aidin1384

به نظرتون خرید 206 مدل پایین فرانسوی به صرفه تره یا مدل بالای 91 وصفر ایرانیزه؟

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

143 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 9 ساعت قبل، majid924 گفته است :

206 سرطان است شک نکنید این ماشین جز دردسر چیزی ندارد تندر خیلی قوی تر از 206 است

داداش صلیغه  ایه این موضوع ولی این دو ماشین در دو کلاس متفاوتن اگه تندر ر با 206 اس دی مقایسه کنید درسته ولی 206 هاچ بک رو باید با پراید هاچ بک تیبا هاچ بک و ساندرا مقایسه کرد 

گل هم زمان خودش قابل مقایسه بود که دیگه تولید نمیشه ولی من خودم یه 206 84 تیپ دو داشتم خیلی ام نو و سر سلامت نبود ولی خیلی ازش راضی بودم انقدر ازش راضی بودم که  اصلا قصد فروش نداشتم ولی یکی روی قیمت ازم خرید و به هیچ ماشین دیگه ای فکر نکردم دوباره اومدم یه تیپ دو 89 خریدم سفید و اگه یه روز اینم بفروشم بازم انتخاب اولم 206 خواهد بود مخصوصا تیپ دو که هم استهلاکش کمه هم قطعاتش فراوون و از همه مدل گیر میاد فرانسوی و ایساکویی و متفرقه به نظر من تیپ دو استهلاکش و خرجش حتی از پراید با صرفه تره چون مثلا شما جلوبندی پرایدو با 150 جمع میکنید برای 206 200 تا 250 ولی پراید بعد شش ماه به علت ضعیف بودنش دوباره باید تعمیر شه ولی 206 چچند سال راحت کار میکنه این موضوع در تعمیر اساسی موتور لنت لاستیک فرمون و بقیه خرجها کاملا صادقه 

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 20 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

ممنون داداش از اطلاعاتت ولی منظورم از اینکه اگه دریچه گازش برقی بود فرانسویه مدل 91 بود که خودتونم اشاره کردید دوره گذار بوده و سوالی هم پرسیدم حالا سوالمو کاملتر میپرسم اگه مدل 91 دریچه گازش برقی باشه یعنی سیستم برقیش فرانسویه؟

وگرنه خودم میدونستم فرانسویه دریچه گاز سیمی ام داریم چون خودم قبلا یه 84 تیپ دو داشتم و اون سالها که معلومه دیگه کلا فرانسوی بود فکر کنم از سال 86 به بعد tu3a و دریچه گاز برقی شد 

در مورد ایینکه صفحه کیلومتر از سال 88 کیلومترها سفید شد فکر کنم دارید اشتباه میکنید چون من خودم 89 دارم و مشکیه و تازه خریدم و برای خرید و بازدید هر ماشینی میرفتم 88 و 89 تمام اونهایی که من دیدم مشکی بود فقط یه مدل 86 دیدم که اونم مشکی بود ولی یه مدل 86 یا 87 بود که دقیق یادم نیست و رنگ صفحه کیلومتر سفید بود و من هی به مالکش میگفتم این صفحه کیلومتر عوض شده و اون با اطمینان میگفت فابریک خودشه و دست نخورده حتی خودشم میگفت ما ام تعجب کردیم که سفیده اولش ولی مطمعنیم همونیه که کارخونه بسته فکر کنم مثلا روی مدلهای 87 یه دوره سفید بستن دوباره صفحه مشکی شده 

خیلی ببخشید که سوالام طولانی شد ولی چون یه مدت دنبال ماشین مدل 89 و 90 میگشتم که میخواستم فرانسوی باشه و تایپ بی و کروز بشه روش نصب کرد چون شنیدم سیستم برقیه ایرانیزه ها خیلی ایراد پیدا میکنه و تند و تند سنسور میسوزونه و گاها ماشین خاموش میشه و تو راه میمونه حتی از یه مدل 91 توی نمایشگاه دیدم و ازش پرسیدم که سیستم برقیش فرانسویه یا ایرانیزه با اطمینان میگفت که 91 ها با هم هیچ فرقی نداره و اگه یکیشون فرانسوی باشه همشون فرانسویه و اگه یکیشون از دید شما ایرانیزه باشه همشون ایرانیزست 

ولی اطلاعات شما خیلی بدردم خورد بازم تشکر میکنم من فکر میکردم از سال 91 که ایرانیزه شد چراغها کریستالی شد و هر ماشین 88 با بالا میدیدم چراغاش کریستالیه فکر میکردم تعویضه و نمیدونستم چراغ کریستالی هم والو داره و فکر میکردم فقط اون خط دارها والو ست 

پس هر مدل 91 که که دیسپلی اش تایپ ای باشه برقش  فرانسویه و اگه بزرگ باشه ایرانیزه دریچه گاز قمقمه نگاه کردن بی اس ای و بی اس ام و کامپیوتر دیگر راه فهمیدن این موضوع؟

در مورد صفحه کیلومتر شاید درست بفرمایید ولی من 89 گرفتم صفحه سفید بود و فابریک و سال های بعدش مشکی ندیدم.  البته طلق های مشکی هم هست که میشه بدون تعویض روی صفحه گذاشت شاید بعضی ها که میگن فابریکه اینجوری منظورشونه. شاید هم تو یک دوره زمانی چند ساله هر دو موجود بوده هر خط تولید یکیش را می بسته!

90 ها تمومشون فرانسوی هستند

چراغ های کریستالی قبلا والئو بود  والان بسیار کمیابه  الان از شرکت های متنوعی مثل جمع ساز و کروز و مدرن میزنند. یک مدل به نام depo امده که تایوانیه و کیفیت خوبی داره ولی اونم کم پیدا میشه وقیمتش کمی بالاست.

هر مدلی که دیسپلی تایپ بی روش کار میکنه فرانسویه. و اون هایی که در گوشه سمت راست دیسپلی همیشه گرافیکی یک ماشین قرمز هست  ایرانیه 

البته کالیپرترمز و لنت ایرانی ها هم به علاوه گیریبکسش نشون میده . فرانسوی ها روی زبانه دسته موتورش Ma حک شده که گیربکس اصلیه.

anTcGGiT_.jpg

337b2555a6a63b249bc8eae95704e4f11ac56060.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، majid924 گفته است :

206 سرطان است شک نکنید این ماشین جز دردسر چیزی ندارد تندر خیلی قوی تر از 206 است

اگه مقایسه با یک ماشین خارجی  میفرمایید که سرطانه  شاید ولی به نسبت ماشین های هم قیمت داخلی محاسن و معایب خودش را داره و بسته به نیاز فرد داره که میخواهد کدومش را پوشش بده.

در 50 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

ممنون داداش از اطلاعاتت ولی منظورم از اینکه اگه دریچه گازش برقی بود فرانسویه مدل 91 بود که خودتونم اشاره کردید دوره گذار بوده و سوالی هم پرسیدم حالا سوالمو کاملتر میپرسم اگه مدل 91 دریچه گازش برقی باشه یعنی سیستم برقیش فرانسویه؟

وگرنه خودم میدونستم فرانسویه دریچه گاز سیمی ام داریم چون خودم قبلا یه 84 تیپ دو داشتم و اون سالها که معلومه دیگه کلا فرانسوی بود فکر کنم از سال 86 به بعد tu3a و دریچه گاز برقی شد 

در مورد ایینکه صفحه کیلومتر از سال 88 کیلومترها سفید شد فکر کنم دارید اشتباه میکنید چون من خودم 89 دارم و مشکیه و تازه خریدم و برای خرید و بازدید هر ماشینی میرفتم 88 و 89 تمام اونهایی که من دیدم مشکی بود فقط یه مدل 86 دیدم که اونم مشکی بود ولی یه مدل 86 یا 87 بود که دقیق یادم نیست و رنگ صفحه کیلومتر سفید بود و من هی به مالکش میگفتم این صفحه کیلومتر عوض شده و اون با اطمینان میگفت فابریک خودشه و دست نخورده حتی خودشم میگفت ما ام تعجب کردیم که سفیده اولش ولی مطمعنیم همونیه که کارخونه بسته فکر کنم مثلا روی مدلهای 87 یه دوره سفید بستن دوباره صفحه مشکی شده 

خیلی ببخشید که سوالام طولانی شد ولی چون یه مدت دنبال ماشین مدل 89 و 90 میگشتم که میخواستم فرانسوی باشه و تایپ بی و کروز بشه روش نصب کرد چون شنیدم سیستم برقیه ایرانیزه ها خیلی ایراد پیدا میکنه و تند و تند سنسور میسوزونه و گاها ماشین خاموش میشه و تو راه میمونه حتی از یه مدل 91 توی نمایشگاه دیدم و ازش پرسیدم که سیستم برقیش فرانسویه یا ایرانیزه با اطمینان میگفت که 91 ها با هم هیچ فرقی نداره و اگه یکیشون فرانسوی باشه همشون فرانسویه و اگه یکیشون از دید شما ایرانیزه باشه همشون ایرانیزست 

ولی اطلاعات شما خیلی بدردم خورد بازم تشکر میکنم من فکر میکردم از سال 91 که ایرانیزه شد چراغها کریستالی شد و هر ماشین 88 با بالا میدیدم چراغاش کریستالیه فکر میکردم تعویضه و نمیدونستم چراغ کریستالی هم والو داره و فکر میکردم فقط اون خط دارها والو ست 

پس هر مدل 91 که که دیسپلی اش تایپ ای باشه برقش  فرانسویه و اگه بزرگ باشه ایرانیزه دریچه گاز قمقمه نگاه کردن بی اس ای و بی اس ام و کامپیوتر دیگر راه فهمیدن این موضوع؟

کاپوت را بالا بزنید اگه کامپیوترش بوش سمت چپ بود و 745 که دیگه معلومه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

اگه مقایسه با یک ماشین خارجی  میفرمایید که سرطانه  شاید ولی به نسبت ماشین های هم قیمت داخلی محاسن و معایب خودش را داره و بسته به نیاز فرد داره که میخواهد کدومش را پوشش بده.

کاپوت را بالا بزنید اگه کامپیوترش بوش سمت چپ بود و 745 که دیگه معلومه

ممنون داداش از اطلاعاتت خداییش من موندم اگه این سایت نبود ادم این اطلاعاتو کجا میتونست گیر بیاره خدا به شما که زحمت کشیدی عکس اپلود کردی و تمام عوامل سایت خیر بده اتفاقا رو ماشین قبلیم تایپ بی بسته بودم دیسپلی خودمو داده بودم 200 هزارم سر داده بودم تایپ بی گرفته بودم خیلی عالی بود فقط یه ردیف از پیکسلهای وسطش سوخته بود یه خط روش بود همیشه زیادم تابلو نبود میخواستم روش کروز هم ببندم که چون دریچه گازش سیمی بود نشد 

روی این 89 فعلا چراغ داشبورد و و سنسور دمای خارجی بستم دکمه تریپم انداختم فشار میدم دمارو نشون میده حالا یواش یواش روش اپشن نصب میکنم ولی فعلا یه کارهایی داره واجبتره مثل صفحه کلاج و یه پخش پایونیر که با اینترفیس به دسته کنترل پخش وصل شه 

البته کلا روی نگه داشتن این ماشینم یه مقدار دو دل بودم که تو تایپیک مناسبتر توضیح میدهم و مشورت میگیرم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

ممنون داداش از اطلاعاتت خداییش من موندم اگه این سایت نبود ادم این اطلاعاتو کجا میتونست گیر بیاره خدا به شما که زحمت کشیدی عکس اپلود کردی و تمام عوامل سایت خیر بده اتفاقا رو ماشین قبلیم تایپ بی بسته بودم دیسپلی خودمو داده بودم 200 هزارم سر داده بودم تایپ بی گرفته بودم خیلی عالی بود فقط یه ردیف از پیکسلهای وسطش سوخته بود یه خط روش بود همیشه زیادم تابلو نبود میخواستم روش کروز هم ببندم که چون دریچه گازش سیمی بود نشد 

روی این 89 فعلا چراغ داشبورد و و سنسور دمای خارجی بستم دکمه تریپم انداختم فشار میدم دمارو نشون میده حالا یواش یواش روش اپشن نصب میکنم ولی فعلا یه کارهایی داره واجبتره مثل صفحه کلاج و یه پخش پایونیر که با اینترفیس به دسته کنترل پخش وصل شه 

البته کلا روی نگه داشتن این ماشینم یه مقدار دو دل بودم که تو تایپیک مناسبتر توضیح میدهم و مشورت میگیرم

قربان شما ایدین خان کاری نکردیم البته مطالب بیشتر حافظه تاریخی  من بود و قطعا بقیه دوستان هم بهتر هست نظر بدن که اگر جاییش هم مشکل داره تصحیح بشه.

در ضمن مبارک ماشینتون هم باشه بهش برسید ارزش نگه داشتن داره چون 206 هم به سرنوشت 405 داره نزدیک میشه....

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان  یک مقاله جدید تو سایت تسنيم دیدم که گفتم خالی از لطف نیست اینجا کپی کنم

جالب اینه گفته اکثر قطعات از چین مياد آخه قبلا یکی از سخنگویان  روابط عمومی ایرانخودرو قبول نمیکرد قطعات از چین مياد و ميگفت از یه کشور شرق آسیا که خبر نگار گفت اگه اسم کشور رو نگيد همه فکر میکنن چينه ولی تو این سایت خبری به وضوح گفتن 

پژو ۲۰۶؛ از پاریس تا تهران

پژو ۲۰۶ یکی از محبوب ترین خودروهای کشور در سال های گذشته بوده است. خودرویی که روزگاری لوکس بود و حالا به یک خودروی معمولی بدل شده است.

•  

پژو 206؛ از پاریس تا تهران

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، پژو 206 یکی از محبوب ترین خودروهای کشور در سال های گذشته بوده است. خودرویی که روزگاری لوکس بود و حالا به یک خودروی معمولی بدل شده است. در این روزها، برخی  از مردم می گویند که پژو 206 هیچ رنگ وبویی از همتای فرانسوی خود ندارد و بیشتر از اینکه فرانسوی باشد، چینی است. چراکه از سال 91 و بعد از تحریم ها قطعات فرانسوی از پژو 206 محو شد و قطعات ایرانی و چینی جای آن را گرفت. به این ترتیب پژو 206 مدل 92 با تغییراتی نسبت به مدل سال قبل خود وارد بازار شد و این بار بیش از این که یک خودروی ایرانی- فرانسوی باشد، یک خودروی ایرانی- چینی بود.بنابراین پژو206 های تولیدی ایران را به دو دسته تقسیم می کنیم:

1) پژو206هایی که قبل ازسال 91 درایران تولید شده اند که به علت استفاده ازقطعات فرانسوی به« پژو206 فرانسوی» معروفند.
2) پژو206 هایی که از سال 92 به بعد در ایران تولید شده اند که به علت استفاده از قطعات چینی و ایرانی به «پژو206 های ایرانیزه شده» معروفند.

این مسئله باعث شد تا بسیاری از متقاضیان این خودروی زیبا، قید ظاهر آن را بزنند و به سمت خودروهای هم رده نظیر L90 بروند. خودروهایی که برخلاف پژو206 تنها ایرادشان ظاهر نامناسب آن است. اما برخی از مردم هم آپشن های جدید پژو206 را غنیمت شمرده و از این خودرو لذت بردند. تغییراتی که پژو206 درک کرد به شرح زیر است:

در عین حال براساس گزارش ها، با وجود برجام و رفع تحریم ها در این حوزه، هنوز تغییری در کیفیت پژو206 صورت نگرفته است و بعید به نظر می رسد که گیربکس فرانسوی جای همتای ایرانی خود را بگیرد، چراکه هزینه تمام شده پژو206 بالا می رود و سهم بازار خود را از دست می دهد.

بخش موتور
پژو 206های ایرانیزه شده همچون 206 های فرانسوی ازهمان موتورهای نام آشنای تی یو5 (مورد استفاده در 206 تیپ5) وتی یو3 (مورد استفاده در206 تیپ2) استفاده می کنند با این تفاوت که قطعات موتوری 206 های فرانسوی اکثرا از فرانسه به ایران صادر می‌شد اما در 206 ایرانیزه شده اکثر قطعات موتور از چین به ایران صادر می شود و این یعنی افت محسوس کیفیت ساخت موتور و دوام موتور در دراز مدت.

بخش گیربکس و کلاچ
یکی از بزرگترین تغییرات صورت گرفته منفی در پژو206 ایرانیزه شده تغییر کلی سیستم گیربکس آن است. به طوری که پژو206 ایرانیزه شده مجهز به گیربکس (بی ای 1) شده است که همان گیربکس مورد استفاده در پژو405 می باشد. این گیربکس هماهنگی خوبی با موتور 206 ندارد در نتیجه دو مشکل اساسی در 206 های ایرانیزه شده به وجود آمده است:
اول) به علت تعریف ضرایب دنده متفاوت در گیربکس جدید پژو 206 دیگر خبری از شتاب گیری عالی نیست به نحوی که 206 فرانسوی تیپ5 طبق اعلام ایران خودرو دارای حداکثر سرعت معادل 195 کیلومتر برساعت بوده و شتاب گیری 0 تا 100 کیلومترآن نیزمعادل 9.8 ثانیه بوده است در حالی که بعد از تغییرگیربکس حداکثرسرعت آن به 190 کیلومترکاهش یافته و شتاب آن نیز به 11.6 ثانیه رسیده است.
دوم) به علت عدم هماهنگی بین موتور و گیربکس جدید در پژو 206  درحال حاضر بیشترین تعداد مراجعه به نمایندگی های ایران خودرو در رابطه با خرابی های پژو 206 ایرانیزه شده مربوط به مشکلات گیربکس آن است که باعث ایجاد نارضایتی برای خریداران شده است.
در بخش سیستم کلاچ این بار 206 ایرانیزه شده پیشرفت کرده و دارای کلاچ نرم تری شده که در رانندگی های شهری بسیار قابل توجه است.

سیستم هیدرولیک فرمان
با تغییرات جزئی صورت گرفته در پمپ هیدرولیک فرمان پژو206 هم اکنون پژو206 های ایرانیزه شده به نسبت پژو206 های فرانسوی دارای فرمان نسبتا نرم تری هستند.

سیستم برق و الکترونیک
اصلی ترین تغییر در پژو206 ایرانیزه شده تغییر اساسی در سیستم الکترونیک و شبکه برق آن است به نحوی که پژو 206 فرانسوی دارای 3 شبکه مجزای الکترونیکی برای موتور و داشبورد و سیستم های روی ستون فرمان بوده است اما در پژو206 ایرانیزه فقط یک شبکه سرتاسری وجود دارد.این عمل یعنی حذف سیم کشی های مجزا و شبکه های الکترونیکی مجزا و تبدیل آن به یک شبکه واحد باعث شده است که دیگر نتوان انبوهی از امکانات (که روی پژو 206 فرانسوی قابل  نصب بود) را روی پژو 206 ایرانیزه شده نصب کرد.

کیفیت ساخت
پژو 206 فرانسوی همواره در کنار تندر90 جزو با کیفیت ترین خودروهای ساخت داخل به شمار می آمد اما پس از ایرانیزه شدن پژو206 قضیه به کل تغییر کرد. در سال 92 پژو206 به قدری شاهد افت کیفیت بود که فقط توانست 2ستاره کیفی از سازمان بازرسی و استاندارد ایران بگیرد اما سپس شاهد افزایش کیفیت این خودرو بودیم به نحوی که هم اکنون بعد از ساندرو و تندر90 با کیفیت ترین خودروی ساخت داخل زیر50 میلیون به حساب می آید اما هنوز هم در بخش هایی مثل گیربکس و مونتاژ بدنه و کیفیت قطعات داشبورد به نسبت مدل فرانسوی دچارضعف است.

بخش امکانات رفاهی
 برای بررسی تغییرات در این بخش امکانات پژو206 را به دو بخش امکانات بالفعل و امکانات بالقوه تقسیم می کنیم. امکانات بالفعل،امکاناتی است که بر روی خودروی شما نصب است یعنی هم قسمت سخت افزاری آن و هم قسمت نرم افزاری آن و هم  سیمکشی آن در خودروی شما نصب شده است. امکانات بالقوه، یعنی امکاناتی که سیم کشی سیستم برق آن انجام شده و برای کامپیوتر مرکزی خودرو تعریف شده و فقط قسمت سخت افزاری آن باید توسط شما بر روی خودرو نصب شود. یعنی این امکانات به صورت فابریک و با کمترین هزینه قابل نصب بر روی خودروی شماست.اما نکته مثبت در اینجاست که 206ایرانیزه امکانات بالفعل اضافه تری نیز دارد از جمله: سنسور هشداردهنده گرافیکی و صوتی موانع عقب – هشدار گرافیکی وضعیت 6 درب خودرو – امکان برقراری تماس صوتی و رفتن به دفترچه تلفن موبایل از طریق ال سی دی جدید – امکان گوش دادن به موسیقی های موبایل از طریق خودرو – امکان نمایش پارامترهای سرعت متوسط و مسافت طی شده و زمان طی شده در ال سی دی خودرو.

امکانات بالقوه پژو206 فرانسوی: امکان نصب کامپیوتر مصرف سوخت و کامپیوتر عیب یاب – قابلیت نصب کروز کنترل و اسپید لمیتر- امکان نصب گرمکن صندلی های جلو- امکان نصب سنسور نور وسنسور باران جهت اتوماتیک شدن چراغ ها و برف پاک کن ها – قابلیت نصب شیشه شورچراغ های جلوو...
 امکانات بالقوه پژو 206ایرانیزه: متاسفانه با تغییر سیستم برق و الکترونیک 206 هیچ کدام از امکانات بالقوه206 فرانسوی قابلیت نصب بر روی 206 ایرانی را ندارد.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

دوستان یه مورد هم من اضافه کنم

گیربکس BE روی 206های با سیستم برق فرانسوی هم نصب شده، البته بخشنامه اون اواسط سال 90 صادر شد ولی تک و توک روی مدلهای ماه آخر 90 و تولیدات سال 91 انداختند، من فقط روی مدل اس دی و تیپ وی هشت دیدم البته تو اون بخشنامه هم فقط به نصب روی وی هشت اشاره کرده بود

بخشنامه رو توی بخش گیربکس سایت آپلود کردم

پس اگه مدل 91 (سیستم برق فرانسوی) دیدین با گیربکس BE تعجب نکنین

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

دوستان ارزش داره ماشینم بفروشم مدل 96 وی هشت با کار کرد 34 هزار  به جاش یه 206 اتومات مدل 90 تا 91 پیدا کنم

آیا اینقدر تفاوت داره از لحاظ کیفیت قطعات بلخره 206 مدل 90 هر جور هم حساب کنی قطعاتش عمرش در حال تمام شدنه

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، alizadeeh گفته است :

دوستان ارزش داره ماشینم بفروشم مدل 96 وی هشت با کار کرد 34 هزار  به جاش یه 206 اتومات مدل 90 تا 91 پیدا کنم

آیا اینقدر تفاوت داره از لحاظ کیفیت قطعات بلخره 206 مدل 90 هر جور هم حساب کنی قطعاتش عمرش در حال تمام شدنه

جناب علیزاده این سوالی نیست که بشه کلی جواب داد بیشتر به شرایط علایق و سلیقه شخصی که میخواد ماشین انتخاب کنه بستگی داره مثلا اگه یه خانمی تو فامیلمون ازم مشورت بخواد خودرو صفر یا مدل بالارو بهش پیشنهاد میکنم حتی اگه هزینشو نداره پراید هاچبک یا تیبارو به تیپ 5 زیر 90 ارجح میدونم ولی یه جونی که فنی و عاشق اپشن و اسپرت کردنه تیپ 5 فرانسوی رو پیشنهاد میکنم یکی دنبال ماشین اتوماته یکی سادگی تیپ 2 و کم مصرفیش براش مناسبتره یکی قدرت تیپ 5 ولی الان قیمت خودرو دست دوم مخصوصا 206 فرانسوی غیر منطقی بالا رفته مثلا تیپ 5 صفر 90 تومنه طرف 89 در حدشو که میشه 9 سال پیش گذاشته 70 تومن 55-60 تومنیشم شاید پیدا شه ولی همون اول باید 7-8 تومن خرجش کنی و رنگو تعویضیم داره و اتاق چون سالم نیست همون 70 تومنی میبینی به صرفه تره 

ولی کلا 206 ها اتومات گیربکساشون اذیت میکنه مخصوصا 7-8 سالم از عمرشون گذشته باشه همچنین فروش ماشین و تعویضش فعلا اشتباهه قیمتها ثبات نداره مثلا شما 80 میفرووشی و دنبال ماشین سالمی یهو میبینی قیمتها بالا رفت و مثل ماشین خودتو باید 100 بخری 

ولی خود من با توجه به علایق و شرایطم یه تیپ 5 فراسوی سالمو به صفر ترجیح میدم ما به التفاوتش هم خرجش میکنم تا بشه اون ماشینی که میخوام مثلا اپشنهایی مثل کروز تایپ بیو تکستونو سنسور نور بارانو چراغ شورو اینه تاشو حتی اگه بودجه داشته باشم esb و اکسل ارسیو گلگیر سپر ارسیو ...و همچنین کلا خودروهای کمی قدیمیتر ولی با اصالتو خیلی دوست دارم به نظرم 206 های فرانسوی واقعا تک تک قطعاتشون از بهترین برندهای دنیا بودو بیخودی نبود پر فروشترین هاچ بک دنیا بود همچنین فرانسه چون قراردادش با ایرانخودرو جوری بود که ماشینهایی که میخواست به خاور میانه صادر کنه توسط ایرانخودرو منتاژ میشد و فرانسه به خاطر ابرو و اعتبار برندش تو منتاژ خیلی نظارت میکرد و اجازه نمیداد ایرانخودرو وسایل ابرانی و بی کیفیت تصب کنه روش تا اینکه با تحریمها یه طرفه قراردادشو با ایرانخودرو بهم زدو قزعه نداد ایرانخودرو ام از خدا خواسته یه شبه این ماشین فرانسوی با کیفیت و قطعات اورجینال رو تبدیل کرد به یه طرح 206 با قطعات ایرانی و چینی

دیروز  یه جعبه بکس به یه بنده خدا فروختم طرف 206 مدل 94 داشتسوارش شدیم تا عابر بانک بریم خدا شده چنان اتاق پر سرو صدایی داشت و میکوبید که نگو صدای موتورم خیلی زیاد شنیده میشد حالا شاید 206 های صفر تا یکی 2 سال نرمو بی صدا باشه ولی خیلی زود خودشو ول میکنه و لش میشه چیزی که هنوز تو 206 8ای 85-86 بعد 10-12 سال کارکرد دیده نمیشه 

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، alizadeeh گفته است :

خیر اشتباه بزرگ هست ماشین سالم  مدل پایین دیگه گیر نمیاد هر کس هم ماشین سالم داشته باشه نمیفروشه .

اگه پول داری بفروش اتومات هم مد نظر داری  فعلا فقط 207 اتومات میشه از خانواده 206 بخری . ارزش خرید داره مردم از اتومات های فعلی بهینه شده خیلی راضی هستن . ( گیربکس فرانسه + سنسور ها آلمان + ایسو هم کانتینال )  قطعات عالی با کیفیت شرکت روی 207 اتومات ها گذاشته . مونتاژ خوبی هم دارن نسبت به 206

206 های مدل پایین اتومات  همگی گیربکس ها مشکل دار بودن یه نقصی داشتن حتی ایسو هم با موتور مچ نبود    روی 207 های نیو مشکلات قبلی سال های ماقبل 91 را کامل  الان رفع کردن 

بخاطر همینه دیگه از اون مشکلات عجیب غریب روی 207 های نیو از سال 95 که الان داریم به 98 میریم دیگه خبری نیست  مردم راضی هستن بر عکس اتومات های قدیمی زیر 91

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری