Babak

روشن شدن چراغ باطری و مشکلات مربوط به دینام

450 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/10/07, 16:33:05، alinorouzi گفته است :

سلام

آیا نصب کردن آفتامات مفیده یا خیر؟

مشکلی واسه سیستم برق ماشین یا جایه دیگه ایجاد نمیکنه؟

آفتامات خوب چ مارکی و با چ قیمتی هست؟

واسه وی8 مدل 90 کجا نصب میشه کرد که ضایع نباشه جاش.

با سلام:

اگر منظورتان از آفتامات رله است، بله بسار مفید است. چون وقتی یک برق قوی را بخواهیم ار دسته راهنما عبور دهیم باعث جریان کشی زیاد و گرما و سبب آسیب رسیدن به دسته راهنما و افت ولتاژبرق در مسیر سیم ها می شود، اما با نصب رله از کوتاه ترین فاصله به مصرف کننده سبب کاهشافت ولتا/ز در مسیر سیم ها می شود. قیمت ها معمولا زیر 10 هزار تومان است. اکثر رله های موجود در بازار مشکل خاصی ندارند. 

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1396/10/07, 21:54:21، 206 گفته است :

سلام

برای چی میخواین رله نصب کنین؟

لامپ های نور بالا 100 و پایین هم 50 وات هست.دوبل رفلاکتور هم فعاله.البته میخوام نور پایین رو هم 100 بندازم و بخاطر اینکه فشار زیاد به دسته نیاد میخوام نصب کنم

اگه نور پایین رو 100 بندازم ایرادی به جز گرم شدن کاسه چراغ ها ک نداره؟

لینک به ارسال
در 40 دقیقه قبل، alinorouzi گفته است :

لامپ های نور بالا 100 و پایین هم 50 وات هست.دوبل رفلاکتور هم فعاله.البته میخوام نور پایین رو هم 100 بندازم و بخاطر اینکه فشار زیاد به دسته نیاد میخوام نصب کنم

اگه نور پایین رو 100 بندازم ایرادی به جز گرم شدن کاسه چراغ ها ک نداره؟

با سلام:

من نور بالا و پائین هر دو را 90 وات انداختم و با روشن شدن نور بالا و پائین 180 وات در هر کاسه چراغ چند سال است دارد کار میکند. اگر رله نبود افت ولتاژ رویسیم ها زیاد و آسیب به دسته راهنما و گرم شدن بیش از حد و سوختن سیم ها می  شد. بله بجز گرم شدن کاسه ها مشکلی پیشنمی  آید فقط لامپ کوچک داخل کاسه نباید از ال ای دی باشد چون این گرما باعث کاهشعمرال دی دی شده و خیلی زود ال ای دی های داخل کاسه چراغ خواهند سوخت . اما با لامپ معمولی کوچک مشکی پیش نمی آید.   

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/10/08, 18:35:13، تحیری گفته است :

... برق قوی را بخواهیم ار دسته راهنما عبور دهیم باعث جریان کشی زیاد و گرما و سبب آسیب رسیدن به دسته راهنما و افت ولتاژبرق در مسیر سیم ها می شود...

با احترام

ولی جریان لامپ چراغهای جلو از دسته راهنما عبور نمیکنه.

همون رله مورد بحث شما رو ، خود 206 داخل BSM  داره.

دسته راهنما فقط سیگنال تحریک رو به COM2000 ارسال میکنه.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، feredi گفته است :

با احترام

ولی جریان لامپ چراغهای جلو از دسته راهنما عبور نمیکنه.

همون رله مورد بحث شما رو ، خود 206 داخل BSM  داره.

دسته راهنما فقط سیگنال تحریک رو به COM2000 ارسال میکنه.

با سلام:

کاملا درست است. در خودرو های مالتی پلکس ماننده 206 دسته راهنما برق را به یک رله که در داخل B.S.M است می دهد. اما اگر شما از یک رله تقویتی نور چراغ ها بصورت جداگانه استفاده کنید برق خروجی رله هایB.S.M که قبلا برای چراغ های نور بالا و پائین می رفت و جریان 10 الی20 آمپری را می کشید دیگر این جریان را نمی کشد و یک برق چند میلی آمپری فقط برای روشن شده رله مصرف می کند و احتمال خرابی رله نور بالا و پائین در B.S.M  به صفر می رساند. تعمیر و تعویض رله بی اس ام گران و وقت گیر است. اما تعویض یک رله تقویت روشنایی نور لامپ ها  زیر 10 هزار تومان و توسط هر کسی به راحتی قابل تعویض است. اما خودرو های که غیر مالتی پلکس هستند. برق لامپ ها دقیقا از دسته راهنما می گذرد و سبب ذوب شدن و خرابی  دسته راهنما می گرد. ( اکثرخودرو ها ازجمله سمند)

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/10/10, 19:35:17، تحیری گفته است :

با سلام:

کاملا درست است. در خودرو های مالتی پلکس ماننده 206 دسته راهنما برق را به یک رله که در داخل B.S.M است می دهد. اما اگر شما از یک رله تقویتی نور چراغ ها بصورت جداگانه استفاده کنید برق خروجی رله هایB.S.M که قبلا برای چراغ های نور بالا و پائین می رفت و جریان 10 الی20 آمپری را می کشید دیگر این جریان را نمی کشد و یک برق چند میلی آمپری فقط برای روشن شده رله مصرف می کند و احتمال خرابی رله نور بالا و پائین در B.S.M  به صفر می رساند. تعمیر و تعویض رله بی اس ام گران و وقت گیر است. اما تعویض یک رله تقویت روشنایی نور لامپ ها  زیر 10 هزار تومان و توسط هر کسی به راحتی قابل تعویض است. اما خودرو های که غیر مالتی پلکس هستند. برق لامپ ها دقیقا از دسته راهنما می گذرد و سبب ذوب شدن و خرابی  دسته راهنما می گرد. ( اکثرخودرو ها ازجمله سمند)

سلام آقا علی وقت عالی بخیر

ما همیشه از شما وپستهاتون استفاده کردیم وخواهیم کرد

یه سوال دارم آیا راه حلی وجود دارد که مابین فرمان وکام اتصال بیسیم ایجاد کنیم

برای بوق زدن و.... این کار قبلا که 206 داشتم خیلی توی ذهنم بود که انجام بدم

فکر کنم الان بعضی از ماشینهای روز دنیا از چنین تکنولوژی بهره میبرن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام:

و تشکر ازابراز محبت به پست های اینجانب.

در تمام خودرو ها کلیدفشاری بوق، در وسط فرمان، کنار دسته راهنما و ... قرار دارند. فرمان دادن برای بوق زدن یک  خودرو با فشار دادن یک کلید فشاری وسط فرمان، کلید فشاری بوق در دسته راهنما  و ... انجام می شود که یک برق بدنه یا گراند ازاین سویچ فشاری به رله داده می شود. برق طرف دیگر رله به برق دائم مثبت 12 ولت وصل بوده و بوق شروع به کار می کند. ( اکثر خودرو های معمولی). نظر شما در مورد مشکل بوق 206 کاملا درست و بجا می باشد. همیشه بین فشار دادن کلید بوق وسط فرمان تا بوق زدن وقفه ای کوتاه وجود دارد، که در موارد اضطراری و سبقت غیر مجاز یک خودرو و نزدیک شدن به ما دقت لازم را ندارد. ساخت فرستنده و گیرنده کوچک و جا سازی آن درون فرمان و تامین برق مورد نیاز آن  که نزدیک کیسه هوا و چاشنی های الکتریکی آن کمی دشوار است. انشا ا... اگر راهی ساده برای این مشکل پیدا کردم، حتما دراین سایت قرار می دهم.

لینک به ارسال

سلام دوستان. روز بخیر. چند وقت پیش به دلیل نشت روغن هیدرولیک روی دینام  مجبور به تعویض دینام شدم. مشکلات خطای دینامم بر طرف شد تا اینکه چند وقتیه بعضی اوقات وقتی نور بالا میزنم یهو برق ماشین یه لحظه قطع میشه و خطاهای مختلف ABS و ایربگ و ترمز و ایموبیلایزر میزنه. شکم به کام 2000 بود ولی دیروز که رفتم دیاگ زدم دیدم خطای دائم دینامه و پیام زیر در لیست خطاها ظاهر میشه

Alternator charge information.short circuit to earth. (code=P1527)

ایراد از کجاست؟

لینک به ارسال
در در 1396/11/24, 09:37:24، iman620275 گفته است :

سلام دوستان. روز بخیر. چند وقت پیش به دلیل نشت روغن هیدرولیک روی دینام  مجبور به تعویض دینام شدم. مشکلات خطای دینامم بر طرف شد تا اینکه چند وقتیه بعضی اوقات وقتی نور بالا میزنم یهو برق ماشین یه لحظه قطع میشه و خطاهای مختلف ABS و ایربگ و ترمز و ایموبیلایزر میزنه. شکم به کام 2000 بود ولی دیروز که رفتم دیاگ زدم دیدم خطای دائم دینامه و پیام زیر در لیست خطاها ظاهر میشه

Alternator charge information.short circuit to earth. (code=P1527)

ایراد از کجاست؟

با سلام:

نشتی روغن هیدرولیک، وقتی که روی سیم پیچ بالشتک یا استاتور دینام که دقیقا بالای دینام است میریزد، باعث سوختن دینام می شود.ایا بعد از تعویض دینام نشتی روغن را برطرف کردید تا عیب مجدد رخ ندهد.؟ معنی عیب جمله انگلیسی این است که دینام شما اتصال بدنه دارد. در چنین مواردی معمولا سیم پیچ بالشتک باید به بدنه اتصال کرده باشد. تا باز نشود مشخص نمی شود.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/11/25, 21:48:11، تحیری گفته است :

با سلام:

نشتی روغن هیدرولیک، وقتی که روی سیم پیچ بالشتک یا استاتور دینام که دقیقا بالای دینام است میریزد، باعث سوختن دینام می شود.ایا بعد از تعویض دینام نشتی روغن را برطرف کردید تا عیب مجدد رخ ندهد.؟ معنی عیب جمله انگلیسی این است که دینام شما اتصال بدنه دارد. در چنین مواردی معمولا سیم پیچ بالشتک باید به بدنه اتصال کرده باشد. تا باز نشود مشخص نمی شود.

بله. نشتی برطرف شده

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری