Babak

روشن شدن چراغ باطری و مشکلات مربوط به دینام

478 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 16 دقیقه قبل، pezhman 207 گفته است :

سلام

دوستان من مشکل لرزش موتور دارم بعد از تعویض دینام البته خیلی با سرعت روندم یک بوی سوختگی از قسمت دینام  اومد 

البته تمام اجزای دینام کار میکنه ولتاژ ۱۴ هست تمام ادوات روشن بشه ۱۳/۸ میشه

دور موتور بالای ۱ گاز میخوره سوکت دینام میکشم درست میشه میزنم جا دیگه درسته اما وقتی ماشین سرد میشه دوباره همه چیز تکرار میشه 

خطاهای دینام پاک بشن دوباره میان

B6F70367_1ECA_4559_8D87_62E191A7789B.jpe

تمام سیم کشی دینام چک شد و مشکلی نداشت

همش اتصال بدنه هست !!!

ازمتمعا هستی بو از دینام بوده؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 41 دقیقه قبل، Mehdi.T گفته است :

همش اتصال بدنه هست !!!

ازمتمعا هستی بو از دینام بوده؟

سلام 

نمیدونم اما از سمت دینام بود بوش وقتی دور موتور ۵۰۰۰ روندم اینجوری شد

لینک به ارسال

سلام. 

یه مشکلی برام پیش اومده لطف کنید کمک کنید

چندروز پیش دود سفید از دینام بلند شد که بازش کردم و دیدم بالشتک و روتور اتصالی کرده و سوخته هر دو رو عوض کردم دوتا بلبرینگش هم عوض کردم و دادم باطریساز تست کنه که خودم دیدم 14.4 داره شارژ میکنه. 

آوردم بستم رو ماشین. 

باطری رو فول شارژ کردم و استارت زدم 

حالا دینام 1 ثانیه ولتاژ 14 داره و 5 ثانیه قطع میکنه دوباره 1 ثانیه شارژ میکنه 5 ثانیه قطع. 

سر باطری رو هم که برمیدارم ماشین خاموش میشه. 

میتونید راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟ 

لینک به ارسال
در در 1397/05/14, 09:45:33، Imanhp گفته است :

سلام دوستان، من چند روزه درگیر این 206 ای هستم که تازه خریدم و عمده ترین دغدغه هم مصرف سوختشه! بعد از تمام جاهایی که بردمش و نشونش دادم در نهایت پیش یه مکانیک معرفی شده که ظاهرا کار درست هم هست بردمش دیاگ زد و خطای دینام رو دستگاهش نشون داد. (فارسی بود دستگاهش و اتصال کوتاه، اتصال به زمین یا یه همچین چیزایی روش نوشته بود) به من گفت دلیل اصلی مصرف زیاد ماشینت همینه! شدت جریان ماشینت نوسانش زیاده و زیاد و کم میشه و همین به احتمال 90% برات مشکل درست کرده که یا دینام مشکل داره یا باتری!

در حالت عادی مشکل برقی خاصی ماشین نداره، کم نور و پر نور نمیشن چراغا و دور موتور هم نوسان نداره در حالت درجا! اما نمیدونم گاهی اوقات چرا سوییچ رو باز میکنم که استارت بزنم ماشین میره تو حالت ECO - MODE 

حالا گذشته از اینکه باید ببرم باتری سازی نشونش بدم، یه همچین خطا یا مشکلی واقعا تو مصرف سوخت میتونه تاثیر چشم گیر بذاره؟

با تشکر

با سلام:

وقتی که دینام ماشین زیادبرق مصرف کند دینام سفت تر از حد معمول می چرخد. با سفت چرخیدن باعث کاهش دور موتور می شود. این کاهش دور موتور با گاز دادند جبران می شود و در نتیجه سوخت بیش تری مصرف می شود. وقتی در حالت عادی مشکلی ندارید، اما سویچ را باز می کنید دیسپلی گزینه مود ECOرا نشان می دهد،  نشان دهنده برق دزدی در یک جای خودروست . دراینحالت ولتاژبه زیر 12 ولت افت پیدا میکند.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، Farshad_cyp گفته است :

سلام. 

یه مشکلی برام پیش اومده لطف کنید کمک کنید

چندروز پیش دود سفید از دینام بلند شد که بازش کردم و دیدم بالشتک و روتور اتصالی کرده و سوخته هر دو رو عوض کردم دوتا بلبرینگش هم عوض کردم و دادم باطریساز تست کنه که خودم دیدم 14.4 داره شارژ میکنه. 

آوردم بستم رو ماشین. 

باطری رو فول شارژ کردم و استارت زدم 

حالا دینام 1 ثانیه ولتاژ 14 داره و 5 ثانیه قطع میکنه دوباره 1 ثانیه شارژ میکنه 5 ثانیه قطع. 

سر باطری رو هم که برمیدارم ماشین خاموش میشه. 

میتونید راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟ 

من احتمال میدم مشکل در آفتامات است

در 5 ساعت قبل، pezhman 207 گفته است :

سلام 

نمیدونم اما از سمت دینام بود بوش وقتی دور موتور ۵۰۰۰ روندم اینجوری شد

ربطی به دور موتور نداره خروجی رو آفتامات کنترل میکنه وتا 7 هزار RPM باید راحت جوابگو باشه

دینام  مشکل داره

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

من احتمال میدم مشکل در آفتامات است

ربطی به دور موتور نداره خروجی رو آفتامات کنترل میکنه وتا 7 هزار RPM باید راحت جوابگو باشه

دینام  مشکل داره

سلام

متاسفانه مشکل از دینام هست جنس ایرانی ایساکو بهتر از اینم نمیشد روش حساب باز کرد

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان🖐🖐🖐

بالا خره باطری ماشین منم بعد از 2.5 سال اوت شد

و رفتم یه 60A خریدم انداختم روش،،قبلیش هم همین 60 بود

بعد تعویض باطری و چک کردنش توسط خود طرف،،گفت دینام شارژ نمیکنه و دیدم احتمال زیاد واسه همین باطری مرخص شده

با خودم گفتم اگه دینام خراب بود خب یه خطایی باید میداد که من متوجه میشدم ولی خطا نمیداد نه چراغی و نه تو تایپ بی چیزی می اومد🤔🤔🤔همونجوری باهاش اومدم خونه

و جالبش اینه که وقتی دینام شارژ نمیکرد دور موتور بالای 1 بود

تا اومدن خونه اهم متر رو زدم به باطری ماشین و دیدم بله دینام شارژ نمیکنه(12.5 ) و همینجوری که داشتم نگاش میکردم دیدم یهو ولتاژ اومد 14.3 که یعنی داره شارژ  میکگه

🖐🖐🖐حالا سوال بنده اینه که اولا وقتی که دینام شارژ نمیکرد چرا چراغ باطری روشن نمیشد؟؟

و 🖐🖐🖐دوم اینکه دلیل بالا رفتن دور موتو(دور بالای 2ر وقتی که دینام شارژ نمیکنه چیه؟یعنی من از اون دور موتور تشخیص میدادم که دینام شارژ نمیکنه,🖐🖐🖐🖐

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، amirtiam7777 گفته است :

سلام دوستان🖐🖐🖐

بالا خره باطری ماشین منم بعد از 2.5 سال اوت شد

و رفتم یه 60A خریدم انداختم روش،،قبلیش هم همین 60 بود

بعد تعویض باطری و چک کردنش توسط خود طرف،،گفت دینام شارژ نمیکنه و دیدم احتمال زیاد واسه همین باطری مرخص شده

با خودم گفتم اگه دینام خراب بود خب یه خطایی باید میداد که من متوجه میشدم ولی خطا نمیداد نه چراغی و نه تو تایپ بی چیزی می اومد🤔🤔🤔همونجوری باهاش اومدم خونه

و جالبش اینه که وقتی دینام شارژ نمیکرد دور موتور بالای 1 بود

تا اومدن خونه اهم متر رو زدم به باطری ماشین و دیدم بله دینام شارژ نمیکنه(12.5 ) و همینجوری که داشتم نگاش میکردم دیدم یهو ولتاژ اومد 14.3 که یعنی داره شارژ  میکگه

🖐🖐🖐حالا سوال بنده اینه که اولا وقتی که دینام شارژ نمیکرد چرا چراغ باطری روشن نمیشد؟؟

و 🖐🖐🖐دوم اینکه دلیل بالا رفتن دور موتو(دور بالای 2ر وقتی که دینام شارژ نمیکنه چیه؟یعنی من از اون دور موتور تشخیص میدادم که دینام شارژ نمیکنه,🖐🖐🖐🖐

سلام اگه دینامت شارژ نمیکرده پس باتریت سالم بوده ایکاش قبل عوض کردن تست میکردی شارژ باتریت خالی شده بوده اگه دینامت رو درست میکردی باتریت مجدد شارژ میشد و شاید یکی دو سال دیگه کار میکرد البته فدا سرت حالا خدا کنه مشکل دینامت رفع شه و با تعویض زغال یا یه چیز ساده رفع شه چون میگن دینام خیلی گرون شده 

2.5 سالم نه خیلی کمه نه خیلی زیاد 206 چون دینام دقیقی داره طول عمر باطری روش زیاده من اسیدی صبا رو 3.5 سال داشتم بعد ماشینو فروختم نمیدونم چند سالم دست طرف کار کرد 

در مورد چراغ دینامم منم نمیدونم چرا 206 اینطوریه من تسمه دینامم در اومد یعنی دینام دیگه اصلا نمیچرخید و شارژ هم نمیکرد ولی چراغ دینام روشن نمیشد من ابتدا فکر کردم ماشین من چراغ دینامش مورد داره ولی اومدم اینجا به دوستان گفتم گفتن همشون اینطوریه و تا باتری خالی نشه اون چراغ دینام روشن نمیشه یعنی وقتی روشن میشه که باتری به اخراش برسه و دینامم شارژش نکنه

در مورد دور موتور و شارژ دینام هم همونطوری که اقای تحیری گفتن رابطه دارن با هم وقتی دینام زیاد زور میزنه و میخواد باطریو بیشتر شارژ کنه سفتر میشه و زور موتور رو میگیره که گاها توسط سنسورها مقداری دور ماشین بالاتر میره و وقتی ام شارژ نمیکنه و فشاریو از موتور نمیگیره و ماشین رحتر میچرخه من یه بار سیم دینام رو قطعه کرده بودم دور موتور کمی بالا بود وصل که میکردم یه جرقه ای میزدو انگار کولر روشن کردم زور موتور رو میگرفت

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری