aidin1384

به نظرتون خرید 206 مدل پایین فرانسوی به صرفه تره یا مدل بالای 91 وصفر ایرانیزه؟

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

143 ارسال در این موضوع قرار دارد

سعی میکنی تصادف هم نکنی هر چقدر هم مراقب هستی میبینی طرف میاد میزنه به ماشینت 

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام مجید جان 

حرفتون تا حدودی درسته ولی همونطور که خودتون و دوستان به درستی اشارهکردن محمترین چیز شرایطه خریداره 

من خودمتجربه شخصیمو میگم یه بار یه تیپ 1 خریدم حدود 200 هزار به بالاکار کرده بود تقریبا سال 88 این ماشین گریه منو در اورد به شکلی که داشتم از هر چی ماشینه بیزار میشدم هم ماشین لگن بود هم خودم تجربه نداشتم و اولین سواریم بود  ولی باز هم به پراید صفر ترجیحش میدادم خلاصه فروختمو یه تیپ 2 84 با 160 هزار کارکرد خریدم چند سالی که دستم بود عالی بود و راضی بودم ازش بعد اون همیشه دلم میخواست یه تیپ 2 89-90- فرانسه کم کار بخرم حالا چرا سمت تیپ 5 نمیرفتم فکر میکردم تیپ 5 پر خرجه و من خودم چون چند سال TU3 داشتمفکر میکردم موتورشو کامل میشناسم خلاصه یه تیپ 2 89 خریدم با 90 هزارتا کارکرد   و دو سه لکه رنگ داشت ولی فنی عالی بود سال 95 بود به قیمت 19 ملیون حتی ارزونتر از یه پراید صفر یه چند ملیونی ام خرجش کردم تا شد اونچیزی که میخوام و تو این 2.5 سال عالی بود و خیلی ازش راضیم الان علاقه شدیدی به تیپ 5-89یا 90 فرانسوی دارم ولی به حدی به این تیپ 2 دو علاقه دارم دلم نمیاد بفروشمش همش میترسم یه تیپ 5 بخرم و مثل این بی دردسر نباشه و اذیت کنه و تو خرج بندازدتم

خلاصه بسته به شرایط مثلا یکی میخواد برهتو یه شرکتی یا اسنپ با ماشین کار کنه و اشنایی زیادی با خودرونداره و همش تو شهره و تجربه اولین سواریشه خوب پراید صفر ممکنه براش بهتره ولی یکی هست عاشق ماشین بازیه دوست داره ماشین بازی کنه ماشینو ارتقاع بده خرجش کنه اپنشن ببنده خوب معلومه برای این 206 بهتره یا شخصی هست ممسافرتهای طولانی زیاد میره اصلا خرید پراید حالا چه صفر چه کارکرده یه جورایی اشتباهه و مخصوصا به دلیل ایمنی پایینش ممکنه اسیبهای جبران ناپذیر ببینه

همچنین باید اینم در نظر گرفت خریدن یه خودرو صفر مخصوصاپراید معنیش این نیست که دیگه تعمیرگاه نمیره و با کیفیت این خودروهای صفر و قطعات چینی گاها میبینی یه خودرو صفر از یه خودرو 100 هزارتا کار کرد بیشتر ادیت میکنه حالا ممکنه تا یه مدت گارانتی داشته باشه ولی همین از کارو زندگی زدن تو صفنمایندگی رفتن ماشینو هی گداشتن و از زیر مسولیت در رفتن نمایندگیها و ایرادهارو نادیده گرفتن گاها خیلی بدتره تازه به هر بهونه ای میخوان خودرو رو از شرایط گارانتی بیرون کنن

داداش من پراید صفر خرید چند روز نگذشته بود سیمکشیش اتیش گرفت بعد یه SD ایرانیزه خرید انقدر مشکلات برقی داشت و یکی دوروز تو خیابون گذاشتش فروختش و سمند موتور 1800 پژو قدیمی گرفت گوش شیطون کر از اونراضیه ولی خوب سواری و مصرف و اینهاش ...

در اخر بازم میگم شرایط و سلایق گوناگونه و ما باید شرایط کشور و بازار خودرو ام در نظر بگیریم 

ولی من به شخصه اگه 30 ملیون داشته باشم برای هزینه خرید ماشین یهخ تیپ 2 مدل پایین 84-85 میخرم اگه 50 ملیون داشته باشم یه 89-90 تیپ 2 فرانسوی میخرم اگه 70-80- داشته باشم یه تیپ 5 سالمو تمیز میخرم 

و اگه 200 تا 300 ملیون داشته باشم یه تیپ 5 89-90 اکازیون کم کارکرد پیدا میکنم میخرم و کل لوازمشو RC  میبندم و تمام اپشنهای موجود از ESB تا چراغ شور اینه تاشو دزدگیر تکستون اینه الکنتروکنیک ... تمام اپشنارو میبندم

کلا یکی از فانتزیامه یه تیپ 5 اکازیون مدل 90 با تمام لوازم ارسی و تمام اپشنهای موجود یه روز داشته باشم و به غیر از موتور تمام لوازم ارسی و اورجینال باشه خداییش 206 هم همه چیش اورجینالش هست چند روز پیش یه جفت چراغ جلو 206 ساخت ایتالیا دیدم تو یه کانالبا روح وروان ادم بازی میکرد

با همه حرفات موافقم به جز اون آخرش. من اگه ۲۰۰-۳۰۰ تومن داشته باشم یه ماکسیما، آزرا، ۴۰۷ یا خلاصه یه همچین ماشینی می خرم. اون آپشنایی که می خوام نصب کنم رو فابریک داره، اتاق جادار تره، موتورش قوی تره، موقع فروش هم به همون قیمت ازم می خرن.

داشتن یه آرسی خیلی لذت بخشه، ولی نه به قیمت ۲۰۰ میلیون.

پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال

سلام

چند صفحه آخر بحث های جالبی شده و به نظر من همه از زاویه دید خودشون درست میگن .

هم 206 ماشین ایمن تری از پراید هست و چندان قابل مقایسه نسیت

هم پراید لحظه ای فکر بشه کم هزینه تر از 206 هست

هم کسی که خدای ناکرده توان خرید نداشته باشه چاره ای جز عقب گرد نداره (البته امیدوارم همه مردم کشورم بتونند بهترین ها را سوار بشن و کسی در اثر ایمنی کم ماشین جون خودش و خانوادش را از دست نده)

هم بحث ایمنی بسیار مهمه و شرط عقله

هم قضا و قدر دست ما نیست

هم تجربه ارسی بسیار عالی و هیجان انگیزه حداقل برای 206 بازها

کل موارد را که کنار هم بگذاریم مشکل از خیانت خودروساز هست. چون که با  پولی که میدیم کالایی اجباری و بسیار ضعیف  را دریافت می کنیم.

همه جای دنیا این هست که کلکسیونرها دنبال ماشین های خاص و قدیمی تمیز مانند آئودی کواترو برخی مدل های فراری آلفا رومئو و  .... باشن ولی اینکه تولیدات هر سال بد تر از سال قبل باشه و گروهی ماشین ها 10 سال پیش تمیز را به صفر همون خودرو ترجیح بدن ضعف مفرط مدیریتی و صنعتی  و شرایط بسیار بسیار بد خودروسازی در کشور است.

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

از ماست که بر ماست

وقتی هزینه و مخارج از جون آدمیزاد با ارزش تر بشه عاقبت همین صحبت ها هم پیش میاد

پراید اگر هزینه ی نگهداریش به ازای سال ۱۰۰۰ تومن هم باشه اینقدری نا امن هست که اصلا ارزش فکر‌کردن نداره

ماشینی که با سرعت دقیقا ۲۰‌تا دقت کنید: ۲۰ کیلومتر بر ساعت،شایدم کمتر از پشت زد به پاترول من کار ندارم که حتی دسته موتورها شکست و کاپوت تا شیشه جمع شد، دست و سر راننده هم شکست

یک تصادف تو شهری تو ترافیک

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ایمنی خودروها بستگی داره 

بحث ایربگ باشه و...اما ضربه شدید باشه با راننده وسرنشین ها صدمه میزنه 

مگر خودروهای قدیمی باشه که اونا چیزایی که دیدیم ایمنی بالاتری داشتن هم اتاق وهم سرنشین

لینک به ارسال

سلام مجدد اقا مصطفی به درستی اشاره کردن شاید مثلا مخارج پراید کمتر باشه مثلا جل.بندیش با 200 تومن جمع شه ولی 206 با 400 تومن ولی 206 میره برا چند سال بعد پراید به 6 ماهم نمیکشه یا لنت ارزونترش شاید یک چهارم لنت 206 کار نکنه کلا پراید ماشینیه که زیاد خراب میشه  خواستم بازم تاکیدکنم سلیقه ای هست و باید شرایط خریدار هم دید  له قول اقا مصطفی مثلا میشه با 200-300 تومن خیلی ماشینهایبه روزتر خرید ولی خوب نگاه من به 206 فرانسوی یه جورایی نگاه به یه ماشین کلاسیکه طرف میره 100 ملیون پول ماشین 40-50 سال پیش میده یا دوستی نوشته بود جی ال ایکس 2000 داره و به پراید صفر فکرم نمیکنه واقعا هم حق داره واقعا پژو جی ال و جی ال ایکسم با اینکه طراحیشون قدیمیه ولی بعضی مدلها هستن طراحیشون انقدر استاندارده که تا سالها بعد از تولیدشون با ماشینهای روز برابری میکنن به نظر من 206 از اون قبیل خودروهاست یکی از دلایلی ام که من از 206 خوشم میاد اتفاقا همین کوچیک و هاچبک بودنشه من مجردم ولی 206 حتی یه خانواده 4 نفره رم به خوبی جواب میده موقع پارک کردن راحتی توی ترافیکها همین کوچیک و سبک بودن یه امتیازه ورانندگیو خیلی راحت و بی دردسر میکنه در مقابل خودروهای بزرگتر  مثل مزدا و تویوتا و نیسان خلاصه به نظر من یه 206 همه چی اورجینال و با تمام اپشنها هم لذت یه خودروی کلاسیکو دارهمثل مثلا یه بینوه 2002 تر تمیز و سالم و در حد هم حس یه خودرو ی جدید و به روز مثلا کسی که یه خودرو کلاسیک مثل بینوه 2002 یا فولکس قورباقه ای داره مجبوره یه خودروی جدیدم بگیره برای کارهای روزمره و مسافرت ولی با یه تیپ 5 ارسی هم لذت یه خودروی کلاسیکو میتونی کسب کنی هم باهاش کارای روزمره انجام بدی و هم مسافرت بری عقبشم درسته کم جا ولی برای دو تا بچه زیر 15-16 سال یا دو تا خانم کاملا فضای مناسبیه مخصوصا اگه صندلیهای جلو رو بیخودی تا اخر نبری 

ولی بازم قبول دارم حتی 206 خودروی استاندارد و به روز و با ایمنی بالایی نیست توی دنیا ولی مخصوصا تو کشوری مثل ایران که درهای ورود خودروهای به روز بستس خودروی بدی محسوب نمیشه البته  این انحصار خودرو بزرگترین خیانت بودو تاوانشو مردم بیچاره با جونشون دارن میدن اتفاقا من چند روز پیش تو جاده بودم پر بود از پراید اون بنده خدایی که با زنو بچه سفر هزاران کیلومتری با پراید میره نمیشه بهش خورده گرفت اونم شرایطش این بوده و بهترین انتخابو تو گزینه های محدود نسبت به شرایط خودش گرفته ولی این پراید انقدر تصادفات منجر به مرگ داشته تو تصادفهایی که شاید اگه یه پژویا حتی سمند بود لا اقل سرنشینها نمیمردن نیروی انتظامی سالهاست میخواد از شماره گذاری پراید جلوگیری کنه ولی زورش نمیرسه و امسال گفتن سال اخره 

همچنین محیط زیست کشورمون داره از بین میره و الودگی شهرها داره مردمو زجر کش میکنه به این بهونه که ما میخوایم از تولید داخل حمایت کنیم بابا تولید داخل که فقط خودرو نیست خودرو صنعت بسیار پیشرفته و رقابتی داره یکی نیست بگه جان مولا شما بیخیال خودروسازی شید و بزارید خودروهای روز برقی و هیبریدیو کم مصرف وارد کشور شه هم مردم با قیمت مناسبتر ماشینهای ایمن میخرن هم الودگی شهرها کمتر میشه هم هزینه های معلولیتو فوت تصادفات جاده ای کم میشه به خدا هیچ اسیب جدی ام به صنعت گسترده ایران نمیخوره همین شرکتهای قطعه ساز هم به جا رودریو چراغ پرایدو سمند تولید قطعاتخودروهای به روز رو میکنن ایرانخودرو سایپا ام تومناقصه به بخش خصوصی واگذار شن منتاژ خودروهای وارداتیو انجام بدن

دولتم بشینه کنار و گمرکی معقول دریافت کنه وزارت صنعت معدنم نخواستیم حمایت از خودروسازی کنه بره دست مهربانشو رو یه صنعت دیگه بزاره مثلا صنعت لوازم خانگی 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

دیدم بازار اینجا گرمه منم نظرمو بدم البته فقط یه نظره 

من تیپ 5 مدل 95 دارم از امنیتو لزت سواری بگذریم خداییش هیچ امکاناتی نصبت به فرانسوی ها نداره امکاناتش در حد همون پرایده نمیتونی هیچی بهش اضافه کنی و تو این فکر هستم با یه مدل 90یا 91 عوضش کنم با یکی از دوستان همین انجمن هم مشورت کردم  قانع شدم که عوضش کنم که حد اقل بدونم آپشن ینی چی پس ارزش داره ادم ماشینی رو بخره که استراحت کنه هرچندصفر نباشه خرج داشته باشه  نه اینکه یه مسافرت بری همش خستگی باشه تو تنت یا استرس امنیتو داشته باشی خدا وکیلی پراید از موتور سی جی 125 بهتره نه بیشتر امیدوارم همه به آرامش و امنیتمون اهمیت بدیم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام بر دوستان و حالا که حرف 206 های ایرانیزه شده ، یه سوالی برام پیش اومده که 206 های تولیدی 91 به بعد هم میشه کروز کنترل روشون نصب کرده یا توی ایسیو یا گیربکس ماشین های تولیدی سال های اخیر این قابلیت رو نداره ؟ من چون بیشتر مسیرهایی که میرم اتوبانه ، دوست دارم اگه میشه کروز کنترل برای ماشینم تهیه کنم.

تیپ 5 مدل 96

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، majid2007 گفته است :

سلام بر دوستان و حالا که حرف 206 های ایرانیزه شده ، یه سوالی برام پیش اومده که 206 های تولیدی 91 به بعد هم میشه کروز کنترل روشون نصب کرده یا توی ایسیو یا گیربکس ماشین های تولیدی سال های اخیر این قابلیت رو نداره ؟ من چون بیشتر مسیرهایی که میرم اتوبانه ، دوست دارم اگه میشه کروز کنترل برای ماشینم تهیه کنم.

تیپ 5 مدل 96

بله میتونی کروز نصب کنی البته یونیورسال و مسلما دقت کروز فابریک نیست

مدل ۹۳ دریچه گاز سیمی از روز اول کروز نصب شده و تا حالا بدون مشکل کار میکنه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در هم اکنون، mehran51 گفته است :

بله میتونی کروز نصب کنی البته یونیورسال و مسلما دقت کروز فابریک نیست

مدل ۹۳ دریچه گاز سیمی از روز اول کروز نصب شده و تا حالا بدون مشکل کار میکنه

سلام و یعنی منظورتون کمی خطا داره و مثلا به جای فعلا شدن توی سرعت 80 تا روی 83 یا 85 تا فعال میشه آقا مهران؟

و اینکه برای نصب کردن باید قطعه ی دیگه ای هم خریداری بشه ؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری