Ali makulu

ضدیخ زیر پای راننده (نشت اورینگ بخاری)

258 ارسال در این موضوع قرار دارد

241489 سلام به همه دوستان ، من امروز صبح که خیلی سرد بود رفتم سراغ ماشین دیدم کف ماشین زیر پای راننده اب و ضد یخ جمع شده، بررسی کردم دیدم از زیر داشبورد قسمت راننده زیر پانل ضبط، اب داره چکه میکنه، اینم بگم با توجه به سرمای هوا از بخاری استفاده کرده بودم دیشب، تو این تاپیک خوندم که مشکل از بخاریه، ولی دوستان میشه توضیح بیشتری بدین؟ و اینکه هزینه تعمیراتم چقد. میشه؟ و الان بایس چکار کنم؟ ممنون از همه

سلام دوباره به دوستان و تشکر از راهنمایی عزیزان، من امروز بردم باطری سازی مشکل از اورینگیه بخاری بود، هزینه قطعاتش شد چهار تومان اما دستمزد باطری سازی با هواگیری و ... پنجاه هزار تومان شد،

خیلی از تعمیرکارها هم قبول نمی کردن اصلا روش کار کنن می گفتن 206 کار زیاد مبیره، در هر صورت از راهنمایی تون ممنونم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام منم همین مشکل رو داشتم وبا توجه به اینکه دست به اچارم خودم اورینگارو عوض کردم حتی بلد هم نبودم ولی درست کردمو مشکلی هم پیش نیومد اون هزینه ای هم که میخاستم بدم به تعمیرکار گذاشتم جیبم :ghalioon:

لینک به ارسال

باسلام و عرض ادب حضور دوستان گرامی:

چند نکته ای از تجربیات خودم را خواستم در اختیار دوستان بگذارم:

1_ از آنجا که مایع ضد یخ، علاوه بر خاصیت ضدجوش، ضد زنگ و روانکاری واترپمپ، خاصیت خورندگی جرم و رسوبات را هم دارد، هرگز ضدیخ خالص را در منبع انبساط نریزید. بلکه ابتدا در یک تشت پلاستیکی، درصد مناسبی از مایع ضدیخ و آب مقطر را به نسبت 50 درصد مخلوط کرده و بعدا" در منبع انبساط بریزید. یعنی 3 لیتر ضدیخ و 3 لیتر آب مقطر آزمایشگاهی.

3_ از آنجا که آب معمولی، ناخالص بوده و رسوب می کند، هرگز از آب معمولی در رادیاتور استفاده نکنید. متاسفانه حتی شرکت های معتبر تولید کننده ضدیخ هم به این موضوع توجه ندارند. عکس دوم در ذیل، موید این موضوع است، که در پشت ظرف ضدیخ، [attachment=0]DSC_0498~2.jpg[/attachment][attachment=1]DSC_0499~2~2.jpg[/attachment]بجای کلمه آب مقطر از کلمه آب استفاده کرده است.

2_ از کفپوش چرمی و پرسی آماده روی کفپوش موکتی ماشین استفاده کنید. خوشبختانه باکیفیت ترین نوع آن که کفپوش موکتی رویه چرمی تولید شرکت بابل می باشد فقط 60 چوق قیمت دارد. هزینه نصب 20 چوق.

3_ حدالامکان از بستن پیچ سوم رادیاتور بخاری، خودداری کنید. آخه موقع باز کردن، واقعا" اشک آدم را در می آورد و خیلی بدقلق است. به نظر من ایران خودرو فقط جهت آینده نگری و راحتی تعویض اورینگ بخاری و جلوگیری از بازوبست کامل داشبورد است که فقط یکی از سه تا پیچ را می بندد.

4_ اگر با سلیقه و حوصله اورینگ بخاری را تعویض کنید، نیازی به چسب اورینگ(چسب مزدا) نخواهید داشت.

لینک به ارسال

منم امروز با راهنمایی های ارزشمند دوست عزیزم آقا هادی (hh866) اورینگ بخاری رو عوض کردم

خیلی ساده و راحته

فقط اینو بگم جای باز کردن شیلنگ های بخاری از داخل موتور (جهت تخلیه ضد یخ) میتونید اون دو پیچ محل اتصال جفت لوله به مسیر رادیات رو که باز کردید با پیچ گوشتی بین اون فلنج رو کمی فاصله بدید و قبلش یه ظرف زیر اون بذارید هرچی آب توی مسیر باشه خیلی آهسته و آروم میریزه توی ظرف و تمام! دیگه تا پایان کار کوچکترین نشتی نخواهید داشت، حدود 300 تا 400 سی سی آب خارج میشه(من قبلش پیچ هوا گیری مسیر بخاری رو باز گذاشته بودم)

بعد فاصله بین اون دو فلنج رو بیشتر کنید و کمی باهاش بازی کنید تا اون دولول خارج شه، جفت واشر هارو جا بندازید و سر جاش ببندید.

بعد یه هواگیری مسیر آب و وسلام.

لینک به ارسال

سلام دوستان منبع آب ماشینم خالی شده دوباره امروز صبح نگاه کردم دیدم بازم خالی رفتم زیر پایم زدم کنار دیدم تمام ضد یخ ریخته فکر کنم اورینگ بخاری فردا ببرم باتری ساز درست کند آیا همین یا چیزی دیگه

لینک به ارسال

242160 سلام دوستان منبع آب ماشینم خالی شده دوباره امروز صبح نگاه کردم دیدم بازم خالی رفتم زیر پایم زدم کنار دیدم تمام ضد یخ ریخته فکر کنم اورینگ بخاری فردا ببرم باتری ساز درست کند آیا همین یا چیزی دیگه

یا اورنگی یا رادیات بخاری

موفق باشین

لینک به ارسال

242160 سلام دوستان منبع آب ماشینم خالی شده دوباره امروز صبح نگاه کردم دیدم بازم خالی رفتم زیر پایم زدم کنار دیدم تمام ضد یخ ریخته فکر کنم اورینگ بخاری فردا ببرم باتری ساز درست کند آیا همین یا چیزی دیگه

اورینگ nbr یا ضد حرارت نارنجی رنگ اون سایز بگیری خیلی بهتره قدرت تحمل 120 درجه به بالا

لینک به ارسال

سلام دوستان

من هر وقت 206 ام رو عوض کنم و یه جدید بخرم باید بندازم تو دردسر اورینگ عوض کردن

این ماشین دیگه شاهکاره والا

گلویی رادیاتور متصل به لوله های رفت و برگشتی فقط یک پیچ داشت!!!!!!!!!!!!!

چطور میخواد دیگه نشت نده

واقعا کشور نابود داره میشه با این طرز کارا و ادامه دادن این رویه

لینک به ارسال

شلام دوستان من حدود یک ماه پیش اورینگ های لوله رادیاتور بخاریمو عوض کردم ونشتی قطع شد امروز که نگاه کردم دیدم زیر کف پایی ، موکت کاملا چرب و خیس شده و بوی زد یخ میده. در صورتی که نگاه کردم نه اورینگ ها نه خود بخاری کوچکترین نشتی ندارند .خیلی عجیبه به نظرتون این اب از کجا اومده؟

لینک به ارسال

246303 شلام دوستان من حدود یک ماه پیش اورینگ های لوله رادیاتور بخاریمو عوض کردم ونشتی قطع شد امروز که نگاه کردم دیدم زیر کف پایی ، موکت کاملا چرب و خیس شده و بوی زد یخ میده. در صورتی که نگاه کردم نه اورینگ ها نه خود بخاری کوچکترین نشتی ندارند .خیلی عجیبه به نظرتون این اب از کجا اومده؟

یا از اتصالات ه و اورینگ ها یا از خود بخاری میتونی از پست موتور دو تا شلنگ رو به هم وصل کنی ببینی قطع میشه یا ...بعد باتریساز و اورینگ جنس نارنجی رنگviton بهتر از nbr هستش و دمای 180 درجه رو تحمل میکنه بعد از درست کردن حتما زیر موکت رو روزنامه و دستمال بزارید خشک کنید چون باعث پوسیدگی کف میشه :oops: هیچ احتیاجی به باز کردن داشبورد نداره باتریساز حرفه ای صندلی رو میده عقب و .... هرکی میگه داشبورد باید باز بشه فرار کنید چون ....کلاهبرداره

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری