aidin1384

به نظرتون خرید 206 مدل پایین فرانسوی به صرفه تره یا مدل بالای 91 وصفر ایرانیزه؟

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

143 ارسال در این موضوع قرار دارد

مسلما  زیاد بودن  دلیل بهتر بودن یه خودرو نیست  ولی صنعت اتومبیل کره خیلی سریع به فرانسه رسید و میشه گفت سبقت گرفت در حالی که ایران با کره صنعت خودروسازی شروع کرد.

پژو یه زمانی کمپانی مطرحی  بود ولی سالهاست از رقبا مخصوصا آسیایی عقب افتاد.

خودروهای ژاپنی و کره ای بخاطر استهلاک و مصرف کم معروفند و محصولی مثل سانتافه حتی در آمریکا رکورد دار فروش شد یا تویوتا Raw

اینکه ۲۰۶ esp داشته پس خودرو محشریه دلیل نمیشه اکثر تولیدات هم مدل دنیا این امکانات داشتن حتی آئودی ۲۰ سال قبل از تولید ۲۰۶ سیستم ABS  رو محصولی نصب کرد.

درهرحال ۲۰۶ در زمان خودش ماشین  فوق العاده ای بود که متاسفانه ایران خودرو هر ساله از کیفیتش به اندازه دو سال کم کرد و دیگه از اون ماشین فقط اسمش مانده.  

پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، mehran51 گفته است :

مسلما  زیاد بودن  دلیل بهتر بودن یه خودرو نیست  ولی صنعت اتومبیل کره خیلی سریع به فرانسه رسید و میشه گفت سبقت گرفت در حالی که ایران با کره صنعت خودروسازی شروع کرد.

خودروهای ژاپنی و کره ای بخاطر استهلاک و مصرف کم معروفند و محصولی مثل سانتافه حتی در آمریکا رکورد دار فروش شد یا تویوتا Raw

اینکه ۲۰۶ esp داشته پس خودرو محشریه دلیل نمیشه اکثر تولیدات هم مدل دنیا این امکانات داشتن حتی آئودی ۲۰ سال قبل از تولید ۲۰۶ سیستم ABS  رو محصولی نصب کرد.

درهرحال ۲۰۶ در زمان خودش ماشین  فوق العاده ای بود که متاسفانه ایران خودرو هر ساله از کیفیتش به اندازه دو سال کم کرد و دیگه از اون ماشین فقط اسمش مانده.  

دست بالای دست که بسیار است...بالا دسته کره ژاپنه، بالا دسته ژاپن آلمانه و ...همین ژاپن که این همه براش توی سر و کله میزنیم از دید آمریکایی ها و اروپایی ها یک خودروسازه مقلده کم استهلاکه که سوادی در نوآوری نداره و فقط روی دوام و استهلاک کار میکنه.

ضمنا ایران توی چه چیزی به روز و همگام با دنیا در حال حرکت است که در تولید یک خودروی هاچبک به روز ترین هارو تولید کند؟

پرایدی که کره 20-30 ساله گذاشتتش کنار هنوز مردمانی از سرزمین پارس برای خریدش در صف مینشینن و در صورت موفق شدن به ثبت نامش سرخوش و سرمست میشوند، حالا وقتی پراید با این شرایط فروش میره، خرید و فروش ماشینی مثل 206 حتی در حد اسم 206 جای خود داره، به فرض محال اگر با امکانات و کیفیت 206 فرانسوی عرضه میشد که در این آشفته بازار برای خودش بنزی  بود!

اینکه بگیم فرانسه عقبه ژاپن جلو هست پرداختن به آمارهایی است که ما ایرانیا فقط نظاره گریم چون نه دستمون به ژاپنش میرسه نه فرانسش.

همین 2008 رو ببینید چه داستانی شد، یا اون 301 رو که اومدن داخل سازیش کردن و...

ما یه کشور جهان سومی هستیم. اونم در برخی موارد مثل همین خودرو ته جهان سومیم. خیلی نباید بلند پروازانه فکر کرد...

پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 2 ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

دست بالای دست که بسیار است...بالا دسته کره ژاپنه، بالا دسته ژاپن آلمانه و ...همین ژاپن که این همه براش توی سر و کله میزنیم از دید آمریکایی ها و اروپایی ها یک خودروسازه مقلده کم استهلاکه که سوادی در نوآوری نداره و فقط روی دوام و استهلاک کار میکنه.

ضمنا ایران توی چه چیزی به روز و همگام با دنیا در حال حرکت است که در تولید یک خودروی هاچبک به روز ترین هارو تولید کند؟

پرایدی که کره 20-30 ساله گذاشتتش کنار هنوز مردمانی از سرزمین پارس برای خریدش در صف مینشینن و در صورت موفق شدن به ثبت نامش سرخوش و سرمست میشوند، حالا وقتی پراید با این شرایط فروش میره، خرید و فروش ماشینی مثل 206 حتی در حد اسم 206 جای خود داره، به فرض محال اگر با امکانات و کیفیت 206 فرانسوی عرضه میشد که در این آشفته بازار برای خودش بنزی  بود!

اینکه بگیم فرانسه عقبه ژاپن جلو هست پرداختن به آمارهایی است که ما ایرانیا فقط نظاره گریم چون نه دستمون به ژاپنش میرسه نه فرانسش.

همین 2008 رو ببینید چه داستانی شد، یا اون 301 رو که اومدن داخل سازیش کردن و...

ما یه کشور جهان سومی هستیم. اونم در برخی موارد مثل همین خودرو ته جهان سومیم. خیلی نباید بلند پروازانه فکر کرد...

همین پراید که اکثرا مخالفش هستن سی سال پیش تو امریکا دارای کمربند ایمنی اتوماتیک بود ولی  تو پرایدهای ایران حذف شد.

بنظر مسئولین چهار چرخی که موتور بنزینی داشته باشه یعنی خودرو و بقیه امکانات اضافه و بی معنی و فقط به درد حذف کردن میخوره.

ویرایش شده در توسط mehran51
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 2 ساعت قبل، mehran51 گفته است :

همین پراید که اکثرا مخالفش هستن سی سال پیش تو امریکا دارای کمربند ایمنی اتوماتیک بود ولی  تو پرایدهای ایران حذف شد.

بنظر مسئولین چهار چرخی که موتور بنزینی داشته باشه یعنی خودرو و بقیه امکانات اضافه و بی معنی و فقط به درد حذف کردن میخوره.

البته. چون خودشون و اقوام و طایفه‌شون که عمرا سوار بشن. جالبش اینه که با این همه صرفه‌جویی!!!!! هم که می کنن بازم زیانده هستند.

اما یه نکته؛ چند صفحه اخیر رو که خوندم ادبیات بعضی از دوستان مناسب نبود و ریپورت هم زدم که امیدوارم قبل اینکه دعوا بشه، مدیران پست ها رو حذف کنن.

و یه نکته دیگه اینکه اکثر مردم (و نه همشون)اگر داشته باشن دوست دارن سانتافه به بالا سوار شن اما پدر بعضی چیزا و بعضی افراد بسوزه که پول کلان میخواد و بیشتر مردم هم تو هزینه‌های ضروری‌ترش موندن و هنوز نوبت ماشین نرسیده. البته این قضیه ماشین برا خونه هم صدق می‌کنه؛ که استحکام و هزینه و ‌ ..... توش مطرحه اما برا همه مقدور نیست

تو انتخاب خودرو هم هر کس از دید خودش نگاه میکنه؛ بعضی دوستان جوری نظر میدن که انگار بقیه نمیدونن ۲۰۶ از پراید محکمتره یا رانندگیش راحت تره و چندین مزیت دیگه؛ 

برادر عزیز اون مردمی که من میبینم والا ندارن ۳۰۰ تومن هزینه تعویض یه طبق رو بدن در واقع برای خیلی از مردم بحث اقتصادیش از همه چیز مهمتره؛ نه اینکه جون خودشون و خونواده‌شون براشون مهم نیست؛ نه اصلا؛ بحث اینه که این بندگان خدا اگر بخوان یه نیمروز برن پیش مکانیک، سر برج ۱۰۰ تومن بیشتر بدهکار هستن. 

البته همه هم مثل هم فکر نمی کنن؛ شخصی رو میشناسم که از ترس بیماری رفته شده گیاهخوار و شخصی هم که دکتر گفته سیگار بکشی میمیری اما همون موقع هم که تو بیمارستان بستری بود؛ سیگار هم می‌کشید.

تو بیان نظرات احترام همو نگه‌داریم، باور کنیم که انسان‌ها متفاوتن؛ الان من خودم از اون دسته افرادی هستم که تا جایی که ممکن باشه غیر۲۰۶ سوار نمیشم به چندین دلیل اما در عین حال هم افرادی که ترجیح میدن پراید صفر داشته باشن رو خدای نکرده نفهم نمیدونم؛ شرایط زندگی جوریه که ناچاری به فکر فردا باشی.

ویرایش شده در توسط zilamo
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، mehran51 گفته است :

سلام و خصوصا که یکی از دوستان میگفت کیا ریو ، ماشینی با استهلاک بسیار کمه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، zilamo گفته است :

البته. چون خودشون و اقوام و طایفه‌شون که عمرا سوار بشن. جالبش اینه که با این همه صرفه‌جویی!!!!! هم که می کنن بازم زیانده هستند.

اما یه نکته؛ چند صفحه اخیر رو که خوندم ادبیات بعضی از دوستان مناسب نبود و ریپورت هم زدم که امیدوارم قبل اینکه دعوا بشه، مدیران پست ها رو حذف کنن.

و یه نکته دیگه اینکه اکثر مردم (و نه همشون)اگر داشته باشن دوست دارن سانتافه به بالا سوار شن اما پدر بعضی چیزا و بعضی افراد بسوزه که پول کلان میخواد و بیشتر مردم هم تو هزینه‌های ضروری‌ترش موندن و هنوز نوبت ماشین نرسیده. البته این قضیه ماشین برا خونه هم صدق می‌کنه؛ که استحکام و هزینه و ‌ ..... توش مطرحه اما برا همه مقدور نیست

تو انتخاب خودرو هم هر کس از دید خودش نگاه میکنه؛ بعضی دوستان جوری نظر میدن که انگار بقیه نمیدونن ۲۰۶ از پراید محکمتره یا رانندگیش راحت تره و چندین مزیت دیگه؛ 

برادر عزیز اون مردمی که من میبینم والا ندارن ۳۰۰ تومن هزینه تعویض یه طبق رو بدن در واقع برای خیلی از مردم بحث اقتصادیش از همه چیز مهمتره؛ نه اینکه جون خودشون و خونواده‌شون براشون مهم نیست؛ نه اصلا؛ بحث اینه که این بندگان خدا اگر بخوان یه نیمروز برن پیش مکانیک، سر برج ۱۰۰ تومن بیشتر بدهکار هستن. 

البته همه هم مثل هم فکر نمی کنن؛ شخصی رو میشناسم که از ترس بیماری رفته شده گیاهخوار و شخصی هم که دکتر گفته سیگار بکشی میمیری اما همون موقع هم که تو بیمارستان بستری بود؛ سیگار هم می‌کشید.

تو بیان نظرات احترام همو نگه‌داریم، باور کنیم که انسان‌ها متفاوتن؛ الان من خودم از اون دسته افرادی هستم که تا جایی که ممکن باشه غیر۲۰۶ سوار نمیشم به چندین دلیل اما در عین حال هم افرادی که ترجیح میدن پراید صفر داشته باشن رو خدای نکرده نفهم نمیدونم؛ شرایط زندگی جوریه که ناچاری به فکر فردا باشی.

بحث نفهمی نیست. بحث اینه که ممکنه یه شخصی موضوعی رو ندونه. چون اینجا بازار شایعه داغه. دلالیسم گوش های ما رو شایعه پرست بار آورده تا منفعت ببره. تو مملکت چو میندازه ماشین فقط صفرش خوبه. ملت هم باورشون میشه. چرا؟ چون همه اینو میگن.

اما آیا واقعا الانم مثل قبلنا، یه ماشین صفر بخری دیگه تا چند سال راحتی؟!؟ قطعا خیر. از هفته اول اسیر تعمیرگاه و نمایندگی هستی.

اینجا همه نظرشون رو می گن تا دیگران هم روش فکر کنن. وگرنه هیچ کس حق توهین به دیگری رو نداره.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، endwaiter گفته است :

بحث نفهمی نیست. بحث اینه که ممکنه یه شخصی موضوعی رو ندونه. چون اینجا بازار شایعه داغه. دلالیسم گوش های ما رو شایعه پرست بار آورده تا منفعت ببره. تو مملکت چو میندازه ماشین فقط صفرش خوبه. ملت هم باورشون میشه. چرا؟ چون همه اینو میگن.

اما آیا واقعا الانم مثل قبلنا، یه ماشین صفر بخری دیگه تا چند سال راحتی؟!؟ قطعا خیر. از هفته اول اسیر تعمیرگاه و نمایندگی هستی.

اینجا همه نظرشون رو می گن تا دیگران هم روش فکر کنن. وگرنه هیچ کس حق توهین به دیگری رو نداره.

توی این شرایطی که دو کارخونه ی ایران خودرو و سایپا دارن هر چی دست شون میرسه روی ماشین های تولید جدید نصب میکنن ، من میگم ماشین چند سال کارکرده خیلی بهتره ( البته تر و تمیز ، نه ماشینی که هم از بیرون و هم از داخل و فنی ماشین معلومه زوارش در رفته) ، مثلا برادر خودم یه 405 glx مدل 94 داره که اغراق نیست بگم با وجود نزدیک به 80 هزار کیلومتر پیمایش هیچ مشکل خاصی تا الان نداشته و فقط یه هزینه ی جزئی برای سرویس کردن نیاز داره ، میخواد ماشین پارس جدیدی که ثبت نام کرده و دعوت نامه اش اومده رو نفروشه و این 405 رو رد کنه بره.بهش گفتم برادر من ، فکر نکن ماشین های تولید جدید یکی دو سال اخیر تحفه ای هستن ، خیر ، همکاری دارم که اول امسال ماشین 405 slx ش رو تحویل دادن و میگفت به یک ماه نرسیده ، سر و صدایی از طرف تایمش می اومد و رفتم نمایندگی و گفتن مشکل از هرزگرده.خب خنده دار نیست ماشینی که هنوز 500 تا نرفته هرزگردش رو باید عوض کنند ؟ حالا اگه توی مسیر بر و بیابونی و سفر راه دور این هرزگرد فاتحه ش خونده میشد ، این بنده خدا چقدر باید دردسر می کشید.

نمیخوام فخر فروشی کنم دوستان و یکی دو قرونی دارم که میتونم با فروش تیپ 5 مدل 96 ام بذارمشون روی هم و مثلا 207 مدل 98 بخرم و با اینکه با این ماشینم نزدیک 65 هزارتا توی کمتر از 2 سال رفتم ولی حیفم میاد پول بابت ماشین های تولید جدید بدم.همینو قطعا چند سالی نگه میدارم و الان هم دارم سعی میکنم تا جایی ممکنه برای قطعات مصرفی ش تا جایی که بودجه ام اجازه میده ، قطعات با کیفیت تهیه کنم و اگه ماشین های تولید دو سه سال قبل ، چند قلم جنس اورجینال هنوز کارخونه روشون می بست ، میشه با اطمینان نسبی گفت ( سعی میکنم کمی هم خوش بینانه فکر کنم) حالا همون دو سه قطعه هم دیگه اورجینال نیستن و هر چی جنس ارزون تر و بنجل تر از کشور برادر و دوست ( چین)! بوده سایپا و خصوصا ایران خودرو گذاشته روی تولیدات جدید.مثالش هم همون هرزگردی که روی ماشین 405 همکارم بوده

برای همین هم نظر شخصی من اینکه اگه کسی هم از تولیدات جدید ، ماشینی خرید ، بهتره توی دوره گارانتی با کوچکترین عیب و نقصی بیخیال کار نشه و بره تعویض قطعه.حتی به صورت امداد زدن که گاها دیر اون قطعه به دست صاحب ماشین میرسه.

من چه دل خجسته ای داشتم که میگفتم این 206 رو نهایتا سه چهار سالی نگه میدارم تا شاید بعدا ماشین های نسل  جدیدتری توی بازار عرضه شد و اینو میفروشم.بگمونم اگه همینو هم الان بفروشم ، دیگه سال دیگه نهایتا با پولش بتونم پرایدی بخرم.چون هیچ بعید نیست باز این دو کارخونه ی حروم خور بامبولی در بیارن و قیمت ماشین های رو چند برابر کنند.اگه میدونستم اینقدر اوضاع بازار ماشین خراب میشه ، اوایل سال قبل یه اکسنتی میخریدم که قیمتش هم مناسب بود و کیفیتش هم اگه عالی نباشه ، میشه گفت در سطح خوبیه.

با کمال احترام به نظرات دیگر دوستان ، این نظر منه.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

اینجا همه نظرشون رو می گن تا دیگران هم روش فکر کنن. وگرنه هیچ کس حق توهین به دیگری رو 

با وضعیت اقتصادی برای اکثر افراد همین دوره گارانتی یه مزیته.

۲۰۶ مدل ۹۳ با کارکرد ۱۲۷ هزار تا  دارم  و دو ماه قبل بخاطر ایراد در طراحی و ساخت خودرو گارانتی مجدد شد و دسته سیم اصلی،فن رادیاتور و رادیاتور تعویض شد که اگر قرار بود هزینه بدم بیشتر از دو ملیون میشد.

در ضمن مگه چقدر ۲۰۶ یا قطعات اصلی داریم که بتونه تقاضای بازار جواب بده،مردم مجبور به خرید خودرو صفر کیلومتر هستن حتی با علم به انحصار و کیفیت پائین.

اجبار قدرت انتخاب نمیذاره.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، mehran51 گفته است :

با وضعیت اقتصادی برای اکثر افراد همین دوره گارانتی یه مزیته.

۲۰۶ مدل ۹۳ با کارکرد ۱۲۷ هزار تا  دارم  و دو ماه قبل بخاطر ایراد در طراحی و ساخت خودرو گارانتی مجدد شد و دسته سیم اصلی،فن رادیاتور و رادیاتور تعویض شد که اگر قرار بود هزینه بدم بیشتر از دو ملیون میشد.

در ضمن مگه چقدر ۲۰۶ یا قطعات اصلی داریم که بتونه تقاضای بازار جواب بده،مردم مجبور به خرید خودرو صفر کیلومتر هستن حتی با علم به انحصار و کیفیت پائین.

اجبار قدرت انتخاب نمیذاره.

منم موافقم تو ایران الان تو این دوره زمونه حالا چه 206 باشه چه بالاترش 207 یا دنا توربو هر چی  هر ماشینی  فقط ماشین صفر باید سوار شد حداقل دو سال گارانتی خیال آدم راحته 

بعضی ماشین ها هم 3 سال و برخی دیگه هم 5 سال واقعا آرامش خیال هست

گارانتی واقعا عالیه تو نمایندگی دیدم  طرف امده بود اکسلش فقط بوشش مشکل داشت گارانتی زد براش تعویض اکسل کامل 

طرف کنارم بود امد حسال کنه خانومه گفت هزینه هیچی  کارت گارانتیش کشید به سلامت  واقعا عالیه ماشین گارانتی دار

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، naim گفته است :

منم موافقم تو ایران الان تو این دوره زمونه حالا چه 206 باشه چه بالاترش 207 یا دنا توربو هر چی  هر ماشینی  فقط ماشین صفر باید سوار شد حداقل دو سال گارانتی خیال آدم راحته 

بعضی ماشین ها هم 3 سال و برخی دیگه هم 5 سال واقعا آرامش خیال هست

گارانتی واقعا عالیه تو نمایندگی دیدم  طرف امده بود اکسلش فقط بوشش مشکل داشت گارانتی زد براش تعویض اکسل کامل 

طرف کنارم بود امد حسال کنه خانومه گفت هزینه هیچی  کارت گارانتیش کشید به سلامت  واقعا عالیه ماشین گارانتی دار

سلام منم خیلیارو دیدم به دلیل واحی گارانتیشون رو شرکت باطل کرده و هزینه تعمیرات مشمول گارانتی نشده خیلیارو دیدم از این نمایندگی به اون نمایندگی پاسکاریشون کردن برادر خودم پرایدشو یه هفته نبودگرفته بود سیمکشیش اتیش گرفت برد نمایندگی گفتن ما یا میتونیم برات وصله پیلش کنیم یا ببر نمایندگی اصلی تو جاده دماوند با هزینه خودت بنده خدا جرثقیل گرفت برد جاده دماوند اونجا تحویل نمیگرفتن میگفتن باید همون نمایندگی که پذیرش کرده کارتو انجام میداد البته بعد چند هفته کارش انجام شد ولی واقعا باید خوشحال میبود که ماشینش درست شده؟؟؟؟ یا ناراحت که چرا خودرویی که یه هفته کار نکرده سیمکشیش اتیش گرفته و اینهمه از کارو زندگیش زده؟؟؟

خیلیارو دیدم به خاطز اینکه نمایندگی از اجناس بی کیفیت برای تعمیر استفاده میکرده نمایندگی نبرده و با هزینه شخصی تعمیر کرده مخصوصا در زمینه دیسکو صفحه که نمایندگی دیسکو صفحه ای میندازه که چند ماهم دووم نمیاره

خیلیارو دیدم ماشینشون ایرادی اساسی داشته مثلا گیربکس زوزه میکشیده ولی کارشناس نمایندگی قبول نمیکرده و میگفته صدا عادیه و اکثرا همین صدارو داره

در اخر اینو بگم حتی همین ایرانخودرو سایپا قطعاتی که توی خط تولید استفاده میکنن بسیار با کیفیتر از قطعاتیه که به عنوان یدکی میفروشن اون بنده خدایی که اکسل ماشین صفرش عوض شده اصلا نباید خوشحال میشده اگه فقط بوش ایراد داشته همون بوش و برلبرینگ عوض میشده خیلی به نفعش بوده تا به خاطر یه بوش کل اکسلو با جنس شرکتی بی کیفیت براش عوض کنن

در اخر از هر چی بگذریم و اگه تمام خدمات نمایندگی درجه یک باشههمینکه ادم بخواد از کگارش بزنه بره نمایندگی صف وایسه ماشینو پذیرش کنه و چند روز بی ماشین بمونه خودش بزرگترین دردسره 

درست به همین خاطر و ناراضی بودن از نوع تعمیرات نمایندگی اکثرا تا وقتی خودروها گارانتی داره به خاطر رایگان بودنش میرن نمایندگی و بعد اینکه گارانتی ماشین تموم میشه اکثرا تعمیراتشون و سرویسهارو بیرون و مکانیکهای محلی انجام میدن و کمتر کسی میره نمایندگی گه گوشش بریده شه چون برای کوچکترین ایرادی قطعه عوض میکنن و قطعاتی که قابل تعمیرنو خیلی راحت عوض میکنن و فاکتورهای چند ملیونی جلو ادم میزارن

گاها خودروهای فرانسوی سالم به حدی بی دردسر هستن که از خودروی صفر کمتر خراب میشن وهمه اینها بستگی به شناخت ماشین دست دوم خوب انتخاب مناسب و تجربه بالا  از سواری مناسب خودرو و همچنین تعمیرات داره

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری