک بود و گاها هم هی با شلگیرها برخورد میکرد چون پهن بود و تولید صدا میکرد خلاصه همش تو دلم میگفتم ایکاش طرف پولی که برا این لاستیکها داده بود 4 تا 185 میشلن میخرید 

خلاصه اون ماشینو فروختم این ماشین جدیدمو خودم براش 4 تا میشلن خریدم خیلی راضیم ماشین هم نرمه و کلی از صدا اتاقو کم کرده  هم چسبندگی ترمز بالاست با اینکه ای بی اس کار نمیکنه و 206 سبکه و ترمزش همیشه میکشه این ماشین به ندرت ترمزش میکشه و هر چقدرم ترمز ناگهانی میکنم ماشین سریع وایمیسه هم فرمون نرمه ولی داداشم که دیده بود میگفت همه میرن لاستیک خارجی میخرن که پهن باشه اونوقت تو رفتی اینهمه پول لاستیک 185 دادی خلاصه میخوام بگم سلایق هر کسی فرق داره یکی مثل داداش من قیافه براش مهمترین چیزه یکی ام مثل من فابریکی و کارایی بهترو کم دردسر بودنو میپسنده شما ام باید خودت تصمیم بگیری جوری نباشه الان رینگا رو ماشین بوده 1 ملیون خرج تابگیریش کرده فردا بری 3-4 ملیونم پول لاستیک بدی ولی به دلت نشینه و همش بگی ایکاش فابریکی میخریدم 

یا برعکس رینگو بفروشی و بری 4 تا میشلنو رینگ فولادی بخری بعد بگی حیف اون رینگای 16 ایکاش نگه میداشتم باید تصمیمیو بگیری که بعدا نه تنها پشیمون نشی بلکه بگی عجب کار خوبی کردم و بین زیبایی و کارایی یکیو انتخاب کنی

آیدین جان ممنون. همینکار رو میکنم. دو تا از لاستیک های الانم هم سالمه کاملا اونا رو هم میتونم بفروشم.

یه رینگ فابریکی ۲۰۷ جدید از همین آلومینیومی ها میگیرم که هم زیبا تر از فولادی باشه هم فابریکی باشه.

بعد میرم لاستیک میخرم با سایز ۱۴ . فقط الان تنها چیزی که دارم حساب میکنم اینه که فاق رو از بین ۵۰ و ۵۵ و ۶۰ کدوم بگیرم از این لحاظ که میخوام کمی قدرت مانور هم داشته باشم .

لاستیک ۲۰۱۷ الان خریدش اوکی هست؟

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

گزینه چینی رو که بیخیال. همون گزینه دوم رو میرم جلو فقط یه چیزی

گیر کردن رو فنر من دو بنفش زرد هست. برای همین پرسیدم.

بعد ۶۰ چسبندگیش یا مانورش کم نمیشه؟ نسبت به ۵۰ یا ۵۵

با 195/55/14 موافق نیستید؟ ۶۰ قدرت مانور و چسبندگی رو کم نمیکنه؟

آیدین جان ممنون. همینکار رو میکنم.

یه رینگ فابریکی ۲۰۷ جدید از همین آلومینیومی ها میگیرم که هم زیبا تر از فولادی باشه هم فابریکی باشه.

بعد میرم لاستیک میخرم با سایز ۱۴ . فقط الان تنها چیزی که دارم حساب میکنم اینه که فاق رو از بین ۵۰ و ۵۵ و ۶۰ کدوم بگیرم از این لحاظ که میخوام کمی قدرت مانور هم داشته باشم . بعد اینکه چون فنر من دو بنفش زرد هست ۶۰  یه وقت گیر نکنه؟ چون ارتفاع ایران خودرو یی نیست ماشین.

یه چیزی میگم ناراحت نشو. داری سرویس می کنی ها...😜

ببین دوست عزیز، عدد فاق درصدی از پهناست و هرگز یک عدد ثابت نیست. فاق لاستیک ۶۰ در لاستیک با پهنای ۲۰۵ بیشتر از ۱۸۵ یا ۱۹۵ هست. چرا؟ چون ۶۰ درصد از ۲۰۵ میلی متر بیشتر از ۶۰ درصد ۱۸۵ میلی متره. پس از این قضیه فاق بکش بیرون.

اون فنر دو بنفش زرد هم همچین فنر عجیب و کوتاهی  نیست که بخواد باعث گیر کردن بشه. منم دو بنفش زرد دارم. تازه ماشینم اتوماته و به خاطر گیربکس جلوش ستگین تره. با این وجود حتی از خیالم هم گذر نمی کنه که گیر کنه بس که بالاست. لاستیکم هم ۲۰۵ و پهنه.

شما با رینگ ۱۴ یا ۱۸۵-۶۵ بنداز یا ۱۹۵-۶۰. خوبی ۱۹۵-۶۰ اینه که زیباتره و چسبندگیش توی زمین خیس یا ترمزگیری بیشتره. یه ذره فرمون نسبت به ۱۸۵-۶۵ سفت تر میشه، اما اختلاف اونقدر کمه که اصلا ارزش پرداختن بهش رو نداره. رینگی که گفتی، لاستیک ۱۹۵-۶۰-۱۴ و تمام. بنداز حالشو ببر. فقط برند لاستیک رو با مشورت دوستان یه لاستیک نرم و خوب انتخاب کن. سایز که دیگه ایشالا تصویب شد اگه دوباره سوزنت رو گیر کردن گیر نکنه😁

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

یه چیزی میگم ناراحت نشو. داری سرویس می کنی ها...😜

ببین دوست عزیز، عدد فاق درصدی از پهناست و هرگز یک عدد ثابت نیست. فاق لاستیک ۶۰ در لاستیک با پهنای ۲۰۵ بیشتر از ۱۸۵ یا ۱۹۵ هست. چرا؟ چون ۶۰ درصد از ۲۰۵ میلی متر بیشتر از ۶۰ درصد ۱۸۵ میلی متره. پس از این قضیه فاق بکش بیرون.

اون فنر دو بنفش زرد هم همچین فنر عجیب و کوتاهی  نیست که بخواد باعث گیر کردن بشه. منم دو بنفش زرد دارم. تازه ماشینم اتوماته و به خاطر گیربکس جلوش ستگین تره. با این وجود حتی از خیالم هم گذر نمی کنه که گیر کنه بس که بالاست. لاستیکم هم ۲۰۵ و پهنه.

شما با رینگ ۱۴ یا ۱۸۵-۶۵ بنداز یا ۱۹۵-۶۰. خوبی ۱۹۵-۶۰ اینه که زیباتره و چسبندگیش توی زمین خیس یا ترمزگیری بیشتره. یه ذره فرمون نسبت به ۱۸۵-۶۵ سفت تر میشه، اما اختلاف اونقدر کمه که اصلا ارزش پرداختن بهش رو نداره. رینگی که گفتی، لاستیک ۱۹۵-۶۰-۱۴ و تمام. بنداز حالشو ببر. فقط برند لاستیک رو با مشورت دوستان یه لاستیک نرم و خوب انتخاب کن. سایز که دیگه ایشالا تصویب شد اگه دوباره سوزنت رو گیر کردن گیر نکنه😁

حله.

پس من ۲۰۵/۵۵/۱۶ رو انداختم و گیر میکرد به خاطر سایز رینگ ۱۶ بوده فقط و نه پهنای ۲۰۵ یا ارتفاع ماشین. اوکی. دستت درد نکنه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

از وقتی که به توصیه شما کومهو HS51 سایز ۲۰۵-۵۰-۱۵ انداختم یه کم کوبش دارم. حالا نمی دونم اگه ۱۹۵-۵۵-۱۵ بود هم همین بود یا کوبش کمتر می شد؟ من که پیدا نکردم.

البته نمی دونم واقعا کوبشش زیاده یا نه، اما در مقایسه با میشلن های قبلیم خشک تر شده. احتمالا بعد از مدتی بهش عادت کنم، ولی نرمی میشلن خیلی خوب بود.

سلام و عرض ارادت خدمت اقا مصطفی عزیز استاد اینجانب

اقا من فکر نمیکنم توصیه این سایز که فرمودید را تا به حال به کسی کرده باشم خصوصا به شما که خودتون مرجع و استادید. البته کومهو hs51  را چرا به همه دوستان توصیه میکنم ولی اون سایز را نه.

من205/60 رینگ 14را که عموما در ایران در دسترس بوده را پیشنهاد کردم. به هر صورت من فکر میکنم این سایز که شما تهیه کرده اید برای جلوبندی 206 کمی سنگین شده که میکوبه.اقا مصطفی چرا روی رینگ 15 از 195/55 استفاده نکردید؟

البته تفاوت بین میشلن و کومهو را هم در نظر بگیرید چون میشلن از لحاظ نرمی و کلیه خصوصیات سرامد و غیر قابل قیاس هست.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری