Babak

روشن شدن چراغ باطری و مشکلات مربوط به دینام

323 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 50 دقیقه قبل، 206 گفته است :

باید دینام و اتصالات باطری بررسی بشه. موارد دیگه هم میتونه باشه مثل سایش یا ارت شدن سیمی چیزی و.... متاسفانه اینجوری نمیشه نظر قطعی داد

بنظرتون با باطری به باطری روشنش کنم میتونم تا باطریسازی برم؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 55 دقیقه قبل، reza206na گفته است :

بنظرتون با باطری به باطری روشنش کنم میتونم تا باطریسازی برم؟

بدون روشن کردن ادوات مثل چراغها پخش و... بله حدود 100کیلومتر(باطری شارژباشه) راحت میره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/09/10, 22:23:57، Mehdi.T گفته است :

بدون روشن کردن ادوات مثل چراغها پخش و... بله حدود 100کیلومتر(باطری شارژباشه) راحت میره

سلام با باتری یکی از دوستان 40 کیلومتر رفتم و باتری سازی مشکل رو از رکلاتور تشخیص داد فقط نمیدونم چه جنسی بست روش فقط 35 بابت جنس گرفت و 30 هم دستمزد.

در ضمن تو مدتی که باتری دوستم رو ماشین بود هیچ مشکلی نداشت و حتی چراغ دینام روشن نشد در حالی که باتری ساز میگفت دینام اصلا شارژ نمی کرد.

این امکان داره؟ مگه نه اینکه بعد دو دقیقه اگه ولاژ کمتر از 14 باشه چراغ دینام روشن میشه؟ پس چرا با باتری قرضی چراغ روشن نشد.

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، reza206na گفته است :

سلام با باتری یکی از دوستان 40 کیلومتر رفتم و باتری سازی مشکل رو از رکلاتور تشخیص داد فقط نمیدونم چه جنسی بست روش فقط 35 بابت جنس گرفت و 30 هم دستمزد.

در ضمن تو مدتی که باتری دوستم رو ماشین بود هیچ مشکلی نداشت و حتی چراغ دینام روشن نشد در حالی که باتری ساز میگفت دینام اصلا شارژ نمی کرد.

این امکان داره؟ مگه نه اینکه بعد دو دقیقه اگه ولاژ کمتر از 14 باشه چراغ دینام روشن میشه؟ پس چرا با باتری قرضی چراغ روشن نشد.

چراغ  باطری در شرایطی که حداقل به مدت3دقیقه ولتاژ از 15/5بالاتر یا از 11/7 ولت پایینتر برود روشن می شود

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، zilamo گفته است :

چراغ  باطری در شرایطی که حداقل به مدت3دقیقه ولتاژ از 15/5بالاتر یا از 11/7 ولت پایینتر برود روشن می شود

پس با این اوصاف اگه باتری سر حال باشه تا وقتی باتری به مرز خالی شدن برسه چراغ دینام روشن نمیشه.

سوال دیگه رگلاتور مارک یا جنس خاصی میشه تهیه کرد و اینکه جنسای معمولی ضرر داره یا مدت کار کردش چقدره؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان :razz:

کسی آموزشی از باز کردن دینام رو داره؟؟ [helpme]

فک کنم ذغالاش داره تموم میشه

دو بار پیغام شارژ نشدن باطری رو داد ، که بعد خاموش روشن کردن پیغام رفت

خواهشا اگه آموزشی(تصویری) از باز کردنش دارید،پست کنید

ممنونم:hello:

لینک به ارسال
در در 1396/09/13, 21:03:37، reza206na گفته است :

با سلام:

بزرگ ترین عیب خودرو 206 در نشان دادن چراغ اخطار باتری در این است  که زمانی که دینام خراب باشد ولی باتری به اندازه کافی از قبل شارژ داشته باشد  چراغ دینام روشن نمی شود ولی پس از مصرف برق زیاد و افت ولتاژ ناگهان چراغ دینام روشن می شود این ولتاژ حدود ولتاژ مود اکو یا ولتاژی زیر 11.5 ولت است. در صورتی کی که هر گونه خرابی دینام با هر ولتاژی بلافاصله باید در خودرو مشاهده شود. بهتر بود ایران خودرو یک ولت متر دیجیتال کوچک در جلوی پنل این خودرو نصب میکرد تا این اشکال برطرف می شد و راننده عملا هم نشان دهنده ولت را نگاه می کرد و از شارژدینام خودروی خود آگاهی پیدا میکرد. و علت روشن نشدن چراغ دینام خودروی شما با یک باتری پر خودروی دیگر همین مسئله می باشد. چون آن بانری ولتاژی بیش تز از 13 ولت داشت. ولی اگر بار زیادیاز خودرو می کشیدید به وضعیت باتری خودتان می رسد

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 18 دقیقه قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

بزرگ ترین عیب خودرو 206 در نشان دادن چراغ اخطار باتری در این است  که زمانی که دینام خراب باشد ولی باتری به اندازه کافی از قبل شارژ داشته باشد  چراغ دینام روشن نمی شود ولی پس از مصرف برق زیاد و افت ولتاژ ناگهان چراغ دینام روشن می شود این ولتاژ حدود ولتاژ مود اکو یا ولتاژی زیر 11.5 ولت است. در صورتی کی که هر گونه خرابی دینام با هر ولتاژی بلافاصله باید در خودرو مشاهده شود. بهتر بود ایران خودرو یک ولت متر دیجیتال کوچک در جلوی پنل این خودرو نصب میکرد تا این اشکال برطرف می شد و راننده عملا هم نشان دهنده ولت را نگاه می کرد و از شارژدینام خودروی خود آگاهی پیدا میکرد. و علت روشن نشدن چراغ دینام خودروی شما با یک باتری پر خودروی دیگر همین مسئله می باشد. چون آن بانری ولتاژی بیش تز از 13 ولت داشت. ولی اگر بار زیادیاز خودرو می کشیدید به وضعیت باتری خودتان می رسد

درسته ولی ای سیو خودش مدام ولتاژ رو کنترل میکنه و باید بازه مجاز رو 12.5 تنظیم بشه که با قطع دینام چراغ باتری روشن بشه.

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

واقعا این مورد خیلی ایراده برا 206

من خودم از ترس این قضیه، یه دونه شارژر فندکی که هم دماسنج داره و هم ولت متر خریدم که موقعی که دینام کار نکرد زود متوجه بشم

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

سلام دوست عزیز

چراغ باتری من همین دیشب روشن شد

دو دقیقه ای ماشین رو روشن کرده بودم تا گرم بشه، بعد سه تا بوق و نمایش پیغام شارژ نشدن باطری رو روی تایپ B دیدم و چراغ باطری هم روشن شد

که به یه بار خاموش روشن کردن ماشین دیگه روشن نشد

حدسمم زغال دینامه چون بعدش با مولتی متر ولتاژ باطری رو تو حالت خاموش و روشن چک کردم اوکی اوکی بود

خاموش ؛ 12.6V

روشن  ؛ 14.4V

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری