Babak

روشن شدن چراغ باطری و مشکلات مربوط به دینام

435 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 18 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

بله کاملا درسته حرفتون بنده هم بارها چوب این بلد نبودنها رو خوردم و کلی هزینه و انرژی که از ادم گرفته میشه 

فکر نکنم دینام  نو بالاتر از ۲۰۰ -۲۲۰ باشه ۳۰ -۴۰ تومنم اجرت نصب خلاصه زباد فرقی نمیکرد ولی حالا که شده یا باید اجرتشو که گرفته پس بده یا باز کنه درست کنه خوبه که زود ایرادش مشخص شد وگرنه‌یه ماه دیگه چراغ روشن میشد قبول نمیکرد میگفت ماشین ایراد داره دینامو خراب میکنه 

داداش ماشینت مدلش چنده و چند قیمت گذاشتی ؟

تیپ پنجم خیلی مواظب باش و با حوصله انتخاب کن  اولا چون خیلی  کمتر از تیپ دو تولید شده پیدا کردن سالمش هم به همون اندازه سختره و چون ماشین سرعتی ام هستو اکثرا دست جونهاست ....

البته اگه بخوای صفر بخری یا ۹۶ در حد  که کلا داستان فرق داره و راحتره

درسته واقعا مکانیک وارد کمه

دینام نو رو مارک اصلی والئو  که من ندیدم جایی ولی ایرانی رو حوالی ۲۵۰ تا ۳۰۰ قیمت میدادن.

ماشینم ۸۸ هست تیپ ۲عه.۲ تیکه رنگ داره

قیمت هم والا نگرفتم جایی چون هنوز قطعی تصمیم نگرفتم برای فروش

درسته تیپ پنج سالم مثل طلا شده خیلی کم گیرمیاد.نه والا با این قیمتی که صفر میدن نمیشه خرید

خودمم جوونم اقا ایدین حواسم هست یواش میرم :))

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 26 دقیقه قبل، cadilac گفته است :

اقا ایدین چه مارکی هست ؟

چند امپر را میگید ؟

چند امپر انداختی ؟

آرمیچر رو فقط عوض کرد.عین آرمیچر خودم بود و  فرقی نداشت

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، cadilac گفته است :

اقا ایدین چه مارکی هست ؟

چند امپر را میگید ؟

چند امپر انداختی ؟

والا هفت هشت ماه پیش بود ماشین من استارت یکی در میون زد یه باطریساز هست تو محلمون از قدیم پیکان بابامو درست میکرد مغازه ام نداره زنگ زدم اومد دم در خونه استارتو باز کرد  گفت برو یه اتومات و یه ذغال بگیر منم همیشه چنتا شماره لوازم یدکی دارم چنجا زنگ‌زدم‌  دیدم اتومات خوب ۶۰ تومنه استارتم پایینترین قیمتو  تو پاساژ کاشانی زیر زمینش یه ایساکویی هست گفت هر جفتشو داره هم والعو هم استام که والعو رو اگه دقیق بگم دورو بر ۱۶۰ خریدم عکسشم گذاشتم تو تایپیک قیمت قطعات‌ ۲۰۶و شماره فنی صفحه ۷۴؛

همونجا دینام قیمت کردم حدودی بهم همین قیمتو گفت ۲۰۰-۲۲۰ تازه والعو تو مغازشم هم دینام والعو داشت هم استارت والعو البته هفت هشت ماه پبش بود ولی الان حدس میزنم ایساکویی زیاد گرون نشده باشه ولی والعو چون وارداتیه و دلار گرون شده صد در صد گرون شده ایکاش همون موقع یه دینامم میخریدم ولی اصلا حدس نمیزدم تو چند ماه اینطوری شه 

یادمه اون موقع هنوز ترامپ  نیومده بود و من تو همون متنم نوشتم به خاطر توافق با غرب احتمالا از این به بعد اجناس اورجینال قیمت مناسب زیاد میشه 

استارترو باطریسازم دید خداییش حال کرد گفت ده سال برات کار میکنه انقدر جعبه و وکیومش و خود استارت تر تمیز بود ساخت poland یا  لهستان بود دفترچه ام توش داشت باطریسازه گفت استارت  خودت دنده اشم کچل بود دو سه ماه دیگن رد میداد خیلی خوشحال شد استارت کامل خریدم همیشه فکر میکنم اون استارت رو ماشینمه بهم احساس امنیت میده هنوز جعبشو نگه داشتم 

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

درسته واقعا مکانیک وارد کمه

دینام نو رو مارک اصلی والئو  که من ندیدم جایی ولی ایرانی رو حوالی ۲۵۰ تا ۳۰۰ قیمت میدادن.

ماشینم ۸۸ هست تیپ ۲عه.۲ تیکه رنگ داره

قیمت هم والا نگرفتم جایی چون هنوز قطعی تصمیم نگرفتم برای فروش

درسته تیپ پنج سالم مثل طلا شده خیلی کم گیرمیاد.نه والا با این قیمتی که صفر میدن نمیشه خرید

خودمم جوونم اقا ایدین حواسم هست یواش میرم :))

داداش محل ما نزدیکه به چراغ برق قیمتا کمتره اونجا :grin:

یه بنده خدایی میگفت گوجه سر کوچه ما ارزونه :)

داداش حمید تیپ دو سالمو فرانسوی ام الان کمیابه ها تیپ دو ام طلبه خاص خودشو داره به خاطر سادگیش و بین عموم مشهوره که خیلی از تیپ پنج کمخرجتر و کم مصرفتره که من اصلا قبول ندارم یه زمانی دست دوم تیپ دو و پنج مخصوصا مدلهای پایینتر زیاد قیمتی فرق نداشت به خاطر طالبهای تیپ دو ولی الان که مردم یواش یواش فهمیدن تیپ پنج چقدر بهتره قیمتاش تفاوت زیادی پیدا کرده تو دیوار 

قیمت ماشین صفرم بالا رفته ها صفر تیپ دو ۳۶.۷۰۰ قیمتتو‌ پر بزن عجله ام نکن خریدن خریدن نخریدن ضرر نمیکنی 

حالا تو تایپیک مربوطه بحث کنیم بهتره ولی من خودم یه تیپ دو ۸۴ نقره ای دور رنگ کار دارو و ولی نسبت به هم مدلاش  سالموتقریبا تمیز تو دیوار حدود هفت هشت ماه گاهی اگهی میکردم اخر سر ۱۶.۲۰۰ فروختم تو ا رزونی و یه ۸۹ دو سه لکه رنگ خریدم البته کاپوتم جزوش بودا خریدم ۱۹.۲۰۰ یعنی با سه ملیون پنج مدل بالاتر از لحاظ فنی خیلی سرتر از لحاظ رنگ و اتاق قابل مقایسه نیستن 

کلا چون عجله نکردم برای فروش و خرید، همیشه میگفتم اگه خریدن میدم نخریدن سوارش میشم خودم ۱۴ خریده بودم حتی چند بار ۱۵.۵ خواستن ندادم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

داداش حمید تیپ دو سالمو فرانسوی ام الان کمیابه ها تیپ دو ام طلبه خاص خودشو داره به خاطر سادگیش و بین عموم مشهوره که خیلی از تیپ پنج کمخرجتر و کم مصرفتره که من اصلا قبول ندارم یه زمانی دست دوم تیپ دو و پنج مخصوصا مدلهای پایینتر زیاد قیمتی فرق نداشت به خاطر طالبهای تیپ دو ولی الان که مردم یواش یواش فهمیدن تیپ پنج چقدر بهتره قیمتاش تفاوت زیادی پیدا کرده تو دیوار 

قیمت ماشین صفرم بالا رفته ها صفر تیپ دو ۳۶.۷۰۰ قیمتتو‌ پر بزن عجله ام نکن خریدن خریدن نخریدن ضرر نمیکنی 

حالا تو تایپیک مربوطه بحث کنیم بهتره ولی من خودم یه تیپ دو ۸۴ نقره ای دور رنگ کار دارو و ولی نسبت به هم مدلاش  سالموتقریبا تمیز تو دیوار حدود هفت هشت ماه گاهی اگهی میکردم اخر سر ۱۶.۲۰۰ فروختم تو ا رزونی و یه ۸۹ دو سه لکه رنگ خریدم البته کاپوتم جزوش بودا خریدم ۱۹.۲۰۰ یعنی با سه ملیون پنج مدل بالاتر از لحاظ فنی خیلی سرتر از لحاظ رنگ و اتاق قابل مقایسه نیستن 

کلا چون عجله نکردم برای فروش و خرید، همیشه میگفتم اگه خریدن میدم نخریدن سوارش میشم خودم ۱۴ خریده بودم حتی چند بار ۱۵.۵ خواستن ندادم

بعله چراغ برق کلا بهشت قطعاته :))

خدا لعنتش کنه اون با گوجه هاشو که استارت گرونی رو اون زد 

اره والا کلا ماشین سالم کمیابه.من خودم ۸۴ مشکی داشتم دور رنگش کرده بودم خیلی موتور و ظاهر سالمی داشت تصادف شدید هم نداشت ولی گیربکس دنده ۲ و ۴ و ۵ نابود بود و صفحه کلاچ و لاستیک هم میخواست یکی از پیچ های سیلندر هم مکانیک ناوارد هرز کرده بود.به هر زحمتی بود ردش کردم اینو گرفتم.حالا هم تو فکر تیپ پنجم.سر فرصت  و با حوصله اینو بفروشم بگردم پیدا کنم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

والو اصلی سخت گیر میاد

محصولات استام صعنت بد نیست کیفیت خوبی دارن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان .ظاهرا مشکل من با دینام داره مزمن  میشه و به فکر تعویض باید باشم.نمیدونم چجوری باید از باتری ساز شکایت کنم چون فاکتور نگرفتم ازش.به من گفت که بلبرینگ دینام رو هم عوض کرده اما ظرف ۳ روز که ماشین دستمه از سمت دینام تقریبا روی دور موتور ۳۰۰۰ که ثابت نگه میدارم  صدای دیلی دیلی دیلی دیلی میاد :)

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 37 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

سلام دوستان .ظاهرا مشکل من با دینام داره مزمن  میشه و به فکر تعویض باید باشم.نمیدونم چجوری باید از باتری ساز شکایت کنم چون فاکتور نگرفتم ازش.به من گفت که بلبرینگ دینام رو هم عوض کرده اما ظرف ۳ روز که ماشین دستمه از سمت دینام تقریبا روی دور موتور ۳۰۰۰ که ثابت نگه میدارم  صدای دیلی دیلی دیلی دیلی میاد :)

سلام برو اتحادیه و اونجا ازش شکایت کن  زودتر به‌ نتیجه میرسی

نمیتونه منکر شه بلاخره کارت کشیدی براش یا شاهدی میاری خودشون میفهمن تو این گرفتاریا کسی الکی شکایت نمیکنه

قبلش حتما بهش بگو که داری شکایت میکنی خودش باهات کنار میاد 

الان غیر از این صدا مشکل دیگه ای نداره؟

مگه چراغش روشن نشده بود؟ 

دوباره باز کرد برای باز کردن اجرت گرفت؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 35 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

باخره میتونی بری اتحادیه بهشون توضیح بدی میان میبینن و نظر میدن حتی میتونی شکایت بنویسی به کارشناس بدی رسیدگی میکنن و ادرس مغازه را بنویسی 

اما قبل از این کار بهش توضیح بده ه این مشکلات رخ داده 

بلبرینگ هم باید خودت میخریدی میبردی و درکنار اون عوض میکرد و این بلبرینگ ها شماره داره باید اول باز کنی وبعدشماره اون را ببری و خرید کنی 

شاید جنس خوب نبوده باید 2 دور باشه 

میتونی تسمه دینام را باز کنی ماشین روشن کنی ببینی صدا از اونه یا نه -

2.اگر سریع درست نکی ساچمهه ای بلبرینگ از جاش خارج میشه و میل شفت قفل میکنه و به بدنه بالشتک میخوره و هزینه بیشتر میشه 

ممکنه همین الان هم بلبرینگ های داخلش از جاش دراومده باشه 

همینطور که گفتم تعمیرکار حرفه ای وبا وجدان کمه فقط به فکر پول هستن اصلا به تنظیمات وعلم ودانش فکر نمیکنن این مسائل را من برخورد داشتم 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام برو اتحادیه و اونجا ازش شکایت کن  زودتر به‌ نتیجه میرسی

نمیتونه منکر شه بلاخره کارت کشیدی براش یا شاهدی میاری خودشون میفهمن تو این گرفتاریا کسی الکی شکایت نمیکنه

قبلش حتما بهش بگو که داری شکایت میکنی خودش باهات کنار میاد 

الان غیر از این صدا مشکل دیگه ای نداره؟

مگه چراغش روشن نشده بود؟ 

دوباره باز کرد برای باز کردن اجرت گرفت؟

نه دوباره وقت نکردم ببرم پیشش.چراغ هم روشن نشده ولی تست کردم با ولتمتر ولتاژ افت میکرد.انقدرم کار و گرفتاری دارم وقت نمیکنم برم.باید برم اگه زیربار نرفت میرم اتحادیه.

نه فقط صداست.ولتاژ هم درجا کار میکنه افت میکنه میاد رو ۱۲ونیم.

در 8 دقیقه قبل، cadilac گفته است :

باخره میتونی بری اتحادیه بهشون توضیح بدی میان میبینن و نظر میدن حتی میتونی شکایت بنویسی به کارشناس بدی رسیدگی میکنن و ادرس مغازه را بنویسی 

اما قبل از این کار بهش توضیح بده ه این مشکلات رخ داده 

بلبرینگ هم باید خودت میخریدی میبردی و درکنار اون عوض میکرد و این بلبرینگ ها شماره داره باید اول باز کنی وبعدشماره اون را ببری و خرید کنی 

شاید جنس خوب نبوده باید 2 دور باشه 

میتونی تسمه دینام را باز کنی ماشین روشن کنی ببینی صدا از اونه یا نه -

2.اگر سریع درست نکی ساچمهه ای بلبرینگ از جاش خارج میشه و میل شفت قفل میکنه و به بدنه بالشتک میخوره و هزینه بیشتر میشه 

ممکنه همین الان هم بلبرینگ های داخلش از جاش دراومده باشه 

همینطور که گفتم تعمیرکار حرفه ای وبا وجدان کمه فقط به فکر پول هستن اصلا به تنظیمات وعلم ودانش فکر نمیکنن این مسائل را من برخورد داشتم 

دقیقا فقط به فکر پولن فکر نمیکنن آدم کار و زندگی داره.نمیدونم چه جنسی و چی انداخت فقط به من گفت عوضش کردم.تسمه رو پیش دوست‌مکانیکم باز کردم صدا قطع شد.هرزگرد هارو چرخوند موردی توشون نبود.تسمه رو انداخت بازم صدا شروع شد.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری