7,165 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1397/11/04, 10:34:27، MOHAMAD WRC گفته است :

سرعتی که کیلومتر ماشین نشون میده طبق یه ضریبی از گیربکس و قطر تایر(رینگ+لاستیک) به دست میاد. حالا هرچی قطر تایر کوچیک تر از حد تعریف شده باشه سرعت توی کیلومتر بیشتر نشون میده و اگه قطر تایر بیشتر باشه سرعت توی کیلومتر ماشین کمتر نشون میده

خطای GPS و دوربین پلیس بسیار کمه در حدی که میشه ازش چشم پوشی کرد و هر دو تا رو دقیق در نظر گرفت.

طبق تجربه من رینگ 14 و لاستیک 205/60/14 کمترین خطا رو داره. شما قطر خارجی این سایز رو حساب کنید و با تایر خودتون مقایسه کنید تا متوجه خطای کیلومتر شمار بشید.

جواب پست بالا تا حدودی جواب سوال شما هم هست

پیشنهاد من روی رینگ فابریک 205/60/14 هست. هم اینکه توی بازار زیاد هست و بعدا اگه برای یکی از لاستیک ها مشکلی پیش اومد میشه راحت تر تهیه کرد. هم اینکه قابلیت های ماشین رو افزایش میده(ترمز و تعادل). و اگه استاندارد باشه گیر نمیکنه

سلام دوست عزیز

ممنون از راهنمایی شما ولی سایز انتخاب شما هم خطا داره چون پیش فرض pps 185/65/14 برای رینگ 14 و امکان خطا رو ایجاد میکنه 

البته من یک اصلاح بکنم حرف شمارو و اینکه هرچی قطر لاستیک بیشتر بشه خطای سرعت بیشتره نه کمتر این مشکل برای من هم در سایز 17 وجود داشت و هم در سایز 16 و حتی برای یکی از دوستانم روی سایز 15

در در 1397/11/04, 10:42:05، ..amir گفته است :

سلام و ارادت

شما داخل ایسیو هم سایز رینگ تغییر دادین؟

با وجود اینکه تغییر دادین کیلومتر خطا داره؟!!

سلام دوست گرامی

نه من داخل pps  همون حالت پیش فرض هستش و تغییر ندادم

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 4 ساعت قبل، ali_ka گفته است :

سلام دوست عزیز

ممنون از راهنمایی شما ولی سایز انتخاب شما هم خطا داره چون پیش فرض pps 185/65/14 برای رینگ 14 و امکان خطا رو ایجاد میکنه 

البته من یک اصلاح بکنم حرف شمارو و اینکه هرچی قطر لاستیک بیشتر بشه خطای سرعت بیشتره نه کمتر این مشکل برای من هم در سایز 17 وجود داشت و هم در سایز 16 و حتی برای یکی از دوستانم روی سایز 15

سلام دوست گرامی

نه من داخل pps  همون حالت پیش فرض هستش و تغییر ندادم

سلام

درسته که سایز پیش فرض 185/65/14 انتخاب شده اما من به وسیله GPS تست کردم با همون سایز پیش فرض  خطای 205/60/14 کمتره. اینو خودتون هم میتونید امتحان کنید. 

در مورد مسله دوم به شما توصیه میکنم یه بار دیگه پست منو مطالعه کنید.ظاهرا بد متوجه شدید.

هرچه قطر تایر بیشتر بشه کیلومتر شمار ماشین عدد کمتری رو نسبت به سرعت واقعی نشون میده...  و برعکس.

ویرایش شده در توسط MOHAMAD WRC
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان.

دیروز لاستیک هارو تعویض کردم.با توجه به تیپ دو بودن ماشین و اینکه قیمت لاستیک های خارجی خیلی رفته بالا تصمیم گرفتم لاستیک ایرانی استفاده کنم.با توجه به راهنمایی های دوستان تصمیم بر خرید لاستیک یزد در اولویت اول شد.

تقریبا بعد از جستجو تو چند تا مغازه متوجه شدم که خیلی از فروشنده ها تمایلی به فروش یزد تایر ندارن.دلیلش رو هنوز نفهمیدم ولی خیلی مسائل می تونه باشه.دو سه جا قیمت گرفتم و از ۲۸۰ تومان تا ۳۳۰ تومان قیمتش بود.چهار تا حلقه با تعویضش حدودا ۱۳۰۰ هزینه داشت.کویر تایر هم که اولویت بعدی بود تقریبا شرایط مشابهی داشت.

دیگه با کمی این ور اون ور تصمیمم مجددا عوض شد و لاستیک کومهو گرفتم.

به خاطر اختلاف ۳۵۰-۴۰۰ تومانی به نظرم ارزشش رو داشت.

کومهو ۲۰۵/۶۰/۱۴ با گل ecsta hs51 رو چند جا پرسیدم تاریخ تولید اول ۲۰۱۸ رو ۸۸۰ میدادن جفتی و کمی گشتم یه جا تاریخ آخر ۲۰۱۷ پیدا کردم با قیمت مناسبتر و همون رو گرفتم.کلا چهار حلقه شد ۱۶۴۰ و کلا با تعویض و بالانس و ... حدود ۱۷۰۰ شد.

سایز لاستیک روی ماشین هم ۱۸۵/۶۵/۱۴ بود.

نیازی که نداره بخوام تغییر بدم توی تنظیمات ای سی یو؟ چون دوستان گفتن این سایز نزدیک تره به فابریک.

خودم نظرم رو خرید ۱۹۵ بود ولی فروشنده میگفت ۲۰۵ بگیری بهتره بعدا اگه یکی لاستیک هات مشکل بر بخوره تکی بخوای بگیری راحتتر از ۱۹۵ گیرت میاد.جالبه ۱۹۵ ده بیست هزار تومان گرون تر بود.

دوستان اگه نظری در مورد این لاستیک دارن خوشحال میشم بشنوم.

قبلا تجربه استفاده از لاستیک نکسن روی وی ۸ و لاستیک هانکوک روی پارس ال ایکس رو داشتم.

در ضمن تا حالا لاستیک ایرانی استفاده نکردم.

ویرایش شده در توسط DBBU
اشتباه تایپی
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، DBBU گفته است :

سلام دوستان.

دیروز لاستیک هارو تعویض کردم.با توجه به تیپ دو بودن ماشین و اینکه قیمت لاستیک های خارجی خیلی رفته بالا تصمیم گرفتم لاستیک ایرانی استفاده کنم.با توجه به راهنمایی های دوستان تصمیم بر خرید لاستیک یزد در اولویت اول شد.

تقریبا بعد از جستجو تو چند تا مغازه متوجه شدم که خیلی از فروشنده ها تمایلی به فروش یزد تایر ندارن.دلیلش رو هنوز نفهمیدم ولی خیلی مسائل می تونه باشه.دو سه جا قیمت گرفتم و از ۲۸۰ تومان تا ۳۳۰ تومان قیمتش بود.چهار تا حلقه با تعویضش حدودا ۱۳۰۰ هزینه داشت.کویر تایر هم که اولویت بعدی بود تقریبا شرایط مشابهی داشت.

دیگه با کمی این ور اون ور تصمیمم مجددا عوض شد و لاستیک کومهو گرفتم.

به خاطر اختلاف ۳۵۰-۴۰۰ تومانی به نظرم ارزشش رو داشت.

کومهو ۲۰۵/۶۰/۱۴ با گل ecsta hs51 رو چند جا پرسیدم تاریخ تولید اول ۲۰۱۸ رو ۸۸۰ میدادن جفتی و کمی گشتم یه جا تاریخ آخر ۲۰۱۷ پیدا کردم با قیمت مناسبتر و همون رو گرفتم.کلا چهار حلقه شد ۱۶۴۰ و کلا با تعویض و بالانس و ... حدود ۱۷۰۰ شد.

سایز لاستیک روی ماشین هم ۱۸۵/۶۵/۱۴ بود.

نیازی که نداره بخوام تغییر بدم توی تنظیمات ای سی یو؟ چون دوستان گفتن این سایز نزدیک تره به فابریک.

خودم نظرم رو خرید ۱۹۵ بود ولی فروشنده میگفت ۲۰۵ بگیری بهتره بعدا اگه یکی لاستیک هات مشکل بر بخوره تکی بخوای بگیری راحتتر از ۱۹۵ گیرت میاد.جالبه ۱۹۵ ده بیست هزار تومان گرون تر بود.

دوستان اگه نظری در مورد این لاستیک دارن خوشحال میشم بشنوم.

قبلا تجربه استفاده از لاستیک نکسن روی وی ۸ و لاستیک هانکوک روی پارس ال ایکس رو داشتم.

در ضمن تا حالا لاستیک ایرانی استفاده نکردم.

تا اونجایی که من تجربه دارم همیشه بهترین لاستیکای خارجی و میبستم رو ماشینم مثل هانکوک و... ولی رفیقم همیشه میشلن استفاده میکنه و نکسن.خودتونم میدونید که رودست میشلن نیست عالیه تایرش ولی باید قیمتارو هم درنظر بگیریم واقعا الان میشلن خیلی گرون شده.این رفیقم الان 4 تا کویر انداخته زیر ماشینش و انصافی نرمه.باید بسته به پولمون جنس بخوایم.این نظر شخصیه منه یه تایری که هم قیمتش پایین باشه و هم ترمزگیریو چسبندگیش خوب باشه.الان با این قیمتا من دفعه بعد یا کویر میخرم یا یزد ولی کویرو بهتر میدونم.الانم رو ماشینم لوفن کره هست.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Seyyedali گفته است :

تا اونجایی که من تجربه دارم همیشه بهترین لاستیکای خارجی و میبستم رو ماشینم مثل هانکوک و... ولی رفیقم همیشه میشلن استفاده میکنه و نکسن.خودتونم میدونید که رودست میشلن نیست عالیه تایرش ولی باید قیمتارو هم درنظر بگیریم واقعا الان میشلن خیلی گرون شده.این رفیقم الان 4 تا کویر انداخته زیر ماشینش و انصافی نرمه.باید بسته به پولمون جنس بخوایم.این نظر شخصیه منه یه تایری که هم قیمتش پایین باشه و هم ترمزگیریو چسبندگیش خوب باشه.الان با این قیمتا من دفعه بعد یا کویر میخرم یا یزد ولی کویرو بهتر میدونم.الانم رو ماشینم لوفن کره هست.

دوست عزیز تجربه استفادت از لوفن چطوره؟ کلا نرمی و دوام و ترمز گیریش؟

لینک به ارسال
در 58 دقیقه قبل، reza206na گفته است :

دوست عزیز تجربه استفادت از لوفن چطوره؟ کلا نرمی و دوام و ترمز گیریش؟

عالیه به نظر من حرف نداره.من عید امسال خریدمش 500 اینا با بالانس اینا

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Seyyedali گفته است :

والا با این قیمت لاستیک یزد و کویر آدم پشیمون میشه.چه تولید داخلی...اگر اختلاف خیلی زیاد بود صد در صد برای تیپ دو ایرانی می گرفتم ولی نیست متاسفانه.خارجی از ایرانی راحتتر گیر میاد!

نکسن داشتم عالیه از نظر نرمی و سواری ولی کناره هاش ضعیفه و خیلی باید مواظبش باشی از بغل به جایی نخوره که زود پاره میشه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، DBBU گفته است :

والا با این قیمت لاستیک یزد و کویر آدم پشیمون میشه.چه تولید داخلی...اگر اختلاف خیلی زیاد بود صد در صد برای تیپ دو ایرانی می گرفتم ولی نیست متاسفانه.خارجی از ایرانی راحتتر گیر میاد!

نکسن داشتم عالیه از نظر نرمی و سواری ولی کناره هاش ضعیفه و خیلی باید مواظبش باشی از بغل به جایی نخوره که زود پاره میشه.

بله میشلن بعدش نکسن اینا خوبن ولی بودجه مهمه ما لاستیک 205 کویر رو خریدیم 600 تومن به نظرم 185 هم حدود 450 اینا باشه به نظرم میارزه لاستیک هانکوک الان 700 اینا میشه دقیق قیمت ندارم.منم موقع خرید چک میکنم اگه ایرانی به صرفه بود ایرانی میخرم اگه نه خارجی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

میشلن 14 -185 شده 1.450 یعنی 3 ملیون  با نصبش برای لاستیک 185 در صورتی که دوستمون  برای کمهو 205 با هزینه نصب 1.700 شده تازه الان میشلنهای داخل بازار اکثرا اوایل 2017 هستن یه مدلم هایپر تایر گذاشته جفتی 1.160 که تولید اواخر 2016 هست ولی همینطور که دوستمون DBBU گفتن تاریخ کمهو های داخل بازار اواخر 2017 و 2018 بوده 

حالا به نظرتون با این اختلاف به نظرتون خرید میشلن 185 به صرفه هست؟

من یادمه عید همین امسال کمهو و هانکوک قیمتشون از 340 تا 360 سایز 205  در اواخر سال 96 رسیده بود به 480-500 البته سایز 205 ولی میشلن قیمتش تغییر نکرده بود و 530 تا 550 بود سایز 185 و تو صفحات اوایل سال همین تایپیکو نگاه کنید هست همه میگفتن حالا که قیمت میشلن بالا نرفته و نزدیک شده لاستیکهای کره ارزش خرید بالایی داره من که اصلا به خرید میشلن فکر هم نمیکردم به خاطر قیمت دیدم واقعا درسته وقتی 205 کمهو و هانکوک   350 بود و 185میشلن 500 به بالا خیلیا میشلنو ترجیح میدادن ئلی حالا که قیمت هانکوک و میشلن انقدر بالا رفته ولی میشلن ثابت مونده بهترین زمان برای خریدشه و خریدم ولی متعصفانه بعد فاز گرونیا دلار همه لاستیکها بالا رفت ولی میشلن به نسبت بیشتری افزایش قیمت داشت جوری که واقعا الان خریدش به صرفه نیست 

یادمه همون موقع خریده بودم داداشم به شوخی میگفت همه لاستیک حارجیرو برای سایز پهنترش میخرن تو رفتی اینهمه پول برای سایز فابریک دادی ؟ ولی من میگفتم تو نمیدونی این چیه و از خریدم خیلی راضی بودم

حالا میخواستم نظر شما دوستانم بدونم به نظرتون هنوز به صرفه است خرید میشلن؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

در 11 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

میشلن 14 -185 شده 1.450 یعنی 3 ملیون  با نصبش برای لاستیک 185 در صورتی که دوستمون  برای کمهو 205 با هزینه نصب 1.700 شده تازه الان میشلنهای داخل بازار اکثرا اوایل 2017 هستن یه مدلم هایپر تایر گذاشته جفتی 1.160 که تولید اواخر 2016 هست ولی همینطور که دوستمون DBBU گفتن تاریخ کمهو های داخل بازار اواخر 2017 و 2018 بوده 

حالا به نظرتون با این اختلاف به نظرتون خرید میشلن 185 به صرفه هست؟

من یادمه عید همین امسال کمهو و هانکوک قیمتشون از 340 تا 360 سایز 205  در اواخر سال 96 رسیده بود به 480-500 البته سایز 205 ولی میشلن قیمتش تغییر نکرده بود و 530 تا 550 بود سایز 185 و تو صفحات اوایل سال همین تایپیکو نگاه کنید هست همه میگفتن حالا که قیمت میشلن بالا نرفته و نزدیک شده لاستیکهای کره ارزش خرید بالایی داره من که اصلا به خرید میشلن فکر هم نمیکردم به خاطر قیمت دیدم واقعا درسته وقتی 205 کمهو و هانکوک   350 بود و 185میشلن 500 به بالا خیلیا میشلنو ترجیح میدادن ئلی حالا که قیمت هانکوک و میشلن انقدر بالا رفته ولی میشلن ثابت مونده بهترین زمان برای خریدشه و خریدم ولی متعصفانه بعد فاز گرونیا دلار همه لاستیکها بالا رفت ولی میشلن به نسبت بیشتری افزایش قیمت داشت جوری که واقعا الان خریدش به صرفه نیست 

یادمه همون موقع خریده بودم داداشم به شوخی میگفت همه لاستیک حارجیرو برای سایز پهنترش میخرن تو رفتی اینهمه پول برای سایز فابریک دادی ؟ ولی من میگفتم تو نمیدونی این چیه و از خریدم خیلی راضی بودم

حالا میخواستم نظر شما دوستانم بدونم به نظرتون هنوز به صرفه است خرید میشلن؟

سلام آیدین جان.من یه مدت نبودم خیلی آمار قطعات نداشتم.اومدم چند تا مورد رو چک کردم تعجب کردم اولش ولی خب دیگه نباید تعجب هم کرد.

حرف شما کاملا درسته.وقتی اختلاف قیمت خیلی زیاده در حد 1200 1300 برای چهار تا لاستیک واقعا ارزش نداره خریدش و من هم مثل شما اصلا بهش فکر هم نکردم.حتی هانکوک هم که همیشه استفاده کردم و کاملا راضی بودم باز هم نرفتم سمتش چون اختلاف قیمتش با یزد تایر و کویر خیلی بود نزدیک به یه تومان.

از طرفی زورم گرفت 1300 پول بدم لاستیک ایرانی!

با این اوصاف از خرید این لاستیک با این قیمت کاملا راضی هستم و اون۳۵۰-۴۰۰ تومان اختلافش هم برای من ارزش داشت که اعتماد کنم و اونو بخرم.ولی ۱۳۰۰ باید میدادم چیزی که تا حالا استفاده نکردم و فقط شنیدم که خوبه! به ریسکش نمی ارزید.حالا شانس ما موقع خرید وضعیت قیمت ها این شکلی شده کاریشم نمیشه کرد.لاستیک قبلی هم کومهو بود تولید اوایل ۲۰۱۴ که من چون ماشین رو کارکرده گرفتم نمی دونم چقدر کار کرده ولی لاستیکای جلو ترک خورده بودن دیگه وقتش بود.

ویرایش شده در توسط DBBU
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری