Babak

روشن شدن چراغ باطری و مشکلات مربوط به دینام

323 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام و با تشکر از تمام دوستان شرکت کننده در این انجمن و با عرض خسته نباشید

چون واقعا سایت خیلی خیلی خوبیه

من چند روز پش چراغ دینامم روشن شد و چون داشت تقریبا 3 روز بارون میومد اول رفتم سراغ دینام و فیشش رو در آوردم و با کمال تعجب دیدم کلا سلفاته کرده و خورده شده (پایه شماره 2 ان) بعد از کلی گشتن یه استوک از قسمت مشکی و پلاستیکی پشت دینام که فیشش هم روش بود پیدا کردم و بستم جاش بعد از رئوشن کردن دیدم چراغ دینام خاموش شد

اما بعد از گذشت چند ساعت دیدم شیشه بالا برام خیلی دارن زور میزنن تا شیشه رو بالا ببرن بازم اعتنا نکردم چون هیچ چراغی مثل دینام یا باطری روشن نشد و بلاخره بعد ازظهر که خاستم ماشین رو روشن کنم بعد از گذشت 24 ساعت از تعویض من ماشین دیگه روشن نشد واستارت هم نمیزه و چراغهای داخل ماشین هم خیلی کم نورن

میخواستم بدونم آیا افتامات دینام رو (همون جسم مشکی پلاستیکی)من عوض کردم یا نه

دوم اینکه من قبل از بستن دینام زخال ها رو چک کردم تغریبا خوب بودن ولی بازم از چگونگی اندازه واسه خوب بودنشون نمیدونم

سوم این که من کمی گریس نسوز به مهل بسته شدو پیچهای متصله زدم همچنین به محل قرار گیری زغالها ایا مشکل از اینه

چهارم من با اینکه چراغ دینام روشن بود منظورم قبل از باز کردن دینام حدود 3 روز با ماشین رفتم تا سر کار و برگشتم و هیچگونه گم شدن برق باطری رو احساس نکردم

پنجم چرا چراغ باطریه من اختار نداده و چرا چراغ دینام روشن نشده اگه شارژ نمیکرده و چرا اصلا از کار افتاده

ممنونم ار تمامیه دوستان لطفا راهنمایی کنید

من ماشینم 206 مدل 83 خیلی خیلی تمیز و با کار کرد 70 هزار تاست و تا به حال منظورم از 2 سال گذشته که خریدمش کوچکترین کم شدن باطری رو نداشته و همیشه نشانگر روی باطری سبز بوده

بازم پیشاپیش تشکر میکنم و ممنون میشم منو رانمایی کنید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز این تاپیک سال پیشه از کجا پیداش کردی؟ (شوخی بود) خدمت شما عرض کنم شما که اینقدر زحمت کشیدی و خودت دینام رو باز کردی خوب چرا قطعه استوک انداختی روش در حالی که نوش هم گیر میاد

میخواستم بدونم آیا افتامات دینام رو (همون جسم مشکی پلاستیکی)من عوض کردم یا نه

اگه درپوش اولی که سه تا مهره 6 داره و رو بسته میشه نه اون فقط درپوش دینامه

دوم اینکه من قبل از بستن دینام زخال ها رو چک کردم تغریبا خوب بودن ولی بازم از چگونگی اندازه واسه خوب بودنشون نمیدونم

طول زغال نو 6.2 میلیمتره

سوم این که من کمی گریس نسوز به مهل بسته شدو پیچهای متصله زدم همچنین به محل قرار گیری زغالها ایا مشکل از اینه

محل پیچها ایرادی نداره ولی نیازی نیست ومحل زغالو خوب نیست بزنی چون اگه زغالها چرب بشه و به تبع اون کالکتور جریان رد نمیشه

چهارم من با اینکه چراغ دینام روشن بود منظورم قبل از باز کردن دینام حدود 3 روز با ماشین رفتم تا سر کار و برگشتم و هیچگونه گم شدن برق باطری رو احساس نکردم

خوب به اندازه 3 روز باطری جون داره اگه لوازم پر مصرف مثل چراغهای جلو روشن نشه

پنجم چرا چراغ باطریه من اختار نداده و چرا چراغ دینام روشن نشده اگه شارژ نمیکرده و چرا اصلا از کار افتاده

چراغ عدم کارکرد دینام یا همون چراغ باطری همون اول یه بار اخطار میده اگه توجه نکنی و سوییچ رو ببندی و دوباره استارت بزنی دیگه نشون نمیده تا زمانی که جون باطری گرفته بشه و ماشین خاموش بشه(بر اثر تخلیه کامل باطری) ضمنا شما هنوز عیب ماشینو رفع نکردی

لینک به ارسال

سلام. دیروز تسمه دینام من پاره شد و من مجبور شدم مسیری رو بدون تسمه برم. جالب اینجاست که موقعی که تسمه پاره شد و تو اون مدتی که من بدون تسمه بودم چراغ دینام روی صفحه کیلومتر روشن نشد؟؟؟ علتش چی میتونه باشه؟؟وقتی که سویچ رو باز میکنم چراغ دینام روشن میشه، ولی وقتی که تسمه نباشه و دینام کار نکنه چراغش روشن نمیشه؟؟

لینک به ارسال

سلام. دیروز تسمه دینام من پاره شد و من مجبور شدم مسیری رو بدون تسمه برم. جالب اینجاست که موقعی که تسمه پاره شد و تو اون مدتی که من بدون تسمه بودم چراغ دینام روی صفحه کیلومتر روشن نشد؟؟؟ علتش چی میتونه باشه؟؟وقتی که سویچ رو باز میکنم چراغ دینام روشن میشه، ولی وقتی که تسمه نباشه و دینام کار نکنه چراغش روشن نمیشه؟؟

آقا کسی نبود جواب سئوال مارو بده؟think.gifthink.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/think.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

دوست گرامی درصورتی چراغ دینام روشن خواهدشدکه ولتاژباطری ارحدمعینی که bsiآن راتشخیص میدهدکمترشود روشن خواهد شد

لینک به ارسال

یعنی مثل ماشین های دیگه(405 و...) در صورت کار نکردن دینام روشن نمیشه؟پس اگه دینام از کار بیفته از کجا باید متوجه شد؟

لینک به ارسال

برای 206 وقتی باطری ضعیف بشه هشدارش رومیده ولی برای 405 فقط وقتی دینام دشارژنکنه

این سیستم واین چراغ در206 یک هشدارکلی ازسیستم وضعف باطری است

که ممکنه عیب فقط ازدینام نباشه ممکنه ازکابلهاسیم کشی وقطعات و.... باشه

در405 سمندو.... فقط دینام به چراغ دستورروشن شدن راخواهد داددرصورتی که 206 هرعلتی باعث ضعف باطری شودهشدارخواهد داد

لینک به ارسال

چراغ باطری من دو روزه بازم به مدت 10 دیقه روشن میشه بعد خاموش .

تا اونجایی که میدونم باطریم مشکلی نداره

امشب سرباطری مثبت رو در آوردم . به نظرتون تو سیستم برقی ماشین مشکلی پیش میاد ؟ اصلا فرقی میکنه وقتی سرباطری برداشته میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به ارسال

امشب سرباطری مثبت رو در آوردم . به نظرتون تو سیستم برقی ماشین مشکلی پیش میاد ؟ اصلا فرقی میکنه وقتی سرباطری برداشته میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

مشکلی جز ریست شدن تنظیمات در دیسپلی نیست!

فقط دقت کنید وقتی سر باطری رو بردارید که BSI به خواب رفته باشه و غیر فعال باشد.

وقتی درب ماشین رو قفل کردید صبر کنید چراغ پشت کیلومتر شمار دیجیتال خاموش بشه و بعد سر باطری رو جدا کنید.

در کل مشکل شما اگر با برداشتن سر باطری حل میشه باید بدونید که سیم کشی ماشینتون اتصالی داره و باطری خالی میشه

لینک به ارسال

مشکلی جز ریست شدن تنظیمات در دیسپلی نیست!

فقط دقت کنید وقتی سر باطری رو بردارید که BSI به خواب رفته باشه و غیر فعال باشد.

وقتی درب ماشین رو قفل کردید صبر کنید چراغ پشت کیلومتر شمار دیجیتال خاموش بشه و بعد سر باطری رو جدا کنید.

در کل مشکل شما اگر با برداشتن سر باطری حل میشه باید بدونید که سیم کشی ماشینتون اتصالی داره و باطری خالی میشه[/ quote]

صبح که سرباطری رو وصل کردم ماشین خیلی خوب و درجا استارت خورد . و اصلا چراغم روشن شد . به نظرتون ماشینو ببرم دیاگ بزنن؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری